12 причин безрезультатності запитів на повторну перевірку сайту

315

Коли Google карає сайт за маніпуляції пошуковою видачею, власник ресурсу намагається виправити помилки і як можна швидше відправити запит на повторну перевірку. Часто ці запити не приносять результату із-за помилок вебмастера. Нижче ви знайдете опис типових помилок при відправку запитів на перегляд санкцій, пов’язаних з маніпуляцією посиланнями.

12 причин безрезультатності запитів на повторну перевірку сайту

Причина № 1: неповні дані про сміттєвих посилання

Це одна з найпоширеніших причин відмови у скасуванні санкцій. В інструментах для веб-майстрів Google і «Яндекс.Вебмастер» зазвичай відображаються не всі вхідні посилання на ваш сайт. Тому скористайтеся додатковими інструментами пошуку беклінків:

  • Open Site Explorer.
  • Majestic SEO.
  • Ahrefs.
  • Screaming Frog.
  • LinkRisk.

Безкоштовні передплати більшості інструментів мають обмеження за кількістю відображуваних зовнішніх посилань. Тому вам необхідно підписатися на один з комерційних планів, щоб отримати повну інформацію про беклінках.

Причина № 2: відсутність інформації про сайт

Щоб визначити причини санкцій, виправити помилки і подати коректний запит на перегляд, ви повинні володіти певними даними. Зокрема, ви повинні знати, які тактики линкбилдинга використовувалися для просування сайту, які сторінки ресурсу були акцепторами беклінків, які ключові фрази використовувалися в анкор.

Читайте також: Чому контент-маркетологи повинні радіти появі Penguin 2.0: чотири причини

Якщо ви самостійно займаєтеся маркетингом сайту з моменту його створення, то легко відновити потрібну інформацію. Якщо ви коли-то делегували просування сайту аутсорсерів, берете в роботу проект, яким до вас хтось займався, у вас можуть виникнути проблеми з отриманням даних. Обговоріть з власником ресурсу або маркетологами-аутсорсерами історію його розкрутки. Постарайтеся отримати як можна відомостей про використовувалися тактики линкбилдинга.

Причина № 3: невірна оцінка вимог Google

Повідомлення Google про виявлення неприродних посилань завжди містить приклади некоректних беклінків. Іноді власники ресурсів неправильно оцінюють ситуацію: вони видаляють або обнуляють всі посилання з доменів, зазначених у повідомленні, а також схожі на лінки. Після цього вони надсилають запит на перегляд.

Цього недостатньо, так як в повідомленнях Google не вказує всі типи неприродних посилань. Наприклад, якщо в повідомленні зазначено лише неякісні беклінків з форумів і дощок оголошень, це не означає, що ви можете залишити посилання з каталогів і постові в блогах. Пам’ятайте, якщо ваш сайт отримав санкції за маніпуляції посилальних оточенням, вам необхідно видалити всі неприродні посилання.

Причина № 4: сліпа довіра до SEO-інструментів

Йдеться про інструменти, автоматично визначають спам-посилання. Наприклад, до них відносяться сервіси LinkRisk і Link Detox. Подібні інструменти іноді називають маніпулятивними природні посилання. Також вони пропускають посилання, які дійсно можуть бути причиною санкцій.

Зверніть увагу, навіть Google в даний час не може напевно визначити маніпулятивний характер тієї чи іншої посилання. У спірних ситуаціях посилальне оточення оцінюють співробітники, які можуть застосовувати ручні санкції. Тому не варто очікувати, що безкоштовні або платні сервіси точно визначать спам-посилання, що ведуть на ваш сайт. Оцінюйте посилання самостійно і безжально видаляйте їх при найменших підозрах.

Причина № 5: ігнорування редиректів

Якщо ваш сайт отримав санкції за маніпуляції з видачею допомогою посилального оточення, вам необхідно видалити прямі спам-посилання, а також редиректи. Їх можна визначити за допомогою сервісів Ahrefs і Majestic SEO.

