7 ознак того, що ви знайшли своє покликання

418

Уоррен Баффет мало не танцює від радості, вирушаючи на роботу. І чому б Уоррену не танцювати, коли лише в 2013 році він заробив більше 12 мільярдів! Можете уявити погодинної рейт Уоррена Баффета? Шляхом нескладних математичних обчислень отримуємо неймовірну суму: 1,5 мільйона доларів у годину – навіть, коли він спить. Не життя, а мрія! Безумовно, обираючи професію, Уоррен Баффет не прогадав, ощаслививши, таким чином, не тільки себе, але і компанію Berkshire Hathaway. Він вивів її на восьме місце серед найбільших публічних компаній.

7 ознак того, що ви знайшли своє покликання

Погляньте на кар’єру селекціонера Петерсона, який виводить рідкісні сорти цибулі, моркви і огірків. Ще будучи хлопчиком з простої фермерської родини, він мріяв нагодувати весь світ. Він домігся багато чого і став професором, але досі радіє як хлопчисько кожному успіху. Наприклад, новому сорту моркви з високим вмістом каротину, яка врятує від сліпоти мільйони дітей у країнах, що розвиваються. Збулися мрії хлопчика – у нього найкраща робота у світі, яку він не проміняє ні на які мільйони.

Сесіль Пелу пропрацювала в індустрії моди 30 років. Вона співпрацювала з найвідомішими кутюр’є Парижа, виконувала роботу для модних будинків Діор, Лакруа, Ніна Річчі, Ів Сен-Лоран і Гальяно. У неї була робота, про яку мріє будь-який модний дизайнер. Але Сесіль раптом різко змінила своє життя. Вона написала Матері Терезі лист. «Я можу бути вам корисний?», — питала в ньому Сесіль. Відповідь Матері Терези був лаконічним: «Приїжджайте». Сесіль продала свій будинок і заснувала сирітський притулок в Непалі. Вона взяла під опіку 79 дітей, навчила близько ста інших і, фактично, вивела в люди. Сесіль Пелу вибрала своє місце в житті, і ні за що не хотіла б опинитися на місці Уоррена Баффета.

Читайте також: 15 тез, які допоможуть вам дізнатися дещо нове про мотивації

Яку кар’єру ви не вибрали, головне, щоб ви відчували в душі підйом, коли вранці поспішайте на роботу. Хоча б іноді. Саме так себе відчуває Уоррен Баффет. Озирніться назад і згадайте, як ви почали свою кар’єру, подумайте про тих, хто трудився поруч з вами рука об руку. Де ці люди тепер? Можливо, безнадійно відстали, і їм вже не встигнути за вами. Але може бути, не все так гладко. Деякі зводять професійну діяльність лише до ряду атрибутів. Як у наступному діалозі:

— Він хороший фахівець?

— О, так! У нього є візитка.

(Діалог з фільму «Аналізуй це»)

Якщо це все, що можна сказати про вас як про фахівця, справи йдуть не дуже добре.

Ніхто заздалегідь не знає, як складеться професійна кар’єра. І все ж є ряд речей, які можна визначити як знаки. Знаки того, що ви опинилися на своєму місці.

1. Ви прямуєте за мрією

Якщо вам подобається бухгалтерська справа, влаштуйтеся у фірму, яка пропонує послуги з ведення фінансової звітності. Вам подобається закон? Шукайте роботу в законодавчих органах. Якщо ви інженер – будуйте! Подобаються фінанси? Влаштуйтеся на роботу в банк або інвестиційний фонд. Якщо ви використовуєте всі можливості, щоб працювати в тій області, яка вам подобається, професійний успіх вам забезпечений.

7 ознак того, що ви знайшли своє покликання

2. У вас все добре виходить

«Є багато всього, про що я не маю поняття. І я намагаюся триматися подалі від цього», – говорить Уоррен Баффет. Дотримуючись такого життєвого принципу, ви вбережете себе від безлічі проблем. Наприклад, тих, з якими регулярно стикалася героїня фільму «Осінній марафон» Варвара, звертаючись за допомогою до колеги Бузыкину. Для нас фраза «коза кричала нелюдським голосом» лише комічний епізод, але він виразно показує трагедію людини, що опинився не на своєму місці.

Не варто хвилюватися, якщо щось не виходить. Просто не беріться за роботу, яка дається вам нелегко. В даному випадку йдеться зовсім не про професіоналізм, а про природних схильностях. Коли робота дається легко, просування по кар’єрних сходах відбувається природним чином, без зайвої напруги.

3. Ви постійно перебуваєте в гущі подій

Ви не зробите успішну кар’єру, якщо будете триматися в тіні. Другорядні ролі є в кожному секторі індустрії, але якщо ви маєте намір зробити щось значне і залишити свій слід, вам потрібно бути в гущі подій.

