10 речей, які зроблять ваше життя яскравішим

296

Самостійним ставати важко. Спочатку за вас все роблять батьки, потім направляють вчителя і командує бос. Але коли-небудь вам все одно доведеться брати на себе відповідальність за те, як ви проживаєте своє дорогоцінне життя. Тому коли на шкільному випускному вам кажуть: «Якщо вам не сподобалася навчання в школі – то це ваші проблеми», не треба робити вигляд, що ви не зрозуміли, про що йде мова.

10 речей, які зроблять ваше життя яскравішим

Погоджуся – це не саме позитивне вступ до переходу в «нову самостійне життя», але це правда. Ми самі створюємо собі проблеми – кожен день, коли відмовляємося отримувати користь із всього, що нас оточує, і піддаємося впливу оточуючих, які все вирішують за нас. Вам намагаються донести, що все залежить від вас – просто несіть відповідальність за своє життя і не лінуйтеся її контролювати.

Безсумнівно, ми не можемо тримати під контролем абсолютно все. Більш того, деколи нас може долати відчуття, що ми взагалі нічого не можемо контролювати. Тим не менш, успішні і щасливі люди запитують себе кожен день: «Що в моїх силах?» і роблять це без зволікання.

Питання «Що я можу зробити?» має стати визначальним у вашому житті. У скрутні часи ви зможете направляти свою енергію на поліпшення ситуації – як для себе, так і для інших. «Що в моїх силах?» – це зворотна сторона затвердження «Це ваші проблеми», тому що означає, що ви самі несете відповідальність за свої думки і дії. Просто робіть те, що в ваших силах, щоб змінити своє життя на краще. Це не так вже й складно – дотримуйтесь нижчепереліченим радам, і буде вам щастя.