12 причин безрезультатності запитів на повторну перевірку сайту

Причина № 6: ігнорування багатьох посилань

Перераховані вище інструменти для пошуку зворотних посилань показують URL сторінок, які посилаються на ваш сайт. Однак вони не показують, скільки разів посилається конкретна сторінка на ваш ресурс. Наприклад, кілька років тому вебмастера масово купували статті з двома посиланнями, одна з яких вела на головну, а друга на внутрішню сторінку сайту.

Якщо вам вдалося домовитися з власником сайтів, що посилаються про видалення беклінків, повідомте йому точний список посилань, що підлягають видаленню, а також їх розташування.

Причина № 7: чіпляння за «жирні» посилання

Деякі власники сайтів у що б то не стало намагаються зберегти «жирні» посилання: беклінків з авторитетних ресурсів, що мають високий тИЦ, PageRank і інші «пузомірки». Вони готові видаляти навіть природні посилання з невідомих сайтів, лише б залишити лінки, коли-то позитивно вплинули на позиції ресурсу.

Читайте також: 13 причин можливого провалу контент-маркетингу

Не чіпляйтеся за посилання, так як вам не вдасться обдурити пошуковик. Алгоритму Google все одно, який має PageRank посилається домен. Якщо посилання маніпулятивна, її доведеться видалити.

Причина № 8: недостатні зусилля з видалення посилань

Якщо ваш сайт потрапив під санкції, вам необхідно видалити всі неприродні беклінків. Якщо у вас великий сайт, це фізично неможливо. Тому вам треба видалити якомога більше маніпулятивних посилань. Вам доведеться особисто зв’язуватися з власниками посилаються ресурсів і домовлятися про видалення лінків.

12 причин безрезультатності запитів на повторну перевірку сайту

Зверніть увагу, не варто покладатися виключно на інструмент відхилення посилань. Ви можете обнулити вплив всіх знайдених неприродних беклінків, однак це не позбавляє вас від необхідності видаляти якомога більше поганих посилань.

Причина № 9: шаблонний підхід до спілкування з веб-майстрами

Якщо ви надішлете листа з проханням про видалення посилань блогеру, який за весь час свого існування ресурсу продав 5 посилань, він швидко виконає ваше прохання. Якщо ви відправите такий же лист власнику майданчики для публікації прес-релізів, він його навіть не прочитає. Ймовірно, ця людина отримує сотні або тисячі схожих листів щодня. Тому вам доведеться проявити винахідливість або навіть мотивувати цієї людини.

Причина № 10: людський фактор

Власники сайтів часто допускають помилки при роботі з інструментом відхилення посилань. До найпоширеніших з них належать приєднання порожнього файлу, невірне заповнення файлу, вибір невідповідного типу файлу. Також ви можете помилитися при відправці запиту на перегляд сайту: вказати невірні URL, неправильно описати ситуацію. Тому перевіряйте себе на кожному етапі роботи за скасування санкцій.

Причина № 11: недостатні докази

Подаючи запит на перегляд, ви повинні надати пошуковику якомога більше доказів успішного виправлення помилок. Це можуть бути посилання на сторінки, з яких видалені неприродні беклінків, листи від власників сайтів, що посилаються, скріншоти чатів. Google має побачити, що ви виправилися і щосили намагаєтеся видалити весь спам-посилання.

Читайте також: 5 причин, чому ваш контент-маркетинг не дає результатів в соціальних мережах

Причина № 12: некоректне спілкування

Спір, конфронтація, обман, — це найбільш короткі шляхи до відмови у скасуванні санкцій Google. Подаючи запит на перегляд, ви повинні бути щирим і доброзичливим. Також вам необхідно продемонструвати готовність співпрацювати з пошуковою системою, а не вимагати привілеїв та невідкладного вирішення вашого питання.

Пенальті — це привід діяти

Якщо ви отримали алгоритмічні або ручні санкції за неприродних посилань, негайно виправляйте помилки. Продемонструйте пошуковій системі, що ви готові виконати всі вимоги. Використовуйте автоматичні інструменти для пошуку посилань. Оцінюйте беклінків за допомогою спеціальних сервісів, а також вручну. Переконайтеся, що ви зробили все, щоб видалити погані посилання.

Адаптація матеріалу 12 Common Reasons Reconsideration Requests Fail by Modestos Siotos.