15 трендів, які змінять інтернет-маркетинг до 2016 року

277

Зміни середовища змінюють знаходяться в ній об’єкти. Тому швидкий розвиток технологій і інтернету робить іншим інтернет-маркетинг. Нижче ви знайдете список трендів в Мережі і технології, які змінять до невпізнання підходи до просування онлайн-бізнесу вже до 2016 року.

15 трендів, які змінять інтернет-маркетинг до 2016 року 15 трендів, які змінять інтернет-маркетинг до 2016 року

1. Соціальні мережі 1.0 помирають

Кожен інтернет-маркетолог знає про феномен глухоти аудиторії до реклами. За даними компанії CEB, інтернет-користувачі помічають тільки 12 % рекламних оголошень. Соціальні мережі 1.0 в маркетингу — це коли бізнес намагається з допомогою «Фейсбук», «Вконтакте» і «Твіттера» обійти рекламну глухоту. Він створює групи і паблики, правдами і неправдами приваблює передплатників і публікує промо-пости, маскуючи їх під корисну інформацію.

Читайте також: 97 ідей інтернет-бізнесу

Чому соціальні мережі 1.0 вмирають? По-перше, мережеві ресурси хочуть заробляти на продажі реклами. «Фейсбук» вже зменшив видимість постів рекламного характеру в новинній стрічці. Можете не сумніватися, за глобальним лідером підуть інші мережі. По-друге, аудиторія дійсно хоче бачити в стрічці новин корисну і розважальну інформацію, а не явну рекламу. До цього треба було готуватися ще вчора.

Читайте також: Як просуватися в Facebook: повний покроковий гайд по розкрутці сторінки

2. Пошукові системи втрачають частку ринку пошуку та пошукового маркетингу

Користувачі все частіше починають шукати потрібну інформацію не зі стартових сторінок «Яндекса» і Google, а з альтернативних майданчиків. За даними Forrester group, ще в 2013 році кожен третій американець починав пошук даних про продукт з сайту інтернет-рітейлера Amazon. З пошукачами все більш успішно конкурують соціальні мережі і сервіси, а також сайти з рейтингами товарів і компаній та відгуками клієнтів. Якщо ви хочете успішно залучати споживачів, подбайте про видимості і репутації бізнесу на ресурсах типу TripAdvisor і Yelp.

3. Месенджери стають новими соціальними медіа

Програми для миттєвого обміну повідомленнями, наприклад, Telegram, WhatsApp і Facebook Messenger, стають більш зручними для прямого спілкування між користувачами порівняно з внутрішніми чатами соціальних мереж. «Вконтакте» і «Однокласники» нікуди не зникнуть: аудиторія буде і далі використовувати їх для публікації фото, коментування чужого контенту, перегляду відео і прослуховування музики. Однак значна частина активності переміститься в месенджери. Враховуйте це маркетингової стратегії.

Конкуренція у сфері месенджерів, та й взагалі мобільних додатків, зростає. Хочете, щоб ваш додаток виділялося серед конкурентів? Приходьте до нас за просуванням мобільного додатку.

4. Інтернет-маркетинг інтернаціоналізується

Прогресивний рунет дивиться на Захід. Ні, не так. Багато представників прогресивного рунета завжди дивилися на Захід: створювали проекти для аудиторії буржунете, писали код для американських і європейських замовників, просували сайти в англомовному сегменті Мережі.

Зміна ситуації на фінансовому ринку змушує дивитися на Захід практично всіх інтернет-маркетологів рунета. Завдяки зниження обмінного курсу рубля зросла конкурентоспроможність російських компаній на зовнішніх ринках. Проблема в тому, що в буржунете доводиться конкурувати не тільки з європейцями і американцями. Ви вже підготувалися до цього?

15 трендів, які змінять інтернет-маркетинг до 2016 року

5. Інтернет речей стає реальністю

Інтернет речей змінює не тільки маркетинг. Коли ваш холодильник, праска і фен будуть підключені до Мережі, ви будете шукати та отримувати інформацію інакше. Коли побутові прилади будуть взаємодіяти один з одним безпосередньо, ваше життя стане іншою.

