10 порад по створенню контенту, який люди будуть розшарювати

365

Хороші інтернет-маркетологи знають ціну якісного контенту: це за рахунок нього зростає впізнаваність бренду в Мережі, це саме він притягає цільовий трафік на сайти. Мрія багатьох маркетологів — запустити в Мережу контент з потужним виральным потенціалом. Створити щось неперевершене, що зацікавить величезна кількість людей, то, що буде поширюватися по Мережі зі швидкістю вірусу завдяки своїй суперполезности, суперувлекательности або суперфану. Словом, створити контент, яким просто неможливо не поділитися. Що допоможе це зробити? Можливо, саме ці десять порад:

10 порад по створенню контенту, який люди будуть розшарювати

1. Визначте вашу цільову аудиторію і з цього моменту завжди знайте напевно, що їй потрібно

Не беріться ні за один текст до тих пір, поки персоніфікований образ її представника не з’явиться у вашій голові. Якщо цього не станеться, ваш вміст може «вистрілити» тільки випадково. У контент-маркетингу не слід робити «дитячу помилку, створюючи контент «для всіх», що фактично означає «ні для кого». Пишіть для конкретної групи людей, об’єднаної певними інтересами. Важко уявити, як можна спонукати людину поділитися в соцмережах інформацією, яка його абсолютно не зачіпає, так як не адресована саме йому.

Все що вам потрібно зробити для чіткого розуміючи, хто відноситься до вашої цільової аудиторії, задати кілька простих запитань:

 • Хто? На кого орієнтовані продукти або послуги вашої компанії — на мам, які виховують дитину вдома, на студентів, пенсіонерів, людей, більше двадцяти років перебувають у шлюбі, спеціалістів з маркетингу, інженерів, програмістів чи музикантів?
 • Що? В якій інформації має потребу ваша цільова аудиторія? Що саме ви можете створити, щоб задовольнити її потребу в інформації?
 • Коли? Ви знаєте, в який час доби ваша цільова аудиторія виходить в інтернет? Публікуйте матеріали в блозі, маючи на увазі ці часові рамки.
 • Де? Де вони живуть, працюють і розважаються? Тим, хто живе в Калузі, як правило, не потрібен список кращих ресторанів Парижа.
 • Чому? Чому ваша аудиторія йде в інтернет? Вони шукають конкретну інформацію? Вони постійно зависають у фейсбуці? Хочуть конкретних розваг або їх активність в онлайні пов’язана з роботою?
 • Як? Яким чином ваша цільова аудиторія виходить в інтернет? З допомогою комп’ютера, через смартфон або планшет? Переконайтеся, що їм зручно переглядати контент на вашому сайті.

2. Привертайте увагу заголовками

Перше враження має величезне значення. А в контенті воно починається з хедлайна. Якщо ваш контент не читають через «сірих» заголовків, то не має значення, наскільки він хороший. Є кілька способів привернути увагу людей до статті вже в заголовку. Ось деякі з них:

 • Заголовок обіцяє, що з статті можна дізнатися щось нове: Все, що ви давно хотіли знати про жінок, але не наважувалися запитати.
 • У хедлайне використовуються числа: 7 причин, з яких 90 жінок з 100 воліють брюнетів.
 • У заголовку звучить питання, що стимулює цікавість: Які жінки вважають за краще носити сіре?
 • Заголовок розповідає, як зробити щось: Як стати джедаєм в контент-маркетингу.

3. Будьте оригінальні

Практично за будь цікавої вам теми в інтернеті вже сказано нескінченно багато. Чи є у вас шанс сказати щось нове? Шанс є завжди. Але якщо вам в голову приходять теми загального характеру, які корелюють з заголовками типу «що це таке», то ви йдете по неправильному шляху. Пишіть на такі теми тільки в тому випадку, якщо ви переконані, що про цей предмет зможете сказати щось нове. В сучасному інтернеті, де самого різного контенту так багато, що рівень інформаційного шуму зашкалює, писати на тему загального характеру — все одно, що відповідати на питання «що таке смартфон?» або «що таке ґудзик?»

Подумайте краще про те, чим ви можете доповнити нескінченний інтернет-розмова маркетологів з аудиторією. У вас є унікальний досвід у певних питаннях? Ви здатні краще за інших аналізувати? Ви часто даєте точні прогнози на основі аналізу відомої всім інформації? Ви можете привести багато цікавих прикладів з життя по якійсь темі? У вас відмінний стиль? Ви пишете з гумором? Ви вмієте розкрити тему в незвичайному ракурсі? Все це дуже важливо! Деталі мають величезне значення — саме в них криється головне, адже людям найчастіше подобається навіть не те, про що ви говорите, а як ви це робите.

