14 незвичайних способів використання відео у маркетингу

333

Ваші партнери і клієнти весь час кудись поспішають, тому у них не завжди є час на читання статей. Однак ви можете спілкуватися з ними за допомогою коротких відео. З цієї статті ви дізнаєтесь про незвичайні способи використання видеомаркетинга для бізнесу.

14 незвичайних способів використання відео у маркетингу

Представники кіноіндустрії минулого знімали шедеври, не маючи можливості розраховувати на технічні можливості сучасних побутових відеокамер. Зате у них був ентузіазм і чарівність. А як щодо вас?

1. Відповіді на питання клієнтів

Практично кожна компанія стикається з типовими питаннями клієнтів. Деяким користувачам колись читати розділ «Чапи», тому запропонуйте їм короткі відео. Запишіть і опублікуйте ролики тривалістю кілька хвилин на сайті. Знімайте персоналізовані відео. Їх можна публікувати на сайті і відправляти посилання на електронну адресу людини, що поставила питання.

Зверніть увагу на відео Метта Каттса. Він відповідає на запитання конкретних користувачів, що робить ролик персоналізованим.

2. Бесіда з експертом

У Мережі можна знайти тисячі відео, на яких шановні експерти дають інтерв’ю, читають лекції або представляють продукт. Спробуйте вийти за ці рамки і зняти неформальне відео. Наприклад, зніміть спеціаліста вашої компанії за роботою. Попросіть його прокоментувати рутинні дії. Покажіть клієнтам, як ви обробляєте їх заявки, створюєте продукт, запаковуєте і відправляєте товар.

Запишіть розмову на професійну тему або неформальний розбір польотів в курилці. Ваше завдання — показати споживачам, як працюють фахівці компанії, про що вони говорять на робочому місці, що вони роблять у неофіційній обстановці. Amazon зняв відео з допомогою фахівців CNN, але ви цілком впораєтеся власними силами.

3. Стріми

Сервіс Google+ Hangouts дозволяє організовувати відеокімнати, в ході яких аудиторія активно взаємодіє з ведучим. Записи семінарів та лекцій, зроблених з допомогою Hangouts, знайшли своє місце на корпоративних сайтах і каналах YouTube. А якщо активна взаємодія аудиторії з ведучим не передбачається, ви можете вести потокові трансляції. Наприклад, ви можете транслювати хід галузевих заходів, встановити камеру в офісі або у виробничому цеху.

Для організації трансляцій можна використовувати Ustream або аналогічні сервіси.

4. Персональні звернення до клієнтів

Ви можете здивувати клієнта, надіславши відео, яке призначене особисто для нього. Це може бути привітання з перемогою в конкурсі, звіт про виконану роботу, комерційну пропозицію. Якщо у вас небагато клієнтів, ви можете зробити відеозвернення для кожного. Якщо ваш бізнес обслуговує велику кількість споживачів, зверніться до деяких з них. Наприклад, ви можете один раз в квартал записувати відео для п’яти найкращих клієнтів. Критерії для визначення кращих виберіть самі.

Наступний приклад відео — це особисте звернення бізнесмена до клієнтів. Ви можете зробити щось схоже, тільки звертайтесь до одного конкретного клієнта.

5. Коментарі клієнтів

Попросіть клієнтів сказати, чому вони вибирають ваш продукт. Запишіть міні-інтерв’ю на камеру. У вас вийде відмінний рекламний ролик, для створення якого потрібні мінімальні ресурси. Інтерв’юер може працювати біля виходу з магазину на стійці реєстрації учасників галузевого заходу і т.п. Вам не потрібні актори і постановка, відео повинно вийти спонтанним.

6. Лайфхаки, підказки, поради

Ви робите програмне забезпечення, ремонтуєте авто, випускаєте побутову техніку? Підказуйте і показуйте клієнтам, як користуватися вашим продуктом. Мова йде не про повноцінних користувальницьких посібниках, а про коротких видеоподсказках. Покажіть клієнту, де поставити галочку, щоб програма автоматично робила резервні копії, розкажіть, як перевірити справність рульової колонки, підкажіть, як правильно чистити клавіатуру ноутбука.

Приклад відео нижче. Тільки не ганяйте на мотоциклі, це небезпечно.

7. Презентації для ліфта

Запишіть Elevator Pitch і відправте відео потенційним інвесторам і партнерам. До речі, якщо класична презентація для ліфта триває не більше 40 секунд, то відеопрезентація дозволяє вам вийти за ці рамки. Запишіть ролик тривалістю кілька хвилин. На початку відео постарайтеся зацікавити слухача. Приділіть увагу вигод, які отримують партнери вашого проекту.

