200+ кращих статей по контент-маркетингу в рунеті

319

У рунеті багато говорять про контент-маркетингу – про те, що він працює, як правильно робити, яких помилок варто уникати. Вся ця інформація розкидана по різних куточках, так що сьогодні ми вирішили зібрати для вас найкращі на наш погляд публікації на тему контент-маркетингу. Статті зібрані з різних блогів. Якість матеріалів визначалося не за кількістю лайків та шерів, а за фактичною користь.

Хоч шери і є необ’єктивною метрикою, ми їх любимо. Якщо вам сподобається ця добірка, ми будемо дуже вдячні, якщо ви поділитеся нею в соцмережах 🙂

Для зручності ми розділили всі статті за такими групами:

 • Про контент-маркетинг в цілому
 • Робота команди по реалізації контент-маркетингової стратегії
 • Створення КМ-стратегії і контент-плану
 • Типи вмісту
 • Якість контенту
 • Робота з текстом
 • Просування контенту
 • Аналітика
 • Взаємодія замовника і виконавця
 • Вартість контент-маркетингу
 • Інтерв’ю з експертами
 • Кейси
 • Інструменти
 • Інше

Насолоджуйтесь!

Про контент-маркетинг в цілому

1. Що таке контент-маркетинг

Контент-маркетинг – якщо ви ще не чули цього слова, то запам’ятайте його, ви почуєте його дуже скоро. Ймовірно, ви вже впроваджуєте цю технологію, навіть не підозрюючи про це. Якщо ні – то почнете впроваджувати дуже скоро. Контент-маркетинг, по суті, дуже скоро стане магістральним шляхом розвитку інтернет-маркетингу в цілому.

2. Коротка історія контент-маркетингу

Історія світового контент-маркетингу з ключовими подіями в цій галузі.

3. 75 важливих статистичних даних про контент-маркетинг

Статистичні дані, що доводять ефективність контент-маркетингу.

4. Як працює контент-маркетинг: 13 запитань і багато відповідей

Як робити контент-маркетинг? Головне — писати статті, як правильно робити контент-маркетинг. І про те, де брати ідеї для контенту. Не вірите? Правильно робите. У статті опитали тих, хто вже давно робить КМ для своєї компанії. І дізналися багато цікавого.

5. Навіщо мені контент-маркетинг, якщо я займаюся контекстною рекламою?

Здавалося б, вже стільки про це сказано, стільки статей написано вже стільки компаній домігся успіхів завдяки контент-маркетингу, але у деяких людей, мабуть, досі немає чіткого розуміння – що це за звір – контент-маркетинг, де він живе, чим харчується і яку користь приносить «екосистемі» сайту. Ця стаття написана саме для таких «сумніваються».

6. Я займався контент-маркетингом, коли його ще не було

Коли дерева були великими, а інтернет-маркетологи маленькими, вже існував контент-маркетинг. Не вірите? Ігор Суботін робить КМ з 2007 року.

7. 16 міфів про контент-маркетингу та їх розвінчання

Колишні оптимізатори і копірайтери масово вступають до лав контент-маркетологів, а сам контент-маркетинг обростає міфами. Останні заважають працювати фахівцям і вводять в оману клієнтів. У цій статті ви знайдете перелік основних міфів про контент-маркетингу та їх спростування.

8. Контент-маркетинг: докладне керівництво по впровадженню

Все, що вам необхідно, що почати впроваджувати контент-маркетинг.

9. 14 кроків: як зробити контент-маркетинг корисним

Стаття про те, як прив’язати контент-маркетинг до завдань компанії і підвищити його віддачу.

10. Синтетичний контент–маркетинг

Стаття про те, що контент-маркетинг в сучасному його трактуванні і стосовно його практичного застосування є помилковим в переважній більшості випадків.

11. Контент-маркетинг для стартапів

Незважаючи на те, що в заголовку зазначено галузь стартапів, статтю буде корисно прочитати всім, хто планує впровадити контент-маркетинг в свій бізнес.

12. Коли слова продають: контент-маркетинг як інструмент збільшення продажів

Ви думаєте, що контент-маркетинг – це не про продажі? Ілля Русаков доводить, що це не так.

13. Поліпропілен замість слів

Приклади контент-маркетингу, при якому не потрібно створювати довгі тексти.

14. 10 страхів, з-за яких кидають контент-маркетинг

Автору цієї статті вдалося зібрати і класифікувати всі страхи, які заважають займатися контент-маркетингом. А якщо знаєш ворога (страх) особа, то зможеш подолати.

15. Пироги тітки Авдотьї: контент-маркетинг та PR для нового продукту

Чим контент-маркетинг відрізняється від реклами і PR — пояснює главред Madcats.ru Катерина Ерошина. На пирогах і гуслях.

16. Контент-маркетинг і PR: енергія з синергії

Стаття переконує всіх власників ecommerce, маркетологів і продвигаторов — не ігнорувати PR. А краще всього взяти частину PR на частину контент-маркетингу і, як казав один всім відомий персонаж, «збовтати, але не змішувати».

17. Контент-маркетинг: 3 причини помовчати

Чому системний і нещадний контент-маркетинг – це погано.

18. Не зробити релігії з контент-маркетингу

Важливо розуміти, що контент – не панацея. Панацея – це цінний контент. Ще важливіше розуміти, що сам по собі контент нічого не вирішує. Все вирішує стратегія – комплекс заходів, спрямованих на досягнення конкретних цілей.

19. Контент-маркетинг: не бігти босоніж по бездоріжжю

Антиевангелизм, або Чому контент-маркетинг — не ліки від усіх хвороб.

20. Texterra проти всіх

Відверта стаття Дениса Савельєва про те, чому «олдскульное» сео більше неефективно і що єдиний шлях розвитку бізнесу в онлайні – комплексне просування сайту з упором на контент-маркетинг.

21. Контент-маркетинг: гряде апокаліпсис?

Якщо подивитися з боку, то КМ вже не гордий король, а фабрика або конвеєр. З благими намірами строчится стільки статей, що будь інтернет реальним, давно луснув. Як вижити під час контент-потопу? Читайте в цій статті.

22. Контент-стратегія не значить нічого без зміни самого бізнесу

Контент-маркетинг – ось рішення! Спочатку все здавалося простим і зрозумілим: створюй експертний контент, публікуй на своєму сайті, поширюй його по всім доступним каналам. Отримуй лояльних користувачів, конвертируй їх у задоволених клієнтів. Але реальне життя вносить свої корективи.

23. Контент-маркетинг по-російськи: найповніший огляд книг

Всі п’ять книг по контент-маркетингу, що вийшли російською мовою, — з чого почати, на що звернути увагу і що залишити в магазині.

