10 способів збільшити природний трафік з Google без линкбилдинга

336

Пошукові системи практично позбавили оптимізаторів можливості маніпулювати видачею з допомогою зовнішніх посилань. Зокрема, головний борець з пошуковим спамом Google Метт Каттс кілька тижнів тому оголосив поза законом гостьовий постинг. А найбільший пошуковик рунета «Яндекс» і зовсім перестав враховувати посилання при ранжируванні ресурсів.

Проте штучний линкбилдинг — це всього лише один із технічних способів підвищення авторитетності сайту. Ви не помітите зниження ефективності цього методу, якщо готові використовувати для залучення відвідувачів маркетингові інструменти замість технічних. Нижче ви знайдете опис 10 способів залучення природного пошукового трафіку з Google без маніпуляцій посиланнями.

10 способів збільшити природний трафік з Google без линкбилдинга

1. Створення експертної вмісту

Експертиза — це головна ознака якісного контенту. Люди шукають на сайтах корисну інформацію експертного рівня. А Google допомагає користувачам знаходити. Пошукова система постійно вдосконалює алгоритми пошуку та технології оцінки якості матеріалів. Завдяки Колібрі і технології deep learning Google навчив своїх роботів оцінювати інформацію майже так, як це робить людина.

Щоб користувачі швидше знаходили експертний контент, в англомовному сегменті пошуку Google використовує блок видачі in-depth articles докладні статті). За даними сервісу MozCast, цей блок займає 6 % SERP Google.

10 способів збільшити природний трафік з Google без линкбилдинга

У російськомовному Google блок «Докладні статті» поки відсутня. Однак найбільша пошукова система світу демонструє на перших позиціях матеріали, відповідні категорії «Докладні статті». Мова йде про оглядах, посібниках how-to, аналітичних статтях.

10 способів збільшити природний трафік з Google без линкбилдинга

2. Турбота про «щастя користувача»

Підвищуючи задоволеність користувачів, ви посилаєте Google важливий сигнал. Пошукова система фіксує, що після переходу на ваш сайт і перегляду матеріалу користувач вирішує свої завдання. Наприклад, ввівши в пошуковий рядок запит «як полагодити кран самостійно», відвідувач знаходить на вашому ресурсі необхідну інструкцію і йде рятувати квартири від потопу.

Google вимірює «щастя користувача» з допомогою конкретних показників. Пошукова система вважає сайт неякісним, якщо користувач повертається в SERP після перегляду сторінки. Логіка інженерів Google така: якщо людина повертається на сторінку видачі, він не знайшов на сайті корисної інформації. Такий ресурс не заслуговує найвищих позицій.

Як можна зробити користувачів щасливими? Публікуйте контент, що відповідає на всі основні питання відвідувача. Пропонуйте йому тематичні посилання, відео, матеріали для скачування. Одним словом, намагайтеся залучити у взаємодію користувача з вашим сайтом і бізнесом.

3. Використання розширених описів сторінок

Розширені сніппети привертають увагу користувачів і збільшують кількість переходів на сайт зі сторінки видачі. У розширений опис можна додати інформацію про автора контенту, відгуки, дані про товари, організаціях, заходах, корисні посилання.

10 способів збільшити природний трафік з Google без линкбилдинга

Щоб використовувати розширений опис, виберіть формат розмітки, розмітьте контент за допомогою майстра розмітки структурованих даних і перевірте результат.

4. Оптимізація відео

Кількість користувачів з доступом до швидкісного інтернету постійно зростає. Найбільша пошукова система світу враховує це, віддаючи в SERP все більше місця посиланнями на відео. Google включає превью відео в сніппет таких посилань. На відміну від фото авторів контенту, для відображення превью відео в описі не потрібна прив’язка поста облікового запису Google+. Маркетологу достатньо створити карту сайту для відео і додати відповідний тип розмітки в код сайту.

10 способів збільшити природний трафік з Google без линкбилдинга

5. Використання авторства Google

Google Authorship — один з найбільш перспективних інструментів просування сайтів. Найбільша пошукова система світу давно обіцяє підвищити роль авторства при ранжируванні сторінок. В даний час головною перевагою Google Authorship є можливість відображення фото автора у сніппеті. Ці фото привертають увагу користувачів і стимулюють переходи.

10 способів збільшити природний трафік з Google без линкбилдинга

У нашій статті про крадіжку контенту описано, як пов’язувати публікації з вашим акаунтом у Google+ та використовувати функцію Google Authorship.

