8 хитрих прийомів для збільшення трафіку, якими мало хто користується

357

Якщо ви хочете підвищити свої позиції у видачі та збільшити кількість трафіку, в першу чергу, потрібно зрозуміти ось що: справжні результати можна отримати тільки в одному випадку – якщо ви будете постійно перебувати в пошуках нових ідей, експериментувати і вчитися на своїх помилках. Так, скопіювати чужий досвід просто, але це сліпе повторення створює навколо нас рамки – ми навіть не намагаємося придумати щось нове, щось своє, щось, що виявиться ще більш ефективним. Мислити широко, не боятися вийти за існуючі рамки, пробувати все на власному досвіді і на основі цього робити свої власні висновки – ось головні вміння сучасного інтернет-маркетолога. Ось, до чого треба прагнути.

8 хитрих прийомів для збільшення трафіку, якими мало хто користується

У цій статті ми розкриємо 8 цікавих прийомів, завдяки яким можна значно збільшити трафік. Деякі з них досить прості, в той час як інші можуть відняти у вас дійсно багато часу. Ефективні вони чи ні, ви зможете зрозуміти, тільки застосувавши на своєму сайті. Сподіваємося, цей матеріал допоможе вам зрозуміти, скільки можливостей ми випускаємо з-за своєї обмеженості і як важливо не заганяти себе в рамки.

Прийом №1: Використовуйте сторінку помилки 404

За допомогою сторінки помилки 404 можна збільшити кількість проіндексованих сторінок і, таким чином, підвищити пошуковий трафік. Все що для цього потрібно, це додати на неї 5-20 посилань, що ведуть на інші сторінки вашого сайту, і зробити так, щоб кожен раз, коли сторінка 404 завантажується, лінки автоматично змінювалися на інші. Як стверджує Нейл Патель (знаменитий британський інтернет-маркетолог), цей метод настільки ефективний, що за допомогою нього йому вдалося збільшити пошуковий трафік на 9% за 30 днів.

Увага! Ця тактика працює тільки з Гуглом, в його рекомендаціях чітко прописано: ви можете створити сторінку 404, містить список найпопулярніших сторінок (джерело). Яндекс цей метод поки
не заохочує.

8 хитрих прийомів для збільшення трафіку, якими мало хто користується

Прийом №2: Влаштовуйте змагання

Ще одним хитрим способом підвищити кількість проіндексованих сторінок є порівняння двох продуктів. Для цього необхідно створити окрему сторінку з двома схожими продуктами і попросити користувачів проголосувати за один з них. Найцікавіше в цій битві те, що в ньому немає переможця – товари на сторінці змінюються кожного разу, коли вона завантажується. За допомогою цього методу компанії Zappos вдалося збільшити пошуковий трафік на 10%.

8 хитрих прийомів для збільшення трафіку, якими мало хто користується

Прийом №3: Оживіть свою інфографіку

Ще недавно статична інфографіка викликала великий інтерес у користувачів, але з плином часу і зростанням її кількості в мережі, цей інструмент втратив свою ефективність. Тепер світом контенту править інтерактив. Подивіться на таку інфографіку. Подивіться, як цікаво подані візуальні елементи, а потім уявіть, яким нудним вона була б без них.

8 хитрих прийомів для збільшення трафіку, якими мало хто користується

За словами творця, ця інфографіка зібрала 1170 беклінків. Нехило, правда? Враховуючи, що на її створення пішло максимум кілька днів… Цей термін взятий не від балди – ми теж одного разу створили інтерактивну інфографіку і теж отримали досить непоганий відгук (багато репостов і позитивних коментарів). Так що, якщо ви ніколи не використовували даний вид контенту, рекомендуємо вам спробувати – результат може перевершити всі очікування. У нашому випадку, наприклад, так і було.

Ну, а якщо інтерактивна інфографіка є для вас занадто дорогим варіантом (ціни не називаємо, якщо цікаво, запитайте у наших менеджерів), спробуйте створити 3D-інфографіку. Незважаючи на те, що вона статична, вона виглядає набагато ефектніше, ніж її «плоскі родичі».

