7 ознак якісного контенту

410

Давайте домовимося про терміни відразу: говорячи про якість як ознаку контенту, ми маємо на увазі не стилістичну бездоганність тексту. Для нас якість контенту є синонімом його затребуваності аудиторією. Той факт, наскільки ваш контент затребуваний представниками вашої ЦА, говорить про справжні результати вашої роботи. Затребуваність потенційними клієнтами ваших матеріалів (текстових та відео і графічних) — це перший крок на шляху до вирішення основної задачі — до збільшення продажів. Ми поділимося з вами своєю думкою про те, які ознаки притаманні популярним (або — що для нас те ж саме — якісному) контенту.

7 ознак якісного контенту

1. Користь для аудиторії. Контент, який допомагає людям вирішувати їхні конкретні життєві та професійні проблеми, оцінюється ними як корисний, а значить, якісний. Зрозумійте, які проблеми хвилюють вашу аудиторію, — і створюйте контент, який гранично чітко відповідає на актуальні для вашої ЦА питання. Пишіть про це статті, знімайте відео малюйте інфографіки.

2. Авторська позиція. Часто люди йдуть в інтернет, щоб дізнатися думку інших з того чи іншого питання. З цієї точки зору корисно створювати матеріали в дусі «ділимося досвідом», в яких автор, який є експертом в темі, аргументовано підносить свою думку з тих чи інших питань, засноване на життєвому і професійному досвіді, з реальними прикладами і переконливими фактами.

3. Грамотність. Помилки (не орфографічні і пунктуаційні, а помилки у широкому сенсі) роблять все, але відмітна властивість професіоналів — прагнення до мінімізації числа скоєних помилок. Грамотність вашого контенту — такий же показник вашого професіоналізму, як і бездоганне ведення фінансів або вміння блискуче провести переговори. Це ознака вашої компетенції.

4. Різноманітність. Прагнете бути різноманітними в своєму контенті, у його формах, в ідеях, постійно експериментуйте. Публікуйте не тільки тексти, але й відеоролики, інтерв’ю з експертами, створюйте інфографіку, пишіть рецензії на книги по вашій темі, діліться своїми кейсами. І змішуйте форми контенту: включайте в статті елементи інфографіки, коміксів і т. д. Думайте про те, як урізноманітнити ваш контент, зробити щось на стику різних форматів (оригінальний приклад цього — «Періодична таблиця контент-маркетингу», створена Крісом Лейком, про неї ми писали в цій статті).

5. Кількість розшарювання. Безсумнівно, число розшарювання матеріалу відіграє величезну роль. Саме той факт, що ваш контент читають і діляться ним, означає, що він затребуваний. Промоутируйте кожен ваш матеріал, і кожен прагнете створювати так, щоб він отримав як можна більш широке поширення в Мережі. Але при цьому пам’ятайте, що отримання великої кількості розшарювання не означає, що ваші продажі автоматично збільшаться. Чому це так, ми розповідали в цьому матеріалі.

6. Емоційність і довірча інтонація. Багато хто помилково вважають, що чим більше в тексті спонукальних пропозицій, рекламних фраз, експресивних виразів і знаків оклику, тим більший емоційний відгук викликає матеріал у аудиторії. Людей хвилює емоційність іншого плану — людяна авторська позиція, прагнення автора, прослеживаемое в кожному реченні, допомогти своєї аудиторії у вирішенні конкретних питань. «Правильні» емоції викликає глибоке опрацювання теми та вміння донести матеріал в довірчому ключі, а не експресивні «гасла» та рекламна подача. Людям подобається, коли з ними спілкуються на рівних.

7. Різнобічна позиція. Не обмежуйтеся матеріалами про продукцію або послуги свого бренду. Чим більш широкий погляд на ринок і його продукти буде відображатися у вашому вмісті, тим швидше ви завоюєте статус експерта в ніші. Говоріть чесно не тільки про плюси свого продукту, але і про плюси товарів конкурентів. Аудиторія оцінить вашу неупередженість і саме за вашими об’єктивними експертними рекомендаціями буде повертатися до вас знову і знову.

***

У ваших матеріалах можуть бути присутніми ці ознаки, а можуть — немає. Хороший контент не робиться за рецептами, він завжди є продуктом оригінального мислення. Якщо ви вирішите скористатися нашими порадами, пам’ятайте про те, що головне — відбирати лише ті з перелічених вище «інгредієнтів», які підходять для конкретного тексту, органічно з’єднувати їх і не забувати про почуття міри.

І ще пам’ятайте: першочергова задача, яку вирішує контент-маркетинг, — не якість тексту, а зростання продажів, генерування прибутку. Дотримуватися певної планки якості необхідно тому, що хороші матеріали роблять ваш блог цікавим для аудиторії, завойовують її лояльність, працюють на ваш статус експерта на ринку. Довіра до вашого бренду породжує продажу.