16 незвичайних способів подолати письменницький блок

362

Дозвольте здогадатися.

Ви сидите за комп’ютером, і на вас дивиться абсолютно білий, ще не зворушений лист «Ворда»? Ваш мозок втомився і просить зглянутися над ним, але ви продовжуєте свою тортури? Ви на весь голос кличете Музу, але вона чи оглухла, або навмисно вас ігнорує?

Все ясно. У вас письменницький блок…

16 незвичайних способів подолати письменницький блок

Вино, сигарети, зім’ятий на удачу листочок – нічого не допомагає…

І не допоможе. Також, як і сон, часті перерви на відпочинок і прогулянки на свіжому повітрі. Всі ці способи підходять лише для того, щоб розвіяти нудьгу. З відсутністю натхнення потрібно боротися зовсім по-іншому.

Адже що таке по суті письменницький блок? Це стан замкнутості. І щоб вийти з неї, треба розкріпачити себе, відчути вільним, трошки зійти з розуму.

Цим ми сьогодні і будемо з вами займатися.

1. Поговоріть з уявним другом

Уявіть, що у вас є друг, і він справжній фанат вашого блогу. Він любить всі ваші статті і підтримує вас у будь-яких починаннях. Придумайте йому ім’я (мого, наприклад, звуть Арнольд), знайдіть його фотографію і прикріпіть на стіну перед вашим робочим столом.

16 незвичайних способів подолати письменницький блок

Арнольд схвалює все, що я роблю

А тепер, як тільки ви це зробили, почніть з ним розмовляти. Розкажіть йому про те, що вас хвилює, про що ви мрієте і чого хочете досягти на роботі. Після цього обговоріть з ним вашу статтю. Про що вона? Чого вона навчить ваших читачів? І що ви взагалі думаєте з цього приводу? Після того як озвучите свої думки вголос, а ваш друг їх вдячно вислухає, постарайтеся перенести сказане на папір.

2. Выругайтесь як швець

Вас щось турбує? Відпустіть це почуття. Выругайтесь гарненько. Разозлитесь. Вихлюпніть емоції. Напишіть про те, що вас хвилює і не соромтеся вживати міцні вирази. Адже сенс блогінгу не в тому, щоб вибирати правильні слова, а в тому, щоб викликати в аудиторії емоції. Надихати її. Звичайно, вам доведеться сильно відредагувати ваш перший чернетку, а, можливо, і зовсім грунтовно його переробити, але це не суть. Прибрати помилки емоційно сильного тексту можна легко, а от додати емоцій в «плоский» текст вже навряд чи вийде.

3. Поміняйте текстовий редактор

Дивіться на екран і не можете видавити з себе нічого путнього? Спробуйте поміняти текстовий редактор. Замість звичного Microsoft Word почніть використовувати Evernote. Або відразу створіть новий пост у своїй CSS і пишіть прямо там. Спробуйте змінити шрифт (наприклад, замість Callibri – Times New Roman), колір шрифту (чорний на синій) або його розмір (11, 14). Ця порада може здатися дурним з першого погляду, але я вам дуже рекомендую спробувати. Ви здивуєтеся, як швидко ці дрібні зміни викличуть у вас нову хвилю інтересу до творчого процесу.

4. Рушайте в коротку подорож

Сумуєте за своєї сім’ї? Давно хочете зустрітися зі своїм старим другом? Так зробіть це! Автобус, поїзд, літак – вибирайте, що хочете, тільки не сідайте за кермо. А час, проведений в дорозі, витратьте на написання статті. Не зупиняйтеся, поки не прибудете до місця призначення. Замість планшета, використовуйте просту папір.

16 незвичайних способів подолати письменницький блок

Головне, не вибирайте плацкарт…

5. Перестаньте писати для своїх читачів

Враховувати потреби цільової аудиторії і писати про те, що їм цікаво, – важливо і правильно. Але іноді від цієї практики потрібно відходити. Якщо ви відчуваєте сильний письменницький блок, краще спробувати написати про те, що вам цікаво замість того, щоб підлаштовуватися під читачів. При цьому неважливо, чи відповідає тема вашого поста тематиці блогу. Просто вихлюпніть її, витягніть з своїх грудей. Повірте, вам стане легше. Та й користувачам напевно сподобається ваш бурхливий емоційний сплеск.

6. Припиніть слідувати плану

Всім відомо, що заздалегідь складений план статті може значно прискорити процес її написання. Так, це так. Але він також може висмоктати з нього і всю радість. Так що, якщо ви відчуваєте, що застрягли на якомусь пункті плану, припиняйте слідувати йому! Пишіть перше, що прийде в голову. Хто знає, може, ваша божевільна спонтанна думка стане основою для прекрасною і незвичайної статті.

7. Спробуйте писати в інший час

Ми постійно чуємо про те, як важливо сформувати у себе звичку писати в один і той же час. Стівен Кінг писав за розкладом, Харукі Муракамі та багато інших. Чіткий встановлений режим зазвичай корисний для творчості. Але що робити, якщо ваш письменницький процес асоціюється з недоліком натхнення, прокрастинацією і розпачем? А ось тут потрібно відмовитися від режиму. Спробуйте писати в інший час. Не бійтеся експериментувати.