До чого готуватися? Інтернет речей змусить пошукові системи ще швидше змінювати алгоритми роботи. «Яндекс» і Google навчаться ще краще розуміти природну людську мову і сприймати голосові команди або підуть з ринку. Це програма-мінімум. Програма-максимум описана в «Термінаторі» і «Матриці». Це не жарт.

15 трендів, які змінять інтернет-маркетинг до 2016 року
15 трендів, які змінять інтернет-маркетинг до 2016 року

6. Портативні гаджети завойовують ринкову нішу

Годинник, окуляри, браслети з дисплеєм та підключенням до Мережі стають реальністю. Вже скоро портативні гаджети стануть причиною появи ультра мобільного інтернету: додатків і сайтів, адаптованих до роботи на дуже маленькому екрані. Швидше за все взаємодія користувачів з новим мобільним інтернетом буде здійснюватися за допомогою голосових команд.

Що це означає для інтернет-маркетологів? Пора думати, як транслювати корисну інформацію користувачам, які готові сприймати її навіть не на ходу, як власники смартфонів, а на бігу.

Читайте також: Як поліпшити поведінкові чинники без накрутки: 49 рад

7. Покоління Зет починає приймати рішення і витрачати гроші самостійно

Поки більшість інтернет-маркетологів вивчає переваги миллениалов, починайте стежити за їх молодшими братами або навіть дітьми. Старші представники покоління Зет отримують атестати зрілості і готуються вступати до університетів. У них вже є кишенькові гроші. А багато вміють заробляти самостійно.

Мілленіали активно використовують соціальні мережі, довіряють тільки знайомим і друзям і не вірять рекламі. Їхні молодші брати і діти живуть в інтернеті і соціальних мережах. Вони вважають нові технології буденністю. Інтернет-маркетологам пора вивчати, як будуть купувати представники покоління Зет.

8. Голлівуд здає позиції під натиском YouTube, Instagram, Vine та інших сервісів і додатків

Сьогодні практично кожен інтернет-маркетолог за допомогою недорогих гаджетів може знімати відео такої якості, про який не могли мріяти кіностудії ще кілька десятиліть тому. Це змінює інтернет і онлайн-маркетинг.

Ви повинні бути присутніми на YouTube і інших майданчиках для розповсюдження відео. Знімайте професійні кліпи, робіть огляди і керівництва, публікуйте таймлапс-відео, ведіть відеоблог. Знайдіть свій спосіб надати клієнтам відеоконтент.

9. Кібербезпека стає питанням життя і смерті бізнесу

Проблеми, з якими зіткнулася компанія Sony в кінці минулого року, змусили онлайн-бізнес говорити і думати про кібербезпеки. Інтернет-маркетологам необхідно інвестувати в захист інформації, але це ще не все. Онлайн-рітейлери, банки, оператори платіжних систем повинні гарантувати безпеку своїм клієнтам. Якщо інтернет-користувачі не будуть відчувати себе захищеними, вони будуть мігрувати до інших операторів ринку.

10. В інтернет йдуть представники офлайн-бізнесу

Мова не про те, що кожна поважаюча себе взуттєва майстерня вже створила свій сайт. Офлайн-компанії все активніше займаються маркетингом в інтернеті. Більш того, в онлайні вони знаходять середовище, в якому можуть успішно конкурувати з корифеями інтернет-бізнесу.

Інтернет-маркетологам доведеться звикнутися з думкою про постійне зростання конкуренції. Вони повинні розуміти, що ніякі попередні заслуги не гарантують їм місця під сонцем або в топі видачі.

Читайте також: 99 маркетингових кроків, які допоможуть досягти успіху в 2015 році

11. Краудфандінг зменшує ціну входу в ринок

Завдяки краудфандінгу творчі молоді люди можуть не тільки генерувати ідеї, але і реалізовувати їх. Це означає, що великим компаніям буде важче зберегти монополію на впровадження інновацій та оплату праці кваліфікованих фахівців.

