20 тактик линкбилдинга, які більше не працюють

340

Коли мова йде про линкбилдинге, маркетологам важливо знати, чого не варто робити. Помилкові тактики отримання посилань можуть коштувати вам не тільки зниження ефективності маркетингу, але і санкцій з боку пошукових систем. Тому збережіть список застарілих тактик линкбилдинга і звіряйтеся з ним, коли плануєте збільшити посилальне.

20 тактик линкбилдинга, які більше не працюють
Читайте також: Як ефективно використовувати ремаркетинг: посібник для чайників

1. Покупка посилань

Якщо агентство пропонує вам вкласти n рублів на покупку посилань, біжіть з нього. Ніколи не платите за посилання. По-перше, це даремна трата грошей. По-друге, ви можете потрапити під санкції пошукових систем.

2. Обмін посиланнями

Ви напевно отримували пропозиції обмінятися посиланнями. Колеги не бачать в цьому нічого поганого і навіть ставлять вас перед фактом: «Ей, я тут послався на тебе в останній статті, постав ссилочку у відповідь, будь людиною». Якщо ви підете на поводу, то нормальною людиною вас перестане вважати Google. Найбільший пошуковик у світі вважає схеми обміну посиланнями спамом.

3. Просування статтями

Цей сурогат контент-маркетингу був популярним кілька років тому. Власники сайтів замовляли на біржах контенту рерайт тексту обсягом не менше 2000 знаків і розміщували ці «статті» у каталогах і на сайтах. Обережно, пошукові системи вважають цю тактику спамом.

4. Спам-програми

Ви здивуєтеся, але деякі власники сайтів ще купують ботів, які автоматично реєструються на форумах і в блогах і залишають посилання. Це марна трата часу, так як пошукові системи і живі користувачі легко визначають якість таких лінків.

5. Реклама в блогосфері

Кілька років тому власники сайтів купували постові (АКРОНІМ: невеликий рекламний текст, який розміщується на початку або кінці посту і в якому зазвичай присутні кілька посилань) в популярних блогах. Вони платили блогеру, щоб той написав на початку або в кінці посту кілька рекламних пропозицій і поставив відкриту посилання. Не дивуйтеся, але і цю тактику пошукові системи вважають спамом.

Читайте також: «Магічні ворота» SEO закрилися

6. Зловживання прес-релізами

Google вважає посилання в прес-релізах штучними. Тому не публікуйте повідомлення для преси заради лінків. Використовуйте їх правильно: намагайтеся зацікавити пресу і потенційних клієнтів вашим бізнесом і продуктом. Закривайте посилання атрибутом nofollow.

7. Маніпуляції з динамічними URL

Пошукові системи легко обчислюють маніпуляції з динамічними URL завдяки ідентифікаторів сеансів, файлів куки та інших інструментів.

8. Каталоги і сайти соціальних закладок

Якщо ваш сайт включений у якісні каталоги, це може принести вам додатковий трафік. Проте не намагайтеся потрапити в них заради зворотних посилань. Пошукові системи не вважають такі лінки природними.

9. Посилальні піраміди

Ця тактика передбачає побудову багаторівневої піраміди неприродних посилань. На першому рівні ставляться тисячі сміттєвих лінків на ресурси другого рівня: блоги, каталоги статей, сайти на безкоштовних доменах. З сайтів другого рівня ставляться посилання сайти більш високого рівня. На вершині піраміди знаходиться просувний сайт. Знаєте, якщо ви хочете що б то не стало отримати санкції, знайдіть метод простіше.

10. Гостьовий блогінг

Google заборонив гостьовий блогінг. Але ви можете використовувати цю маркетингову тактику для розвитку бізнесу. Не зациклюйтеся на посилання, використовуйте гостьові пости для розширення аудиторії.

Читайте також: Чому просування по позиціях все ще затребувана клієнтами?

11. Ключові слова в анкор

Дослідження Searchmetrics доводить, що вплив ключових слів в анкор посилань на позиції сайту у видачі падає. Більше того, зловживання зовнішніми посиланнями з анкорами може стати причиною санкцій з боку Google.

12. Гонитва за кількістю посилань на шкоду якості

Google вважає цю тактику одним з ознак маніпуляції. Тому з її допомогою ви можете отримати тільки санкції.

13. Keyword Stuffing

Ця тактика не має прямого відношення до линкбилдингу. Проте вона заслуговує згадки, так як часто йде рука об руку з маніпулятивними тактиками отримання посилань. Не напичкивайте тексти ключовими словами, якщо не хочете виглядати смішно і вилетіти з топ-100 видачі.

14. Посилання на малоінформативні сторінки

Деякі власники сайтів намагаються отримати посилання на сторінки категорій, контактну інформацію та т. п. Пошукові системи знають, що живі користувачі природно посилаються на конкретний корисний контент. Тому вони вважають лінки на малоінформативні сторінки спамом.

15. Посилальний спам в соцмережах

Якщо ви зареєстрували акаунт у Twitter або Facebook і щодня публікуєте там посилання на свій сайт, це не допоможе вам збільшити трафік і підвищити позиції у видачі. По-перше, соціальні сигнали не впливають на результати видачі. По-друге, живі користувачі не люблять спамерів. Вони отпишутся вашого облікового запису.

Читайте також: Як збільшити трафік: 60 способів, які підірвуть ваш відвідуваність

16. Ігнорування соціальних мереж

Мова йде не про тактику линкбилдинга, а про відсутність стратегічного планування. Дізнавшись, що посилання з соцмереж не впливають на видачу, деякі власники сайтів припиняють працювати на ресурсах цього типу. Мережі можуть приносити вам посилання по простій схемі: користувач бачить цікавий анонс, переходить на ваш сайт, йому подобається матеріал, він посилається на нього на своєму сайті.

17. Неправильне коментування блогів

Кілька років тому вебмастера витрачали багато часу на пошук dofollow-блогів. На таких ресурсах можна залишати коментарі з відкритою посиланням на свій сайт. Достатньо розвинути тезу «аффтар жжот», щоб отримати беклінків. По-перше, зверніть увагу на кількість коментарів під кожним постом в dofollow-блоги. Вага отриманої посилання прагне до нуля. По-друге, отримавши потрібну кількість коментарів, власник завжди може перетворити свій блог в nofollow. По-третє, пошукові системи вважають такий підхід до коментування спамом.

18. Продаж посилань

Ця тактика також не відноситься до линкбилдингу. Просто пам’ятайте, що санкції отримують як покупці, так і продавці лінків.

19. Посилання в футері

Розробники сайтів, програмісти і провайдери інших послуг часто домовляються з клієнтами, щоб поставити в футері сайту посилання. Просіть закривати такі лінки атрибутом nofollow, так як Google вважає їх спамом.

20. Блогроллы, списки дружніх ресурсів, списки активних коментаторів

Ці зв’язки також необхідно закривати nofollow. В іншому випадку під санкції можуть потрапити як сайт-донор, так і акцептор.

Читайте також: Пошукові запити скасовуються?

Не думайте про посилання

Дізнайтеся, що таке link earning. Зробіть ставку на отримання природних посилань. Після цього взагалі забудьте про лінках. Розвивайте проект, створюйте корисний контент, спілкуйтеся з аудиторією і колегами. А посилання прийдуть.

Адаптація матеріалу 25 Link Building Tactics That Do Not Work by John Rampton.