9 способів отримувати трафік без пошукачів

315

Молоді сайти не отримують пошуковий трафік через відсутність трасту. Розкручені проекти можуть позбутися десятків відсотків відвідувачів з-за оновлення алгоритму пошукових систем або технічної помилки. Що робити маркетологам, якщо пошукові системи не дають їм трафік? Як працювати, коли ресурс може в будь-який момент втратити відвідувачів? Відповідь проста: фахівці повинні постійно пам’ятати, що в якийсь момент вони можуть втратити підтримки пошукових систем. Їм варто мати козир у рукаві: методи залучення трафіку без «Яндекса» і Google.

Як залучати відвідувачів без пошукових систем? Читайте нижче.

9 способів отримувати трафік без пошукачів

Спосіб № 1: коментарі в блогах

Знайдіть популярні і авторитетні блоги, тематично пов’язані з вашою сферою діяльності. Коментуйте публікації. Ваші коментарі повинні бути предметними, цікавими і корисними для інших користувачів.

Якщо можливо, залишайте посилання на свій блог або профіль у соціальних мережах. Однак не вважайте посилання самоціллю. Якщо ваші коментарі будуть цікавими і корисними, аудиторія рано чи пізно зацікавиться і знайде ваш проект по імені та прізвища коментатора.

Рекомендація: не соромтеся залишати тематичні посилання на публікації у власному блозі. Вас не назвуть спамером, якщо ви будете посилатися на якісний контент.

Спосіб № 2: ресурси для курирування і агрегації контенту

Додайте ваш сайт або блог в популярні галузеві агрегатори контенту. Наприклад, інтернет-маркетологам можна звернути увагу на ресурси Growth Hackers, Inbound.org та інші.

Станьте куратором контенту. Анонсируйте корисні публікації з авторитетних джерел. Знайомте аудиторію з власними публікаціями і беріть участь в обговореннях.

Рекомендація: беріть участь тільки в галузевих товариствах. Вам не потрібні загальнотематичні агрегатори, навіть якщо вони дуже популярні.

Спосіб № 3: галузеві форуми

Якщо ви займаєтеся пошуковим маркетингом, створити акаунт на Searchengines.guru та інших популярних форумах, присвячених оптимізації і просуванню проектів в інтернеті. Обговорюйте актуальні теми, діліться досвідом, розповідайте про своїх підходах до роботи. Не намагайтеся під що б то ні стало залишати посилання на свій сайт. На форумах ви працюєте на свій авторитет.

Рекомендація: щоб знайти галузеві форуми, введіть у пошуковий рядок Google запит «ключове слово + inurl:forum».

9 способів отримувати трафік без пошукачів

Спосіб № 4: соціальні мережі

Вам підходять всі соцмережі: Facebook, «Вконтакте», Twitter, Pinterest, LinkedIn, Google+ та інші майданчики, цікаві вашої потенційної аудиторії. Якщо ви працюєте з Facebook, Вконтакте або Google+, вступайте в тематичні співтовариства і/або створюйте власну. Курируйте контент, беріть участь в обговореннях, сперечайтеся, провокуйте. Вам потрібно привертати увагу користувачів і направляти на свій сайт.

Рекомендація: регулярно публікувати в соціальних мережах корисний контент. Залиште в профілі і в описі спільноти посилання на ваш сайт. Вступайте в тематичні співтовариства і не шкодуйте компліментів для якісного контенту.

9 способів отримувати трафік без пошукачів

Спосіб № 5: гостьовий блогінг

Не вірте людині-мему Метту Каттсу, яке підтверджує, що гостьовий блогінг помер. Він живий. Навчіться писати гостьові пости не заради посилань, а заради розширення охоплення аудиторії. Розкривайте аудиторії ресурсів-реципієнтів важливі секрети, навіть якщо в гостьовій публікації немає жодного посилання на ваш сайт. Вас знайдуть і без лінків, якщо зумієте зацікавити читачів.

Рекомендація: використовувати гостьовий блогінг, щоб отримати репутацію галузевого експерта. Рано чи пізно це принесе вам трафік.

Спосіб № 6: сервіси питань і відповідей

Мова йде про «Запитаннях та відповідях» Google, Відповідях Mail.ru та інших подібних ресурсах. Відповідайте на питання, пов’язані з вашою сферою діяльності. Допомагайте користувачам вирішувати їх проблеми, не вимагаючи нічого натомість. Ви повинні завоювати репутацію експерта.

Рекомендація: не спамьте сервіси своїми питаннями і не зловживайте посиланнями на власний контент. Посилайтесь на свій сайт тільки у тому випадку, якщо це доречно.

Спосіб № 7: YouTube

Цей ресурс виділяється серед інших соціальних платформ, так як за потенціалом виральности і залучення користувачів відео перевершує інші типи вмісту. Створюйте та надсилайте власні відеоматеріали. Діліться з аудиторією корисними відео інших користувачів. В описах до роликам і каналах залишайте посилання на свій сайт і профілі в соціальних мережах.

Робіть акцент на навчальних відео та гайдах. Вам не потрібно публікувати їх кожен день. Якщо ви можете зняти один якісний ролик в місяць, цього достатньо.

Рекомендація: використовувати рекламу на YouTube. Ваші банери і відео побачать зацікавлені користувачі.

Спосіб № 8: реклама сайту в офлайні

Залишайте посилання на свій сайт на брендованої продукції, поліграфічних матеріалах, на службових автомобілях і т. п. Спробуйте привернути увагу мобільного аудиторії, яка може відвідати ваш сайт негайно.

Рекомендація: публікуйте QR-коди з посиланням на сайт продукції і навіть на вивісках. В епоху мобільних гаджетів це може стати гарним джерелом трафіку.

9 способів отримувати трафік без пошукачів

Спосіб № 9: електронна пошта

Вставте посилання на сайт підпис до електронних листів. Регулярно розсилайте передплатникам корисні листи з посиланнями на ваш контент. Пропонуйте передплатникам брати участь в акціях. Зверніть увагу, середній коефіцієнт конверсії адресної електронної розсилки складає 3,34 %.

Рекомендація: адаптуйте електронні листи до читання на екранах мобільних гаджетів. За допомогою спліт-тестів визначайте найбільш ефективні варіанти листів.

Не будьте спамером

Ви звернули увагу, що кожен з розглянутих способів отримання трафіку активно використовується спамерами. Щоб успішно застосовувати запропоновані методи, вам доведеться пройти по лезу: бути активним, публікувати багато контенту і уникати звинувачень в настирливості. Якщо ви зумієте це зробити, то зменшити залежність від примх пошукових систем.

Адаптація матеріалу 10 The Best Ways to Generate Traffic Without Google by Chuk Price.

Читайте також:

  • 8 хитрих прийомів для збільшення трафіку, якими мало хто користується
  • Різко впав пошуковий трафік? 6 питань, які допоможуть знайти і усунути причину
  • Не хочу чекати півроку! Як прискорити отримання трафіку, якщо ви тільки почали займатися контент-маркетингом?