Робота команди по реалізації КМ-стратегії

24. Побудова команди по реалізації контент-маркетингової стратегії

Не важливо, яким шляхом ви реалізуєте вашу контент-маркетингову стратегію. Головне – рухатися у потрібному напрямку. А як зрозуміти, що ви рухаєтеся в правильному напрямку? Відповідь на це запитання проста – визначте для себе цілі і вимірюйте ваш рух на шляху до них. Але крім прийнятої стратегії вам потрібна команда, для реалізації цієї стратегії.

25. Труднощі реалізації контент-стратегії, або Як навчитися працювати в команді?

Ґрунтується на нашому досвіді і помилки в роботі з контент-маркетингом.

26. Будуємо відділ контенту крок за кроком

Відділ контенту виконує функції просування всередині компанії. У цій статті ви дізнаєтеся про плюси і мінуси власного відділу, склад команди та покроковий план по його створенню.

27. Як підтягнути відділ копірайтерів, якщо потрібно щось краще SEO-текстів

Про перешкоди, що уповільнюють розвиток потенційно здатних хлопців, і невдалому наймі копірайтерів.

28. Обережно: 5 частих причин провалу копірайтерів в контент-маркетингу

Для контенту потрібен текст, для тексту потрібен копірайтер. На перший погляд, що може бути логічніше, ніж довірити контент-маркетинг компанії такого фахівця? Але все не так просто.

29. Роль редактора в реалізації контент-маркетингової стратегії. Частина 1. Для чого вам редактор?

Чи потрібен у штаті відділу, що займається реалізацією контент-маркетингової стратегії, редактор? Відповідь однозначна – так, потрібен.

30. Контент-стратег у нову епоху інтернету

Контент-стратег – це фахівець, який розробляє стратегію просування сайту за допомогою контенту. Що входить у завдання цього фахівця?

31. Копірайтер — не контент-маркетолог: підводні камені профорієнтації

Здавалося б, самий перспективний кандидат у контент-маркетологи — копірайтер. Професії ще немає, але потреба вже є. Хто ж першим займе цю нішу? Інтроверт-копірайтер, ховається за крутецким ніком на біржі? І буде він радий, коли доведеться підчищати за СММщиком або пояснювати клієнтові, що тексти він написав, а що з ними робити далі, не зовсім розуміє?

32. Як підвищити ефективність роботи веб-редакції корпоративного сайту

Як створити правильну робочу середу в веб-редакції? Це завдання основного спеціаліста у відділі – контент-стратега. На нього накладаються функції не тільки з розвитку інтернет-проекту з допомогою контенту, але і необхідність щільно працювати з командою, направляючи кожного в потрібне русло.

33. Редполитики різних компаній

Збірник документів для редакцій. Все у відкритому доступі.

Створення КМ-стратегії і контент-плану

34. Як розробити контент-стратегію: шаблон

Як вести контент-маркетинг правильно? На який контент робити ставку? Чому приділяти більше уваги: постам у власному блозі — або публікацій на сторонніх порталах? Як організувати робочий процес? Як писати в блог, а як — спілкуватися з аудиторією? Все це повинна описувати ваша стратегія.

35. Приклад контент-маркетингової стратегії в рамках кейса з просування

Контент-маркетингова стратегія потрібна в першу чергу для того, щоб у команди, яка буде її реалізовувати, було повне розуміння того, який контент потрібно створювати. Якщо ви не створите цей документ, ви витратите багато сил і енергії, перш ніж ваші копірайтери зрозуміють, що від них вимагається.

36. Створення КМ-стратегії на прикладі одного з наших клієнтів

Писати стратегію для даного проекту було складно і просто одночасно. Складно, тому що, як і в будь-якому бізнесі, є маса нюансів, які починаєш розкривати в процесі занурення в тематику.

37. Що таке контент-маркетингове дослідження і як його проводити

Для тих, хто не боїться маркетингового аналізу, уміє систематизувати дані і виділяти основне з маси фактів. Але особливо для тих, хто всього цього не вміє.

38. Цікаво про нудну: як створити контент-стратегію для компаній з «серйозних» сфер

Як урізноманітнити історії про техніку та фінансах, а також алгоритм для контент-стратегії.

39. Що таке контент-план для сайту комерційної тематики, і він створюється

Головне правило – підходити до створення контенту для сайту потрібно по принципам і лекалами традиційних ЗМІ. Це означає, що хоча б на квартал вперед у вас повинен бути заготовлений портфель тем для сайту з ймовірними датами публікацій.

40. Як створити контент план для блогу – покрокове керівництво

Після створення самого блогу найважливішим моментом є – контент-план. Саме про те, як створити контент план у даній статті піде мова.

41. Як скласти контент-план на рік

Як скласти контент-план, аналізуючи успішних конкурентів.

42. Як за 5 хвилин створити 3-місячний контент план?

Якщо у вас вже набита рука, наприклад, як у мене, то у вас це займе не більш 5-10 хвилин для блогу. Решта вже за створенням і розповсюдженням контенту.

43. Як наповнювати контент-план — думки редакторів

Чому контент-план — не тітка, або про те, в якій послідовності викладати статті.

44. Про що писати в блозі, коли писати не про що: 99 контент-ідей

Кожен власник сайту і блогер час від часу опиняється в ситуації, коли писати не про що. Так, всі знають, що цього можна уникнути, якщо планувати контент-стратегію. Тим не менш, це положення потрапляють всі. Про що ж писати, якщо ви забули оновити редакційний план? Вам допоможе список контент-ідей.

45. Практична контент-розвідка. Як знайти кращі публікації у конкурентів для перепакування

Сергій Кокшаров ділиться порадами про те, як шукати якісні публікації на сайтах-конкурентів і робити на їх основі контент для вашого блогу.

46. 7 кроків до побудови дієвої стратегії контент-маркетингу

Перед тим як приступати до роботи по контент-маркетингу, варто зрозуміти, куди і як прикладати ваші зусилля. Для кого ви будете писати і як хочете позиціонувати своє ЗМІ? Яких результатів хочете досягти і як будете оцінювати, чи отримали потрібну віддачу від роботи? Все це необхідно письмово зафіксувати у вашій стратегії. У статті розглянуто основні блоки, які варто до неї включити.

Типи вмісту

47. Які типи контенту використовувати, коли вашої аудиторії набридли статті: 60+ ідей

У цій статті ви знайдете 60+ контент-ідей. Вони допоможуть вам створювати актуальні публікації, не обмежуючись рамками статей.

48. Синдикація контенту: 15 ідей в допомогу маркетологу

Суть підходу полягає в тому, щоб розмістити одну і ту ж одиницю контенту на декількох майданчиках з максимальною вигодою для правовласника.

49. Прокачати контент-маркетинг: 16 робочих способів

Чому більшість просто пише тексти і не думає про своїх читачів? Де уяву і прагнення до різноманітності? Може, потрібна допомога? Пошукайте її в цій статті.