 • Контролюйте свій внутрішній голос. Якщо він мало що починає кричати, що всі неприємності трапляються з вини когось іншого, то пора б навчитися його затикати. Мало що відбувається з чужої вини або волі божої, всі перешкоди на шляху можна обійти, і ваша ситуація не складніше, ніж чиясь ще. Наші думки впливають на наші почуття, а ті, у свою чергу – на нашу поведінку. Самодисципліна починається з фільтрації думок. Припиняйте шукати винних. Будьте чесні з собою і несіть відповідальність за свої вчинки. Те, як пройде ваш сьогоднішній день, на 90% залежить тільки від вас.
 • Розставляйте пріоритети. Багатозадачність – це перевага операційної системи, а не живої людини. Якщо ви не прямий нащадок Юлія Цезаря, то припиняйте виконувати кілька складних завдань одночасно – пора зізнатися, що у вас це не вийде. При особистій зустрічі з людьми відкладайте свій мобільний – якщо під час обговорення важливого питання ви відвернетеся на перегляд строкової електронної пошти, то є ймовірність, що ви упустите ключові моменти обговорення. Смартфони взагалі викликають залежність – в деяких барах пиво вже наливають у склянки, які можуть стояти на стійці рівне, тільки якщо під них підкласти телефон. А багато хто з моїх друзів, збираючись в кафе, мовчки кладуть свої айфони в стопку в центрі столу, і той, хто перший не витримає і забере свій, в кінці вечора платить за всіх.
 • 10 речей, які зроблять ваше життя яскравішим
 • Міняйте свої звички. Залежність викликають не тільки смартфони. Безліч дрібних деталей нашого дні точно так само міцно в’їдаються в наш мозок, який починає панікувати, втрачаючи їх. Спробуйте змінити яку-небудь дрібницю в своєму повсякденному житті і зрозумієте, як важко вам звикати до нового. Однак зміни необхідні, якщо ви хочете розвиватися – будь покращення вашого розпорядку дня може змінити ваш погляд на життя, роботу або просто сьогоднішній день. Спробуйте прийти в офіс раніше, щоб в тиші спланувати свій день. Сходіть на семінар, куди збиралися майже цілий рік. Вимкніть телевізор і прогуляйтеся. Не потрібно кардинально міняти своє життя – почніть з малого і зрозумієте, що ви можете зробити набагато більше, ніж думаєте.
 • Шукайте натхнення. Почніть більше читати або слухати надихаючі подкасти в машині або під час прогулянок. Це практично те ж саме, що мати особистого лектора на своєму пасажирському сидінні! Чому б вам не робити цього частіше? Надихаючі і розвиваючі матеріали – відмінний спосіб дізнатися щось нове і залишатися зібраними і врівноваженим. Така віртуальна підтримка допоможе вам не боятися змінювати щось у своєму житті.
 • 10 речей, які зроблять ваше життя яскравішим
 • Приділяйте півгодини в день спілкування з діловими партнерами і колегами. Не стаєте людиною, який з’являється на горизонті тільки коли йому щось потрібно і зникає, як тільки його проблема вирішується. Зателефонуйте парі колег по дорозі на роботу, розішліть кілька СМС, коментуйте записи в соцмережах. Якщо ви хочете підтримувати хороші відносини з людьми, виявляйте цікавість і співчуття. Запитайте, як їм нове місце роботи, як складаються стосунки з начальством, або просто поділіться новинами і корисною інформацією. Будьте готові допомогти, не чекаючи нічого взамін.
 • Не дозволяйте іншим звалювати на вас свої проблеми. У вашого боса поганий день? Постачальнику не сподобався новий продукт, який ви розробили? Ваш колега присвоїв собі всі заслуги вашої спільної роботи? Подібні ситуації можуть різко змінити ваш настрій і поведінку по відношенню до оточуючих. Не слід продовжувати цей сумний коло і зриватися на невинних людях – просто задайте собі чарівний питання «Що в моїх силах?» Це як би спосіб сказати собі: «Не дозволяй нікому зіпсувати цей день».
 • Зробіть один крок у напрямку до своєї мети. У більшості з нас кар’єра або життя розвиваються настільки швидко, що всі потреби (навіть удавані) вимагають негайної уваги і забирають все ваше вільний час. Якщо вашою метою є власний бізнес, але поки ви працюєте з дев’яти до шести, то кожен день робіть щось, що наблизить вас до здійснення вашої мрії. Пообідайте з людиною, яка може допомогти порадою. Пошукайте матеріали в інтернеті. Розробіть бізнес-план. Не дозволяйте рутині навалитися на вас з такою силою, що дійсно важливі для вас речі будуть відкладатися «в довгий ящик».
 • Користуйтеся правилом «двох тижнів». У проблемних ситуаціях задавайте собі питання: «чи Буде це мати значення через 2 тижні?». У всіх трапляються неприємні розмови і ситуації на роботі, але не давайте осадку залишатися з вами надовго – просто подумайте, забудеться ця неприємність через пару тижнів. Якщо так, то не варто чекати чотирнадцять днів, щоб розслабитися і зітхнути вільно – зробіть це прямо зараз і займіться іншими справами. Правило «двох тижнів» часто допомагає відокремити неприємні ситуації від інших важливих справ, які потребують вашої уваги.
 • Зателефонуйте батькам. Не забувайте про тих, хто привів вас у це життя. Якщо у вас самих є діти, то ви повинні розуміти, як важливо спілкуватися зі своїми близькими частіше – адже вони не завжди зможуть бути поруч. Не приймайте ці відносини як належне – отримуйте задоволення від спілкування з батьками, телефонуйте їм частіше.
 • Не спите зі смартфоном під подушкою. Від нього шкідливе випромінювання. А якщо серйозно, то на підставі пункту 3 ви вже в курсі, що мобільні телефони викликають залежність. Іноді потрібно робити психологічний перерву, щоб «провітрити» голову і відключитися від роботи. Навіть людина, що працює виключно по телефону, потребує перервах, щоб розслабитися і подумати про себе. Це частина стратегії саморозвитку, яка допомагає вам стати більш цілеспрямованим і зосередженим, і просто спосіб позбутися від безсоння.
 • 10 речей, які зроблять ваше життя яскравішим

  Ці десять приємних дрібниць можуть зробити ваше життя яскравішим і нагадати про те, що потрібно постійно щось змінювати. Дрібниці можуть стати дуже важливими, якщо ви станете дотримуватися їх кожен день. Просто починайте кожне ранок з питання «Що я можу зробити?» – нехай він стане вашою мантрою.

  Адаптація матеріалу Патті Джонсон 10 Favors You Can Do for Yourself Every Day.

  Надихаючі статті по темі:

  • Чому правильні рішення – не завжди те, що вам потрібно
  • Десять речей, які допоможуть вам зробити стрибок вище голови
  • Це чарівне слово – «Заткнися!»