15 інтеграцій CRM, які автоматизують робочу рутину

353

Об’єднання структур і процесів компанії в єдину систему не дарма в тренді. У такому середовищі знижується ризик втрати даних, скорочуються тимчасові витрати і підвищується ефективність.

Навіщо інтегрувати CRM зі сторонніми сервісами

Зараз все більше компаній схиляються до максимальної оптимізації робочого процесу з допомогою ІТ-рішень, в тому числі — зв’язки CRM з іншими продуктами.

Максим Чугункин, керівник групи системної архітектури за Siebel CRM компанії «Інфосистеми Джет», пояснив доцільність інтеграції системи управління клієнтами з точки зору продажів:

«Основна потреба в інтеграції — це створення омниканальной (єдиної) системи, що дозволяє збирати дані про клієнта з усіх джерел: колл-центру, магазину, інтернет-магазину, веб-сайту і соцмереж. Компанія повинна володіти повноцінною інформацією про свого клієнта — це дозволить робити найбільш вигідні пропозиції і забезпечити найкращу підтримку».

Та маркетингу:

Маркетологам інтеграція з соціальними мережами дозволяє відстежувати згадки компанії, виявляти тональність відносини клієнтів і оперативно реагувати або просто фіксувати факти в системі. Інший типовий приклад інтеграції маркетингу — це сервіси SMS або email розсилок».

Інші підрозділи компанії від інтеграції CRM теж тільки виграють. Об’єднання її з усіма IT-продуктами, якими користується бізнес, дозволить:

 • витрачати менше часу на пошук та обмін інформацією між відділами;
 • скоротити витрати на персонал;
 • знизити ризик втрати контактів і інших даних;
 • бачити повну статистику діяльності компанії і налаштувати наскрізну аналітику;
 • перенести робочі процеси в один інтерфейс і позбудеться від десятка вкладок;
 • звести паперовий документообіг до мінімуму;
 • налаштувати автоматичний обмін даними з партнерами і підрядниками — наприклад, службою доставки, аутсорсером бухгалтерії або коаліційної програми лояльності.

Якщо у вашої компанії поки немає CRM, вибирати її краще відразу з урахуванням потреб і майбутніх інтеграцій.

Якщо система уже встановлена і працює, є два варіанти — підбирати готові продукти з підключенням до CRM «в два кліка» чи замовляти індивідуальні рішення у підрядників-інтеграторів. Перший варіант простіше і дешевше, але їм вдасться скористатися, лише якщо пряма інтеграція передбачена в самій CRM або рішення вже створили сторонні розробники. В іншому випадку доведеться вибирати — відмовитися від звичних інструментів на користь тих, які можна самостійно підключити до системи управління клієнтами, або звернутися до інтеграторам за індивідуальною розробкою.

Багато компаній вибирають комплексні системи управління підприємством, базовий функціонал яких виходить за рамки відносин з клієнтами. Рішення виправдане — впровадити єдину систему простіше і дешевше. Однак і тут обійтися без інтеграцій навряд чи вийде — всі компанії різні, і ідеально вписатися в бізнес-процеси може тільки та система, яку розробили спеціально для вас.

У будь-якому випадку, перш ніж починати що-небудь робити, потрібно зрозуміти, які саме сервіси і віджети потрібні компанії, і підготуватися до процесу.

Як підібрати потрібні інтеграції

Прагнення автоматизувати все і відразу вийде боком — деякі процеси не будуть працювати стабільно, а найменший збій в одному з сервісів може загальмувати або повністю зупинити роботу окремих підрозділів. Наприклад, помилки на ділянці «продажу-бухгалтерія» призведуть до того, що одні не зможуть віддати замовлення на відвантаження, тому що не отримали підтвердження оплати, а другі — заповнити баланс без закривають документів.

Перед тим, як впроваджувати інтеграції, варто ретельно підготуватися:

 • проаналізувати і прописати бізнес-процеси;
 • визначити, які з них охоплює функціонал CRM, а для яких потрібні або вже використовуються окремі сервіси;
 • фільтрувати те, що неможливо автоматизувати, а решту описати у вигляді списку вимог окремо по кожній ділянці — продажу-маркетинг, склад-бухгалтерія і т. д.

Важливо врахувати всі нюанси, аж до того, які поля і кнопки повинні бути в кожному розділі. Це дозволить уникнути ситуації, коли система працює номінально — вона ніби є, але ніхто не користується, бо не зручно. Бухгалтер повинен зазначити оплату в CRM, щоб повідомити продажу, але потім все одно ручками роздруковує накладну, ставить печатку і ніжками несе її на склад. Роздрукує і віднесе, а ось зазначити в системі може і забути. Толку не буде — одна плутанина.

Станіслав Романов, представник сервісу Startpack, рекомендує також враховувати перспективи масштабування компанії і підбирати близькі російському ринку сервіси — якщо буде потрібно доопрацювання зарубіжних продуктів, це обійдеться дорожче, та й знайти фахівця буде непросто.

Крім того, впроваджувати інтеграції краще поступово. Автоматизувати, налагодити, обкатати і забути навряд чи вийде. По-перше, навіть зв’язка CRM з одним сервісом вимагає часу — потрібно налаштувати все під себе, дати співробітникам можливість освоїти, навчитися працювати по-новому і звикнути, а також перевірити, наскільки стабільно дві системи обмінюються даними. По-друге, якщо ви ввійдете в смак, інтеграція може перетворитися на довгострокову історію, бо немає межі досконалості.

