Брендинг за допомогою SEO-технологій

392

Автор: Trond Lyngbø, SEO-аналітик Metronet Norge (Норвегія).

Переклад: Еліна Агішева (Текстерра).

Уявіть собі ситуацію: ви перед відходом на роботу переглядаєте улюблені новинні стрічки. І тут помічаєте рекламу нової книги по фінансовому плануванню. Далі йдете на спеціалізований форум, пов’язаний з вашою роботою, а там хтось вже цю книгу обговорює. Потім ви відправляєтеся на Amazon.com або інший популярний ресурс, щоб вибрати кілька цікавих матеріалів для читання у вихідні і зустрічаєте це ж назву ще раз у списку рекомендованих в розділі «щотижнева вибірка». І тут починаєте по-справжньому цікавитися, що це за книга, хто її автор, але часу для подальшого вивчення у вас більше немає.

Прийшовши в офіс, ви перевіряєте пошту і виявляєте, що Gmail також показує рекламне оголошення про тій самій книзі, і вам починає здаватися, що вона переслідує вас всюди. Повернувшись цим же ввечері додому, ви шукаєте інформацію для завтрашньої презентації з тенденцій планування сімейного бюджету, і перший же сайт, який ви відвідуєте, теж публікує її огляд. Все, ви більше не можете цього виносити. Вам просто необхідно познайомитися з нею ближче. Ви вбиваєте назву книги в пошуковий рядок Google і знаходите сторінку з інформацією про авторитетність і безсумнівну користь цього видання, потім тут же розміщуєте замовлення на примірник книги в інтернет-магазині або навіть негайно скачуйте копію на свій Kindle або iPad.

Ситуація з книгою – типовий приклад взаємодоповнюючого використання інструментів SEO і розкручування бренду в інтернеті. Пошукове просування, помножене на брендинг, багаторазово підсилює інтерес до вашого бренду, товарів і послуг, що виражається в цифровому еквіваленті – зростання продажів.

Вибирайте правильну інтернет-стратегію

Кожен серйозно налаштований підприємець, який шукає найбільш ефективні методи використання пошукової оптимізації, розуміє, що люди не приймають рішень про купівлю, ґрунтуючись на об’єктивних фактах. Вони покладаються на власну точку зору, інтерпретуючи інформацію про те, що знають про продукт. Люди «переварюють» накопичені знання про продукт на емоційному рівні. Але їх знаннями насправді можна (і потрібно) керувати, і залежить це від мудрості інтернет-стратегії, яку ви виберете в якості моделі поведінки в онлайн-середовищі. Що це означає? Висловимося простіше: використання тільки класичних інструментів SEO-оптимізації дає вам місця в топі, але не дає головного – підвищення авторитетності вашого бренду. Потрібно встановлювати контакт з аудиторією – питання позиціонування вашого бренду повинен стати одним з основних для вас не тільки на рівні контенту на сайті, потрібно залучати якомога більше каналів впливу на аудиторію, використовувати PR-засоби для підвищення лояльності потенційних клієнтів до вашої компанії і емоційного контакту з людьми.

В сучасних умовах пошукове просування не може бути просто пошуковим просуванням. Ті, хто хоче справжніх результатів (не на словах, а в цифрах, що виражають збільшення конверсії сайту і зростання прибутку компанії), повинні рухатися у всі сторони. Допомагати їм у цьому русі, орієнтувати в правильному напрямку, відсікати непотрібні канали впливу на аудиторію і радити корисні і має сучасне професійне SEO-агентство.

Даний SEO-агенція завжди займається вирішенням довгострокових стратегічних завдань розвитку бізнесу клієнта.

Але в даний час більшість SEO-консультантів зосереджуються тільки на технічних аспектах отримання максимально високих місць в пошуковій видачі. При цьому вони ігнорують набагато більш значиму річ – правильну подачу інформації про бренд на сторінках сайту і пошук ефективних рішень по розширенню каналів впливу на цільову аудиторію з метою розвитку компанії.

