9 фактів, які ви повинні знати про оновлення Google Mobile-Friendly

298

В кінці лютого 2015 року Google пообіцяв оновити пошуковий алгоритм: підвищити значення фактора mobile-friendly або адаптованості сайтів до переглядами з мобільних девайсів. Нововведення почнуть діяти з 21 квітня. Серед вебмайстрів ходять чутки, що оновлення алгоритму буде настільки масштабним, що сайти без адаптивної верстки практично втратять трафіку. Чи відповідають ці припущення дійсності? Відповісти на ці питання допоможуть реальні факти про оновлення Google mobile-friendly.

9 фактів, які ви повинні знати про оновлення Google Mobile-Friendly
9 фактів, які ви повинні знати про оновлення Google Mobile-Friendly

Факт № 1: Google дійсно оновить алгоритм 21 квітня

В останні місяці Google опублікував ряд нових рекомендацій, які стосуються мобільного пошуку. Це підтверджує підготовку до великого оновлення пошукового алгоритму. Можна припустити, що найбільша пошукова система світу запустить новий мобільний краулер, підтримує клієнтський додаток Android. Це поліпшить індексацію мобільних веб-додатків, додатків для Android, а також розширить підтримку індексації глибоких посилань на iOS-додатку.

Глибокі посилання в контексті мобільних додатків — це ідентифікатор ресурсу (URI), що дозволяють відкривати конкретні розділи додатків. Наприклад, при запуску мобільного інтернет-банкінгу ви потрапляєте на стартову сторінку програми. А глибокі посилання дозволяють потрапити відразу в інтерфейс шаблонних платежів або перегляду балансу на депозитах.

Оновлення алгоритму 21 квітня допоможе Google сформувати окремий мобільний індекс. Це дозволить пошуковику сканувати і ранжувати контент додатків, не відображаючи його у видачі для десктопів. Мобільний краулер отримає можливість індексувати вміст додатків без необхідності сканувати їх код.

Факт № 2: якщо ваш сайт не адаптований під мобільний трафік, він не втратить позиції у видачі для десктопів

Аналітик Google Зинеб Аіт Бахаджи заявила в ході конференції з пошукового маркетингу, яка пройшла в Мюнхені в середині березня, що оновлення 21 квітня не торкнеться видачу для десктопів.

Факт № 3: мобільний оновлення буде більш масштабним, ніж Panda і Penguin

Так сказала пані Зинеб Аіт Бахаджи в ході згаданої вище конференції. Вона не зазначила, чи зачепить новий алгоритм всі типи мобільних девайсів. Можна припустити, що оновлення сильніше вплине на видачу для гаджетів, які працюють на Android. Як мінімум, вплив буде однаковим для Android і iOS.

В даний час SERP для пристроїв на Android і iOS відрізняється. Головна відмінність полягає у відображенні у видачі для гаджетів на Android глибоких посилань на контент додатків. Швидше за все після 21 квітня у видачі гаджетів на iOS з’являться глибокі посилання на контент додатків для цієї операційної системи. Це побічно підтверджується тим, що деякі глибокі посилання на додатки для iOS пройшли валідацію в інструменті індексування додатків Google.

9 фактів, які ви повинні знати про оновлення Google Mobile-Friendly

Масштабність оновлення визначається не тільки появою у видачі глибоких посилань. У формуванні персоналізованої SERP будуть приймати участь електронні листи, які давно індексуються Google. Підтримка мікророзмітки Gmail допоможе включати в мобільну видачу результати з листів.

Факт № 4: адаптивна верстка — це не єдиний спосіб оптимізації сайтів під мобільний трафік

Google рекомендує оптимізувати сайти під мобільний трафік за допомогою адаптивного дизайну. Однак пошукач вважає рівноцінними способами адаптації мобільну версію сайту й додатка. Це не зміниться після 21 квітня.

Читайте також: Повне керівництво по адаптації сайту під мобільний трафік

Зробили ставку на адаптацію за допомогою програми? Зверніться до професіоналів — «Текстерра» займається просуванням мобільних додатків.