Представник компанії-інтегратора CRMagent, Андрій Юкин, поділився приблизним планом інтеграції для товарного магазину. Його можна умовно розділити на 4 етапи:

 • Налаштовуємо всі способи комунікації з клієнтами і підключаємо імпорт лідов.
 • Створюємо в CRM процес обробки замовлень.
 • Підключаємо програму, що відповідає за оприбуткування, зберігання і відвантаження товарів.
 • Налаштовуємо служби доставки.
 • Вибір напрямків інтеграції і конкретних сервісів залежить від сфери діяльності та бізнес-моделі компанії. Кому-то для автоматизації всіх бізнес-процесів потрібні десятки додатків, іншим буде достатньо зв’язки з сайтом і віртуальної АТС. Однак перед тим, як зробити остаточний вибір і почати впроваджувати, непогано б подивитися, що пропонують постачальники. Можливо, ви втратили якусь процес при аналізі або вирішили, що його не можна автоматизувати без індивідуальної розробки.

  Навіщо CRM малому бізнесу і на що звертати увагу при виборі

  15 напрямів інтеграції, які можуть стати у пригоді вашій компанії

  Теоретично, CRM з відкритим API можна зв’язати з будь-яким віджетом або програмою — самостійно або за допомогою фахівців. Я відібрала 18 напрямків, для яких є готові рішення у російських постачальників, а керівник CRMagancy Андрій Юкин допоміг мені розділити їх на 3 групи і дав характеристику кожної з них.

  У більшості сервісів є прямі інтеграції тільки з популярними системами, начебто amoCRM і «Бітрікс24».

  Автоматизація комунікацій з клієнтами

  Телефонія

  Функціонал. Без CRM хмарні АТС здатні приймати багато дзвінків одночасно, розподіляти їх у відповідності з налагодженою схемою, відтворювати інтерактивне голосове меню.

  У зв’язці з CRM доступні:

  • вихідні дзвінки з картки клієнта в CRM;
  • автоматичне створення лідів при вхідних викликах;
  • розподіл дзвінків в залежності від пріоритету клієнта, статусу операції в CRM або персонального менеджера;
  • детальна статистика — хто, куди і коли дзвонив, скільки зробили вихідних і взяли входять, тривалість дзвінків;
  • автоматичне перемикання на картку клієнта при вхідному виклику;
  • прив’язка списку дзвінків і записів розмов до картки клієнта;
  • фіксація в CRM пропущених дзвінків і створення завдання «передзвонити» автоматично.
  15 інтеграцій CRM, які автоматизують робочу рутину

  Тарифи. Пряма інтеграція CRM з телефонією зазвичай безкоштовні, дзвінки за тарифами конкретного сервісу.

  Інтеграція і налаштування. Розглянемо на прикладі «Бітрікс24» безкоштовною АТС Zadarma. Перш ніж підключати додаток в CRM, потрібно зареєструватися на сайті телефонії та створити АТС з мінімальними налаштуваннями — задати внутрішні номери, сценарій вхідних дзвінків за замовчуванням «без натискання» і ключі авторизації API. Яких-небудь спеціальних знань не потрібно, все інтуїтивно зрозуміло. Потім зайти в «Бітрікс24» у розділ програми, знайти потрібну АТС і натиснути кнопку «Встановити». Система перевірить, чи виконано умови. Якщо все зробили вірно, потрібно буде ще раз підтвердити установку.

  15 інтеграцій CRM, які автоматизують робочу рутину

  Щоб система запрацювала, потрібно додати внутрішні номери працівників та включити автоматичне створення лідів в настройках програми в «Бітрікс24». Після цього ви зможете телефонувати клієнтам через АТС. Щоб приймати вхідні дзвінки, підключіть віртуальний номер у особистому кабінеті АТС. Там же створюються внутрішні номери для всіх співробітників і сценарії розподілу дзвінків, завантажуються голосові меню і привітання. Щоб записи розмов зберігалися в «Бітрікс24», в налаштуваннях внутрішніх номерів АТС на сайті телефонії потрібно поставити галочку «хмара» навпроти пункту «Запис розмов». Якщо в настройках програми в CRM включити «напрямки дзвінків на відповідального», сценарії АТС працювати не будуть, виклики стануть автоматично надходити конкретного працівника.

  При інтеграції інших сервісів телефонії з іншими CRM порядок дій і настройки можуть відрізнятися, але в цілому процеси схожі.

  Лід-форми на сайті

  Функціонал. Збирає контакти, заявки і замовлення з сайту, відправляє їх на пошту компанії і зберігає в адміністративній панелі. Після інтеграції:

  • при кожній відправці форми створюється лід в CRM;
  • можна налаштувати автоматичне розподіл заявок між менеджерами і постановку завдання — зателефонувати;
  • повідомлення відповідального менеджера про новий ліді;
  • інформування про прийняте замовлення по e-mail або SMS.

  Останнє, втім, реалізоване в деяких конструкторів сайтів, а для CMS є віджети.

  Тарифи. Від 0 до 800 руб. в місяць.

