3 типу аудиторії, важливих для контент-маркетингу

381

Як контент-маркетолог, ви розумієте, що найбільш важлива частина вашої контент-маркетингової кампанії – це побудова аудиторії. Без аудиторії, яка буде споживати ваш контент, немає сенсу займатися його створенням. Без аудиторії ви не зможете отримувати прибуток.

3 типу аудиторії, важливих для контент-маркетингу

Існує 3 типи аудиторії: шукачі, підсилювачі і послідовники. У цій статті ми детально розглянемо кожен тип і визначимо їх ключові характеристики, щоб у вас більше не виникало труднощів в комунікації з ними.

Шукачі

3 типу аудиторії, важливих для контент-маркетингу

Хто такі шукачі? У шукачів є потреба або проблема, і вони шукають як вирішити її онлайн. Для цього вони можуть читати ваш блог, вивчати ваші продукти, підписуватися на ваші групи в соцмережах і т. д. загалом, робити все, щоб отримати потрібну їм інформацію.

Головні атрибути шукачів:

 • Шукають конкретну інформацію.
 • Цікавляться тільки тим контентом, який може вирішити їх проблему.
 • Щоб залучити до спілкування цей тип аудиторії, необхідно використовувати всі види медіаканалів: платні (контекстна реклама, банери, реклама в газетах і на ТБ), зароблені (соцмережі, форуми, «сарафанне радіо») і власні (сайт, каталоги, брошури, торгові точки компанії).
 • Приходять і йдуть у зручний для них час, самостійно обираючи спосіб і канал комунікації.

Зверніть увагу на останній пункт: ви не зможете контролювати те, як вони будуть зв’язуватися з вами, і скільки триватиме ваше спілкування. Тому для того щоб отримати їх увагу, вам доведеться збільшити свою присутність на всіх майданчиках, де вони можуть знайти вас. Пишіть і діліться у своєму блозі корисні статті та огляди, відповідайте на запитання користувачів в соцмережах і онлайн-спільнотах, розміщуйте інформацію про свою компанію на сайтах вашої галузі, займайтеся гостьовим постінгом (публікація контенту на сторонніх ресурсах) і т. д.

Чому шукачі важливі?

Як тільки ви задовольните (або не задовольните) потреба шукача, він піде раз і назавжди, тому дуже важливо вчасно конвертувати його у представника іншої групи: у клієнта, підсилювача або послідовника.

Підсилювачі

3 типу аудиторії, важливих для контент-маркетингу

Хто такі підсилювачі? Підсилювачі мають власну аудиторію і можуть бути вашою особистою армією для поширення вашого контенту. Можливо, ви вже працюєте з ними і знаєте цей тип аудиторії як лідерів думок, репортерів, оглядачів або аналітиків.

Головні атрибути підсилювачів:

 • Діляться контентом, який цікавий їм в особистому або професійному аспекті.
 • Як правило, переслідують одну єдину мету – збільшення своєї власної аудиторії.
 • Діляться контентом тільки тоді, коли вони цього хочуть, через публічні та приватні канали.

Щоб стати підсилювачем, який, до речі, може бути вашим щасливим покупцем, працівником або стратегічним партнером, людина повинен виконати 2 дії:

 • вивчити ваш контент
 • поділитися ним з третіми особами/своєю аудиторією
 • Звідси випливає простий висновок: контент-маркетологи повинні забезпечувати підсилювачів необхідними матеріалами – постами в блозі, електронними книгами, відео, оглядами та іншим. Підсилювачі з радістю будуть поширювати ваш контент, якщо ви навчитеся грамотно взаємодіяти з ними.

  Чому підсилювачі важливі?

  Підсилювачі здійснюють безкоштовний маркетинг для вашої компанії. Вони допомагають залучити більше клієнтів на ваш сайт або блог. Вони допомагають збільшити охоплення аудиторії. Це надзвичайно важливо, так як Google продовжує змінювати алгоритми ранжирування: тепер пошуковик фокусується на контенті, який поширюють надійні та перевірені джерела. Крім того, вам необхідно працювати з підсилювачами, щоб залучити більше послідовників.

  Послідовники

  3 типу аудиторії, важливих для контент-маркетингу

  Хто такі послідовники? Ці люди дозволяють вам спілкуватися з ними безпосередньо. Вони проявляють ініціативу, дають вам свої контактні дані і активно споживають ваш контент в будь-який час дня і ночі.

  3 ключових атрибута послідовників:

  • Дозволяють вам слати їм прямі повідомлення.
  • Вільно діляться своїми контактними даними.
  • Активно споживають персоналізований контент, створений на основі наданих ними даних, і дуже скоро перетворюються у задоволених покупців.

  Ось чому послідовники є найбільш значним типом вашої аудиторії. Ця група людей дозволяє вам хоча б трохи контролювати доставку ваших повідомлень і збирати таку необхідну інформацію: стать, вік, дохід, особливості поведінки на ваших ресурсах, специфіку споживання вашого контенту і т. д.

  Чому послідовники важливі?

  Ваша мета – створити довгострокові відносини з послідовниками, створюючи релевантний контент, який допоможе поглибити цю зв’язок. Ваші передплатники в соціальних мережах, зареєстровані користувачі, одержувачі e-mail розсилки – найважливіша частина вашої аудиторії. І ви повинні постійно її збільшувати. А зробити це можна тільки за двох умов:

 • Якщо ви навчитеся створювати контент, який буде корисним, цікавим і розважальним для вашої аудиторії.
 • Якщо підберете найбільш зручні канали взаємодії і будете виявляти на них активність.
 • Момент істини

  3 типу аудиторії, важливих для контент-маркетингу

  Ви можете дозволити собі слабкі матеріали. Ви можете дозволити собі надмірне вихваляння. Ви можете дозволити собі переборщити з ефективними текстами. Але слід розуміти, що у будь-якому з цих випадків ви псуєте відносини з вашими послідовниками, і вони можуть перестати асоціювати себе з вашим брендом.

  Джеффрі К. Рорс у своїй книзі «Аудиторія: маркетинг в епоху передплатників, фанів і послідовників» чудово передав саму суть:

  «Ми не володіємо нашою аудиторією. Вони можуть піти в будь-який час. Ми не можемо змусити їх працювати з нами або читати наші матеріали. Вони дарують нам найдорожче, що у них є – свою увагу. І ми повинні дякувати їх кожен день дійсно видатним контент-маркетингом».

  Статті по темі:

  • Як змусити аудиторію самостійно шукати ваше брендоване відео
  • Секс у контент-маркетингу: 11 вірних способів спокусити аудиторію
  • Відносини з клієнтами: чому старий друг краще нових двох