20 порад з використання відео у SMM

445

У статті ви знайдете 20 простих, але корисних рад про те, як ефективно використовувати соціальні мережі в видеомаркетинге.

1. Експериментуйте з довжиною відео

Ідеальна довжина відео залежить від типу відеоролика, яким ви бажаєте поділитися з аудиторією. Можна протестувати різну довжину відеозаписів для того, щоб зрозуміти, яка буде найбільш оптимальною.

20 порад з використання відео у SMM

Також необхідно знати максимальну довжину відео для кожної платформи. Наприклад, на Facebook максимальна тривалість – 120 хвилин, на Instagram – 60 секунд, в «Твіттері» – 140 секунд. Якщо ваше відео довше заявлених лімітів, ви можете викласти його на Youtube і поділитися посиланням на нього практично в будь соцмережі (крім «Инстаграма»).

2. Залучайте з перших секунд

Facebook, Instagram і Twitter мають функцію автозапуску відео – коли користувачі переглядають новинну стрічку, відео, розташоване на ній, включається автоматично. У користувачів немає вибору – їм доводиться його дивитися.

Тому у вас є шанс заволодіти увагою глядачів, і робити це потрібно з самих перших секунд. Доведіть, що саме ваше відео гідно перегляду.

Як можна зацікавити глядача з перших секунд:

 • Розповісти про те, що буде у відеоролику.
 • Запропонувати рішення якої-небудь проблеми.
 • Помістити текст поверх відео, який був би цікавий його змісту.
 • Показати якесь цікаве дійство, персонажа або ситуацію.

Ось таке відео зняла компанія Nike, воно привертає увагу з самих перших секунд.

Створення відео для соціальних мереж, фокусуйтеся тільки на одній темі, яку хочете торкнутися – це зробить відео максимально простим і коротким.

3. Використовуйте потокове відео

Зверніть увагу на потокове відео в соцмережах, адже воно може не тільки зацікавити аудиторію, але і підвищити лояльність до вашого бренду. У дослідженні, опублікованому в Newsroom від «Фейсбуку», говориться, що глядачі проводять в 3 рази більше часу за переглядом саме потокового відео, а не звичайного.

Це говорить не про те, що більшість ваших користувачів вважали за краще б потокове відео (щоб робити такі висновки, потрібно проводити дослідження за участю аудиторії), а про те, що прямі ефіри в цілому викликають у людей більший інтерес.

У «Фейсбуці» доступний сервіс Facebook Live, який дозволяє транслювати потокове відео для своєї аудиторії, причому робити це можна прямо із смартфона. Коли ви включаєтеся в прямий ефір, ваші передплатники і друзі в «Фейсбуці» автоматично отримують повідомлення про початок вашої трансляції. Вони можуть одразу приєднатися до перегляду ефіру або подивитися його в запису.

20 порад з використання відео у SMM

Під час прямого ефіру можна дізнатися, скільки людей дивляться відео в даний момент і які залишають коментарі.

Крім Facebook Live, для включення в прямий ефір можна використовувати Periscope і Youtube.

4. Знімайте навчальне відео

Відео типу «зроби сам» дуже популярні у всіх соціальних мережах. Починаючи від того, як приготувати паелью, і закінчуючи відео-уроками по роботі в Excel – навчальні відео завжди будуть користуватися попитом, адже багато людей просто одержимі жагою свіжим знань і навчання новим ремесел.

Ось які типи навчальних відео можна зняти:

 • Відео-лекції на різноманітні теми (наприклад, лекції з інтернет-маркетингу).
 • Уроки з використання будь-якого інструменту, сервісу, програми (відеоуроки по «Фотошопу»).
 • Спеціальні тематичні відео (уроки макіяжу, уроки гри на гітарі, уроки з іспанської мови).
 • Демонстрація хитрощів і лайфхаков, які можуть знадобитися користувачам в житті. Але ці відео не повинні бути занадто складними, щоб глядачі самі змогли потім повторити.
 • Рецепти.

Цей список можна продовжувати і продовжувати. У кінцевому рахунку, вибір теми для навчальних відео повинен виходити із спрямованості вашого бізнесу.

