10 порад блогерам: як публікувати пости частіше і працювати менше

341

Що спільного між початківцями ЖЖ-шниками, зірками блогосфери і редакторами корпоративних блогів? Всі власники онлайн-щоденників стикаються з загальною проблемою — необхідністю регулярно публікувати нові замітки.

Кожен блогер охоче пише і публікує пости вдень і вночі в перші місяці свого існування журналу. Однак стартовий запал швидко вичерпується. Ви вже не так охоче жертвуєте діяльністю, що приносить дохід, часом для сну і улюбленими фільмами заради створення нових матеріалів. І ось ваш блог не буде оновлюватися. Ви не публікуєте нових нотаток за кілька днів або тижнів. Та що вже там, іноді ви не можете змусити себе написати щось нове місяцями.

За даними дослідження маркетолога Hubspot Дена Зарелла, щотижнева публікація 2-3 нотаток має практично однакову ефективність з щоденним додаванням постів у блозі. Також пан Зарелла встановив, що онлайн-щоденник повинен містити як мінімум 50 нотаток, щоб його пошуковий трафік почав рости.

Багато блогери, також як інші творці контенту — журналісти, копірайтери, письменники, періодично стикаються з творчими кризами, про що ми вже писали. Це не дивно — корисні і цікаві тексти, що з’являються у результаті напруженої роботи. Інакше кажучи, ви не напишіть хороших матеріалів в проміжках між спілкуванням з друзями в «Однокласниках» і переглядом черговий гумористичної збірки на YouTube.

Викладені нижче поради допоможуть вам регулярно створювати пости для блогу. При цьому ви скоротите час створення кожної нової нотатки. Більш того, написання матеріалів буде даватися вам простіше, якщо ви скористаєтеся наступними рекомендаціями:

1. Видаліть перешкоди

Мова йде про реальних і емоційних бар’єри, які не дають вам створювати нотатки для блогу. Подумайте, що заважає вам писати регулярно. Можливо, варто відключати ICQ і не заходити в соціальні мережі в робочий час? Вирішіть, чи дійсно ви хочете вести блог. Згадайте, навіщо ви це робите. Актуализируйте свою мотивацію, щоб впоратися з емоційним небажанням створювати пости.

2. Заплануйте написання нотаток

Якщо створення статей для блогу не стане частиною вашої повсякденної рутини, ви не зможете регулярно публікувати нові замітки. Тому включіть написання постів в своє щоденне розклад.

Згадайте, скільки часу ви витрачаєте в середньому на підготовку статті. Додайте до нього невеликий запас, який допоможе вам працювати без поспіху. Графік дуже напружений, тому ви не можете знайти годину-півтора на блозі? Що ж, пожертвуйте вечірнім переглядом телевізора. Взагалі не дивіться телепрограми і працюєте 12 годин на добу? Доведеться вставати на годину раніше.

3. Виділіть головні тематики журналу

Виділіть декілька тематичних категорій блогу, в яких публікується основний контент. Записуйте будь-які ідеї, що стосуються створення нових матеріалів у рамках даних категорій. Це допоможе вам глибоко розкрити стрижневі тематики вашого онлайн-журналу, а також уникнути ситуації, коли ви не знаєте, про що писати. Ви також можете, наприклад, замовити маркетингові дослідження (за посиланням на сайті наших партнерів), для того, щоб збільшити кількість тем, які можуть бути цікаві вашої аудиторії.

4. Збирайте ідеї

Ніколи не сідайте за написання статті для блогу, якщо не знаєте, яку тему ви хочете розглянути. Ви витратите час, залишивши щоденник без нового поста. Завжди носіть з собою блокнот або тримайте під рукою телефон з диктофоном. Фіксуйте будь-які ідеї, створити запас тим майбутніх заміток на кілька місяців вперед. Регулярно поповнюйте цей список.

5. Складайте план статті до початку роботи

Не починайте писати замітку для блогу, поки не складете її план. Тільки обмежуйтеся простим планом з декількох пунктів, який ви використовували при написанні творів у сьомому класі. Розкрийте кожен пункт, вкажіть, про що ви розкажете читачам у кожному блоці матеріалу.

6. Пишіть по кілька заміток за раз, коли це можливо

Деякі блогери можуть написати кілька повноцінних нотаток за пару годин, сидячи в кафе з ноутбуком. Вони воліють зосередитися один раз, щоб отримати статті для блогу на тиждень вперед. Однак ви повинні точно знати, про що будете писати, інакше ви витратите час даремно.

7. Розділяйте великі замітки на дві частини

Два маленьких поста виграють у одного великого, якщо мова йде про блоггинге. Обов’язково розділіть статтю на дві частини, якщо відчуваєте, що вона містить занадто багато інформації. Відкладіть публікацію другої частини на тиждень-другий, щоб заінтригувати аудиторію. Серія статей на одну тему, публікуються поспіль, — не кращих варіант для формату онлайн-журналу.

8. Використовуйте зусилля інших людей

Пам’ятайте, що ви не зобов’язані створювати весь контент для свого блогу самостійно. Використовуйте краудсорсінг, беріть інтерв’ю, приймайте гостьові пости. Почніть дискусію, проведіть опитування чи голосування. Це найпростіші способи отримання контенту для вашого журналу від аудиторії.

9. Подаруйте друге життя існуючого контенту

Трансформуйте найпопулярніші замітки вашого блогу. Створіть на основі їх змісту презентації, відеоролики, інфографіку. Також ви можете використовувати коментарі користувачів, щоб створити розділ FAQ у своєму щоденнику.

10. Повертайтеся до накиданнях або редагування постів протягом дня

Запишіть тези майбутньої нотатки під час обідньої перерви на роботі. Перечитайте готовий до публікації пост під час поїздки в метро. Можливо, ви навіть внесете в нього якісь зміни. Це допоможе вам створювати більше статей для блогу у відведений для цього час.

Висновок

Використовуючи вищеописані поради, ви збільшите частоту оновлення блогу, не проводячи дні безперервно за написанням постів. Наприклад, звичка записувати ідеї та складати плани майбутніх нотаток між справою значно скорочує час створення нових матеріалів. Фактично, в цьому випадку ваша підсвідомість уже працює над новим постом, поки ваша свідомість зайнята вирішенням поточних проблем.

А що робите ви, щоб регулярно оновлювати свій блог? Поділіться рецептом в коментарях.