7 найнебезпечніших помилок про соціальних медіа

346

У міру розвитку соціальних мереж, зростає кількість міфів, які їх оточують. Ми сліпо довіряємо думку багатьох самозваних експертів у сфері соціальних медіа, не спромагаючись перевірити достовірність їх даних. У підсумку, ми витрачаємо даремно свій час, псуємо свою репутацію в інтернеті і поступаємося позиції конкурентів, які мислять більш тверезо, ніж ми.

Настав час покінчити з даними міфами, які завдають нам непоправної шкоди. Далі ми розглянемо 7 найнебезпечніших помилок про соціальних медіа і спробуємо їх розвінчати.

Помилка #1: «Ви повинні бути в усіх соціальних мережах»

Реальність. Сьогодні існує ВЕЛИЧЕЗНА кількість веб-сайтів, які можна віднести до категорії соціальних медіа. Вкрай складно одночасно просувати свої товари і послуги у всіх соціальних мережах. Не дарма кажуть: за двома зайцями поженешся – жодного не зловиш. Тому вам потрібно вибрати одну або дві соціальні мережі, які є найбільш оптимальними для вашого бізнесу і зосередити свої маркетингові зусилля саме на них. Наприклад, якщо ви займаєтеся B2B-продажами, то вам краще всього підійде мережа LinkedIn, а не Facebook.

Помилка #2: «З маркетингом в соціальних медіа впорається будь-який старшокласник»

Реальність. Навіть якщо ваша дитина-старшокласник добре розбирається в соціальних мережах, це не означає, що він впорається з SMM. Зрештою, ви ж не доручаєте йому складання фінансової звітності тільки тому, що він вміє користуватися калькулятором? Тому не варто довіряти реалізацію своєї SMM-стратегії недосвідченій людині. Нічого доброго з цього не вийде!

Помилка #3: «Мої клієнти не користуються соціальними медіа»

Реальність. Насправді, все навпаки. Чи знаєте ви про те, що на сайтах Facebook, Twitter і LinkedIn зареєстровано більше 1 мільярда, понад 500 мільйонів і більше 250 мільйонів користувачів відповідно? Було б наївно вважати, що ваші клієнти не використовують хоча б одну із соціальних мереж. Найголовніше – визначити, за допомогою якої соціальної майданчики ви зможете впливати на своїх цільових клієнтів, а також зрозуміти, яку користь ви можете принести їм.

Помилка #4: «Повідомляйте про свої пропозиції в групах сайту LinkedIn»

Реальність. Спам широко поширений на сайті LinkedIn, особливо в групах, що використовуються в рекламних цілях. Ви зможете вигідно виділитися на тлі інших користувачів, розміщуючи в групах корисний контент (пости, відео, подкасти), в якому міститься заклик до дії. Таким чином, у відвідувачів сайту з’явиться стимул до того, щоб вивчити ваш профіль або послуги більш ретельно. Використовуйте групи сайту LinkedIn не заради самореклами, а для того, щоб вирішувати проблеми ваших потенційних клієнтів, і все повернеться до вас сторицею.

Помилка #5: «Досить створити профілі в соціальних мережах, і клієнти з’являться самі по собі»

Реальність. Насправді, все може вийти інакше. Навіть якщо ви регулярно будете розміщувати пости протягом декількох років, немає гарантії, що ваші читачі перетворяться в реальних клієнтів. Необхідно мислити і діяти стратегічно. Створюйте якісний контент, який оптимізований під пошукові системи і, в той же час, враховує потреби ваших цільових клієнтів. Тоді вони зацікавляться вашими товарами і послугами і заходять вивчити їх більш докладно.

Помилка #6: «Соціальні медіа набагато ефективніше електронної пошти»

Реальність. Нове дослідження компанії Custora показало, що електронна пошта досі перевершує соціальні медіа в плані впливу на онлайн клієнтів. Було виявлено, що за останні чотири роки число клієнтів, залучених за допомогою електронної пошти, зросла в чотири рази. За даними статистики, 94% користувачів інтернету використовують електронну пошту, щоб відправляти і переглядати повідомлення. Незалежно від віку, більшість споживачів віддає перевагу отримувати маркетингові звернення на свій мейл. В цьому відношенні, електронною поштою немає рівних.

Компанія ExactTarget провела подібне дослідження, в якому брало участь 1500 американців (віком від 15-ти років і старше), які користуються інтернетом. Їх запитали, яким чином вони воліють отримувати повідомлення про їх згоду на отримання рекламних розсилок. У підсумку, 77% респондентів зупинили свій вибір на електронній пошті, яка суттєво випередила всі інші варіанти.

Це що ж виходить? Необхідно повністю відмовитися від соціальних медіа? Звичайно ж, немає — вони дуже навіть потрібні, але для іншої мети: формування списку розсилок по електронній пошті.

Помилка #7: «Соціальні медіа важливіше, ніж SEO»

Реальність. Не потрібно протиставляти маркетинг в соціальних мережах пошукової оптимізації – одне іншому не заважає. Пошукова оптимізація досі користується попитом. За даними компанії Marketing Sherpa, майже 134 мільйони американців регулярно використовують пошукові системи, щоб знайти потрібну інформацію в інтернеті. По своїй суті, SEO – це наука і мистецтво просування якісного контенту в пошукових системах. Завдяки пошуковій оптимізації, ваш контент стає більш помітним для користувачів інтернету. Що стосується соціальних мереж, то вони надають майданчики для розшарювання вашого контенту і залучення додаткового трафіку на ваш сайт.

Крім цього, сучасна пошукова оптимізація націлена на постійне вдосконалення контенту на веб-сайтах, щоб він був однаково привабливий для пошукових систем, так і для клієнтів.

Підіб’ємо підсумки

Отже, ми розглянули деякі міфи про соціальні медіа, які представляють найбільшу загрозу для вашого бізнесу. Наступного разу, коли ви почуєте рекомендації експертів в області соціальних мереж, не варто сприймати їх як керівництво до дії. Краще зайвий раз перевірити, чи дійсно вони говорять правду, ніж бути вимушеним розбирати наслідки невдалої маркетингової стратегії.

З якими іншими помилками про соціальних мережах ви стикалися? Як вам вдалося зрозуміти, що вони далекі від реальності? Поділіться з нами своїм досвідом, щоб ми теж не потрапили в подібну пастку.

Переклад і адаптація матеріалу Джо Сото The 7 Most Dangerous Lies you’ve Been Told about Social Media.