50. Вжух — і безкоштовний контент! Як робити тексти чужими руками

Краще всього, коли за вас пише хтось інший. А ви збираєте всі в один красивий пост і пожинаєте трафік. І головне безкоштовно — це ж щастя. Точно? Впевнені? Давайте порахуємо.

51. Як провести експертне опитування: покрокове керівництво з прикладами з нашої практики

Експертне опитування – варіант інтерв’ю, при якому ви ставите один або декілька питань безлічі людей з великим досвідом у певній сфері. Цей тип вмісту володіє величезним вірусним потенціалом і здатний привести нову аудиторію, залучити трафік, а також підвищити ваш авторитет.

52. Практичне керівництво по ньюсджекингу для контент-маркетологів

У цій статті ви знайдете докладну інформацію про суть ньюсджекинга, дізнаєтеся, чому контент-маркетологам варто використовувати його, а також отримаєте практичне керівництво по новинному піратству.

53. Прийоми сторітеллінга: наратив і сюжет, без яких не буває історій

Роман Скрупник допомагає розібратися в основах створення історій. Чому вірно вибрані наративи визначають успіх статей і що потрібно знати, щоб розповідати захоплюючі історії.

54. Секрет ефективних історій: 11 формул сторітеллінга

Існує кілька перевірених формул сторітеллінга, які використовую найвідоміші бренди. Застосовувати їх можна до всього маркетингу для вашої компанії, до створення контенту, SMM, сайту та багатьох інших напрямків.

55. Масштабований контент — як писати статті в блог регулярно

Лінь, прокрастинація, відсутність ідей? Створіть кілька простих правил для регулярних публікацій в блозі. У статті наведено прості приклади, як це зробити.

56. Як написати кейс і нікого не приспати: алгоритм та способи поліпшити найсухіший розповідь

Кейси ніколи не втратять популярності. Навіть в умовах наростаючого контентного шоку підглянути за ким-то завжди цікаво. Куди цікавіше, ніж читати чергову добірку сервісів або книжок. Але писати кейси тужно.

57. Що таке white paper і чому вони потрібні вашому бізнесу

Дивно, але на вітчизняному ринку white papers (білі книги) є одним з найбільш недооцінених інструментів контент-маркетингу. Незважаючи на його величезну популярність за кордоном, в Росії про нього знають небагато.

58. Як створити подкаст, або Контент вам у вуха

У даній статті ми поговоримо про створенні і просуванні аудіопідкастів, за допомогою яких ви зможете урізноманітнити свій контент і розширити аудиторію.

59. Як зробити класну презентацію, якщо ви не дизайнер

Ця стаття присвячена тому, як створювати якісні і красиві презентації, навіть якщо ви не володієте навичками дизайнера.

60. Як швидко і просто створити добру інфографіку

Інфографіка – це графічний спосіб подачі інформації, що поєднує текст та малюнок. За допомогою інфографіки можна наочно і просто пояснити інформацію, викласти історію, коротко і в той же час повно представити який-небудь складний факт.

61. Як створювати інтерактивну інфографіку: 9 важливих порад

За допомогою інфографіки маркетологи можуть долати захист від інформаційного шуму і доносити до споживачів свої повідомлення. Ефективність цього типу вмісту багаторазово посилюється завдяки інтерактивності. У даній статті ви знайдете поради, які допоможуть вам створювати інтерактивну інфографіку.

62. 40 джерел безкоштовних фото для вашого блогу

У цій статті ви знайдете кілька десятків джерел безкоштовних зображень, з допомогою яких можна ілюструвати публікації.

63. Як створити діфку: 7 простих способів

Сервісів по створенню гифок дуже багато, але, на жаль, багато з них не виправдовують заявленого функціоналу. У даній статті ми зібрали 7 робочих методів, якими користуюся сама при роботі над блогом «Текстерры».

64. Статистика видеомаркетинга, яка змусить вас схопитися за камеру прямо зараз (інфографіка)

Багато говорять про видеомаркетинге, але мало хто займаються насправді. Сумніваєтеся, що відео необхідно вашому бізнесу? Ця статистика переконає вас.

65. Гайд по відео контент-маркетингу

Гайд по корисному відеоконтенту — такого, що приносить користь клієнтам, а бізнесу — продажу.

66. Відеокурси як вид контенту

Які питання варто собі задати, якщо ви хочете створити відеокурс.

67. 14 незвичайних способів використання відео у маркетингу

Ваші партнери і клієнти весь час кудись поспішають, тому у них не завжди є час на читання статей. Однак ви можете спілкуватися з ними за допомогою коротких відео. З цієї статті ви дізнаєтесь про незвичайні способи використання видеомаркетинга для бізнесу.

68. Як створювати маркетингове відео без голлівудських бюджетів: 5 порад і кейс

Видеомаркетинг це необов’язково шалені витрати. Якісні відео можна створювати і з обмеженим бюджетом.

69. Як працювати з видеоблогерами

Лисих Сергій, маркетолог Epicstars, написав спеціально для «Нетологии» статтю про те, наскільки актуальне Youtube, як працювати з блогерами і звідки беруться видеотренды.

70. Як зробити вірусну розсилку

З боку здається, ніби вирусность — такий секретний інгредієнт продукту, від якого він стає популярним. Була просто розсилка, помазав її вірусної маззю, розсилка стала вірусної. Залишилося з’ясувати, що це за мазь.

71. Що писати в темі email-листи: 80+ російських прикладів

З чого складається тема листа і як працювати з кожним полем? Яка оптимальна довжина теми листа? Які слова і символи допоможуть вам збільшити открываемость?

72. Як зробити розсилку ефективною: 20 чумовых рад

У цій статті ви знайдете 20 порад, які зроблять Email-розсилку яскравою і комерційно успішною.

73. Діловий або розмовний стиль спілкування: що більше підходить для email-розсилки

Коли потрібно залишатися серйозним зі своїми передплатниками, а коли можна дозволити собі пару вольностей, давайте розбиратися.

Якість контенту

74. Що таке якісний контент з точки зору пошукових систем

Ми постійно женемося за «якістю» контенту. Ми постійно пишемо про це в своєму блозі. Ми постійно говоримо про це на профільних заходах і в групах соцмереж. Але що пошукові системи розуміють під «якісним» контентом?

75. Унікальність контенту: розвінчання головного SEO-міфу

Деякі наші клієнти на просування сайтів додатково обумовлюють, що створювані нами і публікуються на сайті тексти повинні мати унікальність не менше 95% за програмою Advego Plagiatus. Інакше залізні птахи разгневаются і перестануть надсилати свої дари.

76. 7 ознак якісного контенту

Давайте домовимося про терміни відразу: говорячи про якість як ознаку контенту, ми маємо на увазі не стилістичну бездоганність тексту. Для нас якість контенту є синонімом його затребуваності аудиторією.

77. Який контент сприймається людьми як корисний?

