5 причин, чому ваш контент-маркетинг не дає результатів в соціальних мережах

270

Найчастіше, маркетологи, які працюють в сфері товарів і послуг для юридичних осіб (b2b), однією з основних стратегій просування вибирають контент-маркетинг. Однак до розміщення того ж корисного контенту в соціальних мережах ставляться досить скептично.

Здається дивним, адже соціальні мережі – це ідеальний майданчик для того, щоб ділитися інформацією з потенційними клієнтами? Або в сфері b2b, контент-маркетинг – це всього лише створення корисного і якісного контенту, який слід поширювати на базі передплатників, розміщувати на сайті і віддавати відділу по залученню клієнтів, але не більше?

У більшості випадків, b2b-маркетологи занадто сильно покладаються на власну передплатну базу клієнтів. В результаті, вони не здатні перетворити свій контент-маркетинг в низку реєстрацій, підписок і наступних покупок пропонованих продуктів.

Безсумнівно, чим більше в передплатний базі людей, яким цікавий запропонований контент, тим більше число лідов можна отримати. І при грамотно вибудуваної ланцюжку торкань ці ліди дійсно конвертуються в покупки і скачування. Однак залишається питання – як же залучати клієнтів ззовні?

Проблема вирішується з допомогою платної реклами в різних медіа. Оплата публікацій в ЗМІ з вашої тематики, розміщення контенту у спільнотах, групах і форумах з цільовою аудиторією, контекстна реклама – ось деякі зі способів платного залучення клієнтів, які ви можете використовувати при наявності бюджету.

А що якщо бюджету немає або він зовсім невеликий? Які канали слід використовувати, щоб зробити кампанію максимально результативною? Відповідь проста – соціальні мережі.

Нижче викладено 5 причин, чому b2b-маркетологи зазнають невдачі при просуванні в соціальних мережах, а також поради про те, як цього уникнути.

1. Низька якість взаємодії з цільовою аудиторією в соціальних медіа

Мало хто з маркетологів серйозно переглядає акаунти передплатників своєї компанії ВКонтакте, Однокласниках, Фейсбуці, Твіттері та інших соціальних мережах. Навіть якщо у кожній з цих мереж сотні і тисячі людей, підписаних на стрічку якогось бренду, реальний відсоток зацікавлених клієнтів рідко перевищує 5%.

Проблема в тому, що в цьому випадку більшість компаній, що фокусуються на збільшенні обсягів, а не якості аудиторії. Не дивно, що вони не можуть створити потік вхідних клієнтів – їх цільова платоспроможна аудиторія є меншістю серед передплатників.

Як це виправити? Працюючи з соціальними мережами, вам слід концентруватися на якості ваших передплатників, на їх приналежності до вашої цільової аудиторії та платоспроможності, а не на кількості.

5 причин, чому ваш контент-маркетинг не дає результатів в соціальних мережах

2. Недостатня кількість контенту

Якщо компанія генерує достатню кількість корисного контенту, через деякий час самі передплатники з охотою будуть ділитися цією інформацією, а пошуковики будуть індексувати групу компанії в соцмережах. Однак на ділі компанії рідко створюють корисний контент і все частіше приділяють увагу розміщенню акцій та реклами товарів.

Як це виправити? Якщо ви не в змозі забезпечити потрібний обсяг якісного контенту, віддавайте його створення на аутсорсинг, інакше руху не буде.

3. Незнання ключових показників

Якщо запитати будь-якого b2b-маркетолога, який вартий своєї зарплати, скільки лідов він генерує в місяць, скільки компанія платить за одного ліда, скільки передплатників відкривають листи – він відразу ж надасть всі необхідні цифри. Але якщо запитати про найбільш популярних постах в VK, про кількість переходів з соціальних мереж, найбільш обговорюваних темах, найбільш активних передплатників у Twitter – він не зможе надати точних даних. Все що не вимірюється в бізнесі, результатів не приносить.

Як це виправити? Встановити бажані показники для соціальних мереж (кількість репостов, кліків, переходів, відсоток конверсії тощо) і почати відстежувати весь процес.

4. Відсутність відповідального за результати по SMM

Хто в компанії повинен відповідати за залучення в соціальні мережі передплатників, покупців, а також тих, хто формує громадську думку в обраній сфері діяльності? B2b-маркетолог, PR–агентство або SMM-менеджер? А, може бути, співробітники вашого відділу продажів або студент, найнятий на неповний робочий день?

Це повинен бути той, хто дійсно розуміє цільову аудиторію і концентрується на генерації лідів. У більшості компаній такої людини немає.

Як це виправити? Делегуйте контроль результатів роботи в соцмедіа одному відповідальної людини і запитуйте в нього інформацію з поставленим завданням і отриманого результату.

5 причин, чому ваш контент-маркетинг не дає результатів в соціальних мережах

5. Ігнорування переваг клієнтів при створенні контенту

Найчастіше, відділ маркетингу сам розробляє ідеї, не звертаючи ні найменшої уваги на те, що в даний момент відбувається в соціальних мережах. Маркетологи не звертають уваги на те, про що говорять передплатники, і яким контентом вони діляться зі своїми друзями.

Вміння чути і використовувати цю інформацію є критично важливим навиком для b2b-маркетологів і дозволяє створювати вірусний контент, використовуючи в його створенні те, що на даний момент популярно в мережах.

Як це виправити? Вкладайте гроші в засоби моніторингу, слідкуйте за самими великими клієнтами, а також тими, хто формує громадську думку у вашій сфері. Слухайте, про що говорять ваші клієнти, і користуйтеся цим.

***

Виправивши будь-яку з цих проблем, ви виведете результативність вашого контент-маркетингу на новий рівень. Не за один день, але за певний час.

Подумайте, які з перерахованих вище причин найбільше шкодять вашому контент-маркетингу? Може бути, у вас є ще якісь проблеми, які знижують його результативність? Поділіться з нами в коментарях нижче.

Адаптація матеріалу Картера Хостли 5 Reasons Why Social Media Is NOT Helping Your Content Marketing Results.

Читайте також:

  • Як створювати виральный контент для соціальних мереж: 7 порад
  • Чому соціальні мережі шкодять бізнесу і як уникнути негативного впливу SMM
  • Сім тактик підвищення ефективності реклами в соціальних мережах