20 порад з використання відео у SMM
20 порад з використання відео у SMM

Навчальні відеоролики можуть сприяти просуванню вашої продукції (якщо використовувати її в своїх відео). Крім того, це дуже корисний контент, який може допомогти користувачам вирішувати якісь свої проблеми. А це обов’язково позначиться на іміджі компанії.

5. Викликайте емоції

Ні для кого не секрет, що з допомогою емоцій можна маніпулювати людьми. Ми вже писали про це в нашій статті про психології впливу. Цей факт можна використовувати і при створенні свого відео – якщо ви задіюєте емоції глядачів, зачепите їх за живе, налаштовані з ними на одну емоційну хвилю, в кінцевому рахунку це може призвести до підвищення лояльності глядача до вас або вашої компанії (причому, найчастіше це відбувається несвідомо).

Відео – найбільш наближений до реальності, «живий» тип вмісту.

Саме з допомогою відео можна найбільше впливати на людей, так як воно зачіпає і зорове і слухове сприйняття людини. Дуже багато можна передати людині за допомогою міміки, жестів, інтонацій голосу, поз, фонової музики, – все це створює загальний настрій і впливає на емоційний фон людини.

Такий відеоролик «Coca Cola Росія» опублікувала «Вконтакте» на своїй сторінці. Видно, що компанія робить все можливе, щоб асоціюватися у людей з сильними емоціями.

Попрацюйте над різними аспектами відео, щоб посилити цей вплив:

 • Виберіть підходящу фонову музику.
 • Виберіть чіпляючий текст, якщо збираєтеся додавати його у відео, а також читабельний шрифт.
 • При зйомці відео подбайте про тлі, на якому збираєтеся знімати, або навколишньому просторі (воно має бути приємним для сприйняття).
 • Також не варто забувати про освітленості.
 • Якщо в кадрі вашого відео присутні люди, їм потрібно добре попрацювати над постановкою свого голосу і здійснюються рухами. Краще кілька разів потренуватися перед зйомкою.
 • І, що найважливіше, всі ці аспекти повинні відмінно поєднуватися один з одним так, щоб вони поєднувалися у відео як в єдине ціле. Відеоролик повинен виглядати природним чином.

Звичайно, краще викликати у своїх глядачів позитивний настрій, щоб приємні емоції у них асоціювалися з вами. Робіть це щиро, люди легко розпізнають фальш.

6. Додайте заклик до дії

Навіщо ви знімаєте відео? Яких цілей хочете досягти? Ви повинні знати відповіді на ці питання перед тим, як випускати відео, навіть раніше – перед його створенням. Якщо ви просуваєте свій канал, товар або послугу, то можливо, ваша мета – спонукати користувача поділитися вашим відео, перейти на сайт або придбати товар. Для того, щоб це могло здійснитися потрібно створити кнопку заклику до дії.

Найбільш ефективно розміщувати заклик до дії в кінці відео, незважаючи на те, що багато хто не оглядають його до кінця. Адже заклик до дії, доданий в початок, може викликати відчуття нав’язування, до того ж, глядач може просто не зрозуміти, що від нього хочуть і навіщо йому це потрібно.

20 порад з використання відео у SMM

Якщо вам потрібно додати заклик до дії, дуже здорово допомогти в цьому може Youtube: у відео можна вбудовувати клікабельні анотації. У соціальних мережах така можливість недоступна, так що ви можете створювати відео на Youtube і розміщувати його в потрібній соцмережі.

7. Відповідайте на питання

Якщо ви не можете придумати, яке відео зняти, зверніться до своєї цільової аудиторії. Запитайте, які проблеми виникають у ваших клієнтів і відповідайте на їхні запитання. Станьте для них надійним помічником, який зможе підтримати в складних справах, станьте експертом, і користувачі будуть вам довіряти.

20 порад з використання відео у SMM

Відео такого типу можуть бути досить короткими – ви можете відповісти на кілька питань з переліку. Наприкінці відеозапису можна дати посилання на джерело, в якому глядачі зможуть знайти більше інформації. Прекрасно, якщо це джерело – ваш, але якщо це не так, не варто переживати: відсилання до сторонніх джерел покаже, що ви дбаєте про ваших клієнтів, ніж про просування своєї компанії, а це підкуповує.