4. Не бійтеся об’ємних матеріалів

Не вірте, коли вам кажуть, що молоде покоління ліниво і не здатне тривалий час концентрувати увагу на тексті, в якому «багато букв». Правда в іншому: люди в сучасному світі цінують свій час і не витрачати його на контент, який тільки забирає його у них. Але вони з цікавістю прочитають матеріал, якщо він буде їм корисний і цікавий, — будь-якого обсягу.

І справді, ряд досліджень показав, що великі форми контент-маркетингу, до створення яких автори підходили, поглиблено опрацьовуючи питання і подаючи матеріал на чудовому рівні якості, сьогодні народжують більший інтерес у аудиторії, ніж короткі. Такими матеріалами люди часто діляться в соціальних мережах і блогах.

5. Викликайте емоції

Люди дуже часто расшарівать контент, який викликає у них емоції. Причому, тим, що викликає позитивні почуття, діляться куди частіше, ніж тим, що викликає негатив. Детальніше про те, які саме емоційні меседжі в контенті спонукають людей ділитися ним з друзями, ми писали в цій статті.

6. Слідкуйте за тенденціями

Вам варто щодня моніторити ринок, на якому ви працюєте, — це допоможе вам створювати актуальний контент. Люди цікавляться новим, хочуть дізнаватися щось цікаве першими — задовольняйте цю потребу вашої аудиторії, і вона відповість вам взаємністю.

7. Збільшити частку візуального контенту на вашому сайті

Людський мозок влаштований так, що він швидше обробляє візуальну інформацію. Тому люди часто вважають за краще подивитися відео з певної теми, ніж прочитати статтю. Пам’ятаючи про це, створюйте більше відеороликів і урізноманітніть ваш текстовий контент візуальними вставками: графіками, малюнками, цікавими фотографіями, діаграмами і т. д.

8. Створюйте контент, що вирішує проблеми людей

Контент, який вирішує проблеми людей, сприймається ними як корисний. Можливо, не дуже цікаво писати про те, як усунути засмічення в раковині, однак якщо це корисно представникам вашої цільової аудиторії, про це варто писати. Якщо ви продаєте одяг, діліться у блозі ідеями про те, якими аксесуарами можна доповнити той чи інший гардероб. Якщо торгуєте компостом — створіть інфографіку про те, коли, як і які рослини краще висаджувати в саду.

Словом, розповідайте про проблеми, з якими люди стикаються в повсякденному житті і в роботі, — і якщо хтось вважатиме ваш контент корисним, він обов’язково поділиться ним з тими, хто спантеличений такими ж проблемами.

9. Подавайте інформацію так, щоб її хотілося споживати

Сучасний світ — це світ, в якому споживання інформації перевищила всі мислимі обсяги. Ми навіть їмо два-три рази в день, а інформацію споживаємо постійно і часто великими порціями. І в такому світі виграє не той, хто дає людям корисну інформацію, а той, хто дає людям корисну інформацію, яку зручно і приємно споживати. Ось декілька порад:

 • Вже із заголовка вашого матеріалу люди повинні розуміти, про що йтиметься в тексті.
 • Правильно вибудовуйте композицію. І особливу увагу приділіть розбивку тексту на невеликі смислові блоки з підзаголовками.
 • Використовуйте в статтях списки — вони організовують, впорядковують інформацію, завдяки чому вона легше сприймається і запам’ятовується.
 • Пишіть короткими абзацами.
 • Будьте лаконічні і точні, намагаючись висловити одну думку в одному реченні, а не до трьох-чотирьох.
 • Пишіть простою мовою. Ваш словниковий запас може бути вражаючим, але якщо ви зловживаєте «специфічної» для більшості людей лексикою, ваш текст буде просто не зрозумілий пересічному читачеві.
 • Використовуйте ілюстрації в матеріалах.
 • Намагайтеся дані досліджень і статистику, всю об’ємну і містить багато цифрових показників інформацію подавати у вигляді інфографіки — у такій формі простіше піднести читачеві складні дані, а головне — матеріал буде куди цікавіше людям.

10. Експериментуйте

Рецепти в контент-маркетингу — це дуже умовна річ. Ви можете, дотримуючись порад професіоналів, створити щось класне, а можете — ну, зірки зійшлися — щось вельми посередня. З цієї точки зору самий кращий рада, яку тільки можна дати: дізнавайтеся якомога більше нового і експериментуйте. Великі ідеї приходять не раптом, а в процесі роботи.

***

Створення контенту, яким люди хочуть ділитися з іншими, — це нелегке і часом рутинна робота. Але вона окупається, коли ваш трафік виходить на якісно новий рівень зростання. Використовуйте ці десять рекомендацій, щоб давати своєї аудиторії контент, яким важко не поділитися.