Багато інтернет-маркетологи розуміють: немає нічого дієвіше контенту, який аудиторія вважає корисним для себе. Саме він генерує обігу і збільшує продажі. Але щоб його створити, потрібно передусім зрозуміти, який саме контент ваша аудиторія вважає корисним. Пропонуємо вам 12 характеристик такого контенту.

78. Ознаки працюючого і непрацюючого текстового контенту

Хороший текст – це річ у собі, магія його створення нічим не пояснюється, крім розумових і душевних зусиль автора. Саме тому, перш ніж зробити спробу визначити механіку побудови працюючого контенту, ми перерахуємо ознаки непрацюючого.

79. Чому ваш контент не працює: особисті спостереження і висновки

Чому контент-маркетинг не приносить результатів? Є дві глобальні причини: ваш бізнес і якість публікується вами контенту.

80. Менше м’яса: коли суцільні факти і турбота про читача не працюють?

Коли инфостиль шкідливий, а факти не працюють – читайте в цій статті.

81. Ньюскульный копірайтинг: як працювати, щоб писати сильні тексти?

Ось вам порада: забудьте про текст. Якщо всі ваші знання стосуються тільки тексту, ви можете сміливо оголошувати себе професійним нулем. Сьогодні на привабливих заголовках і грамотно складеному тексті вже не виїхати. Щоб створити сильний комерційний матеріал, потрібно перебудувати основу роботи.

82. 10 порад по створенню контенту, який люди будуть розшарювати

Мрія багатьох маркетологів — запустити в мережу контент з потужним виральным потенціалом. Створити щось неперевершене, що зацікавить величезне число людей. Що допоможе це зробити? Можливо, саме ці десять порад

83. Чому контент стає виральным: результати, засновані на аналізі 100 мільйонів статей

Відома зарубіжна компанія BuzzSumo нещодавно провела вкрай корисне та цікаве дослідження. Вона проаналізувала понад 100 мільйонів статей, з метою зрозуміти, який контент отримує найбільшу кількість розшарювання і що цьому сприяє. Ми перевели для вас це дослідження.

84. Канцелярит: добро чи зло?

Чому ми ніколи не відмовимося від канцелярита? Навіщо він потрібен? Читайте в цій статті.

85. Чаша Грааля контент-маркетингу до країв повна Кока-Колою

Що буває, коли перекладаєш чергову статтю про КМ.

86. 7 канцелярських фраз, які псують російську мову

Піддавайте сумніву свої переконання. І знання правил російської мови. Звіртеся зі списком у статті видаліть зі своєї листування всі канцеляризми. Повірте, так буде краще.

87. Довга історія, дочитанная до кінця. Що нового я дізналася про лонгридах за рік роботи з ними

Лонгриды — вони не про кількість тыщезнаков і не про продають формули тексту. Не про те, як правильно підібрати картинки до матеріалу. І не про кількість переглядів, звичайно. І навіть не про те, як вивчити потреби ЦА і потрапити текстом в них. Це найамбітніший, що кидає виклик автору формат контенту. І він — зовсім не те, що роїться в головах нинішніх авторів.

88. Лонгрид або не-лонгрид: тексти якої довжини найбільше подобаються читачам

Графіки, цифри і відповідь на питання — тексти якої довжини писати.

89. Як створювати лонгриды

Про те, як все працює, як робити історії, приносять користь.

90. 5 типових помилок в дизайні презентацій

Засновник презентаційного агентства esPrezo і експерт «Нетологии» Марк Хлынов розповів про типові помилки в дизайні презентацій, які в тому чи іншому вигляді допускають майже все.

91. Сам собі письменник: як писати, оформляти і поширювати електронні книги

Великий гайд про те, як створити електронну книгу: від написання тексту до оформлення і промоутування.

Робота з текстом

92. E-book: Як створювати веб-контент

Пропонуємо вашій увазі нашу електронну книгу «Як створювати веб-контент». У ній ми ділимося нашим досвідом і даємо практичні поради щодо написання якісних матеріалів для сайтів.

93. White paper: Корпоративний блогінг

У цій електронній книзі ми крок за кроком розповімо, як застосовувати технології контент-маркетингу при веденні корпоративного блога, щоб домогтися кращих результатів.

94. 50 найбільш злісних помилок веб-копірайтерів

Деякі помилки при створенні контенту для бізнес-сайтів повторюються так часто, що, здається, стали «професійним» загальним місцем, увійшли у звичку у копірайтерів. Які? У статті зібрані цілих 50 штук.

95. Роль редактора в реалізації контент-маркетингової стратегії. Частина 2. Як редагувати тексти

У цій статті мова піде про теоретичну сторону роботи редактора, про параметри, за якими має поліпшуватися текст і про те, як поетапно ведеться робота над матеріалом.

96. Роль редактора в реалізації контент-маркетингової стратегії. Частина 3. Практичні поради по покращенню тексту

Мета цієї, заключній, частині нашого матеріалу – розповісти про найбільш важливі речі, на які слід звертати увагу редактору при роботі над текстом, про поширених помилках і недоліках.

97. Як писати тексти все краще і краще: дюжина ідей на замітку авторам

Писати стало не просто трендом сучасної інтернет-аудиторії, а нагальною потребою бізнесу і окремої людини, інакше важко заявити про себе в мережі — це глобальному, спільному джерелі інформації нашого часу.

98. Всі випуски розсилки базового курсу Главреда

Читачі розсилки Главреда часто просять мене надіслати посилання на всі листи разом. Я відмовляв. Але сьогодні все зміниться. Вперше в історії я публікую всі випуски базового курсу Главреда безкоштовно, у вільному доступі для всіх. Це чотирнадцять упоротых і суперкорисний листів про текст і редактури з колекційними ілюстраціями і дивним гумором.

99. Фактчекинг для контент-маркетолога (чекліст)

За допомогою цього чеклиста ви зможете уникнути у своїх текстах основних фактологічних помилок.

100. Як писати заголовки: 10 рецептів створення забійних хедлайнов

Хороший заголовок — це питання життя і смерті в контент-маркетингу. У статті перераховані 10 способів написати такий заголовок.

101. Як написати заголовок і не зганьбитися — на прикладі каталогу IKEA

Співзасновник і виконавчий директор воронезького інтерактивного агентства «Мануфактура» Дмитро Провоторов розмістив у себе в блозі замітку про те, як писати гарні заголовки для сайтів.

102. 7 способів написати забійний вступний абзац

Ви коли-небудь думали, чому багато користувачів не дочитують ваші статті? Річ у першому абзаці тексту. Ці кілька речень можуть зацікавити читача або змусити його роздратовано закрити вкладку.

