6 джерел інформації для створення візуального контенту

452

Більшість людей — це візуали, для яких зоровий канал передачі інформації є домінуючим. Це одна з причин затребуваності візуального контенту. Ще одна причина його активного використання — високий потенціал виральности. За даними маркетингової компанії Socialbakers, в 2013 році зображення становили 93 % від найбільш тиражованих постів на Facebook.

Маркетологи розуміють роль візуального контенту в рекламних кампаніях, тому намагаються використовувати його як можна активніше. Однак фахівці стикаються з дефіцитом важливих і корисних для аудиторії даних, які можна візуалізувати за допомогою інфографіки та зображень. З цієї статті ви дізнаєтеся, де шукати інформацію, необхідні для створення візуального контенту.

6 джерел інформації для створення візуального контенту

Джерело № 1: дані вашої компанії

Якщо ви просуваєте проекти клієнтів, у вас не повинно бути нестачі інформації. Щоб переконатися в цьому, увійдіть в свій аккаунт в Google Analytics або «Яндекс.Метрика». Ось деякі ідеї, які можна використовувати для створення візуального контенту:

 • Порівняйте конверсионность посадкових сторінок в залежності від галузі і вартості продукту.
 • Знайдіть зв’язок між демографічними характеристиками і поведінкою аудиторії.
 • Візуалізуйте воронку конверсії і розкажіть читачам про типових поведінкових паттернах покупців.

Якщо ви досить довго ведете маркетингові кампанії клієнтів, ідеї для створення візуального контенту обмежуються тільки вашою фантазією. Навіть якщо з допомогою Analytics ви стежите тільки за ефективністю власного сайту, у вас набереться достатньо даних для створення декількох кейсів з візуалізацією.

6 джерел інформації для створення візуального контенту

Джерело № 2: дослідження

Мова йде про дослідження, які ви фінансуєте або проводьте самостійно. Фінансування досліджень по кишені великим компаніям. Якщо ви представляєте одну з них, попросіть підрядників оформити результати досліджень у вигляді інфографіки. Невеликим компаніям і маркетинговим агентствам доведеться проводити дослідження самостійно. Ось кілька ідей, які дозволять вам отримати важливі дані практично без витрат:

 • Проведіть серію A/B-тестів. Візуалізуйте результати спліт-експерименту з допомогою таблиць та графіків. Продемонструйте аудиторії варіанти сторінок, які ви тестували.
 • Опитайте відвідувачів сайту і передплатників у соціальних мережах. Візуалізуйте отримані дані. Список безкоштовних сервісів для проведення опитувань заощадить ваші кошти.
 • Проведіть фокус-групу з допомогою Google Hangouts. Опублікуйте запис заходи в корпоративному блозі. Оформіть результати зустрічі у вигляді інфографіки.
 • Спостерігайте за поведінкою відвідувачів сайту з допомогою «Вебвизора» або окулографических сервісів. Створіть графічний звіт про спостереження.

Джерело № 3: інформація від партнерів

Попросіть компанії, з якими ви співпрацюєте, надати статистичні дані про їх діяльність. Проаналізуйте їх спільно і опублікуйте отримані дані. Вам допоможуть наступні ідеї:

 • Запропонуйте банку, з яким ви співпрацюєте, проаналізувати ефективність системи інтернет-банкінгу. Покажіть, скільки часу та коштів економить корпоративний користувач системи, які переваги отримують інтернет-магазини, що використовують платіжні інструменти банку і т. п.
 • Попросіть інформацію у компанії, яка обслуговує вашу IT-інфраструктуру. Підрядник отримає безкоштовну рекламу, а ви отримаєте доступ до корисних даними, які сподобаються вашим клієнтам.

Джерело № 4: офіційні дані

Держава публікує офіційні статистичні дані. Використовуйте їх для створення візуального контенту. Ось деякі ідеї:

 • Порівняйте темпи зростання вашої галузі зі зростанням економіки в країні.
 • Порівняйте динаміку роздрібних продажів з продажами вашого продукту.
 • Порівняйте рівень доходів спеціалістів у вашій галузі з середньою зарплатою по країні.
 • Порівняйте динаміку зміни вартості вашого продукту з індексом споживчих цін.
 • Скористайтеся статистичними даними іноземних держав, щоб зіставити динаміку розвитку вашої галузі в Росії і за її межами.

Джерело № 5: переваги користувачів соціальних мереж та пошукових систем

Вивчаючи користувальницький контент у соціальних мережах, ви отримуєте цінні дані про потреби та уподобання аудиторії. Однак цю інформацію складно систематизувати і візуалізувати. Спробуйте вирішити цю проблему за допомогою сервісів моніторингу в соціальних мережах, наприклад, Socialmention, YouScan, Socialbakers, Google Trends.

6 джерел інформації для створення візуального контенту

Наступні ідеї допоможуть вам отримати інформацію, необхідну для створення цінного візуального контенту:

 • Вивчіть динаміку популярності запитів, пов’язаних з вашим продуктом, демографічний, географічний або сезонному розрізі.
 • Порівняйте частоту згадок брендів або продуктів в соціальних мережах.
 • Дізнайтеся, які соціальні мережі воліють покупці вашого продукту.

Джерело № 6: старий контент

У вас напевно є візуальний контент, який сподобався аудиторії. Використовуйте його ще раз. Для цього переробіть і актуализируйте стару публікацію. Наприклад, покажіть аудиторії динаміку змін. Приділіть увагу найважливіших пунктів з минулого публікації, додатково їх дослідіть і візуалізуйте отримані дані.

Також ви можете скористатися успішними публікаціями зарубіжних колег. Зробіть візуальний відповідь на їх контент. Наприклад, якщо американські маркетологи публікують графічний звіт про переваги інтернет-користувачів США, порівняйте їх з перевагами російської аудиторії.

Надлишок інформації, дефіцит ідей

В епоху інформаційного шуму говорити про брак інформації смішно. Швидше, маркетологи не завжди можуть вгадати, в яких даних потребує їх аудиторія в конкретний момент часу. Щоб вийти з цієї ситуації, поставте себе на місце читача. Подумайте, яка інформація потрібна вашим клієнтам для прийняття рішення про купівлю. Знайдіть і візуалізуйте ці дані.

Адаптація матеріалу 6 Easy Places to Find Data For Infographics, Charts and Other Visual Content by Liz Staplefoote.

Схожі матеріали:

 • Як знаходити кращий контент для шерінгу в соціальних мережах
 • Де взяти якісні ілюстрації для блогу чи сайту
 • 15 помилок веб-дизайну, які відлякують відвідувачів сайту