6 просунутих тактик внутрішньої оптимізації за допомогою ключових слів

341

Вміє читати людина легко розуміє, про що йде мова на веб-сторінці. А ось пошуковим системам доводиться потрудитися, щоб визначити відповідність сторінки того чи іншого запиту. На допомогу їм приходять маркетологи з підказками. Раніше такі підказки називалися SEO. Сеошники нашпиговували тексти ключовими словами, купували посилання з анкорами і використовували інші шаманські техніки. Потім пошукові системи порозумнішали: вони навчилися не тільки визначати релевантність сторінок без підказок, але і карати занадто нахабних підказчиків-маніпуляторів. Але пошуковики залюбки прислухаються до розумним рекомендацій маркетологів. Саме про них піде мова нижче.

6 просунутих тактик внутрішньої оптимізації за допомогою ключових слів

Ви можете використовувати описані нижче тактики внутрішньої оптимізації сторінок в комплексі або окремо. Зверніть увагу, дані способи зачіпають тільки деякі алгоритми визначення релевантності сайтів пошуковими системами. Тому їх не можна вважати універсальними рецептами, що гарантують зростання трафіку та перші позиції в пошуку. Тим не менше, ці тактики збільшують видимість вашого сайту для користувачів пошукових систем. Методи внутрішньої оптимізації описуються від простого до складного, але ви можете використовувати їх в довільному порядку.

Читайте також: 20 тактик линкбилдинга, які більше не працюють

1. Використовуйте ключові слова

Як відомо, на початку було слово, і слово було ключовим. Ви, звичайно, пам’ятаєте ці чудові тексти з щільністю ключових слів 3,141592 %, використані тільки в прямому входження і вписані під кутом 45 ° при світлі повного місяця. Сьогодні keyword stuffing працює проти вас. Але ключові слова залишаються актуальними, незважаючи на падіння ваги цього чинника ранжирування.

Якщо ви говорите або пишете про машину часу, ви не можете не вживати в мові термін «машина часу». Якщо пошуковики індексують сторінку, присвячену певній темі, вони не можуть і не зможуть не звертати увагу на релевантні ключові слова. Роботи пошукових систем шукають ключі в певних частинах веб-сторінок: тайтлах, заголовках і підзаголовках, атрибути alt зображень, в тексті.

Допомагайте пошуковику знайти потрібні ключі до найважливіших частинах сторінок. Не зловживайте цим методом: сьогодні немає підтверджень, що одна сторінка може ранжуватися вище іншого тільки завдяки більш високій частоті використання ключових фраз.

6 просунутих тактик внутрішньої оптимізації за допомогою ключових слів

2. Допоможіть оптимальної щільності ключів в тексті

Словосполучення «щільність ключових слів» вийшло з обігу маркетологів за непотрібністю. А ось пошукові системи все ще підраховують частоту використання для визначення важливості ключів. Вони роблять це за допомогою формули TF-IDF.

TF (англ. term frequency) — це частота вживання ключа на сторінці. IDF (англ. inverse document frequency) — це зворотна частота використання ключа на сукупності аналогічних сторінок. З точки зору роботів, важливість ключового слова прямо залежить від частоти його вживання на сторінці, а також обернено залежить від частоти вживання ключа на аналогічних сторінках.

Наприклад, уявіть, що на сторінці сайту по три рази вживаються ключі «програма» і «веб-програмування». Чи означає це, що сторінка має однакову релевантність відповідним запитам? Немає, так як слово «програма» набагато частіше вживається на інших сторінках порівняно з ключем «веб-програмування». З точки зору роботів розглянута сторінка більш релевантна другому запитом.

Чи означає це, що маркетологам необхідно розраховувати коефіцієнти TF і IDF для кожного ключа, щоб збільшити співвідношення у формулі? Немає, так як в цьому випадку ви скотіться до банального keyword stuffing. Тоді як домагатися оптимальної щільності ключів? Просто намагайтеся докладно розкривати теми, пишіть природною мовою і не прагнете вписувати ключі. У цьому випадку у ваших текстах потрібні терміни будуть вживатися з оптимальним співвідношенням TF-IDF.

Читайте також: Як ефективно використовувати ремаркетинг: посібник для чайників

3. Використовуйте синоніми

Щодня Google обробляє понад 6 млрд запитів. Завдяки алгоритмом «Колібрі» і технології deep learning найбільший пошуковик світу вміє визначати і без ключів, що саме шукає користувач.

За даними Google, синоніми відіграють важливу роль при формуванні видачі для більш ніж 70 % запитів. Тому найбільша пошукова система світу має словника синонімів для мільярдів пошукових фраз. Завдяки цьому Google включає в видачу релевантні сторінки, на яких не вживається ключове словосполучення.