  Інтеграція і налаштування. Процес залежить від конкретної CRM і форми. У «Бітрікс24» є кілька додатків, для роботи з якими в код сайту потрібно вставити скрипт або посилання. Розглянемо на прикладі безкоштовного додатку «Перехоплювач — генератор лідів». Щоб скористатися, встановіть рішення з каталогу, в лівому меню з’явиться відповідний розділ. Спочатку додаток потрібно налаштувати, клікнувши по сірій шестірні в правому верхньому куті.

  15 інтеграцій CRM, які автоматизують робочу рутину

  У налаштуваннях потрібно вказати співробітника, відповідального за ліди з сайту, і домен. Потім прописати імена полів форми, щоб «Перехоплювач» зміг їх ідентифікувати і зібрати інформацію. У програмі передбачені графи «Ім’я», «Телефон», «E-mail» і «Місто». Щоб дізнатися, які імена прописувати, натисніть на сторінці з формою F12. Праворуч з’явиться код сторінки, поля форми зазвичай вводяться тегом . Знайдіть їх, скориставшись пошуком (Ctrl + F), і скопіюйте у відповідні графи теги з усіма атрибутами і параметрами. У налаштуваннях програми можна вказати коди лічильників і цілей Google Analytics і Яндекс.Метрики». Заповнивши всі графи, натисніть зберегти. Система згенерує скрипт, який потрібно вставити в код сторінки з формою.

  Соцмережі

  Функціонал. Джерело лідів і майданчик для спілкування з цільовою аудиторією, проведення PR-акцій та рекламних компаній. Зв’язавши майданчики та акаунти компанії в соцмережах з CRM, можна:

  • приймати заявки і спілкуватися з потенційними клієнтами через інтерфейс системи, не перемикаючись між різними вікнами;
  • автоматично інтегрувати ліди;
  • доповнювати інформацію про поточні клієнтах даними з соцмереж;
  • відстежувати нових передплатників і надсилати їм свої пропозиції.

  Тарифи. Залежно від CRM, способу інтеграції і сервісів — від 0 до 2 000 руб. в місяць.

  Інтеграція і налаштування. «Бітрікс24», amoCRM і retailCRM можна пов’язати з Instagram через сервіс I2CRM. Сама інтеграція безкоштовна, а ось за користування продуктом доведеться платити — 990-1990 руб. за один обліковий запис на місяць. Можна спробувати безкоштовно протягом 7 днів. Щоб скористатися, встановіть додаток в записі CRM, потім зареєструйтесь I2CRM, вибравши тестовий тариф для своєї системи управління клієнтами. Після реєстрації автоматично запуститься «Майстер налаштування», в якому послідовно підключаються вхідні канали — «Директ» і коментарі, і вихідні — CRM. На цьому налаштування закінчується, а в «Бітрікс24» починають надходити повідомлення та коментарі з аккаунта компанії «Instagram», а листування з клієнтами можна вести прямо зі стрічки угоди.

  15 інтеграцій CRM, які автоматизують робочу рутину

  З amoCRM і retailCRM процес аналогічний. Якщо вам потрібно зв’язати «Instagram» з іншими системами управління клієнтами, можна замовити індивідуальну інтеграцію — від 9 990 руб.

  Електронна пошта

  Функціонал. E-mail приймають заявки, обговорюють деталі замовлення підтверджують оплату і відвантаження. Поштова скринька містить важливі деталі взаємодії з клієнтами, і після інтеграції з CRM вони будуть автоматично потрапляти в картку контакту. Крім того, завдяки такій зв’язці:

  • для всіх нових контактів електронної пошти автоматично або по кліку створюватися картки клієнта в CRM;
  • можна відправляти прайси, комерційні пропозиції та іншу інформацію, не виходячи з системи;
  • менеджери заощадять час на інформуванні клієнтів про процес обробки замовлень — наприклад, співробітник зазначає відправку товару в пункт видачі, а клієнту автоматично надсилається повідомлення;
  • можна ставити завдання CRM з електронної пошти;
  • синхронізувати кілька поштових скриньок і переглядати всі листи в одному інтерфейсі.

  Тарифи. Справедливості заради, в більшості сучасних CRM синхронізація з поштовими сервісами передбачено спочатку. Але є і платні інтеграції «Бітрікс24» за в’язку з поштою Gmail, яка дозволить генерувати ліди і завдання з листів, доведеться платити 500 руб. в місяць.

  Інтеграція і налаштування. Щоб підключити програму «Пошта Gmail» до «Бітрікс24», потрібно натиснути кнопку «Купити» або «Спробувати», тестовий період — 7 днів. На сторінці налаштувань розробники рекомендують залишити все без змін і натиснути «Зберегти», якщо сервіс планується використовувати не дуже активно — до 100 тис. звернень на добу. В іншому випадку доведеться налаштовувати через API і Консоль розробника Google, а для цього вже потрібна допомога фахівців.

  15 інтеграцій CRM, які автоматизують робочу рутину

  Прийнявши налаштування, потрапляємо на сторінку програми, яка практично повторює інтерфейс аккаунта Gmail. Клікаємо на «Авторизуватися» в лівому верхньому куті і дозволяємо сервісу доступ до поштової скриньки. У лівій частині з’явиться меню з папки «Вхідні», «Надіслані», «Спам» і «Кошик», а також розділ «Налаштування» (ті, що ми залишили без змін при установці) і кнопка «Вийти». Праворуч з’явиться блок з листами. Нові з’являються у додатку також швидко, як і в самому ящику. Їх можна відкрити, відправити в спам або видалити. У самому листі крім звичних кнопок «Переслати» і «Відповісти», є «Створити лід», а коли він створений, з’являється ще одна — «Створити нове завдання».