Kickstarter і аналогічні спільноти вже стали базою, на яку може спертися підприємці-початківці. Ви знаєте, як утримати кращих розробників, інженерів, дизайнерів в своєму офісі? Чи зможете ви конкурувати з молодими інноваційними компаніями, якщо на ринку не залишиться тлумачних найманих працівників?

15 трендів, які змінять інтернет-маркетинг до 2016 року

12. Кріптовалюти і електронні платіжні системи змінюють уявлення людей про гроші

Центробанки втрачають монополію на емісію грошей. Держави будуть чинити цьому опір, але рано чи пізно їм доведеться визнати очевидне. Що з цим робити інтернет-маркетологам вже сьогодні? Почніть з забезпечення максимально зручних умов для розрахунків вашим клієнтам. Подбайте, щоб споживачі в рамках існуючого законодавства могли платити готівкою, банківськими картами, електронними грошима, криптовалютами. Знайдіть законні способи конвертації різних типів валют. Слідкуйте за нормативною базою держави, в якому ви працюєте.

13. Спільне споживання змінює ставлення людей до речей

Виробникам і продавцям товарів тривалого користування необхідно готуватися до зростання популярності спільного споживання. Уявіть двох незнайомих один одному молодих людей: Олега та Ігоря. Кожен з них щодня здійснює велопробежку. Олег їздить на велосипеді в парку щоранку, а Ігор кожен вечір. Поки Олег і Ігор не знають один одного і не можуть домовитися, виробник велосипедів, господар веломайстерні і власник пункту шиномонтажу можуть розраховувати на двох покупців. Якщо Олег і Ігор познайомляться і домовляться про спільне використання велосипеда, попит на відповідні товари і послуги впаде.

Інтернет-маркетологам необхідно готуватися до зростання числа сервісів-посередників, які сприяють спільному споживання.

14. Сфера міжнародних відносин та політики втрачає монополію на кібервійни

У кібервійни втягуються великі корпорації і невеликі компанії. Тому не дивуйтеся, якщо завтра з подачі недоброзичливців у найбільших ЗМІ з’являється інформація про те, що ви працюєте в марсіанській розвідці, а ваш продукт зроблений з уламків радіоактивних стрижнів з чорнобильської зони.

Інтернет-маркетологам потрібно підготувати стратегію і тактику захисту від можливих агресивних дій конкурентів: інформаційних атак, втручань в роботу обладнання, активного переманювання персоналу, крадіжки ідей і т. п.

15. Приватність зникає

Пам’ятаєте, як кілька років тому можна було в робочий час зіграти в «Косинку», написати начальника з анонімного облікового запису якусь гидоту, зберігати на жорсткому диску комп’ютера колекцію мультфільмів про кота Леопольда? Зараз про це можна тільки мріяти. До речі, ви можете в будь-який момент віртуально заглянути в офіс «Текстерры».

15 трендів, які змінять інтернет-маркетинг до 2016 року

Провайдерам інтернет-послуг, посередникам і продавцям необхідно дбати про законність всіх операцій з клієнтами. Не варто витрачати гроші на штрафи або ризикувати бізнесом через бажання заробити кілька рублів.

Читайте також: ТОП-17 питань, які задають нам наші клієнти

Серця нового покоління вимагають стабільності

Якщо не вимагають, то точно ностальгують за старими добрими часами. А змін люди вже дочекалися. Вони летять з величезною швидкістю і змінюють навколишню дійсність. Інтернет-маркетологам варто звикати з необхідністю працювати в середовищі, яка ніколи не буває стабільною. Кожен день вони стикаються із змінами, які ще кілька років тому здавалися фантастичними. Якщо ви адаптуєтеся до роботи в таких умовах, то впораєтеся з будь-якими технологічними трендами.

Адаптація матеріалу 25 Disruptive Technology Trends for 2015 – 2016 by Brian Solis.