6 просунутих тактик внутрішньої оптимізації за допомогою ключових слів

Google знає толк в кошаках і розуміє синоніми

Зверніть увагу, Google розуміє наміри користувача, який шукає фотографії великих кішок.

6 просунутих тактик внутрішньої оптимізації за допомогою ключових слів

Природно використовуючи синоніми, ви підвищуєте релевантність сторінки як основного, так і близьким за змістом запитам. Тому сміливо вважайте синоніми заміною застарілого keyword stuffing.

Читайте також: На які групи у соцмережах варто підписатися, якщо ви цікавитеся інтернет-маркетингом?

4. Враховуйте візуальну сегментацію сторінки

Вище сказано, що пошукові системи в першу чергу шукають ключові фрази в найбільш важливих частинах сторінки, включаючи заголовок, title і alt. Також пошукачі враховують візуальну сегментацію сторінок.

6 просунутих тактик внутрішньої оптимізації за допомогою ключових слів

Подбайте, щоб основні ключі були присутні в тілі сторінки. Ця рекомендація набуває додаткової важливості в контексті зростання мобільного трафіку, так як мобільні браузери ховають від користувача деякі елементи сторінки.

6 просунутих тактик внутрішньої оптимізації за допомогою ключових слів

5. Допомагайте пошуковикам визначати семантичне відстань і взаємозв’язок термінів

Семантичне відстань визначає взаємозв’язок термінів, які використовуються в тексті. Мова йде не про фізичну дистанції між словами, яку можна було б виміряти в сантиметрах або у кількості знаків між окремо взятими словами. Семантичне відстань відноситься до взаємозв’язку між фразами, реченнями, абзацами і іншими елементами HTML.

Як пошуковики розуміють, що слова «такса», «лабрадор», «вівчарка» пов’язані зі словосполученням «породи собак»? Вони одночасно визначають відстань між словами і фразами всередині окремих елементів HTML, а також семантичну близькість слів. Зазвичай слова і фрази, які знаходяться в межах одного параграфа, семантично близькі один до одного порівняно зі словами та фразами з інших елементів тексту.

Деякі елементи HTML скорочують семантичну відстань між словами. Наприклад, слова і фрази в маркірованому списку знаходяться на однаковому семантичному відстані один від одного. Фрази і слова, вжиті в заголовку документа, однаково близькі всім термінам, вжитим на сторінці.

Як допомогти пошуковикам визначати семантичне відстань і взаємозв’язок термінів? Немає нічого простіше, використовуйте мікророзмітку Schema.org.

6. Використовуйте контекстні сигнали

Пошукові системи визначають релевантність сторінок запитам не лише з допомогою певних ключових слів і словосполучень. Роботи вміють визначати відповідність сторінки завершеним фразам і смислових блоків. Google називає це індексацією на основі фраз.

Використовуючи принцип одночасної присутності, пошуковики розуміють, що в людській мові вживання однієї фрази часто призводить до вживання пов’язаної фрази.

6 просунутих тактик внутрішньої оптимізації за допомогою ключових слів

Пошуковики теж знають, що багато фрази слідують одна за одною

Якщо в тексті присутня фраза «вибори президента США», за нею напевно послідують фрази і словосполучення «демократи проти республіканців», «господар Білого дому», «Барак Обама», «Джозеф Байден», «Кріс Крісті», «Джеб Буш», «Хілларі Клінтон», «праймеріз», «колегія вибірників». Сторінка, на якій вживаються фрази «Кріс Крісті» та «колегія вибірників», з більшою часткою ймовірності присвячена президентським виборам в США, ніж сторінка, не містить ці терміни. Ці фрази є для пошукача контекстними сигналами, що повідомляють про релевантності сторінки запитом «вибори президента США».

Щоб використовувати контекстні сигнали, ви повинні створювати матеріали експертного рівня, докладно висвітлювати основну і суміжні теми.

Читайте також: Чому просування по позиціях все ще затребувана клієнтами?

Головний рада з внутрішньої оптимізації за допомогою ключових слів

Щоб використовувати описані просунуті техніки внутрішньої оптимізації з допомогою ключових слів, вам не потрібно користуватися суперкомп’ютером, розраховувати порядок та частоту вживання ключів за формулами або застосовувати інші шаманські техніки. Пишіть корисні, докладні матеріали експертного рівня. Не замислюйтесь про ключі, вони повинні вживатися в тексті природно. Використовуйте допоміжні тактики: вживайте ключі в найбільш важливих частинах сторінки, враховуйте візуальну сегментацію сторінок.

Адаптація матеріалу More than Keywords: 7 Concepts of Advanced On-Page SEO by Cyrus Shepard.