5 ідей роботи з візуальним контентом

443

Широке використання візуального контенту стало одним із трендів розвитку контент-маркетингу минулого і цього року. Це не дивно, так як люди швидше за все сприймають інформацію через зоровий канал. А бренди намагаються експлуатувати цю особливість людської природи, пропонуючи інтернет-користувачам відео, фотографії, інфографіку та інші види медіа-контенту.

Нарешті оцінивши роль візуального контенту в Інтернеті, компанії кинулися працювати з ресурсами типу Pinterest (до речі, ось посилання на наш board по контент-маркетингу). Однак регулярної публікації фотографій явно недостатньо для ефективної взаємодії з аудиторією. У цій статті ви знайдете п’ять ідей використання візуального контенту. Реалізувавши їх, ви підвищите ефективність контент-маркетингової стратегії вашої компанії і навчитеся використовувати візуальні матеріали різного типу для просування бізнесу.

1. Використовуйте мультимедіа при проведенні PR-заходів

Часи традиційних прес-релізів пройшли. Прес-релізи, як жанр, стають не актуальними. Чому? На це є об’єктивна причина. Прес-реліз був потрібний і корисний діловим ЗМІ у часи дефіциту інформації від компаній (епоха паперових видань). В цифрову епоху дефіциту інформації немає. Ви не народите інтерес у ЗМІ до ваших новин, якщо самі новини програють у конкурентній боротьбі за якістю, інформативності та значущості. Так, ваші прес-релізи повинні бути значимі для ринку і для профільних ЗМІ – тільки за цієї умови вони будуть використовують. Але ми так само вкрай рекомендуємо изментить формат подачі прес-релізів.

Як зазначалося вище, люди швидше за все сприймають візуальну інформацію. Так-так, журналісти теж швидше сприймають візуальний контент. Більше того, вони чудово розуміють, що інтернет-аудиторія ЗМІ приділяє більше уваги матеріалами, в яких є відео і фотографії. Веб-журналісти і блогери знають, що відеоролики і фото принесуть ресурсу додатковий трафік через пошук по картинках і відеозаписів.

Фактично, використання мультимедійного контенту змінює долю вашого прес-релізу. За даними дослідження маркетингової компанії PR Newswire, показник перегляду сторінок сайту, на якому опублікований прес-реліз, значно зростає при використанні в повідомленні візуальних засобів передачі інформації. Таким чином, публікуйте релевантні відео — або аудіоматеріалів, щоб привернути увагу до вашого прес-релізу.

Зверніть увагу на ще один факт, на який звертає увагу PR Newswire. Використання мультимедійного контенту збільшує частоту шерінгу вашого повідомлення в соціальних мережах. Користувачі Facebook і інших мережевих спільнот діляться текстовою інформацією 0,99 раз на годину. Цей показник збільшується до 3,5 разів на годину для матеріалів, в яких присутня візуальний контент. Навіть просте включення логотипу компанії в текст прес-релізу стимулює користувачів соціальних мереж частіше ділитися вашим повідомленням один з одним, не кажучи вже про відеороликах.

2. Публікуйте кастомізовану інфографіку

Інфографіка — один з найбільш актуальних видів візуального контенту в даний час. Зростання її популярності навчив компанії втискати багатосторінкові звіти і результати досліджень у кілька десятків яскравих картинок. Так бренди змушують завжди поспішають клієнтів ознайомитися з важливими даними і поділитись інформацією з друзями в соціальних мережах. З прикладом інфографіки в нашому виконанні ви можете ознайомитися тут.

Зверніть увагу, інфографіка не робить автоматично ваш контент-маркетинг більш ефективним. Звичайно, хороша інфографіка радує око, але насамперед вона повинна бути релевантною інтересам цільової аудиторії та інформативною. Не обмежуйтеся публікацією матеріалу в корпоративному блозі і соціальних мережах, якщо ваш инфографический контент відповідає цим характеристикам. Використовуйте всі можливі канали її поширення, щоб забезпечити максимальне охоплення аудиторії.

3. Формуйте образ бренду з допомогою фотографій

В доінтернетівську епоху ретельно вибирали бренди фотографії для використання в маркетингових кампаніях. Вони багаторазово редагували зображення перед публікацією, так як фото на білбордах і листівках залишалися основним джерелом візуальної інформації про фірму або її продукт.

Розвиток соціальних мереж та блогосфери змусило маркетологів відмовитися від жорсткого контролю за фотографіями, які використовуються для візуального представлення бренду в онлайн-просторі. Адже користувачі Facebook і власники блогів самостійно вирішують, якою картинкою візуалізувати пост, в якому згадується бренд.

Однак найбільш далекоглядні компанії використовували це в своїх інтересах. Вони отримали можливість створювати та публікувати велика кількість природних фотографій, відмовившись від студійних та постановочних знімків. При цьому маркетологи все ж повинні дотримуватися певного стилю, щоб ефективно формувати образ бренду.

5 ідей роботи з візуальним контентом

Зверніть увагу на формування образу бренду Red Bull з допомогою фотографій на сайті Instagram. Маркетологи цього бренду переважно публікують контрастні зображення сучасних молодих людей, які займаються екстремальними видами спорту. Вони, наприклад, не пропонують аудиторії вінтажні фотографії зі спокійним сюжетом, так як це не відповідає образу бренду.

4. Розкажіть про своє минуле

Мода на публікацію фотоисторий брендів з’явилася завдяки Facebook. Сервіс Facebook Timeline дозволив компаніям розповідати аудиторії про виникнення бізнесу, його перших продуктах, старих рекламних оголошеннях.

Не обмежуйтеся можливостями Facebook, якщо ставите перед собою високі цілі. Компанії Lego і Sony, наприклад, впоралися з цим завданням. Перша розповіла свою історію з допомогою мультфільму, а друга поділилася з аудиторією спогадами прямо на стінах свого офісу.

Споживачі цікаві за своєю природою. Вони люблять копатися в минулому і слухати цікаві історії. Так чому б вам не скористатися цим?

5. Призначте одного або кількох працівників штатним папараці

Більшість брендів давно використовують силу позначки «ексклюзив», створюючи маркетингові продукти. Наприклад, компанії часто публікують фотографії офісів або виробничих потужностей. Аудиторія охоче ділиться подібним контентом в соціальних мережах, ніж ви можете скористатися.

Ви нещодавно відремонтували офіс? Зробіть колаж на тему «До і після…» і опублікуйте його в Facebook. Ваша компанія є спонсором благодійного забігу? Розмістіть відеозвіт про захід на YouTube. Ваш провідний фахівець виграв галузеву нагороду? Покажіть героя користувачів соціальних мереж.

Отже, скористайтеся наведеними ідеями роботи з візуальним контентом, щоб підвищити ефективність контент-маркетингової стратегії вашої компанії. Можливо, у вас є власні успішні приклади роботи з відео, фотографіями та інфографікою? Розкажіть про них у коментарях.