7 способів розмазати недобросовісного онлайн-конкурента

467

Ви точно зіштовхувалися з конкуренцією, якщо займаєтеся бізнесом. Конкуренти зустрічають вас практично в будь-якій ніші. Вони з’являються поруч, навіть якщо вам вдалося знайти свій блакитний океан. Сьогодні води всіх бізнес-океанів дуже швидко забарвлюється в червоний колір завдяки розвитку інтернет-технологій. І в першу чергу це стосується онлайн-ринків.

Ви знайомі з конкуренцією не з чуток, якщо просуваєте проекти в інтернеті. Бренди постійно збільшують бюджети на SEO, контекстну рекламу і інші методи маркетингу, про що ми писали в статті про швидкої розкрутки сайту. З-за цього молоді проекти не можуть пробитися в топ пошукової видачі.

Цифрова конкуренція відрізняється від боротьби за споживача в офлайні. Завдяки інтернет-технологіям, часто стають вашими конкурентами компанії і люди, що працюють в іншому географічному регіоні. Більше того, вони іноді навіть не планують працювати з вашими потенційними клієнтами, так як мають власну базу споживачів в іншій частині світу. Але ви все одно змушені змагатися з віртуальними конкурентами, так як покупці мають можливість порівнювати і шукати краще, просто запустивши браузер.

Ваші прямі конкуренти також користуються практично необмеженими можливостями інтернету. Напевно ви стикалися з ситуацією, коли клієнти вибирають свідомо гірше пропозицію, що складно пояснити з точки зору класичного маркетингу. Проте в цифрову епоху лідерами часто стають ті, хто вчасно захопив топ видачі, зібрав ботів в тематичних спільнотах соціальних мереж і голосніше за всіх розповів клієнтам, хто кращий.

Звичайно, ринок рано чи пізно розставляє все по місцях. Споживачі розбираються, які пропозиції дійсно заслуговують уваги, а «Яндекс» і Google визначають за поведінкових факторів, які ресурси захопили топ завдяки пошуковим маніпуляцій. Однак бізнес зазвичай не може пасивно чекати відновлення справедливості, тому воліє активно боротися з конкурентами.

Нижче ви знайдете опис семи способів боротьби з конкурентами в інтернеті. Використовуючи їх, ви захиститеся від гравців, які розкручують свої проекти за рахунок нападок на ваш бізнес.

1. Говоріть прямо, залишайтеся чесними

Відкритість і публічність часто залишається найкращою зброєю проти нападок з боку конкурентів. Ви можете обговорити аргументи, використовувані проти вас, на прес-конференції або в ході онлайн-обговорення. Ні в якому разі не виправдовуйтеся. Ви повинні висвітлити з різних сторін проблему, зазначену недоброзичливцями.

Знайдіть в ній позитив для клієнтів. Наприклад, великі страхові компанії часто стикаються із звинуваченнями в затягуванні виплат. У даній ситуації керівництво компанії має пояснити клієнтам, чому збитки не врегульовуються швидко. Страховик піклується про клієнтів, ретельно розслідуючи страхові події, розраховуючи величину збитку і виявляючи випадки шахрайства.

2. Використовуйте пасивно-агресивний підхід

Цей метод відмінно працює, коли конкуренти, що здійснюють нападки на ваш бізнес, добре відомі споживачам. Напишіть в блозі чи в соціальному профілі, що якісь заздрісники і недоброзичливці розпускають негативні чутки про вашому бізнесі. Поясніть аудиторії, що ці дії пов’язані з труднощами, з якими зіткнулися ваші конкуренти.

Не називайте імен і назв компаній. Клієнти і конкуренти повинні самостійно зрозуміти, про кого йде мова. Даний підхід напевно поставить ваших недоброзичливців у незручне становище — вони самі будуть змушені виправдовуватися.

3. Використовуйте прямі порівняння

Використовуйте цей підхід, щоб підкреслити свої сильні сторони. Наприклад, порівняйте вартість ваших продуктів з аналогічними продуктами конкурентів. Публікуйте будь-які підтверджені дані, які демонструють вашу перевагу. Результати досліджень задоволеності споживачів, порівняння частки ринку, ефективність технологій, швидкість обслуговування, — це лише деякі дані, які зацікавлять клієнтів.

4. Публікуйте кейси

Розкажіть аудиторії, як ви вирішили проблему клієнта. Приділіть увагу споживачам, яким не змогли допомогти конкуренти. Однак фокусуйтеся саме на обслуговуванні клієнта, лише побіжно згадуючи його невдалий досвід співпраці з іншими компаніями.

Прямо не називайте імен конкурентів, щоб уникнути звинувачень у наклепі і судових розглядів. Однак ви можете натякнути, хто з ваших недоброзичливців не здатний забезпечити споживачам гідного рівня обслуговування.

5. Дифференцируйтесь

«Диференціюйся або вмирай», — говорить в однойменній книзі гуру маркетингу Джек Траут. Робіть все інакше. Якщо ваші недоброзичливці демпінгують, зберігайте ринкові ціни і розповідайте клієнтам про переваги якісного продукту.

Використовуючи цей підхід, ви вибиваєте грунт з-під ніг конкурентів, так як позбавляєте їх приводів для критики. Недоброзичливці будуть зайняті боротьбою з собі подібними, тому у них не залишиться часу для нападок на ваш бізнес.

6. Викликайте конкурентів на дуель

Публічно викликавши недоброзичливця на дуель, ви можете раз і назавжди відбити у нього бажання просувати свій бізнес за рахунок нападок на ваш. Ні-ні, шпаги і пістолети вам не знадобляться. Звичайно, якщо ви не робите. Відкрите тестування товарів, користувальницькі порівняння, змагання, — вам потрібні мирні дуелі.

Використовуйте цей метод, якщо повністю впевнені в своїй перевазі. Задокументуйте результати дуелі, запросіть у журі авторитетних галузевих експертів. Публічність знову допоможе вам у боротьбі з недобросовісними конкурентами.

7. Ігноруйте нападки

Просто продовжуйте працювати, не звертаючи уваги на недоброзичливців. Це найсильніший засіб проти поширення недостовірних даних. Однак ви повинні фанатично вірити в свій продукт, щоб використовувати цей підхід.

Не забувайте публікувати в блозі результати досліджень, кейси, відгуки клієнтів, навіть якщо ви вирішили не звертати уваги на конкурентів. Ваші споживачі потребують позитивної інформації і підтвердження вашої компетенції.

Висновок

Ви напевно стикалися з ситуацією, коли хтось стає лідером ринку не завдяки професіоналізму і хорошій роботі з клієнтами, а завдяки критиці інших проектів і вміння подати себе публіці. Напевно, ви боролися з бажанням публічно ткнути вискочку носом в його некомпетентність.

Повірте, не варто робити цього. По-перше, як відомо, нервові клітини не відновлюються. По-друге, впоравшись з одним недоброзичливцем, ви вже завтра зіткнетеся з двома новими. Тому направте енергію на вдосконалення свого продукту і підвищення ефективності маркетингу.

Перераховані вище способи боротьби з недоброзичливцями допоможуть вам в цьому, так як вони носять конструктивний характер. Це найважчий і найбільш ефективний спосіб боротьби з конкурентами. Вам доведеться нелегко, але в разі успіху ви переможете відразу всіх супротивників.

А ви стикалися з недобросовісною онлайн-конкуренцією? Розкажіть в коментарях, як ви боролися з недоброзичливцями.