6. Підвищення швидкості завантаження сайту

Висока швидкість завантаження сайту робить користувачів щасливими, що позитивно впливає на позиції сайту у видачі. Крім того, висока швидкість завантаження сайту впливає на результати просування сайту і без вимірювання «щастя користувача». Google вважає, що в епоху мобільного трафіку сайти повинні завантажуватися швидко.

Перейшовши по запропонованій вище посиланням, ви познайомитеся з докладними рекомендаціями по підвищенню швидкості завантаження сторінок. Не забувайте про мобільних користувачів: використовуйте адаптивну верстку, мобільну версію сайту або пропонуйте їм мобільні додатки.

7. Анонсування матеріалів в Google+

Коли ви діліться посиланнями на матеріали свого сайту в Facebook і Twitter, їх бачать тільки користувачі цих соціальних мереж. Коли ви публікуєте посилання в Google+, їх можуть побачити всі користувачі найбільшої пошукової системи світу. Не секрет, що Google віддає перевагу власну соціальну мережу, тому пости в Google+ ранжуються вище заміток в Facebook.

Щоб скористатися перевагами Google+, створити корпоративну сторінку вашого бренду в цій Мережі. Анонсируйте на цій сторінці кожну публікацію з вашого сайту. Попросіть своїх співробітників публікувати посилання на нові статті в своїх профілях.

8. Оптимізація сніппетів

Вище сказано, що розширені сніппети привертають увагу і стимулюють переходи. Цю задачу можна вирішувати з допомогою залучають заголовків і описів сторінок.

Нещодавно Google перестав вимірювати максимальну довжину title кількістю символом. Зараз пошуковик обмежує заголовок сторінки 500 пікселями. Маркетологу складно визначити, скільки пікселів займе title на сторінці видачі, тому все-таки орієнтуйтеся на кількість символів в заголовку. Зазвичай Google повністю відображає заголовки до 80 символів з пробілами.

10 способів збільшити природний трафік з Google без линкбилдинга

Google рекомендує створювати унікальне опис для кожної сторінки сайту. Цей мета-тег далеко не завжди потрапляє в сніппет. Однак не варто нехтувати можливістю зробити опис сторінки вовлекающим.

9. Регулярна публікація нового контенту

Регулярна публікація контенту розширює число запитів, за якими користувачі знаходять сайт. Це автоматично збільшує відвідуваність ресурсу. До речі, публікуючи якісний контент, ви купуєте природні зовнішні посилання.

Оптимальна частота оновлень визначається індивідуально для кожного проекту. Наприклад, в корпоративному блозі великої компанії досить публікувати кілька статей в день. Галузеве ЗМІ може обмежитися публікацією декількох десятків матеріалів на добу. А загальнотематичні ЗМІ масштабу Стрічка.ру повинні планувати публікації, керуючись принципом «чим частіше, тим краще».

10. Поліпшення юзабіліті і технічного забезпечення відповідності вимогам сайту пошукачів

Зручна і зрозуміла навігація, внутрішня перелінковка, зрозуміла архітектура, оптимізовані фото і інші компоненти юзабіліті збільшують «щастя», чим підвищують рейтинг вашого сайту. Тому не шкодуйте коштів на проведення юзабіліті-аудитів та розвиток ресурсу.

Крім того, приділяйте увагу технічним аспектам оптимізації. Слідкуйте за індексацією сторінок, переконайтеся всіх розділів сайту для пошукових роботів, боріться з дублюванням контенту за допомогою канонічних URL. Слідкуйте за повідомленнями про помилки за допомогою сервісу для веб-майстрів і негайно на них реагуйте.

Маркетологам є чим зайнятися і без посилань

Google вважає неприйнятними практично всі методи штучного линкбилдинга. Тому маркетологам не варто витрачати час і ресурси на отримання неприродних посилань, піддаючи ризику просувний сайт.

Відвідуваність сайту буде зростати, якщо ви зосередитеся на створення експертної контенту і турботі про «щастя користувача». А щасливі користувачі самі пошлються на ваші статті, навіть не сумнівайтеся.

Читайте також:

  • Курирування контенту: 6 способів підвищити цінність чужих публікацій і власний авторитет
  • Найпоширеніші помилки копірайтерів
  • 40 речей, важливих для контент-маркетингу