103. Фрирайтинг: як подолати письменницький ступор

Ви напевно стикалися з такою проблемою: необхідно написати статтю, лист, звіт або технічне завдання, а слова не складаються в речення. Ви дивитеся на білий аркуш текстового редактора і видавлюєте з себе кілька думок. Це письменницький ступор. З цієї статті ви дізнаєтеся, як впоратися з ним за допомогою фрирайтинга.

104. Як написати текст на сторінки «Про компанію»: покрокове керівництво

Сторінка «Про компанії» не повинна розповідати про вашу компанію. Відвідувач повинен знайти тут інформацію про себе, про своїх інтересах і потребах. Він повинен дізнатися, як ви вирішите його проблеми і чому ви це зробите.

105. Як правильно скласти текст з розповіддю про себе

Засновник сервісу для перевірки текстів «Главред» Максим Ильяхов написав статтю про те, як правильно складати текст про себе.

106. 10 старих і нових догм в копірайтингу, які можна оскаржити

Копірайтинг повний спорів, завжди: від назви і статусу професії до ключових положень. Це добре, це життя. Також копірайтинг, як і будь-яка дисципліна з історією, сповнений догм. Деякі ми сьогодні розглянемо під новим кутом, не заперечуючи їх важливість і авторитетність.

107. Воронка тексту — і п’ять правок, щоб її розширити

У тексту є своя «воронка продажів». Крізь якісь ділянки трафік ллється, а в яких-то застряє. В цьому пості п’ять правок для розширення воронки. Допоможуть, якщо ви пишете або приймаєте тексти.

108. Наратив в ілюстраціях: як з допомогою картинок поглибити зміст тексту

Редактор контент-агентства Madcats Катерина Ерошина написала для vc.ru колонку, в якій розповіла, як використовувати зображення в публікації, щоб вони допомогли розповісти історію. Ерошина пояснює, чому краще використовувати нелінійну зв’язок зображення з текстом і чому використання кадрів з фільмів може врятувати матеріал.

109. Чому ваша картинка до статті — гівно (груба версія)

Максим Ильяхов міркує про те, якою має бути хороша ілюстрація. Дуже рекомендуємо до прочитання.

110. 8 способів розповісти історію цікаво (з прикладами і радами)

Не варто перетворювати вашу статтю або презентацію в шаблонну послідовність від початку до кінця. Використовуйте різні сюжетні прийоми, щоб зробити по-справжньому запам’ятовується історію.

111. Ресторанний SMM: смачні тексти про смачну їжу і не тільки

Шкода, але апетитні запахи з кухні не доходять до користувачів інтернету. На щастя, тут вам на допомогу приходять образи, візуалізація і ексклюзив.

112. 6 помилок у медичному копірайтингу, або як поліпшити посадочні сторінки сайту клініки

У цій статті викладено шість основних помилок, які допускаються на сторінках сайтів послуг медичних клінік, і з-за яких лікарі можуть втрачати або недоотримувати клієнтів.

113. З фірми по гайці – копірайтеру компресор, або Як готувати матеріали на промислову тематику

Складно написати хороший текст на промислову або «околостроительную» тематику? Так, складно. Іноді дуже складно. Але найважче полягає зовсім не в тому, щоб розібратися в технічних особливостях пропонованих компанією компресорів або опалювальних котлів.

114. Контент-маркетинг для психолога

Є професії, яким контент-маркетинг – це просто «те, що доктор прописав». В кінці статті ви знайдете живий кейс по контент-маркетингу для сайту психолога. Ось так і робиться контент-маркетинг — довго, важко, з помилками. Зверніть увагу: без участі замовника таке просування не вийде.

115. Інструкція від Стівена Кінга: як писати добре

Поради Стівена Кінга, які стануть в нагоді всім пишучим людям: від копірайтерів до редакторів і письменників.

116. Як визначити якість статті, не читаючи її

Про те, чи можна визначити якість і зрозуміти сенс статті, не читаючи.

117. Чек-лист: як написати адекватний текст

Відмінний чек-лист для тих, хто хоче писати добре.

Просування контенту

118. Просування контенту: 44 способу збільшити охоплення аудиторії нового матеріалу

У цій статті ми розглянули найбільш популярні і ефективні платформи для просування нових постів блогу і поділилися власним досвідом у їх використанні.

119. Як працювати з контентом сайту — поширення

Спочатку трохи загальних слів і теорії, т. к. в питаннях поширення контенту дуже багато лежить у площині саме практичного застосування та кейси, які ми використовуємо, не завжди можна застосувати до інших сайтів.

120. Просування медіа в соцмережах: 12 порад від главреда Meduza Галини Тимченко

Трафік більшості онлайн-видань приходить з соціальних мереж. Тому їх ведення не менш важливо, ніж якісне наповнення сайту. Як поводитися з Twitter, Facebook і Вконтакте – на майстер-класі від Школи журналістики УКУ та MYMEDIA розповіла Галина Тимченко, екс-главред Стрічки.ру і нинішній керівник Meduza.

121. Як дати друге життя контенту: 12 способів пожвавити ваші кращі статті

Давши друге життя старим контенту, ви можете розраховувати на повторення минулого успіху. У цій статті ви знайдете опис 12 способів повторного використання вмісту.

122. 22 способу отримати трафік в складній ніші

Сайти з котиками, приколами і красивими дівчатами отримують трафік практично без зусиль. Достатньо час від часу публікувати цих найкрасивіших котиків, щоб натовпи людей щодня відвідували ресурс. А ось у власників нішевих сайтів все важче.

123. Заклики до дії: 170 шаблонів на всі випадки життя

Якісний контент – добре. А якісний контент з закликом до дії – ще краще.

124. Просування стартапу і контент-маркетинг

У перші три роки закривається 44% стартапів. Такі невтішні дані наводить Університет Теннессі в дослідженні 2015 року. Стаття про те, як не потрапити в їх число, використовуючи контент-маркетинг.

125. Чекліст для просування контенту. Інфографіка

У цьому чеклісті для просування контенту ви знайдете як поширені і відомі всім тактики (публікація поста в соцмережах), так і менш популярні, але досить ефективні.

Аналітика

126. Покрокове керівництво з проведення контент-аудиту

Як бути, коли клієнт скаржиться, що якісь люди ходять на сайт, але ніхто нічого не замовляє і навіть не підписується на розсилку, постійної аудиторії немає, та й відвідуваність низька? У таких випадках медики кажуть, що необхідно поставити діагноз і призначити лікування. Це можна зробити, виконавши контент-аудит ресурсу.

127. Як оцінювати ефективність контент-маркетингу: метрики і способи моніторингу

Контент-маркетинг — ресурсозатратная діяльність. Щоб досягти успіху, вам доведеться витратити багато часу, зусиль і грошей. Рано чи пізно ви захочете оцінити, наскільки ефективно ви витрачаєте ресурси. З цієї статті ви дізнаєтеся, як це зробити.

