6 внутрішніх установок хорошого копірайтера

276

Хочете знати найголовніше про контент — те саме, завдяки чому пишуться тексти, які отримують лайки і розшарювання? Справа не в «умінні писати» (школяр, який пише твори з літератури на відмінно або добре, теж вміє писати). Не вишуканості стилю. І навіть не в установці автора створити корисний контент. Те, що аудиторія відчуває корисність матеріалу, — це лише наслідок куди більш важливої речі. Якраз тієї самої, за яку вчителя літератури старої закваски запросто могли дати вам двійку за твір:

-Ти що написав, Петров? Ти в своєму розумі? Що це за твір з одного речення: «Печорін — людина зайвий, а значить, і писати про нього зайве».

-Маріє Іванівно, ну а що ще написати?

-Іди, Петров, читай підручник, тоді будеш знати, що писати.

6 внутрішніх установок хорошого копірайтера

Справа в тому, що, коли ви читаєте контент, який вам подобається, ви оцінюєте не текст, ви оцінюєте людини, автора. Людям начхати на тексти (зв’язні висловлювання, об’єднані спільною ідеєю, послідовно розвивається від початку до кінця). Людям не плювати тільки на людей.

Все, що нас зворушує в тексті, — це авторська воля, думка, позиція, живий образ людини, проступающий між рядків. Ми згодні або не згодні не з текстом, а з людиною. Захоплення або обурення викликають не слова (вони — лише інструмент), а позиція автора. Нас не чіпають тексти без авторської позиції. Останні можуть бути корисні. Інструкції з експлуатації робота-пилососа або пральної машини — корисні у побуті речі, але хіба вони кого-небудь чіпають?

Шанс завоювати аудиторію є у авторів, які пишуть, керуючись наступними внутрішніми установками:

1. Хороші тексти пишуться не хорошими людьми, а людьми, в чомусь незвичайними. Не потрібно прагнути бути несхожим на інших в своїх поглядах. Потрібно просто бути такою людиною.

2. Чесність по відношенню до самого себе і до читача — умова, що робить потенційно можливим написання хорошого тексту. Щирість припускає, що автор висловлює свою людську позицію. Нещирість цього не передбачає.

3. Текст — це емоційна маніпуляція. Автор абсолютно чесно, просто гранично щиро мріє маніпулювати почуттями своєї аудиторії (вселити ідею, в яку вірить сам). І знаєте що, аудиторія згодна вона любить думати і переживати одночасно. Хороший текст пробуджує в нас «емоційне мислення». І в цьому його сила.

4. Маніпулювати потрібно чесно. До базальних гангліїв вірячи в те, що ця маніпуляція зробить тебе краще як автора (або людини, що одне і те ж) і допоможе аудиторії хоч у чомусь.

5. Маніпулювати потрібно вміти. Мало володіти «цікавим» внутрішнім «Я». Головне — вміти висловити це «Я» правильними словами в правильному порядку. Результат — це не тільки ідея і чесна віра в її правильність, але і внутрішній цензор (редактор), який змушує займатися не спонтанною творчістю, а роботою — підбирати точні слова, потрібну інтонацію, вымарывать з тексту те, що не працює на загальну ідею і т. д. Цінніше внутрішнього «Я» автора — тільки внутрішній редактор в ньому. Хоча, якщо розібратися, в хорошому автора це одне ціле.

6. Ну і ще — в тексті автор завжди намагається здаватися кращим, ніж він є насправді. Але завжди є межа «показухи». Перейдеш через межу — не повірять.

Читайте також:

  • Не зробити релігії з контент-маркетингу
  • 20 правил, які допоможуть вам створювати лендінгем
  • 25 редакторських рад в допомогу контент-маркетологам