7 секретів про SEO, які повинен знати кожен бізнесмен

294

Деякі підприємці вважають, що в SEO немає нічого складного. Досить замовити на біржі кілька десятків статей з потрібною щільністю ключових фраз, купити або орендувати посилання, облінкований сторінки, накрутити поведінкові фактори і чекати профіту.

Такий підхід працював в середині 2000-х. Якщо ви будете діяти так сьогодні, то в кращому випадку зіткнетеся з нерозумінням аудиторії. А в гіршому схлопочете санкції пошукачів, які залишать ваш сайт без органічного трафіку.

Якщо ви тільки починаєте просувати проект в інтернеті, постарайтеся не застрявати в середині 2000-х з їх застарілими підходами. У цьому вам допоможуть наведені нижче секрети.

7 секретів про SEO, які повинен знати кожен бізнесмен

Секрет № 1: межі між онлайн — та офлайн-маркетингом зникли

Онлайн-маркетинг змінюється. Окремі методи просування, наприклад, SEO, контекстна та банерна реклама, SMM, контент-маркетинг, об’єднуються в інтегративний підхід. Ви не досягнете успіху в інтернет-маркетингу, роблячи ставку на один напрямок, наприклад, на SEO. Більш того, не розраховуйте на успіх в інтернеті, якщо ви не займаєтеся маркетингом в офлайні.

Ваша офлайн-репутація впливає на позиції сайту в пошуку, ставлення користувачів до вашого контенту і продуктів. Ваша онлайн-репутація впливає на офлайн-продажу і ставлення клієнтів до вашого реального бізнесу. Щоб успішно просувати проект, займайтеся онлайн — та офлайн-маркетингом.

Секрет № 2: позиції сайту в пошуку не належать вам

«Яндекс», Google та інші пошукові системи не зобов’язані індексувати ваш сайт і включати його видачу. Пошукові системи включають в індекс і поміщають на перші позиції ВИДАЧІ ресурси, що мають високу цінність для аудиторії. Ще раз зверніть увагу, «Яндекс» вам нічого не повинен. Він повинен тільки своїм користувачам, які хочуть бачити у видачі якісні ресурси, що задовольняють їх інформаційну потребу. Тому не чекайте, що пошуковики будуть носити вас на руках, навіть якщо ви великий бізнесмен і вкладаєте в розвиток сайту багато грошей.

Якщо ви займаєте перші місця у видачі по якимось запитам, не думайте, що це буде тривати вічно без зусиль з вашого боку. Щоб залишатися в топі, вам доведеться постійно поліпшувати свій ресурс. Як ви знаєте, складно не досягти чогось, а втриматися на досягнутому рівні. Ця аксіома точно описує ситуацію в пошуковому маркетингу.

Якщо ви коли-небудь зупиніться і припиніть розвивати ресурс, то втратите позиції у видачі та трафік. Пошуковий трафік відіграє важливу роль в маркетингу в цілому, тому ви зіткнетеся з падінням продажів.

Секрет № 3: навіть незначна зміна може позбавити вас трафіку

Іноді сайти потрапляють у немилість до пошукачів з-за незначних змін, зроблених навіть випадково. Це може бути новий твік до меню навігації, зміни в хедері або заголовку сторінки, новий текст на головній, навіть вихідне посилання.

7 секретів про SEO, які повинен знати кожен бізнесмен

Оцінюйте всі зміни на сайті з точки зору пошукового маркетингу. В першу чергу, мова йде про технічні зміни. Однак це відноситься і до таких банальним дій, як публікація матеріалів. З особливою підозрою ставитеся до пошукових методів, що обіцяють швидкий результат без особливих зусиль. Наприклад, якщо в середині 2000-х напичкивание тексту ключовими фразами могло збільшити трафік на сайт, то сьогодні цей метод може стати причиною санкцій пошукових систем.

Секрет № 4: зміна CMS може змусити вас почати все з нуля

Думаєте, перехід на новий функціональний «движок» дає імпульс розвитку сайту? Насправді, міграція на нову CMS може призвести до втрати позицій у видачі та трафіку. Зміна «движка» пов’язана з такими ризиками:

 • Порушення архітектури сайту.
 • Порушення структури URL.
 • Порушення внутрішньої перелінковки.
 • Втрата сторінок або контенту.
 • Дублювання контенту через порушення структури URL.