128. Чому контент-маркетинг не можна вважати ізольовано

Ось email-розсилка призвела до нас клієнта. Цього клієнта куди записувати — email-маркетинг? А те, що він дев’ять місяців нас читав, підписаний на всі наші групи в соцмережах і вже півроку нас коментує в блозі, — це куди «записувати»? Загалом, скажу, що думаю: немає ніякого контент-маркетингу як окремого каналу.

129. Як редакції оцінити ефективність автора

В оцінці якості матеріалів онлайн-ЗМІ завжди орієнтувалися на кількість переглядів. «Чим більше переглядів, тим краще стаття» — це серйозна помилка. В реальності понад половина вашої аудиторії залишає сторінку, не провівши на ній і двадцяти секунд, навіть не починаючи читати. Тому, щоб оцінити якість матеріалів, потрібно вимірювати залучення аудиторії.

130. Як редакційні метрики допомагають писати тексти, які дочитують

Що може зробити інтернет-редакції, щоб підвищити залученість? І чому редакційні метрики — це історія не про набридлу «ефективність редакції», а про бажання будь-якого автора бути понятим.

131. «Забудьте про кліках»: редакційний директор Mail.Ru Group боротьби за увагу читачів

Сергій Паранько, редакційний директор Mail.Ru Group, про те, як використовувати великі дані на благо редакції.

132. Редакційні метрики mail.ru: як ми оцінюємо роботу редакції

Кейс від Mail.Ru: як зібрати статистику для тематичних проектів та інтерпретувати отримані дані.

133. Маркетинговий аналіз для копірайтера: що, де, як копати

«Поринаю у ваш бізнес» — хто з копірайтерів не писав цю фразу в рекламі? Як це відбувається насправді? Досить складно, якщо уважно подивитися. Це та сама робота, яка піднімає цінник копірайтера — і заслужено.

134. ROI в контент-маркетингу: неочевидні витрати

Який середній маркетинговий ROI і як контент-маркетинг може дати більшу рентабельність? Відповідь на це питання допоможе в подальшому визначити вартість контенту, його використання та ефективність.

135. Google Analytics для початківців: — повне керівництво у Рунеті

Google Analytics – сервіс для аналізу поведінки користувачів сайтів і додатків. Це мастхев-інструмент для власників сайтів і інтернет-маркетологів.

136. Як використовувати нову «Яндекс.Метрику»: докладне керівництво для початківців

В нашому блозі є кілька матеріалів, присвячених Google Analytics. А володіє схожими можливостями система веб-аналітики «Яндекс.Метрика» досі залишалася незаслужено обділеною увагою. Настав час виправити непорозуміння: зустрічайте керівництво, яке допоможе вам встановити, налаштувати і використовувати «Яндекс.Метрику».

Взаємодія замовника і виконавця

137. Замовник vs. копірайтер: проблеми ефективної взаємодії

Оскільки копірайтер – професія, яка з’явилася в Росії не так давно, розуміння того, що і як повинен робити копірайтер, у кожного своє, що створює додаткові підстави для розбіжностей. Як дозволити всі ці протиріччя?

138. Чого клієнти чекають від копірайтерів? Опитування 100 SEO-фахівців

Чого очікує SEO-спеціаліст від копірайтера? Дотримання ТЗ і термінів, грамотності, економії часу, ефективних текстів? Ми були впевнені, що знаємо відповідь на це запитання, але на всяк випадок поставили його SEO-експертам… І були вражені відкриттями і неочевидностями.

139. Чого копірайтери чекають від замовника? Як отримати хороший текст – інструкція з перших рук

Давайте робити світ краще – кожен зі свого боку. Тоді буде синергія, єдинороги і продають тексти, Які Реально Працюють. І Конверсія! І Органічний Трафік! І навіть Контент-маркетинг – головне вірити.

140. Як скласти ТЗ на контент і не зганьбитися

Катерина Єріна, координатор співдружності петербурзьких цифрових агентств і компаній SPECIA, розповідає, про що треба подумати, складаючи технічне завдання на контент. Загальні рекомендації доповнено прикладами і радами, а в кінці статті можна знайти шаблон ТЗ.

141. Бриф: налагоджуємо взаєморозуміння з клієнтом

У цій статті ми поговоримо про те, як бриф допомагає збирати максимум інформації, економити час, зберігати нервову систему і добрі відносини з клієнтом.

142. Пастка вибору: контент–маркетинг, який може вам нашкодити

Про те, чому важливо спрощувати комунікації.

143. Як оцінити професіоналізм копірайтера

Уявіть, що під час особистої зустрічі, телефонної розмови або спілкування в онлайн-чаті копірайтер справив на вас приємне враження. Тепер ви відкрили на екрані десктопу або роздрукували кілька робіт з портфоліо спеціаліста. На що варто звертати увагу?

144. Практика контент-маркетингу, або як продати послугу клієнту?

Як контент-маркетолог повинен пояснити замовнику ціну на стратегію контент-маркетингу, ефект від впровадження і користь.

145. З якими клієнтами інтернет-агентства працювати не люблять?

Клієнт завжди правий, навіть коли не правий, чи варто робити цю сентенцію аксіомою і мучитися з кожним проблемним клієнтом, або куди більше взаємної користі буде, якщо залишити цю фразу в розряді казуїстичних сентенцій і займатися тими проектами, що завдяки синергії з клієнтом, загального ентузіазму, дозволять досягти кращого результату?

Вартість контент-маркетингу

146. Повівся і купив продає текст за 1000 рублів, або До чого призводить «дешевий» спокуса?

В інтернеті існує велика кількість статей, в яких копірайтери намагаються довести своїм потенційним замовникам, що створити якісний продає і глибоко пророблений текст за 1000 рублів неможливо. Але автор цього поста пішов трохи далі – він не просто написав статтю на цю тему, а провів реальний експеримент, що доводить це.

147. Скільки коштує праця нормального автора: привіт з того боку барикад

Як заробляє нормальний копірайтер? Ну як — бере замовлення і заробляє. Ганна Линнден розповідає, як зросла до прийнятного рівня оплати.

148. А ти — перестав замовляти тексти по $0,8 за 1к?

Стаття про дешевий копірайтингу: доки?! Реальні ТЗ сеошників, приклади треш-контенту. Біль і сум, сміх і сльози. Про це треба говорити — і щось змінювати.

149. Контент-маркетинг для малого бізнесу

Що робити невеликого бізнесу, як втілювати в життя прийоми, які демонструють монстри індустрії? Як жити і працювати маленькій фабриці, скромному магазинчику, самотньому кіоску біля дороги. Чи застосовні до них механіки, які так смачно розписують колеги на конференціях?

150. Контент-маркетинг: жадібність не окупається

Катерина Ерошина пояснює, чому вам доведеться розщедритися, якщо ви хочете якісний контент-маркетинг.

Інтерв’ю з експертами

151. Потрібен бізнесу контент-маркетинг?

