6 необхідних елементів вашої SEO-стратегії в 2014 році

343

SEO – це процес, а не метод. Для мене суть SEO – це збільшення кількості контактів бренду з ЦА, приходить з пошукових систем. І цей процес відбувається в умовах підвищеної мінливості середовища (пошукових систем). За минулий рік відбулося безліч різних змін в алгоритмах пошукових систем, і це, природно, повинно знайти відображення у вашої стратегії просування. На щастя, глобальні зміни в Google (обзавівся в минулому році новим алгоритмом Колібрі) і Яндексі (ввів антиспам-фільтр АГС-40, анонсував перехід на ранжування без посилань) жодним чином не стосуються фундаментальних засад та рекомендацій пошукових систем по пошуковому просуванню (рекомендації Google дивіться тут). Пошукові системи, як і раніше хочуть задовольняти інтереси тих сайтів, які дають релевантні відповіді і володіють максимально високим рівнем довіри.

Але що це означає? Що ми повинні робити у 2014 році? Які фактори в «старому SEO» явно недооцінені, і їх роль буде набагато вище в «новому SEO»?

1. Часто оновлюваний блог з справжньої експертизою в темі

Розмови про корпоративному блоггинге йдуть давно. Боязкі спроби в цій області ми теж спостерігаємо не перший рік. Але сьогодні вже очевидно: корпоративний блог – це не «іграшка» маркетологів і не «примха» власників бізнесу, а серйозний інструмент побудови бренду та покращення комунікації з аудиторією. Нарешті, корпоративний блог – кращий спосіб показати вашу експертизу в тематиці, якою ви займаєтеся.

З нашого досвіду, корпоративний блог сьогодні – один з кращих способів для молодих сайтів почати отримувати трафік з органічної видачі. Звичайно, трафік ви отримаєте тільки в тому випадку, якщо ваш блог буде цікавий аудиторії, і вам дійсно є що сказати.

6 необхідних елементів вашої SEO-стратегії в 2014 році

2. Ідентифікація авторства в Google

Проблема визначення авторства контенту існує. Потрібно розуміти, що визначення авторства в пошукових системах – це складний алгоритм, який приймає рішення на користь того чи іншого сайту на підставі різних сигналів. В панелі вебмастера Яндекс вже давно працює функція «оригінальні тексти». При цьому Яндекс відкрито говорить, що не гарантує облік заявки на авторизацію тексту у роботі пошукових алгоритмів. Google пішов дещо іншим шляхом. Він дозволяє не просто подавати сигнал про ваше авторство, він дозволяє прив’язувати ваш контент до вашої сторінці в Google+. Концепція верифікації авторства в Google, – мабуть, не тільки підтвердження авторства. Очевидно, що ми переходимо з інтернету, як анонімної середовища, до інтернету верифицированному. Google, завдяки своєму інструменту верифікації автора, вже сьогодні дозволяє одержувати більш високий CTR в органічній видачі (за рахунок того, що в сніппеті буде фотографія автора контенту). Це, очевидно, шлях до ранжирування не в прив’язці до рівня довіри до сайту, а в прив’язці до авторитету автора, який опублікував той чи інший матеріал. Я підозрюю, що рано чи пізно алгоритм ранжирування буде враховувати, хто є автором контенту. І популярні автори, мають публікації з високим відгуком аудиторії, будуть ранжируватися вище, ніж непопулярні.

6 необхідних елементів вашої SEO-стратегії в 2014 році

3. Семантична микроразметка

Про семантичної розмітки говорять давно, але – треба визнати – минулий рік ніяк не можна назвати революційним. Кількість сайтів, що використовують мікророзмітку, за моїми суб’єктивними оцінками, ще не дуже велике – думаю, менше 20%. Тим не менш, мікророзмітку рано списувати з рахунків. Очевидно, пошуковикам (поки ще) потрібні додаткові семантичні підпірки, що дозволяють описувати сутності та об’єкти індексованих на сторінках для формування більш різноманітних і релевантних фрагментів на сторінці видачі. Я не чекаю, що новий сплеск інтересу до микроразметке з боку власників сайту з’явиться сам собою. Для цього потрібно розвиток і самих форматів мікроданих (насамперед мова про schema.org, звичайно). Я думаю, що кількість описуваних класів на сторінці зросте, а слідом за цим зросте і зацікавленість вебмайстрів до цього інструменту. В умовах, коли CTR в органічній видачі є одним з важливих факторів ранжирування, ігнорувати мікророзмітку може обернутися серйозною втратою трафіку. Правда, виникає питання: як микроразметка позначиться на «Островах», якщо вони все-таки будуть впроваджені? Наскільки я можу судити, «Острова» припускають свій формат виводу інформації в сніппеті. Цілком можливо, що Яндекс своїми «Островами» може взагалі вбити розвиток мікророзмітки в рунеті. Але поки цього не сталося, рекомендую всім почати працювати з микроданными.