  Онлайн-чати

  Функціонал. Спливаючі вікна консультантів дратують, проте в умілих руках вони здатні підвищити конверсію сайту і дати чимало корисної інформації про клієнтів. Особливо просунуті продукти вміють зберігати листування і відправляти її на пошту відвідувачу, відслідковувати джерела і географію переходів на сайт, стежити за переходами по сторінкам пропонувати клієнтові ту інформацію, яка актуальна тут і зараз. Після зв’язку з системою управління клієнтами:

  • вся переписка буде зберігається в картці клієнта;
  • якщо в CRM для номера телефону або адреси електронної пошти вже є угода або контакт, онлайн-чат відправить листування у відповідну картку, якщо ні — створить новий лід;
  • менеджери зможуть швидко переходити з чату до картки клієнта в CRM.

  Тарифи. Рішення, які розробляють самі власники сервісів, зазвичай безкоштовні. Так можна з’єднати JivoSite з «Бітрікс24», amoCRM, «Мегапланом» та іншими системами управління клієнтами. Для «Битрикса» є ще додаток від сторонніх розробників — 500 руб. в місяць.

  15 інтеграцій CRM, які автоматизують робочу рутину

  Інтеграція і налаштування. Підключення онлайн-чату JivoSite до CRM відбувається на стороні сервісу. У самій системі потрібно лише встановити відповідну програму. Після реєстрації і установки модуля консультанта на сайт, потрібно перейти в налаштування, розділ «Інші сервіси», вибрати CRM та натиснути «Підключити». У спливаючому вікні вкажіть посилання на свій «Бітрікс24» і натиснути «ОК». Для amoCRM потрібні ще адресу електронної пошти та API від аккаунта в системі. На цьому налаштування закінчується. При наступному контакті з відвідувачем сайту в записі оператора з’явиться кнопка «Додати в CRM» або «Відкрити в CRM, якщо контакт з такими поштою або телефоном вже є.

  Месенджери

  Функціонал. Канал комунікації з клієнтами, зручний обом сторонам. Однак сервісів миттєвого обміну повідомленнями стає все більше. Вибрати якийсь один — значить втратити потенційних клієнтів, які воліють інші. Мало хто стане встановлювати новий додаток заради одного замовлення. Менеджерам доводиться спілкуватися з клієнтами в десятках акаунтів, потім скрупульозно переносити ліди в CRM, і все одно щось може загубитися. Коли ви зв’яжете систему управління клієнтами з мессенджерами:

  • менеджери зможуть одним кліком відправляти контакти потенційного клієнта в CRM;
  • для кожного діалогу будуть автоматично створюватися угоди, контакти та завдання;
  • листування збережеться в картці та при необхідності можна буде повернутися до неї, щоб уточнити деталі.

  Тарифи. Найчастіше інтеграція відбувається з допомогою продуктів сторонніх розробників, які обійдуться в 1000-3000 руб. в місяць. У «Бітрікс24» для цього є вбудований функціонал — «Відкриті лінії». Їх відмінність від сторонніх сервісів в тому, що менеджер відповідає клієнту через чат «Битрикса», а клієнт може писати з Viber, Telegram або месенджера Facebook і отримувати відповіді там же.

  15 інтеграцій CRM, які автоматизують робочу рутину

  Інтеграція і налаштування. Розглянемо на прикладі зв’язки месенджерів з amoCRM через сервіс Chat2Desk. Реєструємося на сайті сервісу і отримуємо демо-доступ і номери для тестування. Потім розгортаємо меню «Налаштування» на панелі ліворуч і переходимо в розділ «Інтеграції». Щоб вивантажувати діалоги в систему управління клієнтами, потрібно ввести адресу електронної пошти та ім’я субдомену аккаунта в amoCRM, а також API ключ. Останній можна подивитися в настройках CRM, розділі API. У самій системі управління клієнтами нічого налаштовувати не потрібно. Оператори відповідають на всі звернення в інтерфейсі сервісу Chat2Desk. Щоб створити ліда в CRM і експортувати туди контакти і листування, потрібно клікнути «Вивантажити чат» у правому верхньому куті вікна діалогу і вибрати amoCRM у вікні.

  Віджет зворотного дзвінка

  Функціонал. Інструмент використовується для підвищення конверсії сайту — багато клієнти приймають пропозицію ввести номер і дочекатися дзвінка, навіть якщо самі не збиралися дзвонити. В залежності від конкретного постачальника, зв’язка системи управління клієнтами з віджетом зворотного дзвінка дозволяє:

  • отримувати запити на дзвінок в інтерфейсі CRM;
  • налаштувати автоматичне створення лідів і карток клієнтів при відправці форми зворотного дзвінка на сайті;
  • автоматично фіксувати в картці сторінку, з якої замовили дзвінок, джерело переходу на сайт, регіон і місто відвідувача та інші дані;
  • зберігати записи розмов;
  • ідентифікувати відвідувача, який вже звертався через віджет, і не створюючи новий лід, прикріплювати дзвінок до існуючої картці.