8. Привертайте увагу без звуку

У багатьох відеороликах головний акцент робиться на звук: музику або мова. Звичайно, звук допомагає залучити користувачів, але можна це зробити і іншим способом. Враховуючи, що в багатьох стрічках соцмереж відео автоматично програється без звуку (у дослідженні на сайті Digiday було доведено, що 85% відео на Facebook проглядаються без звуку), знання того, як створити візуально приваблива відео, може бути дуже корисним.

20 порад з використання відео у SMM

Розглянемо кілька нюансів, які допоможуть створити цепляющее відео:

 • Використовуйте яскраві контрастні кольори.
 • Зробіть так, щоб ваше відео починалося з цікавого кадру, яке приверне увагу глядачів.
 • Додайте субтитри (враховуючи, що багато переглядають відео без звуку, це буде доречно, а також вкрай корисно для людей, що мають порушення слуху).
 • Можна додати спецефекти (але важливо не переборщити).
 • Зробіть так, щоб сюжет відео був цікавим і інтуїтивно зрозумілим.

Ось приклад візуально привабливого ролика (реклама від Nike, яка була опублікована «Вконтакте»), який цікаво дивитися навіть без звуку.

9. Додайте відео про вашу компанію на чільне місце сторінки Facebook

При відвідуванні сторінки на «Фейсбук» люди в першу чергу звертають увагу на інформацію про компанії, а також бачать користувачів, які «лайкнули» сторінку.

Але на це місце також можна додати відео – це буде чудовою можливістю справити перше враження і познайомити відвідувачів з вашою компанією або, принаймні, з її сторінкою.

Для того, щоб додати відео на чільне місце сторінки Facebook:

 • Виберіть закладку «Відео» в меню зліва.
 • 20 порад з використання відео у SMM
 • Виберіть опцію «Виділити відео на вашій сторінці і натисніть «Додати актуальне відео».
 • 20 порад з використання відео у SMM
 • Виберіть потрібне відео та натисніть кнопку «Додати актуальне відео».
 • 20 порад з використання відео у SMM

  Те ж саме стосується до інших соціальних мереж, в яких є можливість додавати відео. Наприклад, «Вконтакте» ви можете прикріпити відеозапис на сторінці.

  20 порад з використання відео у SMM

  10. Візьміть глядачів за лаштунки

  Одна з причин того, чому люди стежать за відомими компаніями в соціальних мережах – це «ілюзія прозорості», тобто віра в те, що там бренди показують своє справжнє обличчя. Саме тому «закулісний» відео, опубліковане компанією в соцмережах, може стати потужним інструментом для побудови іміджу бренду.

  Демонстрація внутрішніх процесів компанії, без втрати найменших подробиць (наприклад, показ процесу приготування піци з вашої піцерії), здатна значно підвищити лояльність клієнтів до бренду.

  20 порад з використання відео у SMM

  Чим більше, цікавіше і детальніше ви розповідаєте про своєї компанії, тим більше цікавості викликаєте у аудиторії, якій важливо бачити, що за брендом стоять живі люди. Тому ви також можете ділитись своїми новинами, наприклад, оголошувати про випуск нової продукції або нововведення в компанії, а також показувати відео з заходів.

  Знайомство користувачів з внутрішнім світом вашої компанії зробить їх більш причетними до вашої діяльності.

  11. Грамотно оформіть своє відео

  Інтернет переповнений контентом, конкуренція – просто шалена, тому потрібно подумати про те, як виділити свій контент. Один з найбільш простих способів виділити відео – грамотно і якісно відредагувати його.

  Для цього можна використовувати спеціальні десктопні редактори або програми для мобільних пристроїв. У багатьох соцмережах також є вбудовані редактори. Наприклад, у «Фейсбуці» можна додавати субтитри до відео, а в «Инстаграме» можна вирізати з відео кадри і вибрати обкладинку.

  20 порад з використання відео у SMM

  12. Використовуйте ньюсджекинг

  Для просування вашого бренду використовуйте ньюсджекинг – стежити за актуальними і популярними новинами, що відбуваються у сфері вашої діяльності (і не тільки), що дійсно важливо. Це буде корисно і цікаво для ваших читачів, що в перспективі допоможе вам збільшити свої показники за переглядами і залученню.

