6 причин, за якими ваші клієнти не повинні створювати контент самостійно

310

Як відомо, блогінг є відмінним інструментом для просування бізнесу. І якщо ви читаєте цей пост, то, швидше за все, так чи інакше, використовує її для досягнення своїх маркетингових цілей.

Ви, напевно, вважаєте себе успішним маркетологом або SEO-спеціалістом, але іноді клієнтам здається, що вони розумніші за вас, і вони починають проявляти недоречну ініціативу. Мова йде про так званих «клієнтів-вискочок», які не дають вам спокійно виконувати свою роботу. «Я сам напишу цей текст», «Я співробітник цієї компанії, тому зможу написати про неї краще», «Я добре розбираюся в цій тематиці» – ось деякі з типових фраз, які вони використовують.

Однак тут виникає одна проблема – більшість з цих людей просто-напросто переоцінюють свої можливості. Ви це прекрасно розумієте і відчуваєте себе ніяково. З одного боку, ви точно знаєте, що дана задача їм не під силу. З іншого боку, не хочете псувати відносини зі своїми клієнтами, тому не можете сказати їм правду. Як же бути?

Співробітники американської компанії Content Equals Money, що спеціалізується на створенні контенту, переконані в тому, що клієнти ніколи (за винятком рідкісних випадків) не повинні писати власний контент. І ми з ними згодні. Далі наведено 6 причин, які аргументують цю точку зору.

1. 99% клієнтів не вміють писати.

Для вас це очевидний факт, але, ясна річ, ви не можете безпосередньо заявити про це своїм клієнтам. Безумовно, можна мимохідь порекомендувати їм спеціальну літературу чи статті з копірайтингу, але чи змінить це ситуацію? Багато людей, незважаючи на наявність вчених ступенів, відмінних комунікативних навичок та загальної ерудованості, просто не вміють правильно складати тексти.

2. Навіть якщо клієнти вміють писати, вони рідко розбираються в специфіці веб-контенту.

Якщо ваш клієнт вміє писати оповідання або статті для журналів, це ще не означає, що він зможе наповнювати контентом сайти і блоги. Адже тексти, що публікуються в інтернеті, повинні не тільки мати естетичну цінність, але і приносити фінансовий прибуток. Зрозуміло, якщо людина наділена письменницьким талантом, він завжди зможе навчитися писати тексти для інтернет-ресурсів. Однак для цього потрібен час, а, як відомо, час – гроші!

3. Клієнти не можуть поглянути на ситуацію з боку.

Кожному з нас коли-небудь доводилося писати тексти про себе – будь то шкільний твір на тему «Розповідь про себе» або супровідний лист при пошуку роботи. Зізнайтеся, це не найпростіше завдання. Ви можете витратити багато часу на складання подібних текстів, але так і не написати нічого путнього. З чим це пов’язано? Справа в тому, що люди не можуть відкинути емоції, коли мова йде про їх життя або персони. Крім того, людина не може бути повністю об’єктивним, коли пише про себе: деякі можуть перебільшувати свої достоїнства і применшувати недоліки і навпаки.

Інша справа – доручити складання контенту стороннього фахівця. Він вже не буде емоційно залучений в ситуацію, оскільки буде писати про іншу людину. Крім того, текст вийде більш об’єктивним, оскільки фахівець буде бачити загальну картину, а не лише її фрагмент.

4. У клієнтів немає зайвого часу.

Багато фахівці, добре обізнані у своїй справі, приймають рішення про створення блогу, в якому можна буде ділитися своїми професійними секретами. Вони впевнені в тому, що ніхто з їхніх помічників не впорається з цим завданням, тому звалюють цю ношу на себе. Однак через якийсь час розуміють, що взяли на себе занадто багато.

Не забувайте про те, що в добі всього 24 години. Якщо ви цілий день зайняті роботою або бізнесом, то у вас навряд чи залишиться час на те, щоб вести свій блог, хіба що ви відмовитеся від сну і особистого життя. Але хто готовий на такі жертви? Та чи варті вони того?

Замість того, щоб ускладнювати собі життя, краще доручити справу фахівцям. Складання контенту – це їх професійний обов’язок, тому у них завжди знайдеться час на виконання завдання.

5. За клієнтами доводиться багато чого переробляти.

Якщо ви є співробітником SEO-агентства, то знаєте, що це дійсно так. Ви напевно стикалися з подібною ситуацією:

Клієнт: «Я хочу наповнити блог оптимізованим контентом.»
Агентство: «Добре, давайте приступимо до роботи!»
Клієнт: «Але я хочу сам писати тексти, оскільки я знаю свою компанію краще.»
Агентство: «… добре, а що ви знаєте про SEO?»
Клієнт: «Нічого. Я просто напишу текст, а ви оптимізуєте.»
Агентство: «Але ж ці два процеси пов’язані один з одним. Неможливо відокремити текст…»
Клієнт: «Не хвилюйтеся! Я впевнений, ви впораєтеся. Адже ви справжні експерти!»
Агентство: «…»

Багато клієнтів вважають, що SEO є чарівною паличкою – варто змахнути нею перед готовим текстом і можна насолоджуватися неймовірними результатами. Однак у подібних ситуаціях, співробітникам SEO-агентств доводиться виконувати додаткову роботу, переробляючи текст, і, відповідно, витрачати набагато більше часу. А деякі з них навіть змушені вислуховувати невдоволення клієнтів або сперечатися з ними. Саме тому ми завжди виступаємо за те, щоб SEO-агентства складали тексти самі або співпрацювали з копірайт-агентствами.

6. В кінцевому підсумку, клієнти витрачають набагато більше часу і коштів.

Складно зрозуміти, чим керуються клієнти, вирішуючи писати тексти самостійно. Можливо, вони вважають, що краще розбираються в темі, або хочуть заощадити гроші. Але як показує практика, їх ініціативність обходиться їм дорого, оскільки вони витрачають більше часу і коштів на створення якісного контенту. Як свідчить народна мудрість: скупий платить двічі.

Коли мова йде про складання контенту і пошукової оптимізації, найкраще, що можуть зробити клієнти – це повністю доручити дані завдання професіоналам. Тоді їм не доведеться шкодувати про час і кошти, витрачені даремно.

Висновок

Отже, ми сподіваємося, що тепер ви точно впевнені в тому, що складання контенту – це прерогатива професійних копірайтерів і SEO-фахівців. Наступного разу, коли вам зустрінеться вкрай самовпевнений клієнт, зважте всі за і проти, перш ніж дозволити йому проявити ініціативу. Зрозуміло, вам буде непросто переконати його в своїй правоті, але, як кажуть, спроба – не тортури.

Чи вдавалося вам припинити зайву ініціативність клієнтів? Які засоби ви використовували для цього? Поділіться з нами своїм досвідом.

Переклад і адаптація матеріалу Бена Річардсона 7 Reasons Why Your Clients shouldn’t Write Their Own Content.