12 способів оптимізувати прес-релізи і уникнути санкцій Google

338

У статті «Гостьовий постинг перестав бути легальним» ми писали, що Google оновив розділ «Схеми обміну посиланнями», включивши в число штучних «посилання з текстом, оптимізованим для пошукових систем, розміщені в статтях і прес-релізах, публікуються на зовнішніх ресурсах». Деякі контент-маркетологи і пошукові оптимізатори негативно сприйняли нововведення Google, так як воно забороняє деякі звичні способи линкбилдинга.

Дійсно, найбільша в світі пошукова система прямо назвала посилання в прес-релізах штучними. Всім відомий почесний борець з пошуковим спамом Метт Каттс порекомендував закривати такі посилання атрибутом nofollow. Що це означає для бізнес-проектів, що використовують прес-релізи для підвищення видимості своїх ресурсів в пошукових системах?

Це важлива новина для SEO контент-маркетингу? Піди вгадай!

Найбільший пошуковик світу вже давно намагається позбавити прес-релізи будь-якої значущості з точки зору SEO. Якщо повернутися на 2006 рік, посилання з прес-релізів сильно підвищували позиції сайту у видачі. У 2013 році роль таких лінків значно зменшилася, проте вони все-таки позитивно впливали на позиції ресурсів у видачі до зазначених оновлення розділу «Схеми обміну посиланнями». Очевидно, тепер публікація прес-релізів з посиланнями втратила сенс.

Але як бути з раніше опублікованими релізами, в яких є посилання, що підпадають під нове визначення штучних лінків Google? Не покарає суворий пошуковик сайти, на які посилаються тисячі раніше створених документів з анкорными лінками? Можливо, контент-маркетологам пора скористатися нейтралізатором?

Бренди протягом багатьох років публікували прес-релізи на сторонніх майданчиках з метою отримання зовнішніх посилань. Видалення цих документів або нейтралізація зовнішніх посилань теж займе далеко не одну хвилину. Більш того, контент-маркетологи просто не зможуть видалити прес-релізи з багатьох старих майданчиків, агрегаторів і линкопомоек.

Крім того, невідомо, як вплине на позиції ресурсів різке зменшення зовнішньої посилальної маси. Однозначно зрозуміло одне — останні нововведення Google вкрай негативно позначаться на бізнесі майданчиків, які надають послуги публікації прес-релізів.

Не оптимізуйте посилання, сфокусуйтеся на новинному приводі і якості майданчика

Контент-маркетологи і оптимізатори ворожать на кавовій гущі, що їм робити з раніше опублікованими прес-релізами, а також публікувати їх в подальшому.

Що стосується подальшої роботи з прес-релізами, бренди повинні знати, що цей вид інформаційного повідомлення має право на життя, незважаючи на будь-які оновлення алгоритмів пошукових систем. Звичайно, якщо ці повідомлення не схожі на приклад, розглянутий у статті «Як не потрібно писати прес-релізи».

Публікуйте повідомлення для преси, якщо у вас є дійсно важливий новинний привід. Ретельно вибирайте майданчик для публікації прес-релізу. Розішліть ваші повідомлення у галузеві ЗМІ та провідні інтернет-портали вашого регіону. Обов’язково включіть в прес-реліз одну-дві посилання. Тільки закрийте їх атрибутом nofollow. Вас повинні цікавити прямі переходи користувачів, які ви отримаєте завдяки якості майданчиків і важливості новинного приводу, а не пошукова оптимізація сайту.

Для довідки: американське видання New York Times опублікувало перший прес-реліз у 1906 році, а його автором став знаменитий журналіст і засновник PR Айві Лі. До середини 90-х років минулого століття бренди переважно публікували свої релізи в авторитетних друкованих виданнях. Так що повідомлення для преси існували задовго до появи Google, тому вони будуть існувати і після оновлення пошукових алгоритмів.

