5 страхів, які знижують ефективність контент-маркетингу, і як з ними боротися

316

Коли ви востаннє оновлювали свій блог? Місяць тому? Ні, так справа не піде. Ключове слово в контент-маркетингу – це «контент». Немає контенту, немає бізнесу. Але ж ви любите свою справу і не страждаєте відсутністю бажання. Так чому ж ви нічого не пишете? Можливо, ви просто боїтеся вести власний блог? Якщо так, то нічого дивного або страшного в цьому немає. Ви не самотні. Будемо боротися з цими страхами разом.

5 страхів, які знижують ефективність контент-маркетингу, і як з ними боротися

Боязнь викладати свої думки переслідує багатьох блогерів, навіть цілком успішних. Ніколи не помічали, що деякі з власників блогів публікуються рідше, ніж їхні гості? Причин цьому може бути тільки дві: вони зайняті іншими, більш важливими проектами або просто бояться писати. Напевно ви зустрічали таких людей. У них «добре підвішений язик», вони можуть годинами базікати в відеоблогах, але входять в стан нервового паралічу, коли справа доходить до письмового викладу з усім необхідним увагою до деталей. У результаті починається пошук будь-яких приводів, аби відтягнути те, що необхідно зробити. Знайдеться час потискати кота, підправити дизайн сайту, витратити півдня на перегляд демотиваторів – все що завгодно, лише б не братися за оновлення блогу.

Подібного роду страх не має очевидної причини тому, що є комплексним феноменом. Як правило, ми маємо справу з цілим набором фобій, кожну з яких потрібно ізолювати і перемогти окремо.

Фобія №1. Результат повинен бути ідеальний

Прагнення до бездоганній якості, звичайно, похвально, але часто може призвести до абсурдної витраті часу. Витратити три години на одногодинне справа просто, але чи варто воно того? Буде результат в три рази краще? Навряд чи. Тут доречно застосувати закон Парето – «більше» не означає «краще». Подумайте краще про те, з якою користю ви можете витратити той же час, створюючи новий контент, а не шліфуючи вже створений до дзеркального блиску.

Боїтеся, що почнеться нескінченний потік скарг? «Та тут професіоналізмом і не пахне!», «Жах, кошмар і повне розчарування!», «Ви там, що, перепили або просто з глузду з’їхали?» Не розпочнеться, перевірено часом. Зменшіть час, подивіться на результат, і ви прийдете до сумного, але в теж час утішливого висновку: раніше ви витрачали багато часу даремно, але все це в минулому.

Ще гірше, коли ви не просто витрачаєте на проект багато часу, а взагалі відкладаєте через страх не впоратися. А адже подібного роду настрої – смертний вирок для контент-маркетингу. Немає динаміки – немає доходу. Висновок? Знайдіть золоту середину і станьте «видужуючим педантом».

5 страхів, які знижують ефективність контент-маркетингу, і як з ними боротися

Відведіть собі певний час на виконання завдання. Дві години, так дві години. Змушуйте себе вкластися в термін. Ні, не варто себе надмірно ганяти, просто виділіть розумний період часу на виконання і «обробку напилком». Після закінчення терміну відкладайте напилок в бік і переходьте до наступної задачі.

Чого саме ви боїтеся? Що ваша аудиторія почне знущатися над вами? Нічого подібного не відбудеться. Скоріше, люди вкажуть вам на допущені в роботі помилки і допоможе їх виправити, а на дрібниці взагалі не звернуть уваги. Ви ж не станете видаляти свій улюблений блог закладок з-за очепятки? Конструктивна критика ж сама по собі є показником успіху. Якщо хтось вказує вам на помилки, та ще й пропонує спосіб їх виправити, це говорить про те, що у вас є аудиторія, якій небайдужа доля вашого блогу. Прислухайтеся, дякуйте, виправляйте. Ваша клієнтура оцінить двосторонній зв’язок.