8 хитрих прийомів для збільшення трафіку, якими мало хто користується

Прийом №4: Скористайтеся технікою хмарочоса»

Проходячи повз високого будинку, ви коли-небудь замислювалися про те, яку висоту має п’ятий за висотою хмарочос у світі? А сьомий? Навряд чи. Якщо подібне питання і приходила вам у голову, то він напевно стосувався найвищої будівлі в світі. І це нормально, це звичайна людська особливість – нам подобаються найбільші і найкращі речі в світі.

Саме ця особливість і лежить в основі «техніки хмарочоса». У чому вона полягає?

 • Крок 1: Знайдіть матеріал, який вже хтось створив, і який приніс творцеві купу лінків. Зазвичай на це вказує величезна кількість розшарювання і коментарів. Але ви також можете підстрахуватися і перевірити вибрану статтю за допомогою сервісу LinkTally, який показує скільки разів і в яких соцмережах був расшарен той чи інший матеріал.
8 хитрих прийомів для збільшення трафіку, якими мало хто користується
 • Крок 2: Скопіюйте ідею, але реалізуйте її в рази краще. Наприклад, якщо хтось створив неймовірно успішну статтю «9 прийомів, які допоможуть вам збільшити пошуковий трафік», ви повинні написати статтю «99 прийомів, які допоможуть вам збільшити пошуковий трафік».
 • Крок 3: Піднесіть її правильним людям. Згадайте в своїй статті інші сайти і попросіть користувачів розшарити її. Це дасть вам більше лінків трафіку.

Ця техніка дуже ефективна, правда потрібно дотримуватися одна умова – матеріал повинен бути дійсно краще і корисніше, ніж його попередник.

Прийом №5: Використовуйте пошукові персони

«Більше не завжди краще», – до такого висновку прийшов Нейл Патель (про який говорилося вище), намагаючись підвищити пошуковий трафік одного з своїх сайтів. І ось чому. Одного разу він написав дуже гарну статтю про те, як збільшити кількість фоловерів в Instagram. За місяць матеріал зібрав купу лайків, розшарювання і – увага – 120.000 відвідувачів з пошуку.

8 хитрих прийомів для збільшення трафіку, якими мало хто користується

Однак незважаючи на таку кількість переглядів, користі ця стаття не принесла. Весь пошуковий трафік, який вона залучила, виявився нецільовим, тобто люди, що прийшли з пошуку, не стали ні передплатниками, ні клієнтами (кількість передплатників і виручка залишилися такими ж, як до публікації статті). Чому так сталося? Тому що на той момент у Нейла Пателя не було чіткого портрета свого ідеального клієнта. З цього випливає простий висновок:

Щоб залучати чистий і якісний цільовий трафік, ви повинні в першу чергу зрозуміти свою пошукову персону.

Для цього необхідно детально розписати кожен портрет. Припустимо, серед вашої цільової є технарі – люди, які цікавляться всілякими гаджетами. У цьому випадку опис може бути наступним:

«Петя, 24-34 роки. Неодружений хлопець. Живе на орендованій квартирі, один або з друзями. Працює дизайнером в невеликому агентстві і мріє про власний бізнес. Має два телефону – iPhone (для особистого користування) і Nokia 113 (для роботи). Стежить за подіями в індустрії графічного дизайну. Читає Твіттер, підписаний на RSS-розсилку популярних в цій сфері блогів. У своєму акаунті в Твіттері ділиться своїми досягненнями та інформацією про поточні проекти. У Фейсбуці викладає особисте фото і відео. Вконтакте ділиться цікавими постами про дизайн і смішними ситуаціями з життя дизайнерів.»

Якщо ваш ідеальний клієнт схожий на Петю, то вам потрібно бути обережним при виборі ключових слів і загального посила вашого контенту. Наприклад, якщо Петя шукає мобільний телефон, навряд чи він буде вбивати в пошуковик фразу «мобільний телефон». Більш ймовірно, що він напише щось на кшталт «Nokia Lumia дозвіл камери». Різниця між цими двома фразами величезна, тому що технарі відмінно розбираються в техніці і зазвичай шукають конкретну інформацію по конкретному продукту, який вони планують купити.

З іншого боку, якщо б вашим ідеальним клієнтом був Вася, якому 35-49 років, який працює вчителем і намагається прогодувати свою дружину і двох маленьких доньок, він навряд чи став би вводити запит про Nokia Lumia. Замість цього він написав би «бюджетний смартфон» або «дешевий мобільний телефон».