Розробники CMS вважають правилом хорошого тону повідомити, що їх «движок» оптимізований під пошукові системи. Це дійсно так, розробники CMS враховують вимоги пошукових систем. Але це не означає, що при зміні «движка» ви автоматично зберегти всі SEO-напрацювання, зроблені на старій CMS.

У більшості випадків рекламна фраза «SEO-дружня CMS» означає, що «движок» включає вбудовані рішення, які дозволяють оптимізувати сторінки без допомоги програміста. Наприклад, SEO-дружні CMS дозволяють за допомогою веб-інтерфейсу змінювати URL сторінок, додавати мета-дані, змінювати заголовки сторінок, створювати карту сайту і т. п. Інакше кажучи, SEO дружній движок дає вам зручні інструменти. Однак ці інструменти не працюють без вашої участі.

Секрет № 5: мобільний SEO не обмежується адаптивної версткою

Деякі власники сайтів вважають, що інвестувавши кошти в адаптивну верстку, вони можуть не згадувати про мобільний SEO. Насправді, щоб залучати мобільний трафік, вам доведеться потрудитися. Мобільна оптимізація включає наступні напрямки:

 • Оптимізація навігації. Власники смартфонів повинні мати можливість легко знайти потрібний розділ сайту або перейти за посиланням у меню.
 • Оптимізація швидкості завантаження. Мобільні користувачі не люблять чекати, а пошукові системи не люблять сайти, які довго завантажуються.
 • Облік місця розташування користувача. Власники мобільних девайсів часто шукають інформацію на ходу. Якщо їм потрібен адресу вашого офісу в Санкт-Петербурзі, не змушуйте шукати його у розділі «Наші представництва».
 • Можливість легко поділитися контентом, зателефонувати у відділ продажів, підписатися на розсилку або вчинити інше конверсионное дію.

Секрет № 6: зміни залишаються єдиною константою в SEO

Алгоритми пошукових систем постійно вдосконалюються. Пошуковики витрачають мільярди доларів на дослідження, намагаючись навчити роботів мислити по-людськи. Покупці змінюють свої звички під впливом нових технологій. Тому ви повинні постійно стежити за ринком, вчитися і вдосконалюватися.

Секрет № 7 (головний): SEO не існує

Ви напевно читали з десяток матеріалів, присвячених смерті SEO. При цьому ви бачите, що потреба в пошуковому просуванні зберігається, а оптимізатори продовжують працювати. Тому ви вже не звертаєте уваги на слова про смерть SEO: ну, перефарбувалися агентства з пошукових оптимізаторів у вхідних маркетологів, а суть залишилася колишньою.

7 секретів про SEO, які повинен знати кожен бізнесмен

З розмов про смерть SEO вам потрібно запам’ятати лише одне. Померло старе SEO, яке було побудовано на маніпуляції пошуковою видачею. Сьогодні алгоритми пошукових систем вдосконалилися настільки, що маркетологам і власникам сайтів стало вигідніше дійсно розвивати свої ресурси і робити їх цінними для користувачів, ніж намагатися потрапити в топ за рахунок трюків. Вважайте це керівництвом до дії.

Найбільший секрет SEO

Ви вже здогадалися, що найбільший секрет пошукової оптимізації в тому, що ніяких секретів немає. Щоб успішно просувати проекти, вам доведеться працювати в поті чола. Так, є певні технічні вимоги пошукових систем. Так, існують правила, без знання яких ви отримаєте пенальті. Але всі вимоги і правила давно відомі.

А може ви все-таки знаєте якісь секрети SEO, про яких нікому невідомо?

Адаптація матеріалу 7 SEO Truths Every Business Leader Must Understand by Trond Lyngbo.

Читайте також:

 • Скільки часу потрібно, щоб контент-маркетинг почав генерувати продажу?
 • До глобальних змін потрібно йти шляхом постійного внесення незначних поліпшень на сайт
 • Чому ми не займаємося просуванням по позиціях?