Ті, хто відданий своїй справі, постійно удосконалюються професії, беруть участь у конференціях і семінарах, дізнаються нове, цікавляться інноваційними технологіями та відкриттями в професійній сфері діяльності. Навколо них завжди рух, тому і в роботі не буває застою. Такі співробітники ефективні, досягають великих висот, а результат їх діяльності завжди заслуговує уваги.

Ви вчитеся, ростете і експериментуєте. Як писав Вендалл Холмс: «на Жаль, ті, хто ніколи не співає, так і помре з музикою в душі». Хороша кар’єра щодня відчуває і розвиває нас. Ми раптом дізнаємося, що, виявляється, можемо брати високі ноти, і це прекрасно.

Читайте також: Чому ваша самооцінка не збігається з тим, що думають про вас інші люди

4. Виконуючи обов’язки, ви відчуваєте, що ви на своєму місці

Виберіть сферу діяльності, в якій ви будете почувати себе як риба у воді. Тоді вам не доведеться докладати зусилля для того, щоб продемонструвати свій професіоналізм. Зокрема, натуральні екстраверти черпають енергію в соціальних ситуаціях, але це властиво далеко не всім. Якщо Білл Клінтон оживає на сцені, отримуючи енергію від глядачів, інтроверт почувається жахливо під світлом софітів. Публічне увагу витягає з нього всю енергію. Таким людям потрібно чимало зусиль, щоб перебороти себе і виступити на сцені, або виголосити промову на урочистому прийомі. Їм ближче усамітнення, розмова тет-а-тет. Кожен з нас проявляє себе найбільш повно в різних умовах і обставинах. Комусь потрібні повні зали і оплески, інший може зосередитися, лише залишившись наодинці. Кар’єра розвиває нові навички, але не змінює характер. Можливо, ви навчитеся публічно виступати, і публічна діяльність стане для вас звичною. Але тяга до самотності все одно залишиться.

5. Робота вас окриляє і допомагає долати перешкоди

Чи помічали ви коли-небудь, як деякі люди змінюються під час роботи? В очах з’являється іскра, обличчя оживає, він ніби опиняється в іншому світі. Робота його окрилює і допомагає подолати будь-які перешкоди на шляху. Для улюбленої справи немає перешкод, і якщо хтось буде скаржитися на те, що обставини завадили домогтися бажаного, не вірте! Надішліть скиглія до спортсменам-паралімпійцям, якими пишається країна, або до професійного фотографа з Індонезії, яка успішно працює у власній студії, незважаючи на фізичний недуг: у неї немає рук. Було б бажання, а спосіб виконати роботу знайдеться.

7 ознак того, що ви знайшли своє покликання

6. Ви пишаєтеся тим, що ви робите

Почуття самозадоволення, самодостатність – це частина ефективної роботи. У людини повинні бути професійні досягнення. Можливо, вони поки не настільки значні, але з кожною перемогою він все ближче наближається до своєї мети і стає справжнім професіоналом. Якщо людині нічим пишатися, можливо, варто подумати про іншу роботу, де він зможе краще реалізуватися.

7. Ви сумуєте по роботі

Понеділки не повинні затьмарювати вашу життя. Той, хто любить свою роботу, починає сумувати за нею у вихідні і, як Уоррен Баффет, з радістю відправляється в офіс. Якщо настання нового робочого тижня для вас – маленька трагедія, це тривожний знак. Можливо, вам потрібно змінити сферу вашої діяльності.

Це зовсім не означає, що ви повинні перетворитися на трудоголіка. Між фахівцем, що любить свою роботу, і трудоголіком лежить прірва. Здавалося б, два співробітника невпинно працюють, але різниця між ними колосальна. У них різна мотивація: один працює з ентузіазмом, тому захоплений тим, що робить. Іншим рухає страх, який з’являється внаслідок різних причин. Робота для трудоголіка – це просто спосіб піти від проблем.

Читайте також: Як реалізувати великі плани на життя?

Конфуцій сказав: «Оберіть собі роботу до душі, і вам не доведеться працювати жодного дня у своєму житті». Ось чому так важливо правильно вибрати професію. Домогтися успіху набагато легше, коли в основі вашої професійної діяльності лежить любов до справи. Робота не повинна позбавляти вас особистому житті і друзів. Вона стає фоном вашого благополуччя, який об’єднує різні сфери вашого життя, а не розділяє їх. Життя стає як клаптева ковдра – різноманітне, красиве, цікаве. Хороший емоційний настрій важливий для ефективності і високого рівня виконання. Робота в такому разі не виснажує, і ваші внутрішні ресурси постійно поповнюються.