5 способів знайти спільну мову з читачами блогу

308

Ви розумні і прекрасно розумієте, що для зростання аудиторії вашого блогу потрібно насамперед публікувати корисний контент. Ви ділитеся цінними порадами, роздаєте безкоштовні керівництва, але при цьому зовсім не спілкуєтеся з читачами. В вашому блозі все тихо і спокійно. Так, у вас є певний трафік, але не вистачає якоїсь іскри… Знайома ситуація? Тоді вам обов’язково потрібно прочитати цю статтю і скористатися нашими порадами. Завдяки їм ви зможете знайти спільну мову з аудиторією, створити в блозі домашню обстановку.

Порада №1. Пишіть простою мовою

Ніхто не пліткує з компанією. Ніхто не спілкується з роботом. Ніхто не дружить з корпорацією. Щоб залучити читачів, ваші тексти повинні бути людяними. Пишіть так, ніби ви розмовляєте з уявним другом. Заведіть розмову. Уявіть, які питання поставив би ваш друг, і дайте відповідь на них. Подумайте, з якими проблемами він би міг зіткнутися, і допоможіть адекватним радою. Не кажіть так, ніби ви робот або співробітник корпорації:

 • Використовуйте розмовну лексику, типу ага або о, чорт.
 • Не вживайте довгих і незрозумілих слів.
 • Використовуйте короткі речення. Не соромтеся починати пропозиції з прийменників і союзів (а, але, з-за, тому що, або).
 • Звертайтеся до читача напряму. Не бійтеся звертатися до нього на «ви».
 • Задавайте питання.
 • Скоротіть кількість прикметників і прислівників. Відмовтеся від пихатих і вигадливих фраз.

Пост для блогу – це не шкільний твір. Тут має явно простежуватися ваша індивідуальність. Додавайте якісь відмінні риси та особисті характеристики. Можна використовувати незвичайні запам’ятовуються слова. Нехай у ваших текстах будуть такі фрази, які використовуєте тільки ви і ніхто інший. Читайте свої пости блогу вголос. Відображає текст вашу позицію? Які моменти викликають сумніви?

Порада №2. Використовуйте метафори

Метафори вживають для того, щоб пояснити абстрактну ідею або спростити розуміння складних речей. Все так. Але ж метафори здатні на набагато більше. Метафори автоматично роблять блог більш живим і привабливим. Вони створюють образи, за допомогою яких читачі можуть бачити, відчувати, чути, відчувати смак або навіть запах того, про що ви говорите. Чим яскравіше і образніше метафори, тим простіше відчути ваше повідомлення. Ось, як можна впливати на читача за допомогою тексту. Ось, за рахунок чого ви можете стати більш яскравим, цікавим і переконливим.

Додайте ваші метафори додаткову дозу індивідуальності, виходячи з вашого особистого досвіду. Наприклад, якщо ви завзятий мандрівник, вживайте метафори на тему подорожей. Це дасть читачам уявлення про ваше життя і допоможе їм краще вас дізнатися. До того ж, це ще одна можливість для взаємодії. Знаючи про ваше захоплення подорожами, читачі напевно захочуть розпитати про ваші плани на літо або про ваші враження про ту чи іншій країні.

Метафори розкривають особисті риси вашого характеру. Завдяки їм легко здогадатися, що вам найбільше подобається: європейський футбол чи американський, класична музика або панк-рок, садівництво або кулінарія. Метафору можна також використовувати в якості теми для поста блогу. Виберіть будь-яку сферу (приготування їжі, боулінг, подорожі – неважливо) і шукайте асоціації, пов’язані з тематикою блогу.

Припустимо, ви ведете блог про контент-маркетингу і в якості ключової теми вибираєте велосипеди. Тут можна провести аналогію. Сказати, що найкращий спосіб вижити на шляху до вершин контент-маркетингу – любити те, що робиш. Якщо ви ненавидите писати, не змушуйте себе вести блог. Краще зніміть відео або найняти копірайтера.