6 необхідних елементів вашої SEO-стратегії в 2014 році

4. Ключові слова в тексті

Про це факторі хотів сказати особливо. Семантична релевантність – відповідність сторінки запитом – один з основоположних принципів роботи пошукових систем. Але пошуковики не стоять на місці. Епоха текстового переспама остаточно канула в лету. Пошуковики вдосконалювали свої алгоритми не лише у відокремленні якісних зовнішніх сигналів – очевидно, вони робили серйозну роботу і за визначенням семантичної значущості на сторінках сайту, нарощували бази синонімів, вдосконалювали принцип індексації латентної семантики. Що важливо і потрібно враховувати вже зараз. Просто створення тексту заради насичення його ключами – навіть якщо текст не буде переспамлен – більше не працює. Ми навіть не рекомендуємо своїм копірайтерам вписувати ключі в текст. Ключі потрібно тримати в голові, а не вписувати їх. Текст має бути логічним, послідовним, а головне – відповідати тим завданням, для яких він був створений (зрозуміло, що у кожного тексту повинна бути своя завдання: текст картки товару повинен розповідати про товар, стаття у блозі повинна давати певний погляд на проблему та її вирішення). Ключі в тексті – це не панацея, а один з багатьох сигналів для пошукових систем. І рівень залучення у текст – набагато важливіше, ніж щільність ключа на сторінці. Ніякої щільності ключа на сторінці більше немає.

6 необхідних елементів вашої SEO-стратегії в 2014 році

5. Цінність сайту/смислова унікальність

Останнім часом вже багато фахівців визнають: сайт повинен володіти якоюсь доданою цінністю. Недостатньо бути унікальним з точки зору побудови фраз. Унікальність повинна бути смислова. Як її досягти? На наш погляд, для цього потрібно виконати дві умови. Перше: ви повинні бути експертом в тій ніші, в якій працюєте. Без глибокого знання проблематики, послуг, товарів неможливо бути корисним аудиторії. Суть контент-маркетингу – не вміння створювати контент, а вміння ділитися своєю експертизою. Друга умова: у випадку, якщо ваша тематика досить широко висвітлюється іншими майданчиками, потрібен інший погляд, потрібно вміння робити правдиві, але не стандартні і загальновизнані висновки. Ключове слово тут: правдиві. Ви не повинні бути оригінальним тільки для того, щоб бути оригінальним. Але друга умова, насправді, випливає з першого. Неможливо домогтися справжньої оригінальності, якщо ви не є експертом. Смислова неунікальність контенту – одна з причин падіння трафіку на сайті і навіть накладання фільтрів (йдеться, насамперед, про сімействі фільтрів АГС). Відразу відповім на ваш можливий запитання: а як пошукові системи визначають смислову неоригінальність текстів? Ще раз повторю свою думку: пошуковики в даний час – це не тільки алгоритми аналізу зовнішніх сигналів, це серйозний лінгвістичний аналіз сайту
– насамперед, природної мови і коефіцієнтів «водянистості» текстів. Цю роботу можливо алгоритмізувати, як би не здавалося вам це дивним. Загалом, вся індустрія рерайтингу і SEO-копірайтингу повинна зникнути в найближчі роки. Ніякого SEO-копірайтингу немає.

6 необхідних елементів вашої SEO-стратегії в 2014 році

Читайте також: Унікальність контенту: розвінчання головного SEO-міфу

6. Персоналізація вмісту

Про персоналізації контенту останнім часом говорять все. Але є відчуття, що мало поки хто дійсно розуміє важливість цього. Тим не менш, важливість персоналізації контенту – особливо для ecommerce-проектів – буде ставати в поточному році все більш очевидною. Основне завдання персоналізованого контенту – давати відвідувачам тільки ту інформацію, яка може їх зацікавити. Відомо, що персоналізація контенту вже сьогодні впроваджена і успішно показала себе на сайтах найбільших світових трафікогенераторів – пошукових систем, соціальних мереж, найбільших онлайн-ретейлов т. д. Підвищений інтерес до персоналізації контенту в 2014 році ми пов’язуємо з високою ймовірністю появи саме в цьому році простих, порівняно недорогих і зрозумілих інструментів, що дозволяють персоналізувати контент на будь-якому сайті. Все, що може значно поліпшити конверсію на сайті, рано чи пізно стає доступно всім гравцям ринку. Інструменти персоналізації контенту набирають обертів і стають все більш популярними. Ми, наприклад, вже почали активно тестувати visualwebsiteoptimizer.com і вам радимо.

6 необхідних елементів вашої SEO-стратегії в 2014 році

Висновок

Багато важливі складові елементи пошукового просування не змінюються роками, але це не означає, що ринок стоїть на місці. Він розвивається, видозмінюється. З’являються нові інструменти і методики. Тільки володіючи базовим досвідом в пошуковому маркетингу і постійно розширюючи його, вивчаючи свіжі тенденції і використовуючи рекомендації пошукачів як керівництво до дії, можна успішно займатися пошуковим просуванням.

Читайте також:

  • Google ввів новий вид покарання за спам в розширені сніппети: чи загрожує воно вашому сайту?
  • Як відстежувати кількість і джерела лідів: покрокова інструкція зі скріншотами
  • В очікуванні скасування посилального