16 причин стати експертом

378

Протягом багатьох років пошукові системи дозволяли власникам онлайн-бізнесу заробляти в інтернеті пристойні гроші. І для цього зовсім не потрібно бути експертом. Достатньо було просто закупити посилальну масу і вписати в тексти як можна більше ключевіков. І вуаля. Сайт вже в топі. Звичайно, ні до чого хорошого такі методи привести не могли – у верхніх результатах видачі все частіше і частіше розташовувалися низькосортні компанії, не мають ні експертизою, ні якісними продуктами, а дійсно хороші бренди пленталися десь внизу.

На щастя, ті часи минули. Традиційне SEO померло, і на його зміну прийшов новий, більш ефективний метод просування – контент-маркетинг (про це можна докладно почитати в нашій серії статей «Чому контент-маркетинг – це нове SEO»). Але і це ще не все. За словами багатьох фахівців, у найближчі кілька років очікується ще більш значні зміни у сфері інтернет-маркетингу. І щоб від них не постраждати, вже зараз потрібно ставати експертом. Не вірите? Тоді пропонуємо вам прочитати цілий список причин, чому це варто зробити.

Чому ви повинні стати експертом?

 • Пошукові системи змістили акцент у бік якості. Колосальні зміни, що відбулися за останні кілька років в алгоритмах пошукових систем, спрямовані в одному напрямку – у бік більш якісного контенту. І з часом ця тенденція тільки продовжить посилюватися.
 • Людей не цікавить ваша думка, якщо ви не є експертом. До чиєї поради ви швидше прислухаєтеся: досвідченого лікаря, який має багаторічний стаж роботи і десяток сертифікатів, або молодого інтерна, тільки освоює ази докторства? Відповідь очевидна.
 • Ви будете краще розбиратися у своїй справі. Досконале знання всіх нюансів своєї справи є фундаментом ефективного ведення бізнесу.
 • Вам буде простіше створювати відмінний контент. Ключ до створення відмінного контенту – надання інформації або підходів, які є новими для читачів. Якщо ви володієте великим обсягом знань, що відвідувачі вашого сайту, то цей процес істотно спрощується.
 • Ви зможете більш точно передбачати майбутні зміни на вашому ринку. Разом з компетентністю ви купуєте більш глибокі знання про ключових гравців вашої галузі та дії, які вони можуть зробити. Зрозуміло, ви не здатні передбачити всі події, але, будучи експертом, ви зможете краще підготуватися до змін.
 • Навколо вас будуть формуватися співтовариства. Пояснюється це просто: справжні експерти завжди привертають увагу.
 • Люди захочуть працювати у вашій команді. Репутація експерта, як правило, притягує розумних і цілеспрямованих працівників, які можуть внести величезний внесок у вашу компанію.
 • У людей виникне бажання купувати у вас товари і послуги. Маючи глибокі знання у своїй області, ви придбаєте репутацію людини, що вселяє довіру. І коли справа дійде до придбання товарів і послуг, ваша кандидатура буде здаватися самою привабливою для покупців. Це особливо характерно для тих випадків, коли ви не тільки є експертом, але і наділені високими моральними якостями.
 • Представники ЗМІ захочуть взяти у вас інтерв’ю. Експерти привертають увагу журналістів, а це ще один шлях до збільшення популярності.
 • Власники інших медіа будуть зацікавлені в тому, щоб ви розміщали свої тексти на їх ресурсах. Вас цікавить можливість публікації гостьових постів на популярних сайтах? Вам буде набагато простіше досягти своєї мети, якщо вас вважають експертом, який виключно добре розбирається в своїй тематиці.
 • Інші експерти захочуть з вами познайомитися і почати спільне співробітництво. Таким чином, перед вами відкриється доступ до їх аудиторії.
 • Вам буде легше збільшити число своїх передплатників в соціальних мережах. Відвідувачі вашого сайту самі захочуть дізнатися адресу ваших профілів в соціальних мережах і приєднатися до числа ваших передплатників. Зрозуміло, ви значно прискорите процес, якщо будете свідомо над ним працювати.
 • Ваші пости будуть отримувати більше коментарів. Люди захочуть поділитися з вами своїми думками і встановити з вами зв’язок.
 • Вашими публікаціями будуть ділитися на інших сайтах. Всупереч думці багатьох людей, природні вхідні посилання все ще є ключовим фактором поліпшення пошукових результатів.
 • Ваш контент будуть розшарювати в соціальних мережах. За рахунок більшої кількості «твітів», «плюсиков» і «лайків», ваша публікація буде щодня розлітатися по всій мережі.
 • Експерти заробляють більше грошей. Гроші є вирішальним фактором для власника бізнесу. Люди будуть платити більше за ваші продукти і послуги, якщо ви є визнаним авторитетом у своїй галузі.
 • Висновок: або ви стаєте експертом, або ваш онлайн-бізнес приречений.

  Як це зробити?

  Досконально вивчіть свою тематику. Розкажіть про свій бізнес цікавим і доступним язиком. Донесіть до читачів, які переваги вони отримають від співпраці з вами. І перестаньте витрачати свій час даремно, намагаючись вдавати, що ви розбираєтеся в темі, про яку пишете.

  Станьте справжнім експертом, щоб заслужити довіру оточуючих і почати заробляти реальні гроші.

  Переклад і адаптація матеріалу Еріка Енге 21 Reasons You Must Become an Expert.