Порада №3. Надихайте своїх читачів

Суть контент-маркетингу не тільки у навчанні і роздачі рад. Важливо надихати своїх передплатників, змінювати їх переконання і закликати до активних дій. Як надихати?

 • Посопереживайте читачам у вступному абзаці. Покажіть, що прекрасно розумієте їх проблеми. Це змусить їх прислухатися до ваших порад щодо їх вирішення.
 • Поділіться з ними корисним контентом. Опублікуйте цінні і легкі для реалізації поради, які принесуть людям реальну користь.
 • Закінчите пост надихаючим параграфом. Не допускайте загасання активності на вашому блозі. Тримайте читачів в постійній напрузі. Постійно підігрівати їх інтерес. Змусьте їх встати і почати діяти.

Ділитися порадами – це добре, але недостатньо. Крім цього, потрібно постійно підштовхувати читачів на застосування цих рекомендацій на практиці.

Порада №4. Знайдіть спільного ворога

Ваш авторитет блогера формується поступово. Ви захоплені своєю тематикою і впевненими кроками рухаєтеся до лідерства в своїй області. І начебто все добре. Але хто захоче мати справу з занудним старим професором? Або з нудним розумником? Іноді є сенс розповісти про своїх вразливих сторонах. Діліться не тільки накопиченим досвідом, але і чесно визнайте свої помилки. Покажіть, що ви звичайна людина, точно такий же, як і ваші читачі. Підкреслити подібність можна, вибравши спільного ворога. Але будьте обережні! Зайва фамільярність виглядає огидно. Переконайтеся, що ви з читачами на одній хвилі.

Порада №5. Будьте цікаві і зацікавлені

Можна подумати, що ведення блогу – дорога з одностороннім рухом. Ви пишіть, публікуєте та діліться постами. Але бути цікавим – тільки півсправи. Суть блогу не в оповіданнях про ваші досягнення, а у зверненні до читачів.

Прекрасним прикладом правильного блогінгу може стати Марк Шафер, ведучий блогу {grow} і автор декількох бестселерів. Нещодавно Марк опублікував свій 1000-ий пост. До речі, ви можете уявити, як би виглядав ваш 1000-ий пост? Про що б ви написали? Про те, як складно було на самому початку? Як багато ви досягли з тих пір? Марк надійшов зовсім інакше. Він персонально подякував своїх перших десятьох читачів і зізнався, що багато чого у них навчився і що саме вони надихнули його на старті.

Ось що ми маємо на увазі, кажучи «будьте зацікавлені і піклуйтеся про своїх читачів». Шукайте у них натхнення. Допомагайте їм і поважайте їх. Ставтеся до них, як до кращим друзям. Задавайте питання, питайте, як справи. Дізнавайтеся, чим ще можете допомогти.

Ще кілька коротких рекомендацій

 • Коли наступного разу будете відповідати на коментарі до своїх постів, не пишіть просто «спасибі». Вивчіть блог коментатора, дайте йому який-небудь пораду, похваліть або поставте запитання. Дайте зрозуміти, що ви його цінуєте. Як і всіх інших читачів.
 • Отримавши e-mail, не поспішайте відповідати загальними фразами. Розглядайте кожен лист як відмінну можливість зав’язати бесіду або перетворити звичайного читача у вашого шаленого фаната.
 • Не думайте про кількість відвідувачів, переглядів сторінок, шерингов і коментарів. Думайте тільки про одне лояльному читача, який скоро стане вашим фанатом.

C допомогою цих нескладних порад можна залучити аудиторію, дістати фоловерів і налагодити з ними дружні стосунки. Користуйтесь ними якомога частіше і не забувайте: лояльність читачів – половина успіху ваших публікацій.

Адаптація матеріалу 5 Ways to Bond with Your Blog’s Audience by Henneke Duistermaat.