12 ідей для підвищення ефективності email-маркетингу в 2018 році

409

Стаття перекладена Тетяною Мусихиной, інтернет-маркетологом агентства m2b.space.
Оригінал по посиланню.

Хто б що не говорив, але email-маркетинг все ще розвивається. Одним сервісом Gmail користується 1 мільярд користувачів по всьому світу. І це не межа. Компанія The Radicati Group, що займається дослідженнями ринку, пророкує, що до 2020 року кількість користувачів електронної пошти зросте до 3 мільярдів (а це майже половина населення Землі).

Звичайно, електронна пошта не померла, але досягти успіхів у цій галузі з кожним роком стає все важче. Саме тому технічний директор компанії HubSpot Тому Монаган зібрав накопичені знання в наборі керівних принципів про те, як використовувати email-маркетинг для сталого зростання. Дізнайтеся, які стратегії варто взяти на озброєння, а яких повністю уникати в майбутньому 2018 році.

Примітка редактора.

Дані поради покликані дати напрямок для експериментів, вони не обіцяють гарантований результат. Стаття хороша тим, що в ній можна побачити тенденції, які виходять від західних інтернет-маркетологів.

Як підвищити ефективність email-маркетингу в 2018 році

1) Надсилайте листи тим, хто цього хоче.

Якщо у вас є цілий список користувачів з низьким відсотком відкриття листів, просто перестаньте писати їм листи. Кожна така розсилка шкодить репутації вашого домену. А чим гірше ваша репутація, тим нижче шанси, що вас помітять потенційні клієнти.

Як чудово підмітив Монаган: «Ми – те, що ми їмо. Те ж твердження вірно і для маркетингу». Згадайте, як виглядає поштову скриньку більшості з нас. Тонни розсилок від не цікавлять нас сервісів, які ми відзначаємо прочитаними, або видаляємо, навіть не спромігшись їх відкрити. Тому що ми і без того знаємо, що не знайдемо там нічого корисного.

Поставте себе на місце передплатників. Які листи ви хотіли б бачити в папці «вхідні»? Створюйте розсилку, грунтуючись на цьому принципі.

2) Заздалегідь визначайте мету кожного електронного листа.

Якщо навіть ви самі не знаєте, для чого відправляєте черговий лист, як це зможуть дізнатися одержувачі? Визначивши мету нового листа, ви зможете більш ефективно сформувати списки для розсилки і, отже, досягти більшого успіху.

Метою розсилки може бути отримання додаткової інформації про компанії одержувача шляхом заповнення ним додаткових форм або залучення на веб-сайт потенційних покупців з допомогою активації промо-коду.

Надайте одержувачу додаткові стимули, такі як заклик до дії і посилання в тексті. Так ви підвищите шанси на успіх. Поведінка кожної людини унікальне, тому ваші листи повинні бути гнучкими.

Примітка редактора.

Не обов’язково писати унікальний текст для кожної розсилки, все залежить від завдань. Наприклад, в розсилці сайту «Їмо вдома» містяться тільки естетично оформлені посилання на нові матеріали сайту. Приклад.

3) Персоналізуйте і випробуйте свої електронні листи.

Персоналізація електронних листів дійсно працює. Наприклад, ще в 2014 році ми з’ясували, що у листів, темою яких зазначене ім’я одержувача, значно більш високий коефіцієнт відгуків порівняно з листами з однаковою темою для всіх.

У справі персоналізації електронних листів дотримуйтеся основ. Використовуйте для персоналізації ім’я одержувача і назва компанії, але не більше. Не намагайтеся втертися в довіру, використавши додаткові дані. Ви можете здатися надто нав’язливими і дивними і навіть злякати потенційних клієнтів.

У світі не існує більш непривабливого листи, ніж те, яке починається з шаблонного «Шановний клієнт» або, ще гірше, «Шановний Прізвище». Щоб уникнути такої незручності, обов’язково перевіряйте листа перед відправкою, щоб переконатися, що ви вірно вказали ім’я одержувача.

Вибираємо кращий сервіс email-розсилки: огляд та порівняння 25 найбільш популярних компаній на ринку

4) Надсилайте листа з особистого облікового запису.

Ні в якому разі не відправляйте листи з адреси виду [email protected] Персоналізація вашого аккаунта для розсилки піде вам тільки на користь. Листи, відправлені від реальної людини, а не від бездушного адреси «[email protected]» збільшують зацікавленість передплатників і підвищують їх лояльність до вашої компанії.

5) Спробуйте відправляти листи в різні дні тижня

Перестаньте проводити розсилки по вівторках. Ні, правда. Перестаньте.

Вівторок, середа і четвер – найпопулярніші дні для відправлення електронних листів. Тому переважна більшість ваших передплатників у ці дні перенасичене повідомленнями. Якщо ви хочете, щоб ваші листи звертали більше уваги, спробуйте відправляти їх по понеділках або п’ятницях, коли електронна пошта не тріщить по швах від кількості рекламних розсилок.

Також доведено, що люди добре реагують на листи з закликом до дії по суботах. Так що не бійтеся проводити розсилку у вихідні дні.

У будь-якому випадку, перестаньте навантажувати і без того перевантажені скриньки користувачів з вівторка по четвер. Не бійтеся експериментувати з днями і часом розсилки і уважно відстежуйте реакцію одержувачів.

Примітка редактора.

