21 перевірений метод, здатний «підірвати» трафік на вашому сайті

317

Тема просування контенту не є новою. Було написано ціле море корисних статей і книг, присвячених даному питанню. Тим не менш, багато хто до цих пір вважають, що достатньо просто створити відмінний контент, і клієнти, як бджоли на мед, моментально злетяться на їх сайт. Якби все було так просто!

Чи знаєте ви про те, що в інтернеті щодня публікується 2 мільйони нових постів? І ви досі вірите в те, що клієнти звернуть увагу саме на ваші статті? Не будьте наївними. Насправді, потенційні клієнти навіть не будуть знати про існування ваших постів, якщо ви не поставите їх прямо перед їх носом. Ми живемо в так звану «епоху інформаційного шуму»: інформації стало настільки багато, що від її надлишку частенько паморочиться голова. Саме тому процес формування постійної аудиторії ніколи не був таким складним, як зараз.

Переломний момент

Якщо ви починаєте просувати свій сайт або блог з нуля, готуйтеся до того, що перші тижні будуть найскладнішими. Можливо, вам доведеться працювати з ранку до вечора, сім днів на тиждень. Деякі блогери, не отримуючи негайних результатів, відмовляються від цієї затії. І дарма, адже найцікавіше починається трохи пізніше… Результати рано чи пізно з’являться – можете не сумніватися в цьому. Від вас потрібно лише терпіння і бажання працювати.

Одного разу ви прийдете до «точки, при якій стане неможливим погасити імпульс, спрямований на зміни». У цьому полягає сутність концепції «переломного моменту», про яку писав популярний канадський журналіст Малкольм Гладуелл. При правильному використанні ваша стратегія просування контенту досягне переломного моменту, при якому відвідувачі вашого сайту почнуть виконувати роботу за вас, расшаривая ваш контент в соціальних мережах і посилаючись на нього у своїх блогах. В результаті, ви досягнете більш високих показників конверсії і придбаєте більшу вагу в очах інтернет-аудиторії.

Сьогодні ми підготували для вас огляд найбільш ефективних методів просування контенту. Дотримуйтесь наших рекомендацій, і тоді ваш контент точно не залишиться непоміченим.

1. Заслужите право на поширення свого контенту

Перший крок у стратегії просування контенту – завоювати повагу аудиторії. Відомий маркетолог Стів Веллер рекомендує для цього виконувати наступні дії: «На початковому етапі, ви повинні створювати пости-огляди, в яких ви будете рекомендувати найкращі статті інших блогерів. Як тільки намітиться аудиторія, яка виявляє до вас інтерес, ви вже можете приступити до публікації своїх статей. Пам’ятайте про те, що ваш блог повинен складатися лише на 20-30% з вашого власного контенту. А решта 70-80% повинні припадати на посади інших блогерів, з якими ви співпрацюєте».

2. Публікувати пости часто

Якщо ви будете залишати твіти всього кілька разів в день, то ваші повідомлення можуть загубитися серед постів безлічі інших компаній, на які підписані ваші читачі. У той же час, не варто розміщувати пости кожні 5 хвилин – це може відлякати ваших передплатників. Головне – знайти золоту середину. Наприклад, Лео Видрих, автор блогу Bufferapp, рекомендує щодня публікувати 5-10 твітів і 1-4 поста в Фейсбуці.

Практика показує, що максимальна залученість більшості читачів спостерігається з 8 ранку до 8 вечора. Проте існує цілий ряд факторів, який може змістити дані тимчасові рамки, в тому числі, розпорядок дня ваших передплатників і особливості їх поведінки в соціальних мережах. Тому ви повинні провести дослідження, щоб визначити оптимальний час для просування вмісту. В цілому, не рекомендується розміщувати пости частіше, ніж щогодини-два, щоб не набриднути своїм передплатникам.

3. Включайте в свої повідомлення цікаві витяги з статей

При просуванні контенту в соціальних медіа, не варто покладатися тільки на заголовки. Якщо ви хочете, щоб ваші пости отримували більше ретвітів і розшарювання, включайте в свої повідомлення цікаві витримки з посад, наприклад цитати або статистичні дані. Вони є надзвичайно ефективними в плані просування контенту, оскільки сприймаються як повноцінних повідомлень. Переглядаючи цитати і статистичні факти, читачі вже отримують цінну інформацію без необхідності натискати на повідомлення. В результаті, вони стають більш сприйнятливими до ваших методів просування контенту.