  Тарифи. Від 0 до 500 руб. в місяць.

  15 інтеграцій CRM, які автоматизують робочу рутину

  Інтеграція і налаштування. Інтегруємо віджет зворотного дзвінка LeadBack з системою amoCRM. Після реєстрації в сервісі і встановлення кнопки на сайт, потрібно перейти в розділ «Віджети» верхнього меню і кликнути «Налаштування» навпроти потрібного сайту. На сторінці переходимо у вкладку «Інтеграції» і натискаємо «Налаштувати інтеграцію з amoCRM». Подальші дії аналогічні підключення сервісу Chat2Desk — вводимо адресу електронної пошти, піддомен, API ключ і натискаємо «Далі». Наступним етапом налаштовуємо відповідність номерів, призначених для віджету, користувачам в CRM. Також можна створити в CRM додаткові поля при створенні угод і лідов туди експортувалися посилання на сторінки входу і дзвінка, джерело трафіку, UTM-мітки, пошукова фраза з якої прийшов користувач та інші параметри. Потім вказуємо, чи потрібно автоматично створювати угоду для контакту з LeadBack, і який етап їй привласнювати, підключаємо інтеграцію онлайн-чату при необхідності і натискаємо «Далі». На останньому кроці ще раз перевіряємо всі налаштування і натискаємо «Зберегти».

  «Всі ці інтеграції необхідні, для того, щоб забезпечити надходження замовлень в CRM систему. Зараз головним трендом є створення омниканальности в бізнесі. Коли клієнт може зв’язатися з будь-яким зручні йому способом, а компанія повинна ідентифікувати клієнта і підтримувати комунікації з ним по цьому каналу, без втрати якості обслуговування. Безумовно, використання кожного сервісу має бути виправдане специфікою бізнесу. Якщо ЦА компанії люди старше 45 років, то цілком логічно, що спосіб комунікації через популярні месенджери не потрібен, їм просто ніхто не буде користуватися і краще зосередитися на телефонії».

  Керівник CRMagent, Андрій Юкин

  Автоматизація обробки замовлень

  Бухгалтерські програми

  Функціонал. Одне з найважливіших напрямів інтеграції CRM. Бухгалтерія і відділ продажів регулярно обмінюються інформацією та документами, і автоматизувавши цей процес, ви знизите ймовірність втрати даних і тимчасові витрати. Зв’язка дозволяє:

  • вивантажувати рахунки з картки клієнта;
  • автоматизувати повідомлення про оплату;
  • спростити облік актів і автоматично запитувати закривають документи у контрагентів;
  • не втрачати документи, зберігаючи всі в картках клієнтів.

  Тарифи. Від 0 до 700 руб. в місяць.

  Інтеграція і налаштування. Для прикладу я вибрала хмарну бухгалтерію «Контур. Ельба», так як користуюся їй сама акаунт у сервісі вже є. Щоб пов’язати його з CRM, потрібно перейти на сторінку програми в каталозі «Бітрікс24» і натиснути «Встановити». При цьому ви повинні бути авторизовані в акаунті «Ельби». Далі розробники рекомендують встановити плагін Ignore X-Frame headers для Google Chrome. Після цього в лівому меню «Битрикса» з’явиться пункт «Контур.Ельба». На сторінці буде відображатися особистий кабінет в бухгалтерському сервісі. Зручність в тому, що для оправлення рахунок або сплати податків відкривати нову вкладку з «Ельбою» не знадобиться, все можна зробити в інтерфейсі CRM. Однак як такої інтеграції по суті немає — не можна експортувати та імпортувати рахунки, угоди і дані про контрагентів.

  15 інтеграцій CRM, які автоматизують робочу рутину

  AmoCRM пропонує більш просунуту інтеграцію — створення рахунків і закривають документів в «Працях» CRM і синхронізація з «Ельбою», повідомлення про оплату рахунків у системі управління клієнтами, відправка звіту про продажі в податкову і т. д. Однак підключити цей функціонал самостійно не вийде. Потрібно зайти в картку сервісу в каталозі інтеграцій amoCRM і клікнути «Чекаю дзвінка». Фахівець зв’яжеться з вами і допоможе налаштувати додаток.

  15 інтеграцій CRM, які автоматизують робочу рутину

  Складські послуги

  Функціонал. Така інтеграція особливо знадобиться компаніям з широким асортиментом та великою кількістю щоденних продажів. У складських програмах фіксується рух товару — оприбуткування, списання і переміщення. Інтеграція з CRM дозволяє:

  • вивантажити в систему управління клієнтами каталог і прив’язувати до кожного замовлення список товарів;
  • бачити актуальні залишки і уникнути ситуації, коли менеджер оформив і підтвердив замовлення, а товар закінчився;
  • імпортувати і експортувати документи — прайси, рахунки, накладні тощо;
  • бачити, коли планується наступна поставка.

  Тарифи. В залежності від конкретної CRM і сервісу складського обліку — від 0 до 500 руб./міс.