  20 порад з використання відео у SMM

  Крім публікації відеороликів, в яких ви висловлюєте свій відгук на злободенні теми, потрібно також відстежувати популярні хештегі, тематично близькі відео, до якої ви додаєте. Так користувачі, зацікавлені в трендових новинах, зможуть легше вийти на ваше відео.

  13. Використовуйте відеорекламу

  Практично всі найпопулярніші соціальні мережі (Facebook, «Вконтакте», Instagram і Twitter) можна використовувати для проведення рекламних кампаній, яке допоможе збільшити кількість переглядів і загальну залученість користувачів. Це стосується і відеореклами, яку можна показувати своєї цільової аудиторії, особливо тим користувачам, які ще не підписані на соцмережі.

  20 порад з використання відео у SMM

  Щоб вибрати відповідне відео, можна протестувати кілька варіантів на поточному аудиторії: якщо ролик отримає позитивний відгук, то напевно сподобається і основній масі користувачів. Таке тестування може заощадити ваші гроші.

  14. Виберіть правильний заголовок

  Заголовок – це практично перше, на що звертає увагу, коли включає відео. Тому дуже важливо правильно вибрати його. Потрібно писати заголовки, які, з одного боку, будуть незвичайними, щоб привертати увагу, а з іншого – настільки цікавими, що спонукають людину подивитися відео. Ваш заголовок повинен дати точне уявлення про те, що міститься у відеоролику, щоб користувачі розуміли, чи варто витрачати свій час на перегляд.

  20 порад з використання відео у SMM

  Можна додати ключові слова в заголовок, якщо це можливо. Також можна провести A/B тестування, якщо ви сумніваєтеся в тому, який заголовок буде найбільш цікавим для аудиторії.

  15. Використовуйте користувальницький контент

  Користувальницький контент – один з найпопулярніших способів урізноманітнити свій контент і підвищити інтерес до компанії, адже він дозволяє увійти в прямий контакт зі своєю аудиторією і закликати її до якого-небудь дії. Використання контенту в соціальних мережах може призвести до підвищення залученості аудиторії і лояльності до бренду.

  Яким чином залучати користувачів до створення відеоконтенту для вас? Можна попросити своїх клієнтів зняти відео-відгук про ваш товар, компанії, послуги в обмін на знижку або подарунок, можна придумати якийсь цікавий челлендж і попросити користувача зняти відео на певну тему.

  20 порад з використання відео у SMM

  Ви можете використовувати відео, зняте одним клієнтом, або ж створити ролик з безлічі відео – вибір залишається за вами.

  16. Додайте логотип бренду

  Багато компаній хочуть просуватися усіма можливими способами, в тому числі шляхом публікації матеріалів на сторонніх ресурсах. Проблема в тому, що якщо ви публікуєте свій відеоролик, але в ньому не вказаний ваш логотип, багато можуть не здогадатися, що цей матеріал належить вам. Додавання логотипу не тільки не допустить таких непорозумінь, але і зможе підвищити впізнаваність бренду.

  20 порад з використання відео у SMM

  Логотип повинен розташовуватися так, щоб не заважати перегляду відео, він повинен бути невеликим і ненав’язливим.

  17. Використовуйте звук хорошої якості

  Якість звуку для відео має бути відмінним. Якщо звуковий супровід має якісь шуми і неточності, користувачеві буде важко акцентувати увагу на самому відео. Це може змусити користувачів перехотеть ваше відео і викличе у них недовіру.

  Потрібно пам’ятати про якість звуку у відео в момент відеозйомки. Намагайтеся знімати в місці з мінімальними проявами шуму, якщо ж вони є, спробуйте їх усунути. Такі незначні, здавалося б, явища, як дія кондиціонера або вентилятора, можуть привести до поганої якості звуку.

  20 порад з використання відео у SMM

  Якщо ви збираєтеся проводити потокове відео з Facebook і Periscope, перед тим, як запустити трансляцію, перевірте якість звучання. Для цього запишіть короткий відеоролик і переконайтеся, що зі звуком все добре.