21 перевірений метод, здатний «підірвати» трафік на вашому сайті

4. Розміщуйте зображення окремо

Розміщуючи контент на Фейсбуці, публікуйте зображення окремо. Дана міра підвищить залученість ваших читачів на цілих 46%. Якщо ви хочете поділитися зі своїми читачами інфографікою, то ви можете вирізати її фрагмент і розмістити в своєму профілі. Структура ідеального поста в Фейсбуці представлена нижче:

21 перевірений метод, здатний «підірвати» трафік на вашому сайті

Чи знаєте ви про те, що мозок людини обробляє зображення в 60 000 (!) швидше, ніж текст? Таргінг і яскраві зображення або картинки з накладеним текстом відразу кидаються в очі при відвідуванні сторінок, перевантажених інформацією.

5. Орієнтуйтеся на інформацію, отриману з соціальних мереж

Ваша стратегія просування контенту повинна ґрунтуватися на зворотному зв’язку з клієнтами і регулюватися відповідно з метричними показниками. Дуглас Карр, автор постів на блозі Social Media Today, вважає, що такі заходи допоможуть вам досягти переломного моменту:

  • Уважно стежте за поточними настроями на ринку, щоб виявити можливості для просування вмісту.
  • Визначте інтереси своїх передплатників, а також постійних і потенційних клієнтів.
  • Слідкуйте за стратегіями, які використовують ваші конкуренти для просування в соціальних мережах, щоб удосконалювати свій підхід.

6. Підтримуйте реальний діалог

Люди стануть більш сприйнятливими до ваших методів просування контенту, якщо вони зрозуміють, що ви хочете підтримувати з ними більш глибокі відносини. Їм недостатньо банальної фрази «Спасибі, що поділилися моїм постом!». Якщо ви просуваєте контент інших блогерів, обов’язково залишайте на їх сайтах коментарі та змістовні питання.

7. Віддайте належне людям, ідеї яких ви використовуєте в своїх постах

Якщо ви цитуєте якогось блогера, обов’язково повідомте йому про це. Крім того, вкажіть посилання на джерело у своєму пості, щоб ваші читачі змогли переглянути вихідну статтю і інформацію про самого автора. Можете не сумніватися в тому, що ця людина зробить вам відповідну послугу, в разі необхідності. Взаємне просування контенту – відмінний прийом, від якого всі залишаються у виграші.

8. Вступайте в узкоспециализированые спільноти

В інтернеті можна знайти безліч вузькоспеціалізованих порталів. В якості прикладів можна привести сайт Струнка, створений для жінок, що бажають схуднути, або онлайн-Чоловічий журнал, призначений для представників сильної статі. Правильно підібране нішеве співтовариство позбавить вас від необхідності використовувати таргетовані методи просування контенту. Як же виявити соціальні мережі, які потенційно можуть стати золотою жилою для підвищення популярності вашого контенту? Все дуже просто: ви повинні опитати своїх клієнтів і з’ясувати, які соціальні медіа і сайти вони віддають перевагу. Проаналізувавши їхні відповіді, ви повинні негайно зареєструватися у відповідних нішевих спільнотах і регулярно розміщувати в них посади.

9. Курируйте контент усвідомлено

Контроль є одним з найбільш ефективних методів просування контенту. Його суть полягає у створенні оглядової статті, яку ви включаєте найцікавіші матеріали. Іншими словами, ви фільтруєте контент інших блогерів, щоб відібрати з нього найкращі та найактуальніші пости. Прикладом вдалого курирування контенту є щотижневий огляд галузевих новин.

Якщо ви хочете приступити до створення власних постів-оглядів, ви повинні уважно стежити за своїми RSS-каналами і улюбленими блогами, щоб не пропустити цікавий і актуальний контент. У вашому пості повинна міститися посилання на контент, який ви використовували, а також невеликий коментар про те, чому саме дана публікація заслуговує на увагу читачів. Не забудьте також проінформувати власників відповідних блогів про те, що ви використовували їх контент. Таким чином, ви придбаєте нові можливості для просування вмісту.

10. Скористайтеся перевагами хэштегов

При правильному використанні, хештегі не є методом спамового просування контенту. Вони являють собою інструмент, що дозволяє впливати на відповідну групу людей: використовуючи хештегі, ви упорядочиваете свій контент за категоріями. На думку Стіва Купера, автора статей в журналі Forbes, використання хэштегов з метою зав’язати і підтримувати бесіду в Твіттері може виявитися неймовірно потужним прийомом.

