15 помилок, через які ваша інфографіка залишається непоміченою

483

Ну ось популярність інфографіки докотилася і до рунета. Вітчизняні підприємці нарешті зрозуміли, який це потужний інструмент просування (хороша інфографіка може принести масу трафіку і природних посилань, а також сильно збільшити популярність бренду в мережі), і стали активно вкладатися в її створення. Правда, потрібного ефекту змогли домогтися лише деякі. Велика частина створених інфографіка залишаються непоміченими і змушені до кінця своїх днів порошитися в найтемніших куточках інтернету.

15 помилок, через які ваша інфографіка залишається непоміченою

Так як же створити таку інфографіку, яка точно набере лайки і розшарювання? Щоб відповісти на це питання, ми зібрали 15 найпоширеніших помилок, за які ваші інфографіки виявляються неефективними. Намагайтеся їх уникати.

1. Ви рекламуєте свої продукти і послуги

Прийміть, нарешті, цю сувору правду – нікому немає справи до ваших продуктів, послуг та іншого самопіару. Припиніть нав’язуватися і почніть ділитися зі своїми користувачами чимось дійсно корисним: результатами нещодавно проведених досліджень, практичними порадами або гумором. Ось кілька безпрограшних варіантів:

 • Розкажіть про ключові переваги вашого продукту (без реклами і нав’язування);
 • Покажіть, як розвивалася (буде розвиватися в майбутньому) ваша індустрія;
 • Опишіть етапи виробництва вашого продукту;
 • Поділіться дивними або дивовижними фактами з вашої області;
 • Порівняйте між собою кілька продуктів, щоб користувачам було простіше зробити свій вибір;
 • Покажіть, як різні люди (за статтю, віком, місцем проживання тощо) можуть використовувати ваш продукт.

Не ставитеся до створення інфографіки занадто серйозно. Не бійтеся використовувати гумор і висловлювати свою особисту думку щодо питання.

Приклад інфографіки на одну з перерахованих тем (клікніть по картинці, щоб подивитися повністю):

15 помилок, через які ваша інфографіка залишається непоміченою

2. Ви бездумно чужі ідеї копіюєте

Переводити зарубіжні інфографіки із збереженням оригінального дизайну і зазначенням авторства, звичайно, не заборонено. І в деяких випадках цей метод може виявитися досить ефективним. Проте користуватися ним постійно ми не рекомендуємо. Повірте нашому досвіду – найкращі результати приносять інфографіки з оригінальним текстом і дизайном.

Ні, це не означає, що абсолютно всі ідеї потрібно брати з голови. Ви можете черпати їх у інших блогерів і дизайнерів. Для цього ми рекомендуємо вам зробити наступне. Створіть свій власний SWIPE-файл (можна просто створити папку на робочому столі, а можна скористатися сервісом Evernote, як вам зручно) і почніть додавати туди:

 • Інфографіки з гарним дизайном;
 • Цікаві думки, цитати і факти;
 • Приклади чіпляючих заголовків;
 • Всі вподобані статті по вашій тематиці (і російські, і зарубіжні), з яких потім можна буде зробити інфографіку;
 • Власні думки.

Намагайтеся не копіювати чужі ідеї повністю. У кожну інфографіку привносити щось своє. Якщо перекладайте текст, адаптуйте його під російськомовних користувачів. Якщо в оригінальній інфографіці непоказний дизайн, постарайтеся поліпшити його. Запозичувати ідеї – непогано. Головне, робити це з розумом.

Приклад зарубіжної інфографіки з не дуже вдалим дизайном:

15 помилок, через які ваша інфографіка залишається непоміченою

І те, у що перетворили її ми:

15 помилок, через які ваша інфографіка залишається непоміченою

Так, ми практично повністю взяли оригінальний текст, але зробили абсолютно новий, більш яскравий і зрозумілий дизайн. У підсумку, інфографіка принесла нам досить багато переглядів і посилань. І навіть зараз її продовжують розшарювати.

3. Ваша інфографіка складна для сприйняття

Ідея вашої інфографіки повинна бути настільки проста, щоб її можна було пояснити одним реченням. Всі зображення і текстові блоки повинні бути пов’язані між собою, утворюючи єдиний потік інформації. Якщо ви будете скакати з думки на думку і намагатися впихнути в свій матеріал те, що за змістом там бути не повинно, користувачі просто не будуть читати.

4. Ваша інфографіка дуже поверхнева

При підготовці тексту для інфографіки детально вивчіть всі можливі матеріали по темі. Не обмежуйтеся поверхневими, вже давно всім відомими знаннями. Постарайтеся копнути глибше. Як, наприклад, це зробили ми, коли готували нашу першу інфографіку, присвячену контент-маркетингу. Не вважайте за рекламу або хвастощі, але вона дійсно вийшла детальної корисною та актуальною, що згодом підтвердилося великою кількістю розшарювання і подяк.

