6 порад з використання Google Analytics для просунутих користувачів

381

Більшість маркетологів використовує систему Google Analytics. Однак мало хто з фахівців користується всіма можливостями цього інструменту. Більш того, багато оптимізаторів заходять в свій аккаунт для галочки. Вони не розуміють дані, які їм потрібні і для чого.

У цій статті ви знайдете поради, які розширять ваші можливості при використанні Google Analytics. Можливо, ви не станете просунутим користувачем цієї системи відразу після прочитання матеріалу. Але ви дізнаєтеся, що Google Analytics потрібна не тільки для відстеження динаміки відвідуваності і показника відмов.

6 порад з використання Google Analytics для просунутих користувачів

Забивати цвяхи планшетом незручно

Google Analytics — багатофункціональна система моніторингу ефективності сайту і маркетингових кампаній. Використання цієї системи тільки для моніторингу відвідуваності можна порівняти з забиванням цвяхів планшетним комп’ютером. Цвях ви напевно заб’єте. Але ж планшет потрібен не для цього, правда?

В цій статті ви не знайдете повного огляду функцій Google Analytics. Однак ви познайомитеся з шістьма можливостями цієї системи, про яких знає далеко не кожен маркетолог. Зокрема, ви дізнаєтеся:

 • Як порівнювати поведінку певної демографічної групи з поведінкою середньостатистичного користувача.
 • Скільки коштують відходи користувачів з сайту в грошовому вираженні.
 • Як в деталях вивчити конверсійний шлях відвідувача.
 • Як не пропустити аномальні зміни трафіку.
 • Як аналізувати трафік в ретроспективі.

Порада № 1: створюйте довільні категорії користувачів

Швидше за все, ви вивчаєте демографічні характеристики аудиторії. Ви також можете об’єднувати користувачів в довільні категорії, виділивши ознаки для категоризації самостійно.

Скористайтесь меню «Аудиторія — інтереси — огляд». Ви побачите три звіту: «Близька категорія», «Сегмент товарів, присутніх на ринку» та «Друга категорія».

6 порад з використання Google Analytics для просунутих користувачів

Ці звіти дають вам уявлення про інтереси відвідувачів вашого сайту. Наприклад, ви дізнаєтеся, що 6,33 % відвідувачів вашого сайту стежать за технічними новинками, 5,21 % люблять фільми, а 3,52 % не можуть прожити і півдня без випусків свіжих новин. 9 % відвідувачів працюють у фінансових установах, а 5 % продають нерухомість.

Тепер поверніться до демографічними ознаками. Скористайтесь меню «Аудиторія — демографія — вік». Ви отримаєте дані про розподіл аудиторії за статтю та віком. Наприклад, велика частина аудиторії сайту X являє вікову категорію від 25 до 34 років.

6 порад з використання Google Analytics для просунутих користувачів

Серед відвідувачів цього ресурсу домінують чоловіки.

6 порад з використання Google Analytics для просунутих користувачів

З допомогою стандартних звітів ви дізналися, що багатьох відвідувачів вашого сайту можна описати так:

 • Чоловік у віці від 25 до 34 років.
 • Цікавиться технічними новинками, фільмами та новинами.
 • Працює у фінансових установах або в сфері нерухомості.

Тепер приступайте до створення категорії на основі самостійно виділених ознак. Для цього скористайтесь меню «Аудиторія — огляд — всі сеанси». Після цього виберіть опцію «Створити сегмент».

Назвіть нову категорію відвідувачів і заповніть запропоновані системою поля.

6 порад з використання Google Analytics для просунутих користувачів

Виберіть опцію «Перевірити», щоб зрозуміти, скільки відвідувачів потрапляє в потрібну категорію. Після збереження даних ви можете порівнювати поведінку представників нової категорії з поведінкою середньостатистичного користувача сайту. Скориставшись меню «Дата першого сеансу», ви можете згрупувати користувачів нової категорії з часу першого відвідування вашого сайту. Це можна використовувати для підвищення ефективності ремаркетинговых кампаній.

Порада № 2: привласнюйте цілям грошову цінність

Ви напевно маєте відстежуєте мети з допомогою Google Analytics. Якщо ви не робите цього, Google Analytics вам не потрібен, так як стежити за відвідуваністю можна за допомогою більш простих інструментів.

Більше того, просто відстежувати мети недостатньо. Привласнюйте цілям грошову цінність. Навіщо? Наприклад, привласнюючи цілям грошову цінність, ви зможете оцінювати в грошовому еквіваленті кожний лід, що випадає з конверсійної воронки на тому чи іншому етапі.

Щоб привласнити мети грошову цінність, скористайтесь меню «Адміністратор — цілі».

6 порад з використання Google Analytics для просунутих користувачів

Ви побачите список цілей. Вибравши одну з них, ви потрапите на сторінку, інтерфейс якої дозволяє присвоювати мети грошову цінність.