При використанні хэштегов в твітах, важливо враховувати два фактору: читабельність тексту та його оптимізацію під пошукові системи. Виділяйте хэштегами ключові слова, за якими ви хочете просувати свій контент. Якщо хештег складається з декількох слів, то, при його написанні, як правило, використовується так званий «горбатий регістр». Під цим терміном мається на увазі написання кожного слова, що міститься в хэштеге, з великої літери, і видалення пробілів і розділових знаків між словами. Якщо ви хочете перетворити фразу «соціальні медіа» хештег, вона буде виглядати наступним чином: #СоциальныеМедиа.

11. Використовуйте відповідні соціальні мережі

Чи знаєте ви про те, що середньостатистичний користувач соціальних мереж має тільки два різних профілю, а більшість, за даними сайту Mashable, обмежуються лише одним? Якщо «ідеальний» клієнт вашої компанії не в ладах з технологіями і використовує тільки одну соціальну мережу, то буде набагато розумніше зосередити всі свої зусилля з просування контенту саме на цьому сайті. З’ясуйте, в якій соціальній мережі ваші клієнти проводять найбільше часу, і максимально зміцнюйте свою присутність на цій платформі.

12. Задавайте питання

Ваша стратегія просування контенту швидко зазнає фіаско, якщо ваші клієнти зрозуміють, що ви не бажаєте їх слухати. Не дарма кажуть, що слово – срібло, а мовчання – золото. Присвятіть деякі пости того, щоб дізнатися думку своїх передплатників з певних питань. Белінда Уиттейкер, автор статей на сайті Social Bakers, виділяє три основні категорії питань:

  • Питання, що залучають аудиторію. Задавайте питання, що відносяться до захоплень, планами, кар’єрі та інших сфер життя ваших клієнтів, щоб просто зав’язати з ними розмову. Наприклад, дізнайтеся у них, за яку футбольну команду вони будуть вболівати під час недільного матчу або які новорічні обіцянки вони виконали або порушили в цьому році.
  • Питання, досліджують ринок. Задавайте своїм клієнтам стратегічні питання, щоб отримати від них цінну інформацію. Наприклад: «Ви хотіли б спробувати капучино зі смаком м’яти?» або «Як часто ви купуєте собі нову пару взуття?».
  • Питання, що визначають думку клієнтів вашої компанії. Будьте відкритими зі своїми клієнтами і просите їх залишати відгуки про ваших нових продуктах, ідеях або оновлення. Наприклад: «Що ви думаєте про оновлений дизайн нашого сайту?» або «Яким повинен бути новий смак нашого морозива: кавовим або горіховим?»

13. Частіше публікуйте гостьові пости

Необов’язково залишати гостьові пости в топових блогах, щоб помітно поліпшити свої позиції в пошукових системах або збільшити реферального трафіку. Бамиделе Онибалуси, професійний копірайтер і блогер, який нещодавно провів аналіз кейса, який детально розглянуто на сайті Hubspot.

Протягом 6-ти місяців він опублікував 28 якісних гостьових постів на блогах середнього розміру. І що ви думаєте? За ці півроку він виявив 60 000 (!) нових відвідувачів, які зайшли на його сайт в результаті прямого пошуку.

Визначте блоги, з якими у вас багато спільного щодо місії і аудиторії, і зв’яжіться з їх власниками. Поділіться з ними деякими ідеями з приводу контенту, який може принести їм користь. Включіть у свій лист короткий опис концепції, яку ви плануєте розглянути в своїй статті.

14. Працюйте над якістю своїх заголовків

Якщо вам здається, що ваш блог топчеться на місці, то, напевно, виною тому заголовки ваших статей. Дан Зарелла, фахівець з соціальних медіа та автор статей на блозі Hubspot, проаналізувавши 2.7 мільйона статей на блогах, виявив, що 16,7% веб-сторінок отримують більше розшарювання в соціальних мережах, ніж кліків. Звідси висновок: відвідувачі сайтів не завжди читають пости, які вони расшарівать, тому значення привабливих заголовків неможливо переоцінити.

15. Включайте в свої пости кнопки розшарювання в соціальних мережах

Читачі, з більшою ймовірністю, будуть просувати ваш контент, якщо в нього будуть включені кнопки розшарювання. Розташуйте їх на видному місці, щоб відвідувачі сайту не ламали голову над тим, як же поділитися вашим постом зі своїми друзями. Постарайтеся максимально спростити процес розшарювання для своїх читачів, щоб вони могли поширювати ваш контент одним кліком миші.