15 помилок, через які ваша інфографіка залишається непоміченою

5. Ви ділитеся з користувачами банальної інформацією

Під час перегляду вашої інфографіки хилить на сон? Значить, вам треба серйозно замислитися над її змістом. Ось декілька порад:

 • Уникайте банальною, відомої всім інформації;
 • Знаходьте незвичайні і дивовижні факти;
 • Розглядайте тему під незвичайним кутом.
15 помилок, через які ваша інфографіка залишається непоміченою

6. Ви приводите недостовірні факти

Сьогодні в інтернеті багато легко знайти купу цікавих фактів, тільки як переконатися в тому, що вони правдиві? Тут потрібно бути дуже уважним:

 • Використовуйте виключно надійні джерела (офіційні дослідження, авторитетні ресурси);
 • Якщо можливо, підтверджуйте знайдені факти в двох незалежних джерелах;
 • Посилайтесь на джерела інформації – це підвищує довіру користувачів;
 • Переконайтеся, що ви приводите актуальні дані;
 • Якщо наведені вами дані звучать занадто добре, щоб бути правдою, радимо засумніватися в їх достовірності.

7. Ви не займаєтеся промоутированием

Навіть найкращі інфографіки не стають виральными за помахом руки. Мало розшарити її у всіх соціальних мережах і сісти на попу в очікуванні дива. Потрібно діяти!

 • Додати заклик до дії. Хоча б такі прості, як «Сподобався матеріал? Будемо вдячні за репости» або «Якщо матеріал виявився вам корисний, поділіться ним з друзями»;
 • Завчасно вибудовувати дружні стосунки з впливовими блогерами, а потім попросити їх розшарити ваш матеріал. Про те, як це зробити, ми докладно писали тут. Дуже рекомендую ознайомитися – ці поради можуть сильно збільшити шанси на те, що ваш контент стане виральным;
 • Просувати свою інфографіку в коментарях на сторонніх ресурсах.

8. Ваша інфографіка занадто велика

У вас вийшла величезна і дуже цікава інфографіка розміром в 30 Мб, і ви від радості забули стиснути її? Вітаємо, ви тільки що втратили всіх мобільних користувачів, а заодно і тих, хто не любить довго чекати. Не повторюйте цієї помилки. Обов’язково ужимайте інфографіку, але стежте за тим, щоб не було пікселів і все добре читалося.

9. Ваш дизайн не відповідає тематиці і перевагам ЦА

Тут все зрозуміло. Дизайн інфографіки про макіяж не повинен бути похмурим або надто серйозним, а дизайн інфографіки про трагедію в Чорнобилі – веселим і життєрадісним.

15 помилок, через які ваша інфографіка залишається непоміченою

10. Вашу інфографіку неможливо просканувати поглядом

Не звалюйте всю інформацію в одну купу. Використовуйте різні кольори і візуальні роздільники, щоб користувачі могли пробігтися по вашій інфографіці очима і зрозуміти, чи варто її читати.

15 помилок, через які ваша інфографіка залишається непоміченою
15 помилок, через які ваша інфографіка залишається непоміченою

11. Ви використовуєте поганий шрифт

Не намагайтеся використовувати всі свої улюблені шрифти в одній інфографіці. Обмежтеся двома, максимум трьома і переконайтеся в тому, щоб вони добре читаються.

 • Використовуйте великі підзаголовки;
 • Основний текст пишіть так, щоб не потрібно було напружувати очі;
 • Віддавайте перевагу простим шрифти без зарубок, курсив тощо).
15 помилок, через які ваша інфографіка залишається непоміченою

12. Ви використовуєте багато різних, не поєднаних один з одним кольорів

Переконайтеся, що ви використовуєте не більше 5 кольорів (2 основних та 3 допоміжних). Колір тексту і картинок не повинен вибиватися із загальної колірної гами інфографіки. Для підбору панелі скористайтеся сервісами Adobe Kuler або Color Scheme Designer.

15 помилок, через які ваша інфографіка залишається непоміченою

13. Ваші картинки і діаграми різні за стилем

Всі картинки, графіки і діаграми вашої інфографіки повинні бути однакові за стилем та оформленням. Якщо ви не будете дотримуватися це правило, ваш матеріал буде виглядати непрофесійно.

15 помилок, через які ваша інфографіка залишається непоміченою

14. У вашій інфографіці немає вільного простору

Вільний простір полегшує читання і сприйняття матеріалу. Чомусь багато дизайнери часто забувають цю просту істину.

15 помилок, через які ваша інфографіка залишається непоміченою

15. Основний заголовок вашої інфографіки занадто дрібний

Коли користувачі натикаються на інфографіку в пошукових системах, соціальних мережах або на будь-яких інших ресурсах, зазвичай вони бачать її зменшену версію. Виглядає це приблизно ось так:

15 помилок, через які ваша інфографіка залишається непоміченою

Щоб вашу інфографіку помітили, у неї повинен бути дуже великий заголовок. Настільки великий, щоб його можна було прочитати в режимі превью.

Вся правда про створення якісної інфографіки

Навіть якщо у вашій інфографіці не буде жодної з перерахованих вище помилок, це не означає, що вона тут же стане віральной і розлетиться по всьому інтернету. Покрокового алгоритму, який точно буде гарантувати успіх, не існує. Не заморачивайтесь над його пошуком. Просто генерує цікаві ідеї, створюйте гарний дизайн, діліться корисною інформацією і думайте про потреби цільової аудиторії. Ось і весь секрет. Удачі!

Адаптація матеріалу 19 Warning Signs Your Infographic Stinks.

Читайте також:

 • 10 причин включити інфографіку у свою контент-маркетингову стратегію
 • Як швидко і просто створити добру інфографіку
 • Сім кроків до підвищення читабельності вашого контенту