20 тактик линкбилдинга, які працюють

312

Якщо ви читали статтю про непрацюючих тактики линкбилдинга, у вас могло скластися враження, що нормальних способів отримання посилань більше немає. Адже навіть якщо ви угробите купу грошей і часу на створення тонн якісного контенту, беклінків вам ніхто не гарантує. Якщо ви вважаєте нормальним одержання посилань на кулі, включаючи покупку на статейних біржах, такий линкбилдинг дійсно не працює. Але якщо ви готові докласти зусиль, проявити кмітливість та продемонструвати вміння домовлятися, вам доступні десятки ефективних, простих і безкоштовних способів отримання беклінків. Деякі з них перераховані нижче.

20 тактик линкбилдинга, які працюють

1. Прес-релізи

Google прямо називає прес-релізи в числі схем обміну посиланнями. Однак линкбилдинг за допомогою повідомлень для преси працює. Це твердження вірно при дотриманні наступних умов:

  • Прес-реліз створюється для поширення важливої інформації, а не виключно заради отримання беклінків і впливу на ранжирування сайту.
  • Прес-реліз природно поширюється на якісних авторитетних ресурсах, а не публікується платно на майданчиках для розміщення повідомлень для преси, які «читають» тільки веб-краулеры.

2. Біографії керівників і авторів

Керівники та ключові співробітники вашої організації напевно часто дають інтерв’ю, які публікуються на сторонніх сайтах. Ваші автори часто пишуть гостьові пости. Редактори інформаційних ресурсів обов’язково прийдуть на ваш сайт, щоб взяти біографії керівників або авторів. Швидше за все вони скопіюють потрібні дані і без змін їх опублікують. Переконайтеся, що в біографіях є посилання на ваш сайт.

3. Внутрішні посилання

Не забувайте про перелінковці. Пошукові системи враховують внутрішні посилання при визначенні авторитетності сторінок. Лінки повинні бути природними. Посилаючись на внутрішні сторінки сайту, думайте про інтереси користувачів, а не про пошукових системах і авторитеті сторінок.

Читайте також: Як оцінити професіоналізм сеошника, якщо ви нічого не розумієте в SEO

4. Каталоги торгово-промислових палат

Станьте членом регіональної торгово-промислової палати. Дані про вашу організацію потраплять в каталог. Ви не тільки отримаєте відкриту для індексування посилання, але і поліпшите свою репутацію.

20 тактик линкбилдинга, які працюють

5. Сайти громадських організацій і студентських товариств

Бізнес повинен підтримувати громадські організації і талановиту молодь. Щоб небо було блакитним, трава зеленою, а нужденні люди відчували турботу. Приємний бонус: підтримуючи громадські організації або студентські об’єднання, ви можете розраховувати на публікацію посилання на ваш сайт зі сторінки «Наші спонсори».

6. Спонсорування спортивних змагань

Організуйте у вашому місті дитячий турнір з шахів або свято здорової сім’ї. Купіть призи для учасників та переможців районної олімпіади з інформатики. Про посиланнях не думайте. Але обов’язково вкажіть адресу вашого сайту в інформації про компанії. Переконайтеся, що URL-адресу на листівках, плакатах, сувенірах. До речі, ви можете використовувати QR-код: зацікавлені особи зможуть потрапити на ваш сайт за допомогою смартфонів.

7. Конкурси

Запропонуйте аудиторії прийняти участь в конкурсі на знання особливостей вашого продукту. Пообіцяйте переможцям цінні призи. Умовою допуску до змагання зробіть пост в блозі або на сайті з активним посиланням на конкурс. Кажете, не у всіх читачів є сайти і блоги? Що ж, нехай хоча б зроблять репост в соціальних мережах.

20 тактик линкбилдинга, які працюють

8. Організуйте конференцію, проведіть безкоштовний семінар або воркшоп

Якщо вам вдасться організувати галузевий захід і забезпечити участь у ньому законодавців мод, вважайте, що увагу до вашої компанії забезпечено. В цьому випадку отримання посилань — справа техніки.

9. Битий линкбилдинг

Докладно про цьому методі розповідається в статті «Як використовувати битий линкбилдинг». Так, незвично для рунета. Так, власники сайтів можуть попросити грошей. Але ніхто не казав, що все буде просто і безкоштовно.