Фобія №2. Ніхто не хоче мене слухати

На нашій планеті мешкають майже 7 мільярдів чоловік, серед яких завжди знайдуться ті, хто побажає вислухати вас і навіть заплатити за ваші ідеї. Це ті люди, які сподіваються на вашу допомогу, щоб змінити власне життя. Зрештою, у світі повно людей з успішним інтернет-бізнесом. Хто сказав, що ви не можете бути одним з них? Адже ви вирішили прочитати цю статтю, саме на нашому сайті, незважаючи на те, що це не єдина мотиваційна стаття і не єдиний сайт, контент-маркетингу? Якщо б ми жили в страху, що нас ніхто не захоче слухати, не було б ні статті, ні сайту, ні компанії. Не бійтеся.

Є одна річ, яка допоможе вам виділитися з натовпу і зайняти свою нішу. Що це?

Своя точка зору.

Насправді, це ключовий момент. Виробіть свій погляд на речі і пропонуйте людям розгорнуте думку. Що ви думаєте про ринку? Чим ваш погляд відрізняється від думок інших? Якщо ви об’єктивно не згодні з трендом – так і скажіть. А раптом ви опинитеся праві? У 2006 році майже ніхто не сприйняв передбачення Нуріеля Рубіні про прийдешнє глобальному кризі всерйоз. Пару років тому вже було не до жартів, а Рубіні іменували не інакше, як «пророком».

5 страхів, які знижують ефективність контент-маркетингу, і як з ними боротися

Мало мати свою точку зору, потрібно її відстоювати. Будьте вірними своїй ідеї і будьте готові заплатити ціну за свої переконання. Ні, ніхто не зрадить вас анафемі, бо немає жодної інквізиції. Але якщо ваша точка зору буде нестандартною, то одні люди будуть вас ненавидіти, а інші будуть слухати кожному вашому слову і справі.

Розплачуватися ж доведеться вашими нервами, але зовсім не обов’язково. Краще заздалегідь зрозумійте, що на одну людину, нахамившего вам, який звинуватив вас у непрофесіоналізмі, поганому смаку або банальної неправоті, знайдеться добрий десяток людей, яким подобаються результати вашої роботи. Чия думка для вас важливіше? Задоволених постійних клієнтів або пари-трійки буйствующих ненависників, які цілком можуть виявитися саботирующими конкурентами, психічно хворими людьми або і тим і іншим одночасно? Якщо хтось творить беззаконня на вашому сайті, не соромтеся використовувати великий і могутній банхаммер. Це ваш сайт, блог, ваш бізнес. Це не демократія. Буде краще, якщо ви не станете витрачати нерви, переживаючи про неконструктивну критику. Орієнтуйтеся на власну аудиторію, бо всім не догодити.

Фобія №3. Інші вміють краще

Дуже легко загнати себе в кут з самого початку, думаючи, що у кого-то це виходить краще». Ось тільки як можна порівнювати себе з ким-небудь, нічого не зробивши? А раптом краще вийде саме у вас? До того ж, як би не були хороші інші, завжди є нові ідеї і можливості, які ніхто ще не випробував на ділі. Будьте першими, і якийсь час у вас не буде конкуренції взагалі. Коли ж вона з’явиться, це буде доказом правильності ваших ідей.

5 страхів, які знижують ефективність контент-маркетингу, і як з ними боротися

Але справа не обмежується змістом. Манера викладу не менш важлива, ніж сам контент. Ви, безсумнівно, стикалися з опусами від різних «інтернет-гуру», які при всій своїй змістовності залишали неприємний осад, навіть почуття відрази. Вся справа в зарозумілості, снобізмі. Мало кому приємно читати текст, чи не звинувачував читача в дурості, ущербності та безнадії. Є таке старе добре вираз: «знайти з читачем спільну мову». Зробити це дуже просто – думайте про свою аудиторію, як про своїх друзів. Адже у вас є друзі? Звичайно, є! Нічого нового вигадувати не треба. Доступний мову і доброзичливість, приправлені жартом гумору або міцним слівцем (виключно для виразності, само собою) – ось і весь рецепт. Повірте, ваші читачі йдуть до вас в надії на раду, а це вже прояв дружби. Відповідайте їм взаємністю, і вони пробачать вам будь-які дрібні гріхи.

Фобія №4. Я не експерт

Головне, що вам потрібно знати про становлення експертом це те, що навряд чи хтось володіє повноваженнями роздавати титули експертів. Хто має право кваліфікувати інтернет-підприємців? Є тільки один критерій, за яким можна визначити справжнього експерта – успіх.