Тут можна уточнити, що розсилка по різних днях може не виправдати себе. Передплатникам зазвичай зручніше, коли вона приходить передбачувано – в один і той же день. Інша справа, що щоб знайти цей день, спочатку доведеться поекспериментувати.

6) Взаємодія з клієнтами, які самі заповнили форму, а не з тими, чиї e-mail ви придбали.

Якщо людина заповнює форму і вказує адресу електронної пошти, значить його коефіцієнт залучення початку вище, ніж у того, чиї електронні адреси ви просто купили. Людина заповнив відповідну форму, таким чином він сказав вам, що хоче отримувати ваші новини і згоден бачити ваш контент у своєму ящику. Це доводить ефективність принципів вхідного маркетингу.

До речі, не купуйте списки електронних адрес! Так ви нашкодите своєї репутації і будете лише дратувати людей, які про вас не чули і чути не хочуть.

7) Блокуйте пасивних передплатників, щоб уникнути сірої розсилки.

Ви можете розсилати спам, навіть не підозрюючи про це. Сіра розсилка – це масово розсилаються листи, які технічно не є спамом, оскільки отримувач сам надав свої дані, користувач отримує ваші листи, але при цьому не читає їх.

Якщо одержувачі не відкривають перше ваш лист, коефіцієнт залучення падає. Потім, якщо вони продовжують вас ігнорувати, ймовірність того, що вони коли-небудь прочитають ваші повідомлення, з кожним разом стає все менше, а показники нижче.

Припиніть проводити сіру розсилку. Прислухайтеся до того, що люди повідомляють вам, не відкриваючи ваші листи. Почніть блокувати пасивних передплатників. Так ви зможете підвищити коефіцієнт відкриття, а постачальники вхідних повідомлень побачать, що ви реагуєте на поведінку передплатників.

8) Якщо люди відписуються, не турбуйтеся (спочатку).

Ви не можете подобатися всім. Відписки трапляються у всіх і кожного. Добре, що передплатник не зазначив вашу розсилку, як спам, а просто найбільш ввічливим способом повідомив вам, що більше не зацікавлений у ваших розсилках.

Якщо це поодинокі випадки, немає причин для занепокоєння. Якщо ж передплатники продовжують відписуватися, то спробуйте визначити можливу причину цього. Подумайте над тим, щоб заблокувати або почати відправляти менше листів тим, хто не так зацікавлений.

9) Якщо люди перестали відкривати ваші листи, як можна швидше дізнайтеся, що трапилося.

Якщо коефіцієнт відкриття ваших листів падає, значить ви не виправдовуєте очікувань одержувачів. Готуйтеся до найгіршого результату. Це провідний показник того, що настають численні скарги на спам і відписки. Вам слід негайно заблокувати незацікавлених передплатників, щоб показати провайдера, що ви реагуєте на зворотний зв’язок від одержувачів. Поекспериментуйте зі змістом та оформленням листів. Можливо це дозволить поліпшити залученість користувачів і коефіцієнт відкриття.

10) Якщо люди відзначають вашу розсилку як спам, негайно припиняйте надсилати їм листи і займіться пошуком джерела скарг.

Якщо листи стали відзначати як спам, репутація доменного імені під загрозою. Ви навіть можете опинитися в чорному списку у провайдерів електронної пошти. Неважливо, чи спричинені скарги на спам новими ресурсами, невдалим форматом або тим, що ви не виправдовуєте очікування свого списку передплатників, сповільніть або повністю припинити відправку електронних листів до тих пір, поки точно не виявити причини такої реакції.

Якщо ви не отримуєте скарги на спам або повідомлення про відписках, це не завжди означає, що ви в безпеці. Просто листи можуть відразу перенаправлятися в папку небажаних повідомлень передплатників.

11) Ставтеся уважно до теми листа.

Не використовуйте в темах листи кликбейт. Якщо люди відкривають електронний лист, а потім негайно повертаються назад, зрозумівши, що вміст ніяк не відповідає темі, це негативно позначається на коефіцієнті відгуків.

Для досягнення найкращих результатів налаштуйте та персоналізуйте теми листів, а також поекспериментуйте з емодзі. Професійна порада: перед початком розсилки прочитайте тему листа вголос. Ви самі відкрили б лист з такою темою?

Що писати в темі email-листи: 80+ російських прикладів

12) Пам’ятаєте. Електронна пошта стає складніше для маркетингу, але все ще працює.

Кожен рік показники залученості зменшуються, і стає все складніше підібратися до користувачу за допомогою електронної пошти. Це не означає, що email-маркетинг втрачає свою ефективність. Просто він стає більш конкурентною. Зростає розрив між фахівцями по email-маркетингу, які знають, що роблять, і тими, хто поняття не має, що відбувається, але вперто розсилає листи. Тому прикладіть достатні зусилля для перевірки різних стратегій по залученню і утриманню передплатників.

Суть всіх цих рекомендацій по email-маркетингу? Перевірка, перевірка і ще раз перевірка. Кожна аудиторія і база даних контактів унікальна. Тому обов’язково тестуйте реалізацію нових стратегій і адаптуйте їх у відповідності з реакцією передплатників. (І, якщо ви готові натиснути «відправити», ось кілька прикладів «обробки» потенційних клієнтів по електронній пошті, які можуть надихнути вас на зміни.)

Автор оригінальної статті: Sophia Bernazzani