Читайте також: 10 способів збільшити природний трафік з Google без линкбилдинга

10. Відгуки

Ви напевно користуєтесь якимись товарами і послугами. Наприклад, ви їздите на авто, страхуєте його в страховій компанії, користуєтеся системою інтернет-банкінгу та зберігайте особисті заощадження на депозиті. Напишіть в блозі, який у вас класний автомобіль, як надійно він застрахований. Ненав’язливо повідомте про цих постах автодилера, страховику і банкіра. Вони, напевно, з гордістю пошлються на ваш сайт.

11. Проведіть дослідження

Опублікуйте на сайті результати проведеного масштабного дослідження. Не скаржіться, коли вас завалять посиланнями.

12. Зробіть звіт про участь у галузевому заході

Поділіться з аудиторією враженнями від участі у конференції, тренінгу. Зробіть детальний звіт, проілюструйте його фото і відеоконтентом. Повідомте про публікації організаторам та учасникам заходу.

13. Розкрийте професійний секрет

Розкажіть аудиторії, як ви робите свою роботу краще за всіх. Поділіться рецептами управління PPC-кампанією, опишіть, як ви ремонтуєте кермові колонки, опублікуйте список постачальників дешевих і якісних продуктів. Не думайте, що це занадто висока ціна за посилання. В цифрову епоху практично неможливо зберігати секрети: якщо ви не оприлюдните цінні дані, це зробить хтось інший.

14. Опублікуйте кейс, проведіть онлайн-експеримент, зробіть серію A/B-тестів

Чим більш несподівані результати ви отримаєте, тим ефективніше буде кампанія по збору посилань. Перевіряйте божевільні гіпотези, експериментуйте з сайтом і продуктом, поділіться з публікою історією успіху.

15. Влаштуйте скандал

Доведеться знайти спосіб скандалити конструктивно. Ви можете виступити в ролі борця за справедливість, адвоката непопулярної ідеї, євангеліста нового суперечливого продукту. Йдіть проти течії, але робіть це заради принципів, а не для дешевого піару.

16. Запропонуйте аудиторії безкоштовний продукт

Це може бути що завгодно: безкоштовний веб-сервіс або програма, аудити сайту, безкоштовна доставка замовлення, книга, участь у тренінгу, можливість протестувати експериментальний гаджет, безкоштовні фото. Аудиторія буде посилатися на вашу пропозицію. Крім того, ви можете попросити користувачів залишати відгуки на своїх сайтах і в соціальних профілях.

Читайте також: Що буде з ринком пошукового маркетингу після скасування посилального ранжирування для комерційних запитів

17. Візьміть інтерв’ю у авторитетного у вашій галузі фахівця

Чим авторитетніше фахівець, тим більше посилань отримає публікація на вашому сайті. Тому постарайтеся зловити і разок експерта масштабу Метта Каттса, Олега Тинькова, Ліонеля Мессі.

20 тактик линкбилдинга, які працюють

18. Запропонуйте клієнтам і партнерам опублікувати гостьовий пост на вашому сайті

Вам доведеться поставити посилання на сайт автора, але натомість ви напевно отримаєте десятки хороших беклінків. Опублікувавши гостьовий пост, автор зазвичай ділиться цією новиною зі своєю аудиторією. Чим він авторитетніше, тим більше беклінків ви отримаєте.

19. Опублікуйте список вакансій на сайті

Якщо у вас є вакансії, напишіть про це на сайті. Люди будуть ділитися цією інформацією зі знайомими. Ви отримаєте репости в соцмережах і посилання.

20. Створіть словник галузевих термінів і опублікуйте його на сайті

Постарайтеся створювати вичерпні визначення найбільш складних термінів. Колеги і клієнти віддячать вам за роботу бэклинками.

Як бачите…

… все не так погано. Замість непрацюючих тактик ви завжди можете знайти ефективні способи отримання зовнішніх посилань. Важливо, що пошукачі не вважають їх спамом. Якщо ви будете використовувати описані способи в комбінації з link earning, вам не доведеться працювати з дешевими каталогами і підставляти сайт під загрозу санкцій.

Адаптація матеріалу 21 Link Building Ideas That Have Nothing To Do With Guest Posting by Erin Everhart.