Для чого потрібно займатися SEO і брендингом одночасно?Обидва ці інструменту, що застосовуються грамотно, сприяють не тільки впізнаваності бренду, але і формують і закріплюють довіру до вашої компанії. SEO+брендинг – це, вже вибачте за пафос, формула успіху для багатьох компаній з серйозним потенціалом розвитку. Ви ростете не тільки за рахунок примітивного захоплення верхніх позицій в пошуковій видачі, але і за рахунок інформації, яка поширюється про вас в мережі і позитивно впливає на імідж компанії, ви використовуєте всі доступні вам джерела розповсюдження інформації про свою компанію (і розкрутку бренду в інтернеті, і конверсійний контент вашого власного сайту, і інструменти пошукового просування) і доносите таким чином до потенційних клієнтів і партнерів саме ту інформацію, яку хочете донести.

Неувага до брендингу – дорога помилка

Думайте про брендинг постійно. Як подається інформація про бренд на сторінках вашого власного сайту? Як позиціонується ваш бренд на сторонніх майданчиках? Впливайте на це. Ставте всі ці завдання перед вашим SEO-агентством.

Ви думаєте, що в очах більшості ваших потенційних клієнтів перші місця в пошуковій видачі по ключовим для вас запитам означає також і високу якість ваших послуг чи продуктів? Це так і не зовсім так одночасно. Останнім часом все частіше і частіше споживачі, перш ніж купити що-небудь, проводять свої онлайн-дослідження. Причому, на їх рішення про купівлю впливають не стільки високі позиції в пошуковій видачі, скільки те, що вони читають на сторінках вашого сайту, наскільки вони задоволені отриманою інформацією, і те, що говорять про вашому бізнесі або продукт інші.

Маркетинг в соціальних мережах і засобах масової інформації у наш час також стає все більш і більш важливим. Задоволені клієнти «працюють» безкоштовними агентами вашого бізнесу і обмінюються посиланнями з сотнями друзів, які, в свою чергу, будуть поширювати інформацію про вас серед тисяч потенційних клієнтів без оплати за рекламу. Все, що вам потрібно зробити, – це дати їм правильні інструменти (тексти, ключові слова і інформацію) та надалі просто піти з їх шляху!

Це в прямому сенсі слова inbound marketing, який у сукупності з грамотним пошуковим просуванням забезпечує «вибухове» зростання бізнесу.

Відсутність контролю над брендингом може стати дорогою помилкою, а контроль над ним може виявитися дуже прибутковою.

Будуйте свій бренд без покупки «рекламних щитів»

Купівля рекламних щитів для оголошень вже міцно увійшла в традицію великого бізнесу. Як правило, вони працювали на розвиток торгової марки шляхом створення «рекламного шуму» на дорогах і в людних міських місцях. Однак показ реклами забезпечував позиціонування бренду, продукту або бізнесу лише в короткостроковій перспективі.

Здоровий глузд підказував SEO-оптимізаторів, що брендинг у віртуальному всесвіті повинен вестися іншими методами.

Комбінація реклами і SEO може здобувати вирішальні перемоги над найбільш ефективними офлайновими PR-компаніями з-за однієї суттєвої відмінності – онлайн-реклама завжди демонструється тільки в потрібний час і в потрібному місці!

Якщо ж ви не будете використовувати стратегічний підхід до покупки рекламних площ в інтернеті, хай навіть і не на найбільш рейтингових ресурсах, це буде нагадувати роботу рекламних щитів на швидкісному хайвеї. Потенційний покупець може просто не помітити той банер, за який ви заплатили тисячі доларів. Однак, об’єднавши ваші маркетингові зусилля з SEO, ви переконаєтеся, що оголошення буде демонструватися потенційному клієнтові саме в той момент часу, коли він буде готовий відгукнутися на нього.

Проте успіх такого підходу буде можливий тільки в тому випадку, якщо ви повністю будете віддавати собі звіт у важливості SEO-складової в циклі дослідження інформації і прийняття рішення про купівлю вашим потенційним клієнтом.

Стратегічно продуманий SEO-просування допоможе вам побудувати довірчі відносини з аудиторією, проникнути в свідомість потенційного клієнта і посіяти насіння, які будуть рости з плином часу перетворяться в грошове дерево.

Як ловити рибу в океані інтернету мережами SEO і брендингу?

У давні часи рибалки виходили в море з невеликими мережами, які кидали у воду, щоб зловити всього лише кілька риб. Сьогодні людство має у своєму розпорядженні набагато більш потужні траулери, які можуть виходити в багатоденні автономні плавання.

