25 причин отримати санкції від пошукових систем

375

«Текстерра» пропонує вашій увазі переклад статті Суджана Пателя (Sujan Patel), відомого бізнесмена і експерта з інтернет-маркетингу. Патель працює в сфері SEO вже вісім років, він є засновником і главою компанії Single Grain (вона займається створенням масштабних кампаній в інтернеті та розкруткою стартапів).

Відвідуваність вашого сайту падає? Ви отримали попередження в Google Webmaster Tools через неприродних або нечесних методів SEO?

На жаль, санкції пошукових систем можуть торкнутися будь-якого сайта в будь-який час. При бажанні рано чи пізно веб-майстру вдасться впоратися з такими негативними наслідками, однак набагато ефективніше зайнятися профілактикою і прийняти своєчасні заходи для того, щоб уникнути покарань від пошуковиків. Які причини можуть бути в пошукових систем, щоб винести санкції того чи іншого сайту?

 • Дешеві спамові посилання

  Якщо ви будете розміщувати свої посилання на Fiverr і подібних йому площадках, що пропонують «10 тисяч лінків всього за $10!», то пошуковики побачать це і введуть санкції проти вашого сайту.

 • Платні посилання, які обходять PageRank

  Багато займаються купівлею посилань для реклами, але краще зайвий раз перевірити, щоб такі лінки мали атрибут nofollow.Google розцінює як порушення покупку посилань для того, щоб обійти PageRank.

 • Обмін посиланнями

  Пошукові системи помічають договірної обмін посиланнями між сайтами і вважають їх спробами маніпулювання у видачі результатів пошуку. Таким чином, обмін посиланнями може служити додатковим аргументом для накладення санкцій.

 • Спроби сховати посилання в CSS і Javascript

  Роботи пошукових систем стають все більш досконалими з кожним днем, і вони давно навчилися розпізнавати типи файлів. Таким чином, спроби сховати посилання в CSS і Javascript – далеко не кращий спосіб підвищити свій трафік.

 • Ідентичність анкорів в посиланнях, що ведуть на ваш сайт

  Не забувайте, що пошукачі карають сайти на підставі виявлених порушень. Якщо в анкор посилань, які ведуть на ваш сайт, зустрічаються одні і ті ж фрази, ви знову ж ризикуєте нарватися на покарання.

 • Занадто багато посилань

  Надлишок посилань теж може насторожити пошуковики. Вони можуть розцінити це як спробу маніпуляції результатами видачі. Нехай краще лінків буде трохи менше, але зате вони будуть якісними.

 • Посилання з сайтів на інших мовах

  Пошуковики також звертають особливу увагу на ті випадки, коли на сайт веде велику кількість посилань з іншомовних сайтів. Якщо ваш ресурс не розрахований на іноземців, краще уникати подібних тактик.

 • Посилання з блогів

  Google покарав вже достатня кількість сайтів за те, що на них занадто часто посилаються в блогах. Але в той же час хтось успішно продовжує це робити. На всякий випадок утримайтеся від подібних дій. Мова, звичайно, не йде про посиланнях з дійсно авторитетних і відвідуваних блогів. Тут потрібно розуміти, що організувати зараз блог – дуже просто, і спамери користуються цим, створюючи сотні і тисячі блогів тільки для того, щоб розставляти на них посилання.

 • Посилання в бічних колонках і внизу сторінки

  Посилання, які з’являються внизу сторінки або в колонках збоку (як правило, на всіх сторінках сайту або блогу), теж можуть бути ознакою маніпулювання в пошуку. Замість цього при оптимізації сайту краще зверніть увагу на якість посилань.

 • Посилання, що йдуть з «поганих» сайтів і ведучі на них

  Пошуковики досліджують зовнішні посилання, щоб визначити релевантність. Таким чином, посилання з сайтів, які мають сумнівний контент (порносайти, азартні ігри та інша нелегальна або напівлегальна діяльність), будуть підривати репутацію вашого сайту. Уникайте таких посилань у будь-якому випадку.

 • Внутрішні неробочі посилання

  Періодично перевіряйте, щоб всі внутрішні посилання на вашому сайті працювали. Якщо буде надто багато «битих» посилань, то це буде черговий причиною до зниження позицій сайту у видачі пошукових систем.