6 порад з використання Google Analytics для просунутих користувачів

Як зазначалося вище, присвоївши мети грошову цінність, ви зможете оцінювати відбулися конверсії в грошовому еквіваленті. Це дозволить вам переосмислити оптимізацію конверсійної воронки. Потрібно скоротити шлях відвідувача до мети? Або змінювати навігаційне меню, щоб утримувати відвідувачів від відходу з сайту? Треба спростити дизайн посадкової сторінки? Присвоївши цілям грошову цінність, ви почнете задавати собі правильні питання і шукати на них відповіді.

Порада № 3: вивчайте конверсійні шляху

Не звертайте уваги на цей рада, якщо всі відвідувачі вашого сайту ведуть себе так:

 • Побачивши посилання в природному видачу або контекстне оголошення, негайно переходять на ваш ресурс.
 • Приземляються на посадкову сторінку і відразу приймають конверсионное пропозицію.
 • Оформляють і оплачують угоду.

Кажете, більшість ваших покупців перед операцією заходить на сайт кілька разів з різних девайсів? Тоді вам необхідно вивчати конверсійні шляху. Ця інформація допоможе вам зрозуміти, як насправді поводяться відвідувачі перед покупкою.

Скористайтесь меню «Конверсії — багатоканальні послідовності — основні послідовності переходів». Ви побачите топ-10 конверсійних шляхів.

6 порад з використання Google Analytics для просунутих користувачів

Ви можете вибрати додатковий параметр аналізу. Наприклад, шляхом конверсії можна зіставити з ключовими фразами (Додатковий параметр — джерела трафіку — шлях ключових слів).

Порада № 4: створюйте власні оповіщення

Система Google Analytics автоматично оповіщає вебмастера про регулярні події. Однак це не дозволяє своєчасно реагувати на аномалії, наприклад, різкі сплески або провали відвідуваності. Тут вам не обійтися без функції «Мої оповіщення».

Скористайтесь меню «Оповіщення — огляд мої сповіщення». Потім виберіть «Керування оповіщеннями — нове оповіщення».

6 порад з використання Google Analytics для просунутих користувачів

Ви потрапите на сторінку, інтерфейс якої дозволяє вибрати параметри нового оповіщення. Виберіть необхідні параметри, назвіть оповіщення і виберіть опцію повідомлення по електронній пошті. Після цього збережіть оповіщення.

Порада № 5: вивчайте динаміку відвідуваності в ретроспективі

Як зазначалося вище, багато користувачів Google Analytics використовують цю систему тільки для моніторингу відвідуваності. При цьому вони вивчають тільки поточний трафік. Ви можете розширити ефективність аналітики, вивчаючи динаміку відвідуваності в ретроспективі. Наприклад, ви можете порівняти поточний трафік з показниками довільно обраного періоду.

Виберіть меню «Аудиторія — огляд». Скористайтеся випадаючим меню в правій верхній частині сторінки:

6 порад з використання Google Analytics для просунутих користувачів

Встановивши бажаний діапазон дат і вибравши період для порівняння, ви отримаєте необхідний графік.

6 порад з використання Google Analytics для просунутих користувачів

Рада № 6: додавайте анотації до звітів

За допомогою функції «Анотації» ви можете робити позначки на графіках та діаграмах. Зробивши позначки доступними для всіх фахівців, що працюють над просуванням проекту, ви підвищите ефективність спільної роботи.

Щоб створити коментар, скористайтеся кнопкою під графіком:

6 порад з використання Google Analytics для просунутих користувачів

Після цього скористайтесь меню «Додати коментар». Ви побачите інтерфейс, що дозволяє створювати позначки.

6 порад з використання Google Analytics для просунутих користувачів

Ви можете зробити коментар доступним тільки для вас або для всіх фахівців, які користуються вашим обліковим записом Google Analytics.

Просунуті маркетологи використовують Google Analytics усвідомлено

Описані вище функції допоможуть вам отримувати важливі дані, необхідні для підвищення ефективності маркетингових кампаній. Однак уміння користуватися тими або іншими функціями не робить вас просунутим користувачем. Досвідчені маркетологи входять в акаунт Google Analytics, уявляючи, яку інформацію вони хочуть отримати. А функції системи залишаються інструментами отримання потрібних даних. Дилетанти використовують всі функції, у тому числі просунуті, заради самого використання. Вони не знають, що робити з отриманими відомостями.

А які просунуті можливості Google Analytics використовуєте ви?

Адаптація матеріалу 6 Google Analytics Tips for Business Insight Way Beyond Traffic by Dan Shewan.

Читайте також:

 • Як відстежувати кількість і джерела лідів: покрокова інструкція зі скріншотами
 • 16 метрик, які повинен відстежувати кожен інтернет-маркетолог
 • Як відстежувати уточнений показник відмов за допомогою диспетчера тегів Google