Будьте вище покупки посилань: користуйтеся довгостроковими перевагами контент-маркетингу

279

Контент-маркетинг дає вам не просто природні зовнішні посилання. Він розвиває ваш бренд, що в довгостроковій перспективі забезпечить вам таку кількість посилань, про яке ви не могли б навіть мріяти без використання стратегії розвитку і просування сайту, побудованої на якісному контенті.

Як би дивно це не звучало, але відмова від надмірної уваги до вхідних посилань дасть вам в результаті більше «правильних» лінків – природничих з авторитетних ресурсів. Правда, з часом.

Якісний контент-маркетинг гарантує вашому сайту зростання природної посилальної маси. Збільшення числа посилаються на вас ресурсів дасть вам чотири додаткові переваги, які можна вважати корисними побічними ефектами контент-маркетингу. Використовуйте ці переваги, щоб різко зменшити витрати на зовнішню пошукову оптимізацію або навіть звести їх до нуля.

 • Контент-маркетинг і збільшення цільового трафіку
 • Будьте вище покупки посилань: користуйтеся довгостроковими перевагами контент-маркетингу

  Створюйте актуальний і цікавий контент на своєму сайті, на який будуть посилатися популярні ресурси. Це збільшить відвідуваність вашого сайта та поліпшить поведінкові фактори (наприклад, показник переглянутих сторінок на відвідувача). Якісний та цікавий контент, розміщений на інших майданчиках, авторитетних у вашій галузі, підвищує кількість «прямих» заходів на ваш ресурс.

  Після впровадження алгоритму Penguin пошуковою системою Google, думайте над збільшенням природної посилальної маси. Швидше за все, введення такого ж алгоритму варто очікувати найближчим часом і в Яндексі.

  Як знаходити ресурси і розміщувати на них цікавий контент:

  • По-перше, оцінюючи ресурс, зверніть увагу на активність його аудиторії. Дивіться на кількість RSS-передплатників, показники систем статистики, на кількість і якість коментарів. Якщо читачі активно обговорюють опубліковані матеріали і діляться посиланнями на них в соціальних мережах, на сайті можна вважати авторитетним.
  • По-друге, вивчіть потреби вибраного ресурсу до початку роботи. Співпрацюйте з адміністрацією улюбленого сайту, щоб зрозуміти, які матеріали оцінить його аудиторія. Вступайте в листування з редакцією, намагайтеся виявити справжні подробиці ресурсу.
  • Нарешті, залучайте до роботи професійних копірайтерів, що володіють експертизою у вашій області. Якщо ви володієте експертизою, працюйте щільно над текстом з залученими копірайтером. Пам’ятайте, що люди будуть читати текст не заради «красивих слова у єдино вірному порядку», їм потрібна експертна думка саме в цій тематиці, їм потрібна інформація. Дайте їм нове знання, задовольніть їх потреби – і матеріал не тільки буде прочитаний великою кількістю людей, але, ймовірно, і дасть значну кількість републикаций.
 • Користуйтеся перевагами соціальних мереж
 • Будьте вище покупки посилань: користуйтеся довгостроковими перевагами контент-маркетингу

  Соціальні мережі — один з найпростіших інструментів пошуку контакту з цільовою аудиторією. Мережі дозволяють не тільки швидко поширити контент, але також допомагають адаптувати його до потреб невеликих спільнот потенційних клієнтів, про існування яких ви навіть не здогадувалися.

  Ви значно підвищите авторитет свого бізнесу, якщо у вас вийде постійно створювати контент, яким користувачі будуть ділитися один з одним у соціальних мережах.

  Як адаптувати контент у соціальних мережах:

  • Використовуйте кнопки шерінгу в соціальних мережах на кожній сторінці вашого сайту. Однак не перестарайтеся — досить розмістити значки декількох мереж, найбільш популярних серед представників цільової групи.
  • Подумайте про те, як буде виглядати ваш контент в стрічках новин користувачів соціальних мереж. Використовуйте «продають» заголовки і мета-тегів description, щоб збільшити кількість переходів на ваш сайт з мережевих ресурсів.
  • Найпопулярніші соціальні мережі відображають ілюстрації до матеріалів у стрічках новин. Тому приділіть увагу фотографій і інфографіці, якими ви иллюстрируете свій контент.

