15 найгірших сайтів: з невдалим дизайном і поганим юзабіліті

933

Більшість бізнес-проектів має власний сайт або планує створити її в найближчому майбутньому. Однак далеко не всі підприємці можуть оцінити професіоналізм студій веб-дизайну. Тому вони вірять красивим словами менеджерів студій, підтвердженим прикладами робіт в портфоліо. Іноді це призводить до неприємностей: новий сайт проекту генерує не ліди і конверсії, а посмішки або відверті насмішки потенційних клієнтів. Найчастіше це пов’язано з невдалим дизайном сайту. Нижче ви знайдете приклади найгірших сайтів і розбір 15 найпоширеніших помилок дизайнерів, здатних відлякати відвідувачів.

Зустрічають по одягу

Відвідувач формує перше враження про сайт протягом декількох секунд після «приземлення». Він несвідомо оцінює візуальну інформацію: кольорову гаму оформлення сторінки, зображення, розташування елементів навігації та інформаційних блоків. За даними видання Instant shift, 94 % користувачів не довіряють змістом сайту і бізнесу в цілому, якщо стикаються з вкрай невдалим дизайном.

Психологи стверджують, що перше враження дуже складно змінити. Це означає, що ви будете даремно витрачати кошти на створення супер’якісного і надцінного вмісту, безуспішно інвестувати в SMM і контекстну рекламу, якщо не навчитеся робити гарне враження на клієнтів в перші секунди знайомства. Мова йде про дизайн сайту, який хоча б не повинен відштовхувати відвідувачів.

Щоб людина без спеціальної підготовки зрозумів, яким повинен бути дизайн сайту, можна скористатися методом «від противного». Представлені нижче приклади підкажуть вам, які помилки здатні змусити відвідувачів негайно покинути ресурс. Уникаючи таких ляпів, ви зможете оцінити професіоналізм дизайнерів і сформулювати запит на створення візуально привабливого сайту.

1. Яким повинен бути сайт

Небайдужі люди, які ведуть боротьбу за якісний веб-дизайн, створили найгірший у світі сайт. Мета існування ресурсу The world sworst website — показати, яким не повинен бути інтернет-ресурс. Схоже, творці досягли мети.

15 найгірших сайтів: з невдалим дизайном і поганим юзабіліті

Творці цього сайту спеціально допустили наступні помилки:

 • На сайті відсутні елементи, що привертають увагу відвідувача. Потрапляючи на цей ресурс, користувач витрачає кілька секунд, щоб знайти візуальну або смислову точку початку взаємодії.
 • Елементи сайту розташовані хаотично. Мета існування окремих елементів незрозуміла.
 • Велика кількість gif-анімації заважає користувачеві.
 • На сайті відсутні елементи навігації.

2. Коли gif-анімація може завдати серйозні каліцтва

Зверніть увагу, Texterra не несе відповідальності за наслідки відвідування сайту Afterlife. До можливих наслідків відносяться головний біль, миготіння в очах, нудота. Крім того, відвідавши сайт, ви ризикуєте позбутися сну з-за спроб зрозуміти мету його існування.

15 найгірших сайтів: з невдалим дизайном і поганим юзабіліті

Використання християнських символів дозволяє припустити релігійну спрямованість ресурсу. Ми не хочемо образити почуття віруючих, а критикуємо виключно дизайн ресурсу.

3. Як приховати саму важливу інформацію

Щоб ні один чоловік не дізнався військову таємницю, опублікуйте її на сайті. Візьміть приклад з автора сайту Time cube. Він не став витрачати час на візуальний дизайн, обмежившись змінами розміру та кольору шрифту. Навіщо витрачати час на візуальну привабливість, якщо сайт присвячений «нової моделі реальності»?

15 найгірших сайтів: з невдалим дизайном і поганим юзабіліті

До речі, дехто все ж може зацікавитися вмістом подібного сайту. Після прочитання цей хтось призначить вам галоперидол.

4. Як змусити користувача забути про мету візиту

Рецепт нескладно запам’ятати: візьміть багато gif-анімації, додайте яскраві кольори, літаючі планети і курку. Не забудьте додати секретний елемент. Мова йде про співучої дівчини. Повірте, навіть назва у шапці сайту не нагадає користувачеві про мету візиту.

15 найгірших сайтів: з невдалим дизайном і поганим юзабіліті

5. Норвежці також можуть зробити Amazon

Норвезький аналог Amazon називається Arngryn. Мабуть, норвежці не люблять витрачати час на навігацію по сайту. Тому творці майданчики вирішили помістити всі продаються товари на головній. Для зручності користувачів працює горизонтальна і вертикальна прокрутка.

15 найгірших сайтів: з невдалим дизайном і поганим юзабіліті

6. Чому у Артемія Лебедєва алергія на креативні рішення

В розділі «Про нас» студії Артемія Лебедєва написано, що «у них» алергія на словосполучення «креативні рішення». Природа цієї алергії стає зрозумілим, якщо поглянути на сайт Reforms.net. Креативності тут дуже багато. Власне, на сайті немає нічого, крім креативності.