  18. Розповідайте історії

  Сторителлинг – явище, що не потребує представлення: думаю, ви вже чули про те, що «розповідання» різних історій можна успішно застосовувати в рекламних кампаніях. Це насправді дуже потужний інструмент, який здатний вибудувати міцний зв’язок між брендом і аудиторією – історії здатні викликати у користувачів сильний емоційний відгук і залишитися надовго в пам’яті.

  Відео – ідеальний тип контенту для використання сторітеллінга. Навіть у дуже короткому відео можна розповісти цілу історію (варто тільки згадати ролики з Vine).

  Сторителлинг часто також використовується в рекламі. Ось приклад такої реклами Axe, в основу якої була взята ідея, воплотившаяся в декількох історіях.

  Історія, обрана для відеореклами, буде асоціюватися у аудиторії з брендом, тому потрібно дуже уважно підійти до її вибору і грамотно її реалізувати. У неї має бути початок, середина і кінець.

  19. Відстежуйте статистику відео

  Дуже важливо відслідковувати якість «роботи» ваших відеороликів в різних соціальних мережах, чи то звичайне відео або відеореклама. Можна користуватися сторонніми сервісами аналітики, а можна отримувати статистичні дані прямо в соцмережах.

  Наприклад, провести аналітику відео в «Фейсбуці» можна у Статистиці сторінки, для цього потрібно вибрати розділ «Відео».

  20 порад з використання відео у SMM

  Перед вами відкриється інформація про кількість переглядів всіх відео на сторінці тривалістю 3 і більше секунд і 10 секунд, а також дані по кожному відео.

  Якщо ви публікуєте відео в соцмережах через Youtube, можете скористатися Youtube Analytics. Він надає інформацію про кількість переглядів відео, лайків, розшарювання, додавань в плейлист, середньої тривалості перегляду, передбачуваного доходу і т. д. Також можна отримати інформацію про місця відтворення, джерела трафіку, регіонах, в яких найчастіше переглядають відео, і про те, користувачі якої статі подивилися відео більшу кількість разів. Можна порівняти дані 2-х відео.

  20 порад з використання відео у SMM

  Для того, щоб скористатися Youtube Analytics, увійдіть у «Творчу студію» і виберіть однойменний розділ.

  «Вконтакте» надає можливість подивитися статистику переходів в розділ «Відеозапису» на сторінці – дані, звичайно, мізерні, але хоч якісь. Для того, щоб її подивитися, зайдіть в «Статистику спільноти» в «Діях» і в розділі «Відвідуваність» прокрутіть до графіка «Перегляди розділів».

  20 порад з використання відео у SMM

  У «Инстаграма» немає поки платформи для аналітики, але її вихід планується. Впевнена, що метрики за оцінкою ефективності відео також будуть включені.

  20. Виберіть привабливу обкладинку для відео

  Обкладинка для відео – перше, що користувачі бачать, коли ваше відео публікується в новинній стрічці. Те, яку обкладинку ви виберете, може дуже сильно вплинути на те, клікнуть користувачі на кнопку Play чи ні.

  20 порад з використання відео у SMM

  Багато платформи автоматично вибирають обкладинку, як тільки ви завантажили відео. Facebook, Instagram і YouTube пропонують вибрати один з декількох варіантів при завантаженні вашого відео. З перерахованих сервісів встановлену обкладинку можна буде поміняти пізніше тільки на Youtube, так що раджу уважно поставитися до її вибору.

  Робимо висновки

  Отже, ми розглянули 20 порад з використання відео у SMM, при впровадженні яких ви можете підвищити рівень залучення і коефіцієнт конверсії, а також просунути свій бренд. Чи згодні ви з перерахованими пунктами? Може бути, у вас є досвід використання відео у SMM і ви могли б поділитися своїми порадами? Пишіть про це в коментарях.

  Потрібно по-справжньому круте і якісне відео? Тоді зверніться в «Текстерру»! У нас працюють професіонали своєї справи з великим досвідом роботи, а ціни нижчі ринкових. Натисніть тут , щоб замовити безкоштовну консультацію!

  У статті використані матеріали сайту Social Media Examiner