5 контент-маркетингових прийомів, завдяки яким я швидко заробив $10,000

361

Сьогодні ми пропонуємо вам адаптований переклад статті Вальтера Чена, творця iDoneThis. Суть сервісу iDoneThis – щодня, в один і той же час ви отримуєте лист по електронній пошті з питанням: «Що ви зробили за сьогодні?» Ваш відповідь сервіс автоматично додається в календар. Короткі повідомлення, нічого зайвого, тільки сама суть. Побачити календар виконаних справ ви можете на самому сайті або в Google Calendar. Крім того, в будь-який момент ви маєте можливість подивитися його на свій планшет, нетбук або смартфоні. Зрозуміло, що ми публікуємо цю статтю не просто так. У ній наведено не загальні, а конкретні поради, і ці поради в точності збігаються з нашими власними стратегіями просування.

Я в житті ніколи нічого не продавав! Багато молоді підприємці заробили частину свого стартового капіталу, стоячи біля лимонадної стійки або влаштовуючи «гаражні розпродажі». Ця історія не про мене. Я виявився «пізнім квіткою».

Коли я відкрив свою компанію iDoneThis, в моїй голові виникло питання (мені здається, він виникає у всіх молодих засновників): «І як мені це продати?».

Я почав вивчати цю проблему. Ні один із стандартних рішень – реклама, холодний дзвінок, піар – мене не влаштовувало. Лише один метод залучення клієнтів здався мені по-справжньому надійним і перспективним – контент-маркетинг.

Ідея контент-маркетингу, що просувається в момент запуску нашого сервісу невеликою кількістю компаній і агентств, ще не отримала такого широкого поширення, яке вона отримала пізніше. Коли я запускав свою компанію, ця ідея могла здатися трохи божевільною. Але я в неї повірив. І вона дійсно виявилася ефективною.

В процесі заробітку своїх перших $10,000 за допомогою контент-маркетингу я навчився деяких цінних прийомам, які наблизили мене до успіху. Хочу поділитися ними з вами. Ось п’ять моїх порад:

1. Знайте свою аудиторію

Перший крок полягає не в тому, щоб розробити блискучу ідею для контенту, а в тому, щоб продумати, де можна його розмістити. Це потягне за собою наступні питання: «Хто читає вміст цього сайту?», «Чому вони його читають?» і «Який тип контенту їм подобається?».

Якісного контенту не буде, якщо ви не будете володіти інформацією про те, для кого ви його створюєте. Моє правило дуже просте: в першу чергу думайте про поширення.

2. Пишіть не тільки для свого сайту або блогу, публікуйтеся на сторонніх ресурсах

Співпрацюйте з контент-майданчиками, або близькими вам по тематиці, або мають велику аудиторію. При цьому намагайтеся завоювати авторитет як автор, на тих ресурсах, де саме голоси простих людей визначають, який контент є цікавим (типу Reddit, Inbound.org і HackerNews).

Повірте мені, важко розміщувати свій матеріал на таких сайтах, як Forbes і HarvardBusinessReview, якщо ви – ніхто. Ви створили крутий контент? Так розкажіть про це масам. Коли стаття стане популярною на соціально-новинних сайтах, перейдуть на ваш сайт більш 50 000 відвідувачів.

Коментар від Текстерры. Переводячи на наші реалії: вистачить писати статті для «Ведомостей» і «BFM» — вони прийдуть до вас самі, коли ви станете для них цікаві. Сконцентруйтеся на створення якісного контенту для таких ресурсів, як habrahabr.ru або cossa.ru, які дозволяють публікувати контент самостійно. Якщо він буде цікавий аудиторії, ви отримаєте широке поширення вашої статті.

3. Залучайте «крутих хлопців»

Як тільки ви привернули увагу до свого контенту, важливо продовжувати доносити свою ідею до тих, хто готовий слухати. Часто людям, які публікують контент, важливо лише те, щоб він не виявився «невдалим» з їх точки зору. Тому, коли матеріал набирає популярність, я зв’язуюся з будь-яким републикатором і пропоную написати гостьовий пост для його блогу на тему, про яку я писав раніше і яка сподобалася більше ніж 50 000 унікальним користувачам. Іншими словами, потрібно не тільки створювати цікавий аудиторії контент, але і відстежувати долю своїх статей, моніторити републікації, створювати новий контент для тих, хто вже передруковував ваші матеріали раніше.

4. Не зупиняйтеся! Слідуйте далі

Після того, як публікатор погодився розмістити вашу статтю, дуже важливо, щоб ви створили контент високої якості і зробили все можливе для залучення нового трафіку, точно також, як якщо б ви опублікували статтю на власному сайті.

5. Говоріть «дякую»

Суть контент-маркетингу полягає не в тому, щоб публікувати одну статтю за іншою, а в тому, щоб побудувати співтовариство навколо ідей, якими ви ділитесь зі своїми клієнтами. Кращий спосіб побудувати співтовариство – це сказати спасибі всім, хто співпрацює з вами і ділиться вашим контентом.

Приділіть увагу всім блогерам, які розмістили у себе ваші статті. Особисто я пишу їм електронне повідомлення, в якому просто кажу «Спасибі». Зазвичай розгортається після цього діалог закінчується ще одним гостьовим постом.