10 ключових факторів, які визначать майбутнє Google+

314

Багато інтернет-маркетологи вважають Google+ мертвим проектом. У Мережі періодично з’являються статті про неефективність цього соціального сервісу або планах Google закрити його. Однак Google+ розвивається, має сотні мільйонів активних користувачів на місяць і випереджає за цим показником інші соціальні проекти, наприклад, Twitter. Які чинники будуть впливати на майбутнє соціальної мережі Google+? Читайте нижче.

10 ключових факторів, які визначать майбутнє Google+

Чому маркетологи сумніваються в життєздатності Google+

За даними Google, на початку 2014 року щомісячна аудиторія Google+ досягла 540 млн користувачів. Мова йде про людей, які хоча б один раз в місяць скористалися соціальною мережею тим чи іншим способом: поставили «+1» вподобаної статті, використовували акаунт Google для реєстрації на сторонньому сервісі, прокоментували відео на YouTube або замітку в блозі, залогувавшись у Google+, зробили перепост вподобаного матеріалу.

Google стверджує, що 300 млн осіб щомісяця переглядають контент в Google+ з допомогою браузера або програми для мобільних гаджетів. Мова йде про користувачів, які цілеспрямовано входять в свій аккаунт і переглядають стрічку новин. За цим показником популярність Google+ порівнянна з Twitter або LinkedIn.

Однак Google+ має низькі показники залучення аудиторії. За даними SimilarWeb, сервіс Google має найвищий показник відмов серед найбільших соціальних мереж. Середній час перебування користувача на сторінці ледь перевищує 3 хвилини. Користувачі Google+ порівняно з користувачами Facebook і Twitter рідше діляться матеріалами, коментують пости і ставлять «+1». Про активність користувачів Google в рунеті можна судити по наступній ілюстрації.

10 ключових факторів, які визначать майбутнє Google+

На початку 2014 року команду Google покинув творець соціальної мережі Google+ Вівек Гундотра. Одночасно з цим подіям впливові видання незалежно один від одного припустили, що Google найближчим часом закриє свою соціальну мережу. Журналісти не соромилися у виразах: New York Times порахували Google+ «мертвим містом», Forbes назвав свою статтю про сервіс панегіриком, а TechCrunch використовував вираз «живий мрець».

Читайте також: Як збільшити трафік з Google+: 9 практичних порад

Останні невтішні для Google+ дані опублікував BusinessInsider в кінці січня поточного року. За даними видання, лише 9 % користувачів цієї мережі активно публікують контент. BusinessInsider послався на дані експерта в області високих технологій Девіда Морбиуса, згідно з якими в січні 2015 року тільки 6 млн користувачів Google+ опублікували хоча б одну замітку.

Ніхто не знає, що чекає Google+ в майбутньому. Однак ви можете вгадати основні тренди його розвитку, розглянувши ключові фактори, які будуть впливати на соціальний сервіс Google найближчим часом.

Негативні для майбутнього Google+ чинники

 • Google+ так і не став вбивцею «Фейсбуку». В осяжному майбутньому сервіс Google збереже відставання за ключовими показниками ефективності від найбільшої соціальної мережі світу, а також від локальних лідерів, наприклад, «Вконтакте» в рунеті. Чи стане це причиною закриття проекту? Немає, так як керівництво Google вміє ставити реалістичні цілі. Зрештою, формально за величиною аудиторії Google+ зіставимо з Twitter.
 • Google+ залишається мертвою соціальною мережею. Мова йде про низької залученості користувачів: небажання людей постити контент, коментувати, ставити «+1», вступати в спільноти. Це серйозна проблема. Справедливості заради варто відзначити, що за деякими поведінковими метрик ситуація для Google+ виглядає не так вже погано. Наприклад, сервіс Google випереджає Twitter та LinkedIn за показником переглянутих сторінок на візит, а також випереджає LinkedIn і наближається до Twitter по пошуковому трафіку.
 • Google+ більше не підтримує функцію авторства. Деякі люди створювали свій обліковий запис в цій мережі тільки заради появи посилання на свій профіль і фотографії на сторінці пошукової видачі.
 • Читайте також: Варто вказувати авторство після видалення фото авторів з SERP Google

 • Сервіс «Відеокімнати» більше не прив’язаний до Google+. Hangouts був однією з найбільш привабливих можливостей Google+. Відв’язування сервісу від соціальної мережі з великою часткою ймовірності знижує відвідуваність останньої.
 • Близько двох років тому Google інтегрував соціальну мережу і сервіс для зберігання фото Picasa. В кінці 2014 року з’явилися чутки, що функція роботи з фотографіями знову буде відв’язатися від соціальної мережі. Google реалізував це для мобільних пристроїв. Це негативний фактор, проте його навряд чи варто вважати критично важливим. Наприклад, «Фейсбук» не поспішає інтегрувати Instagram з соціальною мережею.
 • Позитивні для майбутнього Google+ чинники

 • Google+ належить найбільшою пошуковою системою в світі. Це означає доступ до інвестицій, інтеграцію акаунтів Google+ з сверхпопулярными сервісами, наприклад, Gmail і YouTube. Пошукова система може використовувати мережеву платформу для збору даних про активність користувачів на сайті і поліпшення ранжирування ресурсів.
 • У Google+ постійно з’являються нові функції. У минулому році мережа представила вже стала затребуваною функцію Google Мій бізнес. Додатки для смартфонів і планшетів Google+ постійно удосконалюються. Це означає, що Google інвестує в розвиток соцмережі.
 • 10 ключових факторів, які визначать майбутнє Google+
 • Команда Google+ зростає. Глава соціальної мережі Дейв Бесбрис в жовтні 2014 року розповів в інтерв’ю recode.net, що наймає персонал і не планує закривати проект. Більш того, CEO Google+ підкреслив, що акціонери Google задоволені розвитком соціальної мережі.
 • Google+, залишається чи не найперспективнішою соціальною мережею в світі. Проект вже залучив сотні мільйонів користувачів, що можна вважати золотою жилою. Залишається активізувати і залучити цих людей за допомогою нових сервісів і функцій.
 • Google+ підвищує якість пошуку для користувачів. За даними експерта Stone Temple Consulting Марка Трафагена, 60 % користувачів Google використовують пошуковик після входу в обліковий запис Google+. Завдяки цьому вони отримують персоналізовану видачу. Пошукова система зберігає всі дані про уподобання користувача та членів його кіл, тому якість персоналізованої SERP постійно підвищується.
 • Читайте також: Pinterest vs. Google+: поле битви – візуальний контент

  Google не здасться

  Пошукова система Google потребує даних про користувачів, тому вона навряд чи закриє проект Google+. Можна припустити, що Google зробить ставку на довгостроковий розвиток хаба соціальних платформ, в який увійдуть Google+, YouTube, «Відеокімнати», інші існуючі та нові сервіси. Користувачі зможуть використовувати кожен з них окремо, проте певна ступінь інтеграції збережеться. Не можна виключати, що Google буде купувати нові або регіональні соціальні мережі та інтегрувати їх в хаб.

  Використані матеріали 10 Key Factors That Will Determine the Future of Google+, Google+ Is Walking Dead, Nobody Is Using Google+ та інші.