  Крім цього, скористайтесь можливостями адресного показу реклами користувачам мереж.

 • Створюйте умови для негайної конверсії
 • Будьте вище покупки посилань: користуйтеся довгостроковими перевагами контент-маркетингу

  Якісний контент не просто розповідає потенційним клієнтам про вашому бізнесі, але і збільшує конверсію. Конверсія на сайті – це акт довіри користувача. Природно, якісний і корисний контент збільшує довіру, а, отже, і конверсію.

  Тим не менш, про збільшення конверсії потрібно думати окремо. Як створити умови для збільшення конверсії?

  Надайте користувачеві можливість зробити крок назустріч вашої компанії на кожній сторінці сайту.

  • Переконайтеся, що читачі вашого блогу чи сайту можуть легко підписатися на розсилку RSS або по електронній пошті.
  • Збирайте адреси електронної пошти ваших читачів, забезпечуючи їм доступ до ексклюзивного контенту після реєстрації на сайті.
  • Використовуйте заклики до дії, публікуючи візуальний або текстовий контент. Наприклад, включіть заклик до дії в інфографіку.
 • Заохочуйте підтримку бренду користувачами
 • Кожен створюваний вами текст — це можливість залучити нових людей в орбіту вашої компанії і зробити їх частиною своєї аудиторії. Зростаюче число передплатників і активних читачів збільшує ймовірність того, що будуть ділитися вашим контентом.

  Коли інтернет-користувачі діляться вашим контентом, вони не тільки підтримують і поширюють те, про що ви говорите, але і формують і зміцнюють бренд вашої компанії. А сильний бренд забезпечує зростання числа клієнтів і продажів.

  Як заохотити користувачів, які підтримують ваш бренд:

  • Не обмежуйтеся читанням коментарів до ваших статтях і оглядах. Завжди відповідайте кожному читачеві, навіть якщо він написав просто «Спасибі» чи «Аффтар жжот».
  • Забезпечте читачам можливість легко і швидко прокоментувати матеріал або підписатися на оновлення. Не змушуєте його заповнювати довгі форми, вказувати непотрібні вам дані, використовувати «людські» капчі (краще більше часу витратити на видалення спамний коментарів, ніж втратити з вини капчі корисних і потрібних).
  • Дозвольте спільноти читачів брати участь у створенні вашого контенту. Людина, доклав зусиль до створення чого-небудь, охоче поділиться результатами своєї праці зі знайомими. Ви намагаєтеся зрозуміти, який контент цікавить ваших читачів? Нехай вони самі розкажуть вам про це. Вступайте в діалог з вашими читачами.
  • Публікуйте на сайті контент, створений користувачами (наприклад, відгуки про продукти або характеристики товарів), запитання від користувачів. Навіть негативний коментар від користувача можна звернути на свою користь (щоправда, ця тема для окремої статті).

  Довгострокова маркетингова стратегія

  Відмовтеся від втрачають актуальність кампаній з купівлі великої кількості посилань з низькоякісних донорів. Ці посилання мають властивість випадати з індексу через кілька місяців після розміщення, і для того, щоб утримати – і тим більше збільшити пошуковий трафік, ви змушені все більше і більше витрачати на посилальний бюджет. Це посилальна голка. Це біг по колу. До речі, велика кількість куплених посилань і зовсім загрожує вашому сайту санкціями після впровадження алгоритму Google Penguin.

  Використовуйте довгострокову маркетингову стратегію, яка буде працювати на вас завжди. Пам’ятайте про переваги контент-маркетингу, якщо вас цікавлять не просто зовнішні посилання, а відвідуваність сайту, показник конверсії та розвиток вашого бізнесу. Головна мета маркетингової стратегії, яка не залежить від змін пошукових алгоритмів, зробити свою компанію помітною і корисною для споживачів, а також виділитися на тлі організацій, що закуповують посилання на ГС і пишуть тексти для роботів.

  Унікальний і цінний для користувачів контент — ефективний спосіб підвищення впізнаваності і авторитетності бренду. Таким чином, використання контент-маркетингу гарантує довгостроковий успіх вашого бізнесу.