 • Надмірна оптимізація сайту

  SEO для просування власного сайту – річ, звичайно, хороша, але тільки до того моменту, поки ви не будете використовувати всі відомі людству інструменти одночасно. Використовуйте SEO для того, щоб підвищувати свій досвід (а не тільки позиції у видачі пошукових систем) і уникати санкцій пошуковиків.

 • Вимушений простій сайту

  Якщо ваш сайт не працює занадто довго (і це відбувається часто), він ризикує бути покараним «вильотом» з індексної бази. Це буде показником того, що веб-майстри не цікавить відвідуваність його інтернет-ресурсу.

 • Дубльований («запозичений») контент

  Якщо на вашому сайті є матеріали, скопійовані з інших сайтів, то вас можуть понизити в результатах пошуку. Приберіть з вашого сайту подібні тексти і наповніть його унікальним контентом.

 • Неякісний контент

  Google та інші пошукові сайти завжди підкреслюють, що вони виводять в топ лише високоякісний контент. Майте на увазі, що пошукові системи вже зараз можуть покарати вас за погані тексти. Оцінити якість контенту пошуковик може досить просто.

 • Словесний сміття

  Якщо вам потрібно заповнити сайт контентом, уникайте програм, які автоматично створюють тексти (наприклад, генератор марення, сінонімайзери). Якщо ваш сайт буде наповнений словесним сміттям, який читачі не зможуть зрозуміти, то неминучі санкції.

 • Надлишок платної реклами

  Якщо ви вирішили розмістити на вашому сайті платну рекламу (наприклад, скориставшись сервісом Google AdSense, переконайтеся в тому, що вона не буде займати занадто великих площ на вашому сайті, особливо у верхній частині сторінки. Пошуковики відкрито заявляють, що будуть карати за це.

 • Багаторазове повторення одних і тих же слів в мета-тегах

  Краще менше, та краще. Звичайно, ключові слова в мета-тегах, але не треба наполегливо вставляти їх по тисячі разів. Інакше вас можна буде звинуватити в спробах маніпуляцій.

 • Повтор заголовків h1

  Від тега h1 користь в SEO не така велика, і деякі веб-майстри намагаються її збільшити, включаючи кілька повторюваних тегів h1 в кожну сторінку сайту. Проте пошуковики легко виявляють, краще утриматися від подібної практики.

 • Клоакінг

  Всі сторінки вашого сайту повинні бути відкриті і доступні для пошуковиків. Якщо ви вирішили використовувати брудні технології на кшталт клоакинга, тобто ризик отримання санкцій.

 • Дорвей

  Дорвеї – це найбільш явний і самий древній спосіб пошукового спаму. Природно, принципи побудови дорвеїв добре відомі пошуковикам, і користі від них ніякої отримати не можна.

 • Прихований, або маніпулятивний контент

  Ця недобросовісна практика відома також досить давно. Метод прихованого, або маніпулятивного контенту полягає в тому, щоб розмістити на інтернет-сторінці текст такого ж кольору, як фон. Навряд чи такий спосіб можна назвати правильним.

 • Порушення в автоматичних засобах генерації запиту

  Подібні зловживання, при яких дуже часто відбувається перекидання інформації в API, порушує правила Google. І хоча така практика зустрічається не часто, все одно її слід уникати.

 • Сайт, зламаний хакерами

  Якщо сайт постраждав від атаки хакерів і на ньому розміщений шкідливий код, Google бачить це, він заносить ресурс в «чорний список», і результати з нього вже не потрапляють у видачу.

 • Використання методів фішингу

  Google не любить сайти фішерів, а також сайти і форуми, пов’язані з цим брудним бізнесом (де, наприклад, йде обговорення методів злому і отримання особистих даних). Ми настійно рекомендуємо вам не користуватися такими методами, заради вашого ж блага!

 • Звичайно, в сеошном світі все швидко змінюється, так що цей список далеко не повний. Радимо вам завжди бути в курсі новин в сфері пошукових систем – для того, щоб вдосконалювати вашу власну техніку SEO і щоб ваш сайт жив довго і щасливо.