7 прийомів підвищення ефективності маркетингу в соціальних мережах

316

Примітка редактора: В даному матеріалі наведені цифри, що стосуються зарубіжного сегменту інтернету. У Росії цифри можуть відрізнятися, але загальні тренди зрозумілі.

Динамічний розвиток соціальних медіа давно привернуло увагу інтернет-маркетологів. Робота в мережевих спільнотах дозволяє бізнесу домогтися великого охоплення аудиторії при відносно низьких витратах. Проте всілякі дослідження підтверджують незначний коефіцієнт конверсії соціального трафіку. Це, загалом-то зрозуміло. Поведінка аудиторії в соціальних мережах відрізняється від поведінки в пошукових системах. При тому, що аудиторія проводить в соціалках все більше і більше часу, вона не використовує їх для пошуку товарів і послуг.

Ви можете вирішити дану проблему, інтегрувавши просування в соціальних медіа в ваш загальний маркетинговий план. Це збільшить ефективність розкрутки бізнесу в Інтернеті в цілому, а також підвищить результативність промо-заходів в мережевих спільнотах.

Ця стаття познайомить вас з сімома тактичними прийомами просування бізнесу в соціальних медіа. Їх ефективність підтверджується серйозними дослідженнями, які можна використовувати в якості доказів для клієнтів або керівництва вашої компанії.

Отже, які тактичні прийоми просування в соціальних медіа підвищують ефективність маркетингових кампаній?

1. Використовуйте силу соціальних зв’язків

Споживачі частіше реагують на рекомендацією своїх знайомих, ніж на рекламні оголошення. Компанія Perfomics встановила в ході дослідження поведінки користувачів соціальних мереж, що кожен третій респондент відповідає на репостинг комерційних повідомлень, зроблений друзями.

7 прийомів підвищення ефективності маркетингу в соціальних мережах

Ефективний маркетинговий рада: стимулюйте споживачів ділитися з друзями в соціальних мережах інформацією про вашому бізнесі. Крім цього, використовуйте платну рекламу, щоб залучати користувачів на сторінку вашого бренду в соціальній мережі.

2. Пам’ятайте, соціальні медіа не обмежуються Facebook і «ВКонтакте»

Звичайно, Facebook і «ВКонтакте» занадто великі, щоб їх можна було ігнорувати при проведенні маркетингових кампаній. Однак деякі соціальні медіа забезпечують більш високий коефіцієнт конверсії трафіку.

Зокрема, дослідження Shop.org, comScore і The Partnering Group підтверджує, що 70% відвідувачів корпоративних блогів переходять на офіційний сайт компанії. А 68% споживачів використовують відеосервіс YouTube, щоб знайти інформацію про продукт. Крім цього, користувачі Pinterest і Twitter частіше підписуються на новини брендів, ніж відвідувачі Facebook.

7 прийомів підвищення ефективності маркетингу в соціальних мережах

Ефективний маркетинговий рада: створіть брендований соціальний канал. Поширюйте інформацію про вашому бізнесі через YouTube, Twitter, Facebook, «ВКонтакте» та інші мережеві спільноти.

3. Пам’ятайте про охоплення власників мобільних девайсів

Фахівці Perfomics визначили в ході згадуваного дослідження, якими девайсами користуються відвідувачі соціальних мереж.

7 прийомів підвищення ефективності маркетингу в соціальних мережах

Ефективний маркетинговий рада: пристосовуйте свій сайт під мобільний трафік. Ми вже торкалися цієї теми раніше. Власники ПК, планшетів і смартфонів повинні мати можливість читати ваш блог.

4. Демонструйте емоційну сторону бізнесу, щоб зробити вашу інформацію вірусної

Викладачі Уортонской бізнес-школи Джонах Бергер і Катрін Милкман відповіли на питання «Що робить онлайн-контент вірусним?» в однойменній статті. Користувачі соціальних медіа охоче діляться один з одним емоційно позитивної, несподіваною і корисною інформацією.

Ефективний маркетинговий порада: створюйте притягає контент. Це підвищує ймовірність вірусного поширення вашої інформації. До речі, у нас є матеріал, який допоможе вам.

5. Уникайте відвертої реклами і нав’язування вашого продукту

Запам’ятайте, що ваші споживачі не поступаються вам в кмітливості. Вони прекрасно розуміють будь-які рекламні трюки. Більш того, споживачі не довіряють рекламі і людям, які транслюють рекламну інформацію.

Користувачі соціальних медіа шукають контент і корисну інформацію, яка дозволить їм самостійно зробити вибір. Ви напевно здивуєтеся, але у нас є матеріал, докладно розкриває і цю тему.

Дослідження корпорації Nielsen підтверджує вищесказане. Як видно на ілюстрації, лише 36% користувачів мережевих спільнот довіряють рекламі, тоді як 92% респондентів вірять рекомендаціями друзів.

7 прийомів підвищення ефективності маркетингу в соціальних мережах

Ефективний маркетинговий порада: створюйте корисний контент, що дозволяє вашим клієнтам самостійно приймати рішення. Розкажіть споживачам, як вибирати і використовувати товар. Одним словом, активно використовуйте контент-маркетинг.

Як визначили дослідники Shop.org, детальна інформація про продукт, огляди і думки користувачів відносяться до найбільш ефективного з точки зору продажу контенту.

7 прийомів підвищення ефективності маркетингу в соціальних мережах

6. Активно використовуйте фотографії

Фото є справжнім магнітом для аудиторії. Дослідники Perfomics називають ілюстрації одним з найбільш ефективних інструментів бізнесу в соціальних мережах. Вони привертають увагу 44% відвідувачів спільнот.

7 прийомів підвищення ефективності маркетингу в соціальних мережах

Ефективний маркетинговий порада: використовуйте релевантні фотографії, щоб привертати увагу аудиторії у соціальних мережах.

7. Продовжуйте спілкування, розпочате в соціальних медіа, з допомогою електронної пошти

За даними Monetate, електронна пошта має більш високий коефіцієнт конверсії порівняно з соціальними майданчиками (див. ілюстрацію). Іншими словами, заклики до оформлення покупок мають низьку ефективність, якщо вони публікуються в мережевих спільнотах.

7 прийомів підвищення ефективності маркетингу в соціальних мережах

Ефективний маркетинговий прийом: створіть базу електронних адрес користувачів соціальних мереж, що взаємодіють з вашим бізнесом. Це допоможе вам підвищити конверсію.

Висновок

Усвідомте факт зростаючої споживчої активності користувачів соціальних медіа. Це стане вашим першим кроком до підвищення ефективності маркетингових кампаній.

Використовуйте соціальні мережі, щоб привернути увагу аудиторії і встановити довірчі відносини з потенційними покупцями. Постарайтеся продовжити спілкування з ними за допомогою електронної пошти, щоб збільшити ймовірність угод.