10 порад, без дотримання яких важко досягти успіху в social media

356

Бізнес-блог і спільноти в соцмережах — сьогодні це звичайні атрибути бізнесу, який хоче бути присутнім в Мережі. Але тільки присутності — мало. Щоб інтернет став основним джерелом звернень і продажів для бізнесу, потрібен трафік. Яких результатів бізнес може досягти з допомогою соціальних мереж? І може домогтися взагалі? Про що потрібно пам’ятати, займаючись SMM? Про це сьогодні й поговоримо.

10 порад, без дотримання яких важко досягти успіху в social media

1. Пам’ятайте: SMM — це комплексний підхід

Щоб просування в соціальних мережах було успішним, компанія обов’язково повинна вести корпоративний блог і мати сторінки не тільки в соцмережі (або декількох — тих, що найбільш популярні серед її цільової аудиторії), але і канал на YouTube.

2. Не чекайте негайних продажу

Компанія, організовуючи спільнота у соціальній мережі, повинна розуміти головне:

група в соцмережі — це в більшості випадків не інвестиції у продажу, адже активність бренду в соцмережах не гарантує негайних продажів. Через соцмережу в принципі продавати важко (якщо, звичайно, мова не йде про дуже затребуваною послугу або товар — наприклад, про онлайн-грі, виходу якої всі чекали з нетерпінням).

3. Не чекайте серйозних результатів по трафіку в короткі терміни

З точки зору трафикогенерации SMM дає досить мало. Компанія IBM в свій час проводила дослідження: протягом тижня відстежувалися джерела трафіку і продажів приблизно 800 сайтів комерційної тематики, в результаті стало зрозуміло, що за цей тиждень менше одного відсотка відвідувачів на сайти інтернет-магазинів прийшли з соціальних мереж. Це не просто мало, це дуже мало.

Відсутність негайних продажів через соцмережі — це нормальне явище. Потрібен час, щоб вони пішли. Але при цьому треба пам’ятати, що за великим рахунком бізнес-спільноти в соціальних медіа створюються не для збільшення прямих продажів, вони створюються для розширення контактів з аудиторією.

4. Не шкодуйте інвестицій у створення зв’язків з ЦА

Отже, група в соцмережі — це не інвестиції у продажу, це інвестиції в розширення аудиторії, створення зв’язків з нею. На продажу активність бренду в соціальних мережах може вплинути тільки опосередковано — завдяки поступовому зміцненню взаємин бренду з його прихильниками, за рахунок народження довіри до компанії.

5. Не розраховуйте на продажу через social media, якщо ваш продукт дорожче $1000

Ми вже сказали, що SMM не варто розглядати як засіб підвищення прямих продажів, але непрямий вплив на зростання продажів маркетинг в соцмережах, безумовно, впливає. У деяких нішах продажі через соціальні мережі здійснювати легше. Наприклад, недорогі товари (сувенірка, одяг і т. д.) непогано продаються в social media. Добре можуть піти продажі через соцмережі, наприклад, у турфірм, салонів краси.

Навпаки, думати про швидкі продажі через social media противопоказанно компаніям, які продають дорогі товари. Чим дорожче товар, тим важче він продається в соціальних мережах. Для того щоб у вас придбали товар вартістю понад тисячі доларів, недостатньо створити кілька яскравих повідомлень — доведеться працювати з потенційним покупцем особисто: спілкуватися, консультувати.

6. Пам’ятайте: співтовариству потрібні лідери, позиція яких цікава аудиторії

Саме в цьому причина того, що не так-то просто створити і вести співтовариство в social media. Важко розраховувати на успіх, якщо ви публікуєте нудні послання від імені компанії, адресовані не зрозуміло кому. Потрібен особистий формат, теми для дискусій, цікаві новини, пов’язані з ринком, і головне — за співтовариством повинні стояти яскраві люди, представники бренду.

7. Не будьте настирливими

Бренду не слід бути занадто настирливим і нагадувати про себе своїм передплатникам постійно — до декількох разів на добу. Це дає зворотний ефект — бажання відписатися від занадто докучливого співтовариства.

8. Не ігноруйте претензії

Велика помилка – залишати питання чи претензії без відповіді. Соціальна мережа — хіба це не найкраще місце запитати прямо про щось представника компанії? Саме так ставляться до соцмереж більшість користувачів. Якщо бренд відноситься до цього інакше — у нього будуть проблеми в соціальних медіа. Вчасно прокоментувати претензію (а не ігнорувати або відповідати на незручні повідомлення раз в два тижні) — в тому числі і в цьому запорука того, що SMM буде успішним маркетинговим інструментом для бренду.

9. Показуйте, що за співтовариством стоять люди, а не абстрактний бренд

Хочете, щоб люди відгукнулися? Використовуйте у своєму повідомленні фрази, які дадуть аудиторії зрозуміти, що ви (так, особисто ви вклали в подану вами роботу багато сил, часу і емоцій, що ви хотіли б отримати якомога більше коментарів, відгуків і т. д. Це стимулює людей виявляти активно ставити лайки і ділитися вашим посланням з друзями.

10. Робіть новини

Ми всі любимо новини, як гарячі пиріжки. Ми не можемо обійтися без них ні дня. У нас у всіх є звичка — читати новини. Будь-який сучасний людина, певна кількість часу проводить в інтернеті, має уявлення (хоча б інтуїтивне) про те, як будуються хедлайны і тексти новинних зведень. Новина від «неновости» зможе відрізнити кожен. Для новинного меседжу характерна певна лексика, динамічність, головне для новинного меседжу — подія, новизна, щось свіже. Використовуйте стилістичні прийоми з арсеналу новинної журналістики — і інтерес до ваших повідомлень у людей зросте.

Хороший кухар може приготувати з одних і тих же інгредієнтів до ста різних страв. Просування за допомогою контенту в соціальних мережах в якомусь сенсі схоже на кулінарне мистецтво: одну і ту ж інформацію ви можете представити аудиторії у величезній кількості варіацій. Та що там — навіть одне і те ж блюдо різні кухарі приготують інакше: хто-то — так собі, а інший так, що пальчики оближеш. Краще бути з числа друге, ніж перше, чи не правда? В SMM теж краще відразу націлитися на лідерство і результат. Краще відразу робити свій бізнес-співтовариство добре, нехай у ньому буде «смачна і корисна інформація і все те, що сприяє розширенню контактів бренду з аудиторією. Робити, з одного боку, дотримуючись правила, а з іншого — експериментуючи.

Читайте також:

  • 16 міфів про контент-маркетингу та їх розвінчання
  • 13 порад з використання візуального контенту в соцмережах
  • 42 ради з проведення конкурсів на Facebook