8 креативних способів повернути відписатися від розсилки

330

Якою б цікавою і корисною не була ваша розсилка, завжди знайдуться люди, які захочуть від неї відмовитися. Це нормально. Не потрібно засмучуватися і звинувачувати себе у всіх смертних гріхах. А ось повернути екс-передплатників спробувати безсумнівно варто. Думаєте, не вийде? Не хочете нав’язуватися і псувати свою репутацію? Повірте, існує маса способів зробити це безболісно, а в деяких випадках навіть з вигодою для користувача. Саме про них і піде мова далі. Отже, зустрічайте 8 креативних автореспондеров, після отримання яких користувачі задумаються, а потрібно їм взагалі відписуватись? Обов’язково дочитайте до кінця, тому що імейли під номером 7 і 8 – поки найкраще, що я бачила у своєму житті.

1. New Look

Почнемо з самого простого. Замість того щоб відразу відписувати людини від розсилки, інтернет-магазин New Look надсилає йому лист, у якому просить підтвердити свою дію. А раптом цей користувач відписався помилково? Випадково натиснув кнопку відписки або неправильно прочитав слово. Всяке буває.

«Нам шкода, що ви покидаєте нас. Ви точно хочете, щоб ми видалили ваш імейл з бази передплатників? – Так, хочу. – Ні, я передумав.»

8 креативних способів повернути відписатися від розсилки

2. Megaplan

Відписку від розсилки компанії «Мегаплан» умовно можна розділити на два етапи. На першому етапі користувач натискає на кнопку «Отписаться» і бачить перед собою таке віконце:

8 креативних способів повернути відписатися від розсилки

У ньому йому пропонують почитати попередні випуски розсилки (з таким розрахунком, що він усвідомлює свою помилку і передумає), дають посилання на відновлення підписки і, як і у всіх стандартних листах подібного роду, задають питання про те, чому той вирішив відписатися.

В ту ж хвилину на пошту передплатника приходить лист, в якому йому знову пропонують прочитати всі випуски розсилки і підписатися, якщо раптом він відписався за помилку:

8 креативних способів повернути відписатися від розсилки

Незважаючи на те, що користувач отримує цілих два повідомлення від особи компанії, це не ускладнює процес відписки. По суті вона відбувається відразу ж після натискання на кнопку «Отписаться», а наведені вище повідомлення служать для того, щоб повернути передумали або відписатися помилково користувачів.

3. Bubigator

Якщо ви шукаєте чудові приклади «повертають» імейлів, раджу підписатися на розсилання всіх відомих купонаторов. Ці хлопці знають толк у цій справі, оскільки левову частину виручки становлять покупки їх передплатників. Подивіться на автореспондер вітчизняного купонатора «Бубигатор». Він просто чудовий! Легкий і ненав’язливий стиль спілкування, велика частка гумору і пропозицію взяти участь у розіграші подарунка з безкоштовною доставкою по Росії – перед цим встоїть не кожен.

8 креативних способів повернути відписатися від розсилки

4. Topshop

Іноді буває так, що користувачеві в цілому подобається ваша розсилка, але він незадоволений занадто частими листами або лише деякими з її рубрик. У такому разі мудрим рішенням буде не відписувати його відразу, а вислати лист, в якому він може вибрати предподчительную частоту розсилки і теми, які його цікавлять. Саме так і поступає зарубіжний інтернет-магазин одягу Topshop. Хочете вибрати тільки ті теми, які вас цікавлять? Так, я хотів би мати інформацію про те-то і те-то. Не хочете? Окей, будемо сумувати за вами.

8 креативних способів повернути відписатися від розсилки

5. Molodost.bz

Ви перерахували всі переваги, які дає ваша розсилка, попросили вашого користувача підписатися знову, а він вас не послухав? Значить, ви були недостатньо емоційні і переконливі. Зверніть увагу на імейл, що сповіщає про її анулювання від компанії «Бізнес Молодість». Ось це я розумію! Напір, емоції і – увага – цілих 4 призову до відновлення підписки.

8 креативних способів повернути відписатися від розсилки

6. Office

У автореспондере від компанії зарубіжної компанії Office в принципі немає нічого особливого (простий опис переваг і кнопка «Відписатися»), але він все-таки увійшов в даний матеріал. Чому? З-за кнопок соціальних мереж. Якщо ви придивитеся, жодна з цих компаній не закликала передплатників приєднатися до неї в соцмережах. І дуже даремно. Користувачеві може бути набагато зручніше стежити за вами саме там, а не з допомогою розсилки.

8 креативних способів повернути відписатися від розсилки

7. Groupon

Ну а тепер два обіцяних переможця. І перший з них – американський знижковий сервіс Groupon, який у своєму имейле пропонує покарати Дерріка (провідного розсилки) за те, що той не справляється зі своєю роботою. Текст листа говорить: «Ви відписалися. Нам шкода, що ви йдете… Наскільки сильно? Бачите цього хлопця? Це Деррік. І він думав, що вам подобається отримувати його розсилку.» А далі йде кнопка з написом «Покарати Дерріка». Що буде, якщо її натиснути? Дивіться у наступному ролику.

8. Hubspot

Другий з двох найкращих імейлів, які я коли-небудь зустрічала в мережі, належить інтернет-маркетингової компанії Hubspot. Лист складається з великого заголовка, невеликого текстика, кнопок соціальних мереж і відео.

8 креативних способів повернути відписатися від розсилки

Звичайно, головним тут є відео, і скоро ви в цьому переконаєтеся. Але перш, давайте розберемо, що тут написано.

«Зміни, внесені вами, були збережені. Ми вже сумуємо за тим близьким відносинам, що були між нами. Може, дасте нам другий шанс? Приєднуйтесь до нас.»

Все зроблено грамотно, з часткою гумору. Присутні кнопки соцмереж. Єдине, що здивувало, немає кнопки «Відновити підписку». Як же користувачі зможуть підписатися на вас знову після перегляду цього офігенного відео? Ах, ви ще не бачили його. Виправляємося:

Для тих, хто не знає англійської, прикладаю вільний переклад:

«Гаразд, я зрозумів. Ви більше не хочете отримувати мою розсилку. Це нормально… Я дійсно намагався ділитися з вами тільки самою корисною інформацією… А я ж знаю, що ви відкривали мої листи, і навіть знаю, за якими посиланнями кликали… Блін, звучить як ніби я маніяк, стежу за вами… Ні, я не лазив по вашій сторінці у Фейсбуці, я просто… загалом, забудьте, що я сказав, просто забудьте… Ніякого попередження, я просто не очікував… Пам’ятаєте мій вебінар? Було здорово… Може, якби я змінився, все стало по-іншому? Дайте мені шанс… Ну гаразд, мені не обов’язково потрібен ваш імейл. Можна спілкуватися в Фейсбуці, Твіттері, Лінкедін… Ми ж можемо просто залишитися друзями, правда? Ніяких серйозних почуттів. Просто друзі».

***

Вище ми розглянули 8 креативних способів, які ви можете використовувати для повернення своїх передплатників. Не обов’язково копіювати їх повністю, можна просто почерпнути ідею і трансформувати її в щось своє. Впевнена, у вас може вийти ще краще.

P. S. Який з імейлів вам сподобався найбільше? Свою думку я вже висловила, тепер ваша черга.

Також Вам може бути цікаво:

  • Якою має бути форма підписки: 10 ідей для А/Б-тестування
  • Покинуті кошика: 7 шикарних прикладів «повертають» імейлів
  • Email-маркетинг: 10 чудових прикладів для наслідування