Факт № 5: ви можете дізнатися, чи готовий ваш сайт до оновлення алгоритму

Це можна зробити за допомогою інструменту перевірки зручності перегляду на мобільних пристроях. Зверніть увагу на наступні нюанси його використання:

  • Інструмент перевіряє сторінку, вказану з допомогою URL. Якщо ви хочете перевірити сайт цілком, можете по черзі вказати URL типових сторінок ресурсу.
  • Інструмент відповідає на питання «так чи ні». Він не показує, на скільки відсотків сайт адаптований до мобільного трафіку.
  • За результатами перевірки ви отримуєте список проблем. Усунувши їх, ви підвищуєте зручність перегляду на мобільних екранах.

Факт № 6: наявність мобільного додатку підвищує видимість вашого сайту і бізнесу в пошуку

По-перше, якщо пошуковий запит пов’язаний з мобільними додатками, сторінка завантаження в Google Play і AppStore або на вашому сайті може виявитися у видачі. Наприклад, якщо власник смартфона вводить запит «ігри для дітей», у видачі він отримає посилання на ігрові програми для дітей.

По-друге, аналітик Google Марія Моева кілька тижнів тому сказала, що наявність якісного програми є позитивним сигналом, який сприяє більш високого ранжирування сайту в мобільній видачі. Це реалізується за допомогою глибоких посилань на додаток. Вони допомагають Google зв’язати контент вашого ресурсу з контентом програми.

Читайте також: Контрольний список питань для аудиту мобільної версії сайту

Факт № 7: у більшості випадків варто починати з адаптивного або мобільного сайту

Якщо дозволяє бюджет, ви можете пропонувати користувачам адаптований під мобільний трафік сайт, а також додатки для Android і iOS. Одночасне розвиток сайту і додатків підвищує вашу представленість у видачі тільки в тому випадку, якщо програми забезпечують користувачам додаткові можливості, які не можна передати через сайт. Іншими словами, якщо додаток просто дублює мобільний сайт, ви не отримаєте додаткових переваг.

У деяких випадках ви можете почати з додатків. Це стосується підприємств, чиї клієнти в першу чергу потребують досвід, який можна отримати тільки за допомогою програм. Наприклад, логічно, якщо розробники віртуального самовчителя гри на гітарі запропонують аудиторії додаток.

Факт № 8: ви можете зберегти високі позиції по ключових запитах, але це не гарантує вам трафік

Google намагається відповідати на запити користувачів вже на сторінці видачі. Це особливо помітно на прикладах мобільних SERP. Простий приклад — це мобільні контекстні оголошення з можливістю подзвонити прямо зі сторінки видачі. Пошуковик не відпускає користувачів з SERP на сайти з природною видачі, тому високі позиції в пошуку не гарантують вам трафіку.

9 фактів, які ви повинні знати про оновлення Google Mobile-Friendly

Висновок, або Факт № 9: Google хоче зробити світ краще

Це відповідь на питання про цілі оновлення мобільного алгоритму Google, запуск якого запланований на 21 квітня. Найбільший пошуковик світу за допомогою нового алгоритму прагне вирішити цілий ряд завдань, включаючи підвищення власних доходів від мобільного контекстної реклами або монетизації програм та іншого контенту. Однак головна мета оновлення mobile-friendly — це поліпшення користувацького досвіду.

Що це означає для інтернет-маркетологів? Вони виграють від оновлень двічі. По-перше, їх власний досвід мобільного пошуку покращиться. По-друге, вони зможуть залучати більше трафіку і конвертувати його в операції. Для цього потрібно пропонувати аудиторії дружні до перегляду на маленьких екранах сайти, а також якісні програми.

Адаптація матеріалу 9 Things You Need to Know About google’s Mobile-Friendly Update by Cindy Crum.

Якщо ви хочете зробити свій сайт дружнім до перегляду на мобільних пристроях, вас може зацікавити наша послуга оптимізація сайтів під мобільний трафік.