  Інтеграція і налаштування. Розглянемо на прикладі зв’язки сервісу «МойСклад» і «Бітрікс24», доступна тільки на платних тарифах складського сервісу. Інтеграція передбачає обмін товарами, компаніями і рахунками, коштує 500 руб./міс., але протягом 30 днів можна безкоштовно протестувати. Рішення встановлюється автоматично з картки програми в каталозі CRM — потрібно натиснути «Купити» або «Спробувати», а потім підтвердити установку. Коли в «Битриксе» відкриється програма, клікніть на шестірню (1) у правому верхньому куті, щоб налаштувати інтеграцію. На сторінці налаштувань можна вибрати режим обміну даними (2) і часовий пояс (3). Розгорніть налаштування «Бітрікс24» (4) і натисніть на іконки «+» (5), щоб створити ідентифікатори властивості для довідників «Компанії» і «Контакти». Потім відкрийте налаштування «МойСклад» (6) введіть логін і пароль від аккаунта в складському сервісі і натисніть «Зберегти».

  15 інтеграцій CRM, які автоматизують робочу рутину

  На сторінці з’явиться знову інтерфейс складського сервісу. Знову натискаємо на шестірню, щоб перейти до другого етапу. У налаштуваннях крім вже заповнених полів з’являться нові — потрібно вибрати юридична особа, склад і валюту з тих, що вже заведені в «МойСклад». Знову натискаємо «Зберегти» і потрапляємо на головну сторінку сервісу складського обліку. Знову натискаємо на шестірню, щоб перейти до 3 кроці. На цьому етапі вивантажуються компанії і каталог з «МойСклад» в «Бітрікс24». Тут же налаштовується обмін рахунками, угодами і оплатами, а також відповідність статусів, полів, співробітників, валют та інших параметрів. Заповнивши необхідні поля, натискаємо «Зберегти». У повній версії додатка компанії імпортуються з «Бітрікс24» в «МойСклад» автоматично.

  Онлайн-банкінг

  Функціонал. Через особистий кабінет на сайті банку зручно відстежувати стан рахунків і проводити операції, для яких не потрібно їхати у відділення. Інтеграція дозволяє робити це з інтерфейсу CRM. Крім того, менеджери зможуть:

  • самостійно відслідковувати платежі;
  • бачити дебіторську заборгованість;
  • нагадувати клієнтам про неоплачених рахунках і швидше закривати угоди.

  Тарифи. Готові рішення для зв’язку онлайн-банку з CRM зазвичай безкоштовні.

  15 інтеграцій CRM, які автоматизують робочу рутину

  Інтеграція і налаштування. Щоб підключити додаток «Модульбанка» до amoCRM, знайдемо його в каталозі, відкриємо і гукнемо «Встановити». Ще раз відкриваємо додаток в каталозі, натискаємо «Я вже клієнт «Модульбанка»» і потрапляємо на сторінку авторизації. Вводимо номер телефону і пароль від особистого кабінету, чекаємо SMS, вводимо код підтвердження і дозволяємо доступ до аккаунту «Модульбанка». Якщо авторизація пройшла успішно, переходимо в розділ інтеграції. Знову відкриваємо додаток в каталозі і налаштовуємо віджет — включаємо відстеження оплат і вибираємо рахунку, воронки і цільові статуси, які потрібно відстежувати. При необхідності підключаємо автоматичну постановку задачі при отриманні оплати і натискаємо «Зберегти» в правому верхньому кутку. Після установки віджета в картці компанії з’являться поля «ІПН» і «КПП». Щоб інтеграція працювала коректно, їх потрібно заповнити для всіх контрагентів, інакше програма не зможе співвіднести платежі з угодами.

  Інтернет-магазин

  Функціонал. Роздрібні інтернет-магазини щодня приймають десятки замовлень. Щоб полегшити роботу адміністраторів, розробники платформ реалізують нові інструменти для повідомлення клієнтів, створення програм лояльності, формування документів і т. д. Все це здорово економить час. Однак якщо компанія впровадила CRM без інтеграції з інтернет-магазином, толку не буде — менеджерам доведеться ручками обробляти замовлення в адміністративній панелі, а потім переносити в CRM. Автоматизація обміну даними дозволить:

  • обробляти замовлення безпосередньо в системі управління клієнтами;
  • зберігати історію взаємин і переглядати її при черговому контакті;
  • імпортувати каталог товарів і використовувати його, щоб швидше оформляти замовлення по телефону.

  Тарифи. Від 0 до 1 000 руб. в місяць.

  15 інтеграцій CRM, які автоматизують робочу рутину

  Інтеграція і налаштування. Підключимо інтернет-магазину на платформі InSales до «Бітрікс24». На відміну від сервісу «МойСклад», тут все просто і інтуїтивно зрозуміло. Встановлюємо програму з каталогу CRM. В чаті «Битрикса» з’явиться повідомлення про успішну установку, подальші інструкції та індивідуальний код інтеграції. Копіюємо його, переходимо в маркетплейс InSales, знаходимо додаток «Бітрікс24» і натискаємо «Встановити». Потрапляємо на сторінку налаштувань. Що-небудь поміняти не вийде — всі поля і галочки заповнені за замовчуванням і некликабельны. Тому просто перегортаємо і натискаємо «Встановити» внизу сторінки. Переходимо в «Встановлені програми», натискаємо на назві Bitrix24 і потрапляємо на сайт розробників інтеграції. У форму вставляємо скопійований в чаті CRM код і натискаємо «Відправити». На цьому процес закінчується, налаштовувати нічого не треба. Замовлення з інтернет-магазину передаються в «Бітрікс», а менеджерам автоматично ставиться завдання «Передзвонити».