Інтерв’ю з Денисом Савельєвим.

152. Денис Савельєв (Texterra): «Краще найняти редакцію, ніж купувати трафік»

Інтерв’ю Дениса Савельєва, в якому він розповідає, як контент-маркетинг збільшує продажі.

153. Як створити прибутковий інтернет-агентство за три роки?

Історія про те, як в регіоні теж можна створити інтернет-агентство з непоганим прибутком. До речі, мова про «Текстерру» 🙂 А сама стаття – інтерв’ю з Денисом Савельєвим.

154. Інтерв’ю з Джо Пулицци: «Епічний контент позбавлений рекламних прийомів»

Дуже цікаве інтерв’ю з тим, хто вперше ввів термін «контент-маркетинг».

155. Євген Алексєєв: Як за рахунок контент-маркетингу стати лідером в СНД у виробництві керамзитобетонних блоків

Як використовувати контент-маркетинг в будівельній сфері, і завдяки йому вивести свою компанію в лідери в СНД? Євген Алексєєв ділиться своїм досвідом.

156. І знову про контент-маркетингу в будівельній тематиці: інтерв’ю з Оленою Ботовой, pr-менеджером компанії GOOD WOOD

Контент-маркетинг в будівельній тематиці – одна з наших улюблених тем. У цьому інтерв’ю ми говоримо на цю тему з Оленою Ботовой, pr-менеджером компанії GOODWOOD.

157. Ренд Фишкин: інтернет-маркетологи повинні розуміти всього два алгоритму

Ренд погодився дати нам інтерв’ю по Skype і розповів про SEO в сучасному світі (як про білому і чорному) і контент-маркетингу.

158. Шанті-Шанті.рф: як розкрутити інтернет-магазин з допомогою відеооглядів?

Видеомаркетинг у всій красі!

159. Віктор Карпенко (Seoprofy.ua): блог — найдешевший на сьогоднішній день канал отримання лідов

Інтерв’ю з керівником SeoProfy.ua – seo-агентства з Києва.

Кейси

160. Контент-маркетинг в складній тематиці (публічний кейс)

У грудні 2015 ми оголосили, що готові взяти складний проект на безкоштовне просування протягом року. Був обраний проект HeliCo, займається продажем і обслуговуванням вертольотів. Читайте, що з цього вийшло, в нашому докладному кейсі в семи частинах: Частина 1, Частина 2, Частина 3, Частина 4, Частина 5, Частина 6, Частина 7, Частина 8.

161. Кейс з Росії: Зростання продажів компанії Texterra завдяки поширенню безкоштовної книги для інтернет-маркетологів

У лютому 2016 року рекламне агентство Texterra опублікувало книгу з інтернет-маркетингу «100+ практичних хаків для інтернет-маркетологів» — книга розповсюджувалася безкоштовно, в обмін на публікацію запису в соцмережі. Керівник відділу маркетингу Texterra Євгенія Крюкова розповіла, чому була обрана така тактика, які були труднощі і яку користь це принесло агентству.

162. Кейс по просуванню сайту «Їмо Вдома!»

З сайтом проекту Юлії Висоцької «Їмо Вдома!» ми почали працювати в липні 2014 року. Яких результатів ми досягли за цей період, розповімо в сьогоднішньому кейсі.

163. Кейс: Як підвищити інтерес до маловідомої темі з допомогою контент-маркетингу

Проект, який ми розберемо в даному кейсі, – показовий приклад того, як за півроку можна розвинути популярність маловідомої теми в інтернеті, підвищити до неї інтерес, а за одне – збільшити трафік на сайт. Ми покажемо процес роботи над проектом зсередини і в черговий раз доведемо, що контент-маркетинг працює.

164. Кейс по email-маркетингу: texterra.ru

Ми давно говоримо, що email-маркетинг – це відмінний канал залучення трафіку і лідів, і цим кейсом постараємося це довести.

165. У яких випадках вам не допоможе контент-маркетинг

При використанні контент-маркетингової стратегії темпи розвитку вашого можуть збільшитися в десятки разів. Але покладатися виключно на компетентність агентства, яке займається вашим просуванням, навіть якщо ви беззастережно довіряєте його співробітникам, неправильно.

166. Що краще: лонгриды або короткі статті? Кейс «Текстерры»

Який контент більш ефективний: масивний лонгрид або коротка стаття? Висновки на основі оцінки ефективності статей нашого блогу.

167. Кейс: як працює контент-маркетинг при нульовому бюджет

Досвід просування инжиринговой компанії з мільйонними чеками: підвищення трафіку, залучення цільової аудиторії і створення зручної майданчики.

168. Контент-маркетинг — король? Як це перевірити?

Як працює контент-маркетинг: реальні цифри. Давайте розглянемо на трьох реальних кейсах під які завдання можна вибудовувати контент-маркетингові кампанії і який результат можна отримати.

169. Кейс: як продавати послуги хостингу з допомогою контент-маркетингу

Успішний кейс з промовистою назвою 🙂

170. Внутрішній і зовнішній контент-маркетинг: кейс texterra.ru

Старенький, але від цього не менш корисний кейс, який доводить, що контент-маркетинг дійсно рулить.

171. Як збільшити відвідуваність сайту на 620%? 3 покрокової стратегії

Детальна (2000+ слів) і дуже практична стаття (16 практичних прикладів), в якій розповідається, як збільшити відвідуваність сайту за допомогою контент-маркетингу.

172. 10 російських компаній, які роблять цікавий контент

У статті перераховані блоги компаній, які добре пишуть. Подсматривайте ідеї.

173. Як просувати складний b2b-продукт з допомогою контент-маркетингу

Директор з маркетингу «Латеры» Анна Феоктистова написала статтю про просування в медіа, соцмережах і блогах складного технологічного продукту — білінгу для операторів зв’язку. Феоктистова розглянула як російські, так і зарубіжні ресурси, і зазначила сильні і слабкі сторони різних видів контент-маркетингу.

174. Просування лендинга з допомогою вмісту

Опис роботи, яка зайняла більше року. Вона включала створення і просування лендинга, його багаторазову оптимізацію. Головну роль у цьому відіграла робота з контентом.

175. 8 кейсів контент-просування на тематичних майданчиках рунета

Відмінна міні-підбірка на Cossa.

176. Кейс по накрутці поведінкових факторів

Ні, вам не здалося, – ми дійсно представляємо вам кейс по накрутці поведінкових чинників + інтерв’ю з Романом Морозовим, творцем сервісів Userator і Seopickup, головним накрутчиком ПФ рунета. Ми довели, що накрутка в сучасному просуванні не працює. Що працює? Контент-маркетинг, звичайно ж!

Інструменти

177. 7 незамінних інструментів для роботи з текстом

Редакція «Нетологии» підібрала 7 інструментів, які роблять роботу з текстом зручніше і ефективніше.