Як тільки ви в точності опишете портрети своїх ідеальних клієнтів (їх може бути декілька) і почнете створювати контент, орієнтуючись на цих людей, ви відразу побачите якісні зміни.

Прийом №6: Просіть, запозичує, але не крадіть

Щоб отримувати трафік, не обов’язково створювати власний контент. Іноді курирування чужого контенту може принести набагато кращі результати, ніж якщо б ви створювали її самі. Візьмемо, наприклад, дуже популярний в зарубіжному інтернеті ресурс поцілунок метрики. Запозичена ними інфографіка (із зазначенням посилання і вдячністю її авторові) принесла їм більше розшарювання, ніж її творцеві. За тиждень інфографіка набрала 1910 твітів і 1400 лайків. Непогано для контенту, на створення якого не було витрачено жодної хвилини, неправда?

8 хитрих прийомів для збільшення трафіку, якими мало хто користується

Якщо ви плануєте зайнятися куруванням контенту ви повинні знати наступне:

 • Краще не копіювати чужий текстовий контент, т. к. пошуковики дуже не люблять, коли ви берете чужий матеріал, не додаючи в нього ніякої цінності.
 • З фото і відео справи йдуть простіше. Якщо ви копіюєте картинку або відеоролик, досить просто додати до них своє власне опис, а також проставити посилання на джерело.
 • Прийом №7: Збільште швидкість завантаження вашого сайту

  Про це прийомі ви напевно чули, але, можу посперечатися, досі її не застосували. Виходячи з власного досвіду, ми давно прийшли до сумного висновку: більшість власників онлайн-ресурсів недооцінюють важливість швидкості завантаження сайту як фактора ранжування. І дуже даремно. Адже користувачі, які не дочекалися завантаження сторінки і покинули ресурс, – це явна ознака того, що ваш сайт не приносить їм щастя». І незабаром пошуковики це зрозуміють (а, швидше за все, вже зрозуміли) і знизять ваші позиції у видачі. Якщо ви не хочете, щоб це сталося, оптимізувати швидкість завантаження сайту сьогодні ж. Як це зробити, детально написано в нашій статті.

  Прийом №8: Зробіть сайт на адаптивному дизайні

  Ми довго не наважувалися запустити сайт на адаптивної верстці, але після заяви Google про те, що оптимізація під мобільний трафік стала обов’язковою, всі сумніви пішли геть. І 30 серпня 2013 року «Текстерра» стала виглядати ось так з мобільних пристроїв:

  8 хитрих прийомів для збільшення трафіку, якими мало хто користується

  Як тільки ми це зробили, відбулися наступні зміни:

 • Різко зменшилася кількість відмов (про це докладно читайте в нашому кейсі).
 • Трафік став повільно, але неухильно повзти вгору. У наведеній нижче таблиці відображено місячні показники відвідувань з планшетів і мобільних телефонів.
 • Місяць

  Планшети

  Мобільні телефони

  Червень

  928

  870

  Липень

  919

  953

  Серпень

  944

  1223

  Вересень

  753

  926

  Жовтень

  1508

  1947

  Листопад

  1810

  1929

  Грудень

  1875

  2422

  І підтвердження на скріншоті. Явного вибуху мобільного трафіку немає, але стабільне збільшення проглядається досить чітко.

  8 хитрих прийомів для збільшення трафіку, якими мало хто користується

  Якщо ви хочете добитися таких самих результатів, зверніть увагу на цей метод оптимізації сайту під мобільний трафік. Завдяки адаптивної верстці ваш сайт буде «літати» не тільки на стаціонарних ПК і ноутбуках, але і на смартфонах і планшетах, в яких найчастіше не така хороша швидкість, як на комп’ютерах.

  Ну ось і все. Удачі!

  Адаптація матеріалу 11 SEO Changes That Will Give You Big Results.

  Читайте також:

  • Різко впав пошуковий трафік? 6 питань, які допоможуть знайти і усунути причину
  • Як освітній контент збільшує цільовий трафік і продажу?
  • 21 перевірений метод, здатний «підірвати» трафік на вашому сайті