Цифровий шлях прес-релізів: це не просто SEO

Оновлення розділу «Схеми обміну посиланнями» позитивно вплине на контент-маркетинг. Тепер маркетологи згадають, що прес-реліз — це не один з інструментів линкбилдинга, а засіб поширення інформації. Його необхідно використовувати не для накрутки PR і тИЦ, а для взаємодії з журналістами і споживачами.

Bloomberg, Reuters, AP, Dow Jones, «Стрічка.ру», «Відомості» та інші онлайн-ЗМІ щодня отримують тисячі якісних прес-релізів, багато з яких перетворюються в не менш якісні новини. Багато новинні ресурси самостійно досліджують майданчики для публікації релізів, наприклад, PR Newswire або AllToday.ru вибирають найцікавіші повідомлення і перетворюють їх в новинні замітки.

Не забувайте, що інформація, поширювана з допомогою прес-релізів, потрапляє в соціальні мережі. Вона генерує взаємодію користувачів з брендами, шеринги, підписки. Повідомлення для преси роблять новини вашої компанії видимими для користувачів пошукових систем, новинних порталів і агрегаторів, а також соціальних мереж. Вони дають вам природні переходи, перегляди, кліки, а не зовнішні посилання для рейтингу.

Як же все-таки оптимізувати прес-релізи

Використовуючи прес-релізи для поширення інформації про вашому бізнесі, ви можете оптимізувати їх, однак мова не йде про пошукової оптимізації. Адаптуйте ваші новинні повідомлення для живих користувачів. Це набагато ефективніше ставки на пошукових роботів.

Оптимізуючи повідомлення для преси, використовуйте 12 рекомендацій, наведених нижче:

 • Додавайте посилання, закриті атрибутом nofollow. Вони допоможуть зацікавленим читачам швидко перейти на ваш сайт.
 • Робіть повідомлення для преси цікавими, інформативними і зручними для споживачів та журналістів.
 • Постарайтеся зробити повідомлення для преси видимим для пошукових систем і користувачів соціальних мереж. Для цього додайте в текст релізу 1-2 ключові фрази.
 • Використовуйте повідомлення для преси в якості тізера, який буде залучати користувачів на ваш сайт або блог.
 • Використовуйте повідомлення для преси в якості тізера для журналістів, який стимулює працівників пера перетворити реліз у велику новинну замітку.
 • Включайте в повідомлення для преси корисну для користувачів інформацію. Звичайно, формат прес-релізу не передбачає публікацію повноцінного споживчого гайда, однак ви цілком можете включити в нього коротку покрокову інструкцію.
 • Встановлюйте з допомогою релізів нові контакти. Для цього як мінімум включайте в повідомлення для преси свої контактні дані.
 • Публікуйте повідомлення для преси тільки в тому випадку, якщо у вас є дійсно важлива новина про діяльність вашої компанії або галузі в цілому.
 • Включіть в реліз фотографії або відео. Інтернет дозволяє відійти від класичного формату повідомлень для преси.
 • Зробіть відеоповідомлення для преси. Використовуйте для цього YouTube або Google+ Hangouts.
 • Створіть прес-реліз у форматі інфографіки або мультимедійної презентації.
 • Опублікуйте реліз в соціальних мережах. Можливо, так ви швидко отримаєте відгук.
 • Отже, Google вважає посилання з повідомлень для преси штучними. Тому не використовуйте прес-релізи заради отримання зовнішніх посилань, розрахованих на маніпуляцію пошуковою видачею. Уникайте анкоров, насичених ключовими словами. В крайньому випадку, закривайте їх атрибутом nofollow. Також уникайте перенасичення тексту релізу пошуковими фразами. Пам’ятайте, прес-реліз — інструмент взаємодії зі ЗМІ та споживачами, а не засіб пошукової оптимізації. В цьому випадку ви зможете використовувати його для просування проектів і уникнете санкцій пошуковиків.

  Адаптація матеріалу 12 Ways to Optimize Press Releases & Avoid Google Penalties by Lisa Buyer.