8. Помийте посуд

Вас коли-небудь осяяла чудова ідея, поки ви приймали душ? Можу посперечатися, так. Адже наш мозок влаштований таким чином, що легше йому видати гарну ідею тільки після того, як він розслабився. Концентрація на проблемі не працює. Якщо вас не влаштовує варіант з душем або вам просто шкода витрачати воду по десять разів на дню, спробуйте інші заняття: помийте посуд, приберіть кімнату або виперіть білизна. Ваша головна мета – розслабитися (розумово), і тоді ідеї самі повалять у вашу голову.

16 незвичайних способів подолати письменницький блок

Не заважайте, людина займається творчістю

9. Ходіть по кімнаті

Зробили всі домашні справи? Або вам просто хочеться ними займатися? Тоді спробуйте інший метод – почніть ходити кімнаті. Здається дурним, але це дійсно працює. Не дарма всі великі письменники і вчені постійно цим займалися. Ось і ви спробуйте. Візьміть диктофон і почніть наговорювати те, що приходить вам в голову. Потім перепишіть на папір.

10. Перегляньте свої фотографії

Відкрийте свої старі фотоальбоми або папки з фото на комп’ютері і перегляньте їх. Згадайте кумедні випадки, які з вами траплялися, і поділіться ними з читачами. Подумайте, яким уроків ви навчилися за своє життя, і хто вас надихнув на найсміливіші і чудові вчинки. Якщо ви поділіться цією інформацією зі своїми користувачами, їм буде дуже приємно.

11. Перестаньте думати про помилки

Якщо ви будете намагатися написати ідеальний пост, ви ніколи не зрушите з місця. Не намагайтеся бути ідеальними! Прийміть той факт, що ваш перший чернетку буде жахливим. Просто пишіть. Пишіть швидко. Пишіть те, що у вас на думці. Без жодних перетворень. Як потім.

12. Почніть з середини

Будучи професійним блогером чи копірайтером, ви знаєте, як важливо написати яскраве вступ. Таке, яке заінтригує користувачів і змусить їх прочитати весь пост. Однак не потрібно прагнути зробити це в першу чергу. Це може сильно збити ваш темп і жвавість. Залиште вступ на потім. Почніть з середини. Ви ж чули вже про це раді, так чому не довіряєте йому?

13. Перечитайте свої найвидатніші пости

Відчуваєте себе пригніченим? Втратили впевненість у собі і в здатності писати офігенний матеріали? Нічого страшного, з усіма таке трапляється. Замість того щоб картати себе за нездатність видати щось адекватне, згадайте свої найкращі пости. Знайдіть і уважно перечитайте їх. Тепер ви бачите, наскільки ви крути? Талант нікуди не зник. Він як і раніше сидить всередині вас. Просто треба про це частіше згадувати.

14. Послухайте шум прибою

Який звук ви вважаєте самим розслаблюючим? Звук дощу? Прибою? Багаття? Знайдіть в інтернеті запис звуку, який вам найбільше подобається, і включіть її під час п’ятихвилинного відпочинку. Для цього можна скористатися одним з двох сервісів: rain.simplynoise і calmsound.

16 незвичайних способів подолати письменницький блок

На небі тільки і розмов, що про море і про захід…

15. Навчіться запозичувати чужі ідеї і робити з них свої

Нав’язлива ідея про те, щоб бути не таким як всі, видавати завжди щось виключно нове і оригінальне, також є причиною виникнення письменницького блоку. Навчіться запозичувати чужі ідеї і перетворювати їх у свої власні. Читайте різні матеріали, змішуйте ідеї різних людей, додавайте щось своє. Як сказав Остін Клеон: «Все творчість засноване на те, що було створено раніше.»

16. Ставте собі складні цілі

Написання статей перетворилося для вас нудьгу? Придумайте собі незвичайну мета, і воно знову принесе вам задоволення. Наприклад:

  • Вжити в тексті нову метафору. Або вжити таку метафору, яка буде пов’язана з певною темою (спорт, кіно, кулінарія тощо).
  • Визначити середній обсяг ваших постів і написати на 20% менше.
  • Застосувати альтерацію, риму або ономатопею і т. д.

Примусьте свій мозок працювати, і ви отримаєте неймовірне задоволення.

Вся правда про письменницькому блоці

Написання матеріалів для блогу – важка робота. У цьому немає ніяких сумнівів. Але письменницький блок може зробити її ще важче. Не мучте свій мозок і тіло. Постарайтеся отримувати задоволення від цього заняття. Експериментуйте. Знайдіть те, що підходить саме вам. Пишіть, коли захочеться. І не бійтеся здатися божевільним. Адже як сказав Чеширський Кіт: «Нічого не поробиш. Всі ми тут не в своєму розумі.»

Адаптація матеріалу 27 Wacky Ways to Beat writer’s Block.

    Читайте також:

  • 10 заповідей контент-маркетолога
  • Синдром невидимого контенту: методи лікування та профілактики
  • Найпоширеніші помилки копірайтерів