Нинішні риболовецькі судна використовують масивні мережі, завдяки яким підраховують свій улов в таких цифрах, які затьмарюють жалюгідні зусилля фізичної праці.

Сучасне SEO діє точно так само. Тому будь-брендинг або PR-кампанія, які ігнорують роль SEO, приречені на провал, або, принаймні, втрачають закладений у них серйозний потенціал. Сьогодні запуск кампанії з просування без продуманої стратегії SEO, рівносильний водінню автомобіля на високошвидкісному шосе на другій передачі.

Може бути, ви і доїдете до місця призначення, але витратите більше палива, це займе більше часу, та, ймовірно, грунтовно износит вашу техніку. Це просто невигідно і неефективно. Якщо у вас шість передач, потрібно використовувати на трасі все з них – в залежності від обставин.

Ваші SEO-зусилля – це та ж рибальська мережа за одним винятком – ви ловите людей. Правильних людей. Потенційних клієнтів, які зацікавлені в тому, що ви можете їм запропонувати. Якщо вони шукають вирішення своїх проблем, то повинні думати, що ви можете їм допомогти їх вирішити, крім того, вони повинні вважати, що ви глибоко їх розумієте, співпереживаєте їм і говорите правду на своєму сайті. Тільки таким способом ви зможете залучити свою ідеальну цільову аудиторію і конвертувати її у покупців, клієнтів і шанувальників бренду.

Важливо пам’ятати, що це відноситься не тільки до великого бізнесу з бездонними кишенями. Навіть невеликі фірми можуть зростати, вибравши стратегію «SEO+брендинг», але більш хитрим шляхом. Ви можете використовувати зусилля великих брендів, які не мають стратегічного SEO-плану, і використовувати імпульс, який вони змогли створити на ринку, щоб залучити до себе клієнтів – людей, які перебувають у режимі дослідження» до здійснення покупки або прийняття рішення про неї. Банальний приклад. Великий гравець на вашому ринку почав «медійкой» через велику кількість майданчиків просувати новий товар, наприклад, портативний синхрофазотрон, а ось зайняти топи пошукових систем по цьому запиту не спромігся.

Ви можете закинути свою цифрову рибальську мережу в океан маркетингу, в яких плавають судна інших компаній. Їх некеровані, хаотичні зусилля в сфері реклами і просування вже посіяли насіння інтересу у свідомості досить великий цільової аудиторії. Тепер вам достатньо просто перетягнути їх на ваш сайт, який вже має високий рейтинг в пошукових системах в своїй ніші завдяки просуванню по широкому семантичному ядру і вашим планування SEO-діяльності.

Свідомо чи ні, але багато компаній зосереджені на окремих ключових фразах у своїх маркетингових кампаніях, тому що їх консультанти з брендінгу радять їм використовувати тільки високочастотні запити. Однак такий підхід містить у собі ризик створення величезного розриву між бізнесом і ринком. А крім цього, працювати з невеликою кількістю ВЧ-запитів просто фінансово невиправдано. Працюйте з широким семантичним ядром, беріть максимум запитів, але за однієї умови – всі вони повинні бути цільовими. Саме на цьому будується просування по трафіку сайтів.

Тексти вашого сайту можуть відмінно виглядати, але при цьому ви можете випускати безліч потенційних клієнтів, тому що всі ваші зусилля просто не підкріплені спланованою і добре організованою стратегією «SEO+брендинг».

Синхронізуйте маркетинг з SEO

Часто останнім часом в мережі ведуться дискусії, в яких учасники говорять про вибір, який треба робити в маркетинговій стратегії між SEO і брендингом, доводячи, що то одне краще за інше.

На жаль, це штучний поділ призводить тільки до поганих результатів для вашого сайту. І SEO, і брендинг можуть працювати злагоджено, доповнюючи один одного і створюючи синхронно набагато більш потужний ефект, ніж окремо. Вплив SEO-просування, помноженого на брендинг, може бути тривалим, вимірним і цілеспрямованим.

Якщо компанія не робить зусиль щодо синхронізації дій по SEO та брендінгу, то в підсумку низько висять плоди так і залишаються незібраними. Вибухового зростання бізнесу не відбувається.