16. «Купуйте» посилання на ваш сайт

Не зрозумійте нас неправильно: ми не рекомендуємо вам користуватися послугами сумнівних компаній, щоб купити сотні «лівих» посилань на ваш блог. Це може призвести до того, що Google повністю видалить ваш сайт з пошукових результатів. Ми пропонуємо вам більш чесний і надійний метод, а саме: спонсорування місцевих спортивних команд, заходів та некомерційних організацій. В даному випадку, ви гарантовано отримаєте увагу преси і більш високий трафік, не ризикуючи своєю репутацією, а, навпаки, покращуючи її.

17. Пропонуйте винагорода за підписку

Формування армії відданих передплатників може значно полегшити процес просування вашого контенту. Керолін Еджкомб, автор постів на сайті Impact Branding & Design, рекомендує робити своїм читачам ексклюзивні пропозиції. Наприклад, ви можете запропонувати їм безкоштовну електронну книгу в обмін на те, що вони стануть вашими передплатниками.

18. Формуйте списки адрес електронної пошти і виймайте з них вигоду

Дослідження Нейла Пателя на сайтах QuickSprout and поцілунок метрики показали, що електронна пошта є найбільш ефективним каналом, що спонукає читачів повертатися на ваш сайт знову і знову. Використовуйте свій список e-mail адрес з ладу. Наприклад, ви можете запропонувати своїм передплатникам щотижневий дайджест ваших постів, в якому будуть висвітлюватися ваші найкращі та новітні розробки. Існують і інші способи просування контенту за допомогою електронної пошти:

  • Ви можете відправляти керівництво покупця і порівняльні огляди продуктів потенційним клієнтам
  • Ви можете пропонувати ексклюзивний контент передплатникам на вашу розсилку
  • Ви можете відправляти своїм новим клієнтам інструкції щодо найбільш ефективного використання вашого продукту або послуги.

19. Створюйте зображення, готові до розміщення в Pinterest

Pinterest – це досить популярна соціальна мережа: в ній зареєстровано більше 25 мільйонів користувачів. Тому було б нерозумно ігнорувати її при просуванні свого контенту. Якщо ви хочете запропонувати своїм читачам керівництво, інструкцію чи інший корисний контент, вам необхідно адаптувати свої зображення до використання в Pinterest. На них обов’язково має бути текстовий опис і водяний знак вашої компанії. Вибирайте великий, жирний шрифт, щоб читачі могли без зусиль прочитати ваш текст.

20. Публікуйте свій контент на різних сайтах

Надавши іншим сайтам право на повторну публікацію і поширення вашого контенту ви зможете безкоштовно і ефективно просувати свої пости. Найголовніше – визначитися, з якими сайтами ви бажаєте співпрацювати. Таким чином, ви не тільки розширите охоплення аудиторії, але і збільшите свій трафік і почнете генерувати більше лідов.

Домовляючись про публікації ваших статей на інших сайтах, обов’язково підписуйте контракт з їх власниками. У ньому повинні бути обумовлені всі умови співпраці, наприклад заборона на перепрофілювання ваше контенту. Будьте обережними, інакше ви ризикуєте постраждати від дій шахраїв!

21. Використовуйте спільноти в соціальних мережах

Спільноти та групи в соціальних мережах можуть виявитися неймовірно ефективним інструментом для таргетованого просування вашого контенту. Не забувайте про те, що в багатьох громадах діють жорсткі правила щодо спамминга і недоречного розміщення розсилок. Якщо ви порушите їх, то вас просто-напросто виключать з групи. Тому ведіть себе як гість, а не маркетолог, перебуваючи на чужій території.

Яку б соціальну мережу ви ні використовували – ВКонтакте, Google+, LinkedIn або інші – завжди шукайте спільноти, які більшою мірою відповідають вашій ніші. Вступаючи в групу, уважно прочитайте правила поведінки, встановлені в ній, щоб знати, які дії є припустимими, а які – ні. Найкращий спосіб просування контенту в співтоваристві – це почати обговорення будь-якої теми, задавши запитання учасникам групи. Включіть в них посилання і запросіть усіх взяти участь у вашої дискусії.

І наостанок…

Отже, ми з вами ще раз переконалися в тому, що створення контенту і його просування – це два взаємозв’язані процеси, які неможливо відокремити один від одного. Якими б якісними і цікавими не були ваші пости, вони так і будуть лежати мертвим вантажем на вашому сайті, якщо ви не почнете їх рекламувати.

Це означає, що настала пора діяти: почніть застосовувати вищеописані методи просування контенту, і результати перевершать всі ваші очікування.

Переклад і адаптація матеріалу Тетяни Лиубарец Content Promotion Strategy: 23 Proven Ways to Explode Website Traffic.