178. Як використовувати можливості MS Word на всю котушку: повний огляд програми

Повне керівництво по головному інструменту кожного, хто працює з текстом.

179. Повне керівництво по Google Docs: все, про що ви не знали, але боялися запитати

Вичерпний гайд по використанню хмарного текстового редактора від Google.

180. Хитрощі Google Docs, про яких мало хто знає

Стаття навздогін до попереднього пункту.

181. Огляд сервісів для початківців копірайтерів

Про сервіси, які допоможуть починаючому копірайтеру у роботі над текстом.

182. 8 письменницьких сервісів, які допоможуть сфокусуватися на утриманні

Лаконічні додатки і сервіси, які допоможуть сконцентруватися на змісті і структурі складного тексту.

183. 6 сервісів для створення відеопрезентацій

Умовно сервіси в нашій добірці можна розділити на дві групи: анімаційні та скрайбинговые. Анімаційні знадобляться, якщо потрібно пожвавити інформацію в кадрі. Скрайбинг-сервіси допомагають імітувати малювання від руки прямо під час презентації.

184. 7 кращих сервісів для створення видеоинфографики

Якісну інфографіку люди сприймають краще, ніж сухий текст. А відео — це ще один крок вперед. У цій статті представлено 7 сервісів, за допомогою яких можна створити відео-інфографіка.

185. 8 кращих сервісів для створення спливаючого вікна (pop-up)

У даному огляді я зібрала найкращі, на мій погляд, сервіси для створення спливаючих вікон. Найголовнішими критеріями оцінки для мене були: наявність безкоштовної версії або хорошого тестового періоду (з необмеженим функціоналом і відсутністю необхідності вводити реквізити своєї банківської карти), можливість зміни дизайну і тексту, наявність великої кількості тригерів.

186. Огляд 11 сервісів по відправці браузерних push-повідомлень

В даному огляді ми розглянемо 11 сервісів для створення і відправки браузерних push-повідомлень, з яких ви можете вибрати той, який підійде саме вам.

187. 30+ безкоштовних інструментів для створення і обробки зображень

Використання чужих фото пов’язано з рядом проблем: законодавчими протиріччями, растиражированностью безкоштовних зображень і неможливістю знайти підходящі картинки у відкритих джерелах. Вихід є: ви можете створювати і обробляти фото самостійно. У цьому вам допоможуть наведені нижче інструменти.

188. Кулі прийшла: три безкоштовних і дуже крутих інструменту для створення візуального контенту

Що робити, якщо вашої аудиторії набридли стокові фото? Пора створювати візуальний контент самостійно. Це можна робити за допомогою безкоштовних інструментів, описаних у цій статті.

189. Як створювати візуальний контент за допомогою зручного і дешевого інструменту Canva

У цій статті мова піде про сервіс Canva, завдяки якому ви можете займатися дизайном. Так-так, ви можете стати дизайнером, навіть якщо ви не уявляєте, що таке дизайн.

190. 23 сервісу з аналізу сайтів конкурентів

Використання сервісів зі спостереження за конкурентами допоможе виявити їх слабкі і сильні сторони, а також визначити напрямок розвитку вашого сайту.

191. Вибираємо кращий email-сервіс: огляд та порівняння 25 найбільш популярних компаній на ринку

У таблиці, представленої в цій статті ми зібрали найпопулярніші російські і зарубіжні email-сервіси і порівняли їх за всіма ключовими параметрами. З допомогою нього ви зможете підібрати для себе найкращий сервіс для email розсилок без витрати часу і зайвого головного болю.

192. Як створити поштову розсилку MailChimp: керівництво для початківців

Email-маркетинг дуже сильний. З допомогою розсилки ви можете повідомляти абонентів про проведення заходів і акцій, надсилати їм цікавий контент і робити багато інших корисних речей. Але ця стаття — не про маркетинг. Це керівництво по роботі з популярним сервісом поштових розсилок — MailChimp.

193. 30 сервісів для тих, хто робить медіа

Сервіси, які заощадять час на редактуру, привернуть трафік, залучать читачів, допоможуть вести аналітику, знайти експертів і все-все-все.

194. 236 ресурсів для презентацій

Від сервісів для пошуку іконок та шрифтів до тренажерів виступів і гаджетів для управління жестами презентацією

195. 500+ кращих інструментів для комплексного просування сайту

У цьому матеріалі ми зібрали все, що необхідно інтернет-маркетолога для комплексного просування сайтів: корисний софт (програми і плагіни) і безліч онлайн-сервісів.

196. Відкладений постинг в соціальних мережах: кращі сервіси для публікації повідомлень за розкладом

Щоб залучати трафік, ви активно працюєте з соціальними мережами: публікуєте кілька постів на добу на кожній з популярних соціальних майданчиків. Якщо залишати повідомлення вручну, доведеться витрачати надто багато часу на механічну роботу. Краще витратити його на створення контенту, правда? Щоб отримати таку можливість, скористайтеся відкладеним постінгом у соціальних мережах.

197. 13 недооцінених інструментів для контент-маркетингу

«Нетология» зібрала 13 корисних недооцінених інструментів для контент-маркетингу: від сервісів для створення інтерактивних історій до онлайн-редакторів графіки.

198. До лампочки: 9 сервісів і додатків для пошуку ідей

9 інструментів, які допоможуть подолати творче безсилля і поглянути на проблему під новим кутом.

Інше

199. Створення тексту від «А» до «Я»: як написати, оптимізувати і зверстати статтю

Це керівництво про те, як правильно написати статтю для вебу. З нього ви дізнаєтеся: як написати хорошу статтю, як оптимізувати під пошукові системи і як правильно її зверстати.

200. Як скласти семантичне ядро, якщо ви не сеошник і не хочете ним бути

Звичайна ситуація: з тих чи інших причин ви вирішили розвивати сайт самостійно. Пошукове просування доведеться почати з побудови семантичного ядра. З цієї статті ви дізнаєтесь, як правильно скласти семантичне ядро. Також ви навчитеся дивитися на цю задачу очима бізнесмена і маркетолога, а не «сеошника».

201. Як заробляти на блозі: повний список способів монетизації

Як монетизувати блог? Читайте повний список способів монетизації.

202. Просування молодого сайту: як пройти пустелю Сахару і залишитися живим?

Розгорнуту відповідь на питання, який приходить до нас досить часто: як просувати молоді сайти?

203. 100+ кращих книг по інтернет-маркетингу

Дочитали цю збірку? Бігом читати наступну 🙂

***

Можливо, що при складанні цього списку ми щось упустили. Так що, якщо ви знаєте шикарні статті по контент-маркетингу, яких немає в списку, то обов’язково повідомте нам в коментарях!

Величезне прохання – без самореклами! Надсилайте посилання тільки на ті статті, які несуть дійсно видатну цінність. Спасибі.