7 найважливіших правил для ведення корпоративного блога

273

Насправді для успіху корпоративного блогу тільки одна річ має вирішальне значення — це регулярна і довгострокова робота над створенням і промоутированием якісного контенту. Про найбільш важливому у рамках цієї роботи ми поговоримо сьогодні.

7 найважливіших правил для ведення корпоративного блога

1. Створення вмісту за лекалами ЗМІ

В основі успішного бізнес-блогу — робота за правилами традиційної редакції, тобто професійний підхід до планування, створення та публікації контенту. Підходьте до наповнення блогу як видавець, принципів і лекалами ЗМІ, з тією лише різницею, що результати вашої діяльності будуть строго прив’язані до бізнес-результатів.

2. Контент-план

Це ваш редакційний портфель тим. Його завдання — нівелювати гострий дефіцит ідей, з яким контент-маркетингу стикаються всі і постійно. Хоча б на місяць вперед контент-план повинен бути розписаний.

3. Контент-план повинен змінюватися частіше, ніж раз на місяць

Робота над редакційним планом передбачає не просто складання списку ідей майбутніх матеріалів. Прагнете підходити до планування гнучко, постійно заглядаючи за обрій і відбиваючи в плані ті завдання, які ви будете вирішувати в найближчі кілька місяців.

Контент-план, до якого звертаються лише для того, щоб подивитися, які матеріали потрібно підготувати, тому що вони заплановані на цей тиждень, принесе мало користі. Звертайтесь до вашого редакційного плану як можна частіше, актуализируйте його.

Аналізуйте, які з опублікованих матеріалів викликали найбільший відгук у аудиторії (розшарювання, коментарі, лайки), в наступному місяці заплануйте створення контенту в форматі та за тими темами, які найбільше зацікавили аудиторію.

Зверніть увагу, які статті генерують більше всього лідов. Потрібно збільшувати частку такого контенту.

Чергуйте публікації різних типів контенту, прагнучи знайти баланс між короткими новинними повідомленнями, об’ємними статтями, інфографікою, відео і т. д.

Враховуйте при формуванні контент-плану поточні потреби блогу з точки зору оптимізації: якщо перед вами стоїть завдання підвищити трафік по певному запиту, то ця мета повинна знайти відображення в редакційному плані.

4. Авторська позиція

Успішний блогінг — це «свій погляд» на події, особистісний, авторське ставлення до описуваного. Таким чином, умова-мінімум для популярного бізнес-блогу —вміння працювати в «особистісному» форматі, а не в жанрі корпоративної журналістики. Аудиторія повинна відчувати, що з нею спілкується не компанія, а люди, які за цією компанією стоять.

Не потрібно створювати класичних прес-релізів, знеособлених ділових матеріалів, статей, в яких відображається офіційна позиція компанії і зовсім не видно автора з його думкою. Основну частку контенту в блозі повинні складати матеріали, які виражають авторську позицію з тієї чи іншої теми і з зазначенням імені автора.

5. Цільова аудиторія

Важливо створити не абстрактний, а персоніфікований портрет представника вашої ЦА. Тому що для конкретної людини писати легше, ніж для певної аудиторії. Можна при написанні матеріалу тримати в голові образ конкретного вашого клієнта, писати саме для нього.

6. Створюйте тексти для людей

Не обмежуйтеся відпрацюванням у текстах ключових фраз, завдання — не вписати ключі, а створити матеріал, цікавий аудиторії. Говоріть з вашою аудиторією на своєму професійному мовою, але так, щоб це було їй цікаво (навіть якщо ви займаєтеся фінансової тематикою або продажем листового металу). Пишіть про проблеми, з якими представники вашої ЦА реально стикаються в повсякденному житті. Люди вважають корисним контент, який вирішує їхні проблеми.

7. Ілюстрації

Візуальна складова блогу має величезний вплив на сприйняття контенту аудиторією. Не публікуйте матеріалів без ілюстрацій, підкреслюють сенс вмісту. Хороші, точно підібрані картинки урізноманітнюють текст і мотивують відвідувача прочитати матеріал до кінця.

Актуальні та цікаві цільовій аудиторії матеріали, регулярні оновлення, красиве і грамотне оформлення, цікаві ілюстрації і зростаючий цільовий трафік — таким буде ваш блог, якщо ви підійдете до його наповнення за цим простим правилам. Працюйте як видавець, формуючи концепцію, плануючи, створюючи зв’язку з аудиторією, блогосферою та ЗМІ, — і успіх прийде.

Читайте також:

  • 4 міфу про оптимізацію конверсії
  • 10 елементів, без яких не може обійтися жоден хороший блог
  • Як дати друге життя контенту: 12 способів пожвавити ваші кращі статті