Приклад презентації для ліфта — на відео нижче.

8. Анімовані відео

Теми для анімації можуть бути різними: реклама, інструкція по використанню продукту, привітання тощо, Якщо ви інвестуєте в створення анімаційного ролика, постарайтеся зробити його незабутнім. За допомогою анімації можна розповідати навіть про серйозні речі так, щоб глядачі під час перегляду посміхалися.

9. Польові щоденники

Якщо ви часто їздите у відрядження, участь в галузевих заходах, обслуговуєте клієнтів поза офісу, створюйте відеощоденник. Розповідайте про все, що приходить в голову: від якості номерів у готелях і їжі в ресторанах до пояснень своїх дій в екстремальних умовах.

На відео нижче молодий чоловік розповідає захоплюючу історію про свої пригоди. Звичайно, такою харизмою і акторською майстерністю володіє не кожен, але це можна виправити тренуваннями.

10. Вдячність

Запишіть на відео подяку клієнтам. Це відео доречно відправляти покупцям вашого продукту. Зробіть відео корисним. Наприклад, розкажіть, як розпакувати монітор і підключити його до системного блоку. Запропонуйте споживачеві звертатися до вам при виникненні питань.

Також ви можете зняти іміджеву рекламу, в якій обігрується тема подяки. Американська компанія Convio відмінно впоралася з цим завданням.

11. Відгуки

Споживачі більше довіряють друзям, знайомим та іншим споживачам, ніж продавцям або найнятим для зйомок в рекламі акторам. Тому просіть своїх клієнтів записувати і надсилати вам короткі відгуки про ваш продукт. Встановіть формальні вимоги до відео. Наприклад, його тривалість повинна становити не менше хвилини, а в кадрі повинен бути ваш продукт. Заохочуйте активних клієнтів. Можливо, на перших етапах вам доведеться купувати відгуки за подарунки і бонуси.

Приклад відео нижче — це реклама, але якщо б ваші клієнти записували такі ж щирі відгуки, біля офісу або магазину була б черга.

12. Експерименти

Висувайте гіпотези і перевіряйте їх. Записуйте процес на відео. Природно, відбувається повинно бути пов’язане з вашою сферою діяльності і продуктом. Наприклад, ви можете перевірити, що станеться, якщо зловмисники спробують зламати аккаунт від особистого кабінету користувачів сервісу, що буде, якщо кинути камінь або вистрілити в куленепробивне скло. Якщо хочете повеселити клієнтів, перевірте, як відреагує дзвонить в колл-центр користувач, якщо оператор перед розмовою вдихне гелій.

13. Розіграші

Люди ніколи не втомляться дивитися розіграші. Використовуйте це: розігруйте клієнтів, співробітників, випадкових перехожих. Використовуйте концепцію емпіричного маркетингу. Покажіть людям, що значить бути вашим клієнтом. Переконайтеся, що ви не скривдите учасників і не зашкодьте їм.

14. Пряма трансляція з офісу

Мабуть, самий незвичайний спосіб використання відео з усіх вище перерахованих. Повісьте відеокамеру в своєму офісі або на виробництві і дозвольте вашим користувачам в будь-який момент часу спостерігати за вами. Великого дискомфорту це вам не заподіє, зате сильно підвищить довіру ваших потенційних клієнтів до вашої компанії. Ми ось недавно повісили таку камеру і вже бачимо результати. Якщо ви ще жодного разу не бачили наш офіс або, того гірше, не вірите, що ми існуємо насправді (а такі люди є, повірте), то зараз саме час це виправити.

14 незвичайних способів використання відео у маркетингу

У вас в кишені напевно є пристрій…

… з допомогою якого можна знімати глядабельних відео. Багато представників кіноіндустрії минулого позаздрили б можливостей вашого смартфона. Використовуйте це в маркетингу: знімайте і публікуйте відеоролики. Головна вимога до якості — вони повинні бути цікавими і корисними для аудиторії.

Потрібно по-справжньому круте і якісне відео? Тоді зверніться в «Текстерру»! У нас працюють професіонали своєї справи з великим досвідом роботи, а ціни нижчі ринкових. Натисніть тут , щоб замовити безкоштовну консультацію!

Адаптація матеріалу 13 Interesting Ways to Use Video in Your Marketing.