  Конструктор документів

  Функціонал. У деяких CRM цей функціонал є за замовчуванням, в інших потрібно підключати додаткові додатки. Дозволяє частково автоматизувати формування документів — договорів, довіреностей, наказів і т. д. Завдяки обміну даними з CRM:

  • автоматично підставляються в документи імена, назви, реквізити та ін;
  • на узгодження і підписання буде йти менше часу;
  • знизиться ризик помилок і друкарських помилок через людського фактора.

  Тарифи. Від 0 до 6 000 руб. в місяць.

  15 інтеграцій CRM, які автоматизують робочу рутину

  Інтеграція і налаштування. Розглянемо на прикладі інтеграції «Бітрікс24» і конструктора документів «Докс.Онлайн». Встановимо додаток з каталогу CRM і авторізуємось в Google Drive API (після установки відкриється сторінка з відповідною кнопкою). Потім потрібно перезапустити програму і налаштувати шаблони документів. Створіть шаблон рахунку або договору і відкрийте його в Google Docs. Перед вами буде пустий аркуш, на якому потрібно скласти текст документа. В поля і рядка, куди повинні підставлятися дані з CRM, потрібно вписати спеціальні параметри. Їх можна скопіювати в розділі допомога. Так, щоб договору автоматично підставлялися реквізити вашої компанії, у відповідному місці документа повинен стояти параметр ${mycompany.banking_details}.

  Сервіси бронювання

  Функціонал. Віджет використовується для продажу квитків на заходи, туристичних продуктів і запису на прийом до фахівців. Базовий функціонал дозволяє клієнтові вибрати дату, час та додаткові параметри. Після інтеграції з CRM:

  • заявки автоматично перетворюються у ліди в системі управління клієнтами;
  • можна налаштувати призначення відповідальних менеджерів і повідомлення.

  Тарифи. Від 0 до 500 руб. в місяць.

  Інтеграція і налаштування. Підключимо популярний квитковий сервіс Timepad до «Бітрікс24». Встановлюємо додаток з каталогу CRM, на сторінці натискаємо «Авторизувати Timepad» та підтверджуємо доступ, потім ставимо галочки навпроти організацій в квитковому сервісі, які хочемо синхронізувати з «Битриксом». Тепер заявки на придбання квитків будуть потрапляти в розділ «Операції».

  15 інтеграцій CRM, які автоматизують робочу рутину

  «Ці інтеграції відправляють в CRM-систему всі необхідні дані і допомагають менеджерам обробляти замовлення максимально швидко і якісно, не перемикаючись між численними вікнами, файлами, закладками і програмами. На сайті підключені лід-форми, онлайн-чати, банкінг, сервіси доставки і бронювання, всі ці дані передаються в CRM-систему і є атрибутами замовлення клієнта. Якщо ми продаємо товари, вони повинні відображатися в CRM в розрізі складів, повинна бути можливість підібрати і забронювати. Для цього необхідно підключення 1С або складських програм. Правильна інтеграція повинна забезпечувати двосторонній обмін даними, це не завжди можливо, тому дуже важливо продумати бізнес-процес, який реалізується в CRM.»

  Керівник CRMagent, Андрій Юкин

  Автоматизація маркетингу і допоміжних процесів

  Сервіси SMS і email-розсилок

  Функціонал. Базовий функціонал дозволяє збирати базу контактів, ділити її на сегменти і відправляти листи і повідомлення — корисні матеріали, купони на знижки, інформацію про акції та інші. Для аналізу ефективності — детальна статистика за відкриттям і конверсії. Деякі продукти дозволяють зробити розсилки персоналізованими, автоматично підставляючи в тіло і заголовок ім’я клієнта. Інтегрувавши систему управління клієнтами зі своїм сервісом розсилок ви:

  • будете керувати базою передплатників і відправляти листи, не виходячи з CMR;
  • автоматизуйте імпорт контактів з лід-форм, кошики та інших джерел у списки для розсилок;
  • зможете відстежувати статистику і результативність розсилок через інтерфейс системи.
  15 інтеграцій CRM, які автоматизують робочу рутину

  Тарифи. Від 0 до 3 500 руб. в місяць.

  Інтеграція і налаштування. Зв’яжемо «Бітрікс24» з сервісом email розсилок UniSender. Навіть якщо у вас поки немає аккаунта в останньому, можна відразу переходити до установки програми з каталогу CRM — зробите реєстрацію в процесі. Щоб функціонал інтеграції працював коректно, в «Битриксе» повинен бути активний модуль «Бізнес-процеси».

  15 інтеграцій CRM, які автоматизують робочу рутину

  Після установки програма запитає, чи зареєстровані ви у UniSender. Якщо так, запропонує ввести API ключ, якщо немає — створити новий акаунт. API ключ можна скопіювати в налаштуваннях облікового запису UniSender, розділ «Інтеграція і API». Якщо реєструватися через додаток в «Битриксе», він автоматично копіюється. На цьому інтеграція закінчується — можна створювати шаблони і розсилки прямо в CRM.