15 найгірших сайтів: з невдалим дизайном і поганим юзабіліті

7. Не залишайтеся в 90-х

Користувачі і пошукові системи не люблять сайти, які рідко оновлюються. Але якщо ресурс оновлюється дуже рідко, він може стати онлайн-музеєм історії веб-дизайну. Наприклад, домашня сторінка Рона Ослунда останній раз оновлювалася в 2001 році. У той час це був передовий зразок дизайнерської думки.

15 найгірших сайтів: з невдалим дизайном і поганим юзабіліті

8. Як здивувати відвідувача

Запропонуйте йому негайно після «приземлення» оновити сторінку, щоб отримати найсвіжіші публікації. Не забудьте використовувати депресивний фіолетовий фон і ні в якому разі не дозволяйте відвідувачу швидко зрозуміти, про що ваш сайт. Ймовірно, саме цей рецепт використовували творці Great dreams.

15 найгірших сайтів: з невдалим дизайном і поганим юзабіліті

9. Як заподіяти йому біль

Далеко не всі колірні комбінації заподіюють фізичний біль. Творцям сайту Wrdaonline вдалося відшукати поєднання кольорів, яке буквально ріже очі. Ще одне невдале рішення дизайнера — використання карток для гри в «Монополію» в якості фонового малюнка.

15 найгірших сайтів: з невдалим дизайном і поганим юзабіліті

10. Чому феншуй і веб-дизайн несумісні

Даоська практика підходить для організації простору будинку, але її не можна використовувати для дизайну сайту. Це підтверджує блог спеціаліста по феншуй Jami Lin. До основних недоліків дизайну цього ресурсу відносяться:

 • Складна навігація.
 • Нечитабельность контенту.
 • Поєднання нейтрального фону з яскравими різнобарвними елементами навігації.
15 найгірших сайтів: з невдалим дизайном і поганим юзабіліті

11. Як заплутати відвідувача

Сайт, присвячений колекціонування старовинних пляшок, повинен мати незвичайний дизайн. Однак це не звільняє ресурс від необхідності мати зручну навігацію і вдалу колірну гаму. Творці сайту Mrbottles не врахували цього. Незручна навігація створює у відвідувачів відчуття того, що вони заблукали в пошуках якогось скарби.

15 найгірших сайтів: з невдалим дизайном і поганим юзабіліті

12. Як перевірити ерудицію відвідувачів

В популярній грі «Вгадай, хто» учасники повинні дізнаватися знаменитостей з фото. Творці сайту DS+R запропонували відвідувачам новий варіант цієї гри. Вони повинні знайти бажаний елемент меню за превью фотографії.

15 найгірших сайтів: з невдалим дизайном і поганим юзабіліті

13. Коли веб-дизайн вбиває мистецтво

Ймовірно, скульптор John Procario замовив мінімалістичний сайт, дизайн якого не буде відволікати користувачів від фото його робіт. Ось що він отримав. До недоліків ресурсу відносяться:

 • Незручна навігація. Клікнувши на фото роботи для перегляду, відвідувач ризикує витратити кілька хвилин, щоб знайти спосіб повернутися на головну.
 • Засекречена інформація про власника сайту та його контактних даних. Щоб знайти ці дані, користувач повинен навести курсор на автограф скульптора.
15 найгірших сайтів: з невдалим дизайном і поганим юзабіліті

14. Як все зіпсувати з допомогою логотипу

Потрапивши на цей сайт, ви можете вирішити, що він продає автомобільні шини. Автомобільні шини, що дозволяють їздити по воді. До того ж, ці шини мають вогнетривкими властивостями. Логотип ресурсу ставить користувачів в глухий кут. Вони приходять в себе через хвилину і тільки тоді розуміють, що саме продається на сайті.

15 найгірших сайтів: з невдалим дизайном і поганим юзабіліті

15. Коли одна картинка замінює тисячі слів

Творці ресурсу mama’s Cheesies продають одяг ручної роботи. Вони написали про це на головній сторінці великими літерами. Мабуть, одяг виглядає не дуже добре, так як дизайнери знайшли місце для невеликої фотографії продукту тільки в нижній частині сторінки.

15 найгірших сайтів: з невдалим дизайном і поганим юзабіліті

Навіщо критикувати невдалий дизайн і вивчати чужі помилки

Практично кожен підприємець може без праці сформулювати вимоги до функціональності сайту своєї компанії. Більшість бізнесменів знає, який контент необхідно опублікувати, яким має бути меню ресурсу та інші елементи навігації. Однак більшість підприємців не може відповісти, яким повинен бути дизайн сайту.

Бізнесменам доводиться погоджуватися з пропозиціями дизайнерів і показувати вподобані приклади роботи з портфоліо студії. У цій ситуації замовнику важливо розуміти, яким не повинен бути його сайт. Це дозволяє уникнути ляпів, які дійсно відштовхують відвідувачів.

Як ви думаєте, чи може людина без спеціальної підготовки оцінювати запропоновані варіанти дизайну сайту?

Адаптація матеріалу 27 Cringe Worthy Website Design Mistakes to Avoid.

Читайте також:

 • Уроки дизайну: оформлюємо сайт за канонами глянцевих журналів
 • Контент vs дизайн: що важливіше?
 • Як покращити сайт за допомогою SEO і юзабіліті: 4 міні-кейсу