10 заповідей контент-маркетолога

323

Тільки при поверхневому розгляді здається, що контент-маркетинг – це про бізнес, продукти і послуги. Ні, контент-маркетинг (навіть коли йдеться про комерційний проект) – це гуманітарна і, навіть більше, гуманна штука. Це про людей, про їх прагнення і потреби, значення тут має тільки одне – ваше уміння викликати у них відгук. Розумію, звучить пафосно, але все-таки скажу: контент-маркетинг – це стратегія просування до людських сердець. І ось вам ще пафосней, раз на то пішло: контент-маркетинг – це форма сучасного мистецтва. А мистецтво – це вже філософія, світогляд. Тому сьогодні – не про прийоми і методи, а про речі більш важливих.

10 заповідей контент-маркетолога
 • Увімкніть мозок. Як ні дивно, але факт: у повсякденному житті ми досить рідко використовуємо можливості лобової області нашого мозку, яка відповідає за абстрактне мислення, ініціативність, здатність критично оцінювати себе і події. Як включити командний пункт мозку – його лобові частки? Почати поглинати інформацію. Дуже багато інформації. Вона змушує мозок працювати. Реалізувати свої плани на цю життя не так вже й складно: 10 000 годин поглинання і осмислення інформації, корисною у вашій справі, дадуть вам можливість стати професіоналом. Життя з включеним мозком – вражаюче стан.
 • Не вірте авторитетам беззастережно. Якщо вам скажуть, що десь у космосі по своїй орбіті навколо далекої екзопланети крутиться маленький чайник, ви не зможете ні спростувати цього твердження, ні підтвердити (немає телескопів такої потужності, щоб перевірити). Будь-яке твердження приймайте як гіпотезу. У гіпотези, що описує найбільш ймовірний для цього світу сценарій, більше шансів виявитися вірною. Керуйтеся здоровим глуздом. Але пам’ятайте: все можливо. Існування чайника в космосі не можна ні підтвердити, але й спростувати. Залишайте місце в житті самим неймовірним можливостям.
 • Не беріть в роботу проект, займаючись яким ви будете змушені брехати аудиторії. Працюйте з продуктами, послугами, фактами, подіями, про яких – і ви впевнені в цьому – аудиторії буде корисно дізнатися. Будьте відвертими з людьми.
 • Субота – для роботи. Як, втім, і неділю, і всі інші дні. Коли мозок включений, ви працюєте завжди, навіть коли іншим здається, що ви просто п’єте каву.
 • Поважайте оточуючих. Деяких не за що поважати. Знайдіть в собі сили поважати і їх. Думка кожного важливо. Але деколи буває: трапляються парадоксальні люди.
 • – Я не вірю, що всесвіт розширюється.

  – Чому не вірите?

  – Просто не вірю і все.

  Якщо зустрінете щось подібне, не нервуйте. Ця людина – абсолютно точно – хороший в чомусь іншому.

 • Не бійтеся помилятися. Помилка – теж спосіб прийти до правди.
 • Думайте про майбутнє. Своєму, своєї справи, ринку в цілому, проецируйте сьогоднішнє у завтра. Яким буде людина, його еволюція, історія, якими будуть технології та явища? Насіння майбутнього розкидані в сьогоденні.
 • Крадіть і навіть не сумнівайтеся. Але тільки не підло і нахабно злизуючи чужі ідеї і переказуючи їх своїми словами. Переосмысливайте все і давайте щось нове. Ваше особисте осяяння завжди грунтується на величезній кількості осмисленої інформації, яку дали вам інші. Всі великі письменники, журналісти, науковці, підприємці та ін шукали власного осяяння, копаючись в чужих ідеях. Але ніхто їх не називає плагіаторами. Тому що людина з включеним мозком – не плагіатор, а той, хто, ставши на плечі своїх сучасників, побачив щось нове на горизонті.
 • Не опускайтеся до хамства, вступаючи в суперечки в онлайн-середовищі. Не сердьтеся, будьте, як Будда, спокійні і розсудливі. Ставитеся до людської грубості як до неминучої похибки: на 50 коректних опонентів неодмінно доведеться один не дуже ввічливий. А дурних не беріть до уваги – вони, як діти, ні в чому не винні.
 • Не заздріть успіхам своїх конкурентів. Просто беріть і робіть.
 • Читайте також:

  • 40 речей, важливих для контент-маркетингу
  • 27 ідей для тих, хто тільки починає реалізовувати контент-маркетингову стратегію
  • Любов до мови – не те ж саме, що лінгвістичне зарозумілість