Припустимо, що ви хочете створити сайт з навчання кішок грі в шахи. Є у вас своя теорія і методика, але хто зможе сказати, експерт ви чи ні? Ніхто. Але якщо у всьому світі почнуть проходити змагання з шахів серед котів, і ваше ім’я буде передаватися з вуст в уста фанатів нового спорту, вважайте, що ви експерт, гуру і некволий підприємець. Куклачов і Джобс в одній особі.

5 страхів, які знижують ефективність контент-маркетингу, і як з ними боротися

Коли справа доходить до інтернет-бізнесу, немає ніяких справжніх жорстких критеріїв експертизи. Є лише певний рівень знань і досвіду, залежить від вашого особистого прагнення до самовдосконалення. У першу чергу тому, що сам інтернет занадто швидко еволюціонує. З часу виходу на ринок того ж Facebook минуло всього сім років. А чи можна вважати Цукерберга експертом? Можна. Він сам собі експерт. Батько-засновник найбільшої соціальної мережі, як-ніяк.

Отже: вчитися, вчитися і ще раз вчитися. Полазьте по популярних блогах, почитайте книги. Якщо у вас вже є прямі конкуренти, то погляньте, чим вони там займаються. Вони зробили відеокурс? Подивіться. Тільки не копіюйте ні в якому разі. Справа навіть не в правах, а в оригінальності. Хочете продавати – запропонуйте те, чого немає у конкурентів. Це вже наступний крок. Застосовуйте теорію на практиці, але винаходьте нововведення по ходу справи. Візьміть чужі напрацювання і поліпшите, та додайте трошки «Я». Адже насправді вам не потрібні конкуренти, чи не правда? Воювати з ними довго і нудно. Простіше перейти через вулицю і створити щось унікальне або, хоча б, вдосконалене. Створити щось з нуля може бути складно, тому не соромтеся брати існуючі напрацювання і розвиватися в новому напрямку.

Існує така думка, що прочитавши купу матеріалів можна самому стати експертом. Спірно, бо досвід необхідно заробляти, а експерт повинен бути практиком, а не просто теоретиком. Контент-маркетинг це не тільки філософія, але і прикладна наука. Питання ж полягає в іншому: а навіщо так довго чекати? Погляньте на шкільних вчителів. Це не професора. У них немає високих ступенів і світового визнання, але чи означає це, що вони марні? Аж ніяк. В очах дітей, так і більшості батьків, вони експерти. Для того щоб стати вчителем, потрібно лише знати більше, ніж учні. Ось і не бійтеся, що те, чого ви навчаєте, відомо всім. Ні, не всім. Завжди знайдуться ті, хто починає з нуля. Зробіть їх своїй початковій аудиторією і прогрессируйте разом. Навчилися чогось нового? Навчіть своїх друзів-читачів.

Фобія №5. Раптом не вийде?

Все може бути і бути все може. Скажіть краще, а де ви зараз? В якій точці свого життєвого шляху? Ви займаєтеся тим, що вам цікаво, чи не так? Ви досягнете успіху чи ні, покаже час. Що найгірше, що може статися? Повернетеся до своєї старої роботі, тільки і всього. Чи спробуєте заново. У будь-якому випадку, ніякої трагедії не буде. Так чому не спробувати? Якщо нічого не робити, то точно нічого не вийде. Перестаньте скаржитися і створюйте. Створюйте побільше – зайве завжди можна вирізати, залишивши потрібне і корисне. Тобто, спочатку кількість, а з кількості – якість. Якщо інші можуть, можете і ви. Якщо ніхто цього раніше не робив, ви будете першим.

5 страхів, які знижують ефективність контент-маркетингу, і як з ними боротися

Дуже може вийти так, що ми перерахували далеко не всі страхи, властиві блогерам. Щось забули? Напишіть і розкажіть! З одного боку, ви зможете подолати той самий страх, з іншого – допоможете іншим. Так і буде чим оновити ваш блог.

Адаптація матеріалу 5 Fears That Will Destroy your Internet Business and How to Banish Each.

Читайте також:

  • Ознаки працюючого і непрацюючого текстового контенту
  • 15 тез, які допоможуть вам дізнатися дещо нове про мотивації
  • Ваша картка товару не продає? Вся справа в страху…