  Наскрізна бізнес-аналітика

  Функціонал. Інструменти для аналізу фінансових показників, продуктивності менеджерів і прибутковості клієнтів є практично в кожній CRM. Однак якщо ви використовуєте окремі сервіси для оцінки ефективності рекламних вкладень, реальної вартості залучення покупця, довічної цінності клієнта та розрахунку інших маркетингових показників, краще зв’язати їх з CRM, щоб:

  • доповнити бізнес-аналітику даними з CRM;
  • побачити, скільки реально клієнтів і грошей принесла та чи інша рекламна компанія;
  • більш точно оцінити прибутковість каналів і зрозуміти звідки приходять клієнти з високим середнім чеком.

  Тарифи. Від 0 до 2 000 руб. в місяць.

  Інтеграція і налаштування. Розглянемо на прикладі «Бітрікс24» і наскрізної системи бізнес-аналітики Roistat. Основні налаштування інтеграції виробляються на стороні сервісу. В CRM потрібно створити додаткові користувальницькі поля з назвою roistat типу «Рядок» для сутностей «Правочин» і «Лід».

  15 інтеграцій CRM, які автоматизують робочу рутину

  Заходимо в особистий кабінет Roistat, переходимо в Каталог інтеграцій», вибираємо нашу CRM і натискаємо «Підключити». На що відкрилася сторінки копіюємо в полі » адреса «Бітрікс24» і натискаємо «Встановити додаток». В новій вкладці, відкриється сторінка доповнення Roistat у вашій CRM. Встановлюємо додаток, повертаємося в Roistat і натискаємо «Авторизуватися». Потрапляємо на сторінку додаткових налаштувань. Більшість з них необов’язкові, інтеграція і без них буде стабільно працювати. Єдине, що не можна пропускати — розподіл груп статусів, без них аналітика буде неинформативна. Потрібно перетягнути мишкою статуси угод, які використовуються в CRM, з групи «Не враховуються» у групи «В роботі», «Оплачені» і «Скасовані». Натискаємо «Зберегти».

  15 інтеграцій CRM, які автоматизують робочу рутину

  «Ці сервіси генерують повторні продажі і збільшують кількість активних клієнтів. Здебільшого вони допоміжні, так як є джерелом додаткових даних для CRM. Багато хто з них вже є в самій системі — CRM без наскрізної аналітики сервісу email розсилок малоприваблива для компанії, так як бізнес завжди намагається знайти максимально універсальне рішення».

  Керівник CRMagent, Андрій Юкин

  Трохи статистики

  Представник сервісу Startpack, Станіслав Романов, поділився зі мною статистикою популярних інтеграцій. У сервісі реалізована майданчик для пошуку підрядника-інтегратора, який допоможе зв’язати CRM зі сторонніми додатками. Правда, статистика дещо суб’єктивною і відбиває картину интеграциям, які неможливо налаштувати самому «в два кліка».

  «Скільки б не пропонували закордонні сервіси вбудованих інтеграцій, російський бізнес активніше шукає зв’язки з amoCRM і «Бітрікс24». Особливо з системами аналітики, телефонією, мессенджерами, конструкторами сайтів і бухгалтерськими сервісами. У Startpack вивчили статистику запитів тих, хто цікавився «Бітрікс24» і amoCRM останні півроку, і склали графік найбільш актуальних інтеграцій».

  Станіслав Романов, Startpack

  15 інтеграцій CRM, які автоматизують робочу рутину

  Поки не визначилися з CRM і взагалі не впевнені, що вона вам потрібна? Вам допоможе стаття «Навіщо CRM малому бізнесу і на що звертати увагу при виборі». В кінці — огляд 5 популярних систем управління клієнтами з описом достоїнств, недоліків і інтерфейсу. А для тих, хто вже визначив необхідний функціонал і тепер хотів би зрозуміти, в яких CRM є інтеграція з потрібними сервісами, я склала таблицю для наочності.

  15 інтеграцій CRM, які автоматизують робочу рутину

  Zoho CRM — іноземний продукт, і синхронізація з сервісами «Яндекса», бухгалтерськими та банківськими обліковими та іншими вітчизняними розробками можлива тільки з допомогою розробників.

  Замість висновку

  Змінювати звичний робочий процес і впроваджувати нові технології нелегко. Немає впевненості, що це піде на користь бізнесу, так і співробітники перебудовуються зі скрипом. Однак є безліч аргументів на користь автоматизації. Навіть якщо зараз у вас мікробізнес, коли він виросте, обійтися звичним Excel не вдасться. Для управління великою компанією потрібні більш функціональні інструменти.

  Автоматизувавши бізнес-процеси зараз, в майбутньому ви з легкістю масштабируете їх і вмонтує в систему нові операції. До того ж, якщо ви не використовуєте нові технології, це не означає, що ваші конкуренти чинять так само. На сучасному ринку попереду виявляється той, хто оперативніше реагує на зміну обстановки. Та й впроваджувати хмарні технології не так складно, як здається — розробники роблять ставку на інтуїтивний інтерфейс і зрозумілу логіку роботи сервісів.

  Якщо у вас немає часу або бажання розбиратися з впровадженням CRM-системи самостійно, можете звернутися до нас. Ми успішно впровадили CRM у власній компанії і клієнтів. Детальніше про умови співпраці читайте у відповідному розділі.