Чекліст блогера: 8 питань, на які треба відповідати ДО публікації свого поста

434

Ви провели цілий день перед комп’ютером, щоб написати новий пост? Доклали чимало зусиль, щоб він вийшов цікавим? І зараз вам просто не терпиться поділитися ним зі своєю аудиторією? Не поспішайте, спочатку дайте відповідь на наступні 8 питань.

Чекліст блогера: 8 питань, на які треба відповідати ДО публікації свого поста

1. Перечитав я свій пост?

Навіть якщо ви є професором філологічних наук, ви не зможете писати ідеальні тексти з першого разу. Вам потрібно обов’язково перечитувати свої пости, щоб виявити та виправити допущені в них помилки.

Прочитайте вголос речення, правильність яких викликає у вас сумніви, тоді ви точно помітите всі шорсткості. Якась фраза здається вам немилозвучного? Спробуйте перефразувати її, дотримуючись правила лексичної сполучуваності. Ви не можете прочитати деякі пропозиції на одному диханні? Тоді розбийте їх на кілька частин, щоб полегшити сприйняття тексту.

2. Є в моєму пості зображення?

Уявіть собі газету або журнал, в якому зовсім відсутні ілюстрації. Чи буде вам цікаво читати їх? Напевно, немає. Будь-який текст (крім наукових дисертацій та інших серйозних робіт) потрібно розбавляти графічними елементами. Причому не аби якими, а якісними і оригінальними.

Зображення допомагають читачам зрозуміти найважливіші ідеї ваших постів – одна вдало підібрана картинка здатна замінити тисячу порожніх слів. Також вони сприяють кращому запам’ятовуванню вашого контенту і допомагають у залученні трафіку з Google Images, Яндекс.Картинки та інших подібних сервісів.

Для пошуку зображень можна використовувати різні джерела: Flickr, Pinterest, Instagram і т. д. Щоб знайти якісні фотографії, не захищені авторським правом, скористайтесь методами, описаними в одній з наших розсилок.

Якщо ж ви хочете бути оригінальним у всьому, то надсилайте власні знімки. Особливо це важливо, якщо ви ведете тематичний блог, наприклад, про подорожі або кулінарії. Погодьтеся, читачам буде набагато цікавіше побачити реальні місця, які ви відвідали, чи реальні страви, які ви приготували, замість банальних зображень, завантажених з інтернету.

3. Немає в моєму пості орфографічних та/або граматичних помилок?

Ви повинні вичитувати свої пости, щонайменше три рази, щоб довести їх до досконалості. І, якщо на першому етапі, ви читаєте їх, щоб прибрати найбільш явні помилки, то на наступних етапах вам потрібно перевіряти свої тексти більш ретельно.

В першу чергу, з’ясуйте, чи правильно ви написали всі слова. Немає у вашому тексті орфографічних помилок, орфографічних і граматичних помилок? Підказка: Word покладатися не варто. Якщо хочете навчитися правильно редагувати свої статті, обов’язково прочитайте ось цей матеріал.

Чекліст блогера: 8 питань, на які треба відповідати ДО публікації свого поста

4. Підтверджені всі факти, які містяться в моєму пості?

Якщо ви приводите в своєму пості які-небудь факти, ви обов’язково повинні переконатися в їх достовірності. Особливо це стосується новинних статей: адже інформація, яка була актуальною вчора, може стати застарілою вже сьогодні.

Ще один жанр, що заслуговує особливої уваги, – це тексти, що продають. Якщо ви всіляко расхваливаете свої товари і послуги, потрібно обов’язково навести докази, наприклад, відгуки ваших клієнтів або рекомендації від провідних експертів вашої галузі. Якщо ви посилаєтеся у своїй статті на результати дослідження, обов’язково вказуйте посилання на нього. Інакше, ваші факти видадуться читачам сумнівними.

5. Чи містяться в моєму пості посилання на мої попередні статті?

У більшості випадків ваші нові пости, так чи інакше будуть пов’язані з вашими старими публікаціями. Чому б не отримати з цього вигоду, розміщуючи в своїх постах посилання на статті з архіву? Це дасть вашим читачам можливість більш глибоко поринути у тематику.

Зрозуміло, посилатися потрібно на актуальні матеріали, які не втрачають своєї користі з плином часу. Наприклад, якщо тематика вашого блогу – пошук роботи, статті під назвою «Як підготуватися до співбесіди?» або «Як написати продає резюме?» завжди будуть цікаві вашим передплатникам, навіть якщо вони були опубліковані рік, а то і два назад. Звичайно, за умови, що вони містять дійсно корисну та релевантну інформацію.

Якщо ви черпаєте натхнення з праць інших блогерів, не забувайте вказувати посилання на джерело. Таким чином, всі сторони залишаться у виграші. Ваші читачі отримають доступ до нового і цікавого контенту, автори оригінальних постів будуть вам вдячні за допомогу в просуванні, а ви, в свою чергу, можете розраховувати на відповідний жест вдячності з їх боку.

І ще один важливий момент: завжди перевіряйте, чи працюють ваші посилання. Адже вашим читачам буде неприємно наткнутися на горезвісну «помилку 404» замість цікавої інформації, яку вони очікували побачити. А якщо не можете слідкувати за цим, зробіть її максимально корисною і зручною.

6. Міститься в моєму пості заклик до дії?

В ідеалі кожен ваш пост повинен містити заклик до дії, тобто звернення до передплатникам з проханням вчинити яку-небудь дію після читання вашої публікації. Наприклад, якщо ви рекламуєте в пості свої продукти і послуги, ви повинні ненав’язливо спонукати своїх читачів до купівлі.

Якщо ж у вас звичайний текст, просто попросіть своїх передплатників прокоментувати ваш пост або поділитися своїм досвідом. Таким чином, ви зможете підтримувати з ними зворотний зв’язок. Наприклад, якщо ви написали пост під назвою «10 способів збільшення обсягу продажу», ви можете включити наступні фрази висновок:

 • Чи відомі вам інші методи збільшення обсягу продажів? Нам буде цікаво почути вашу думку.
 • А які дії ви робили, щоб підвищити обсяг продажів у своїй компанії? Діліться своїм досвідом в коментарях.

7. Оптимізована чи постійне посилання мого поста?

Кожен пост, який ви публікуєте у своєму блозі, набуває автоматичний URL-адресу, на зразок: http://адрес_блога.blogspot.com/2013/02/blogger_27.html.

Такі адреси не зовсім зручні для сприйняття і запам’ятовування. Якщо ви використовуєте веб-сервіс Blogger, то для редагування посилань, необхідно зайти в «Налаштування повідомлень», перейти до пункту «Постійне посилання», зазначити кружечком опцію «URL» і ввести в порожнє поле потрібну фразу. Натискаємо кнопку «Готово» і милуємося нової, гарної посиланням. Так виглядає меню налаштувань:

Чекліст блогера: 8 питань, на які треба відповідати ДО публікації свого поста

Рекомендується писати адресу свого поста латинськими літерами, оскільки сервіс не підтримує кирилицю.

Якщо ви хочете оптимізувати постійне посилання на WordPress, необхідно перейти у вкладку Settings >> Permalinks. Перед вами з’явиться наступного ро вікно:

Чекліст блогера: 8 питань, на які треба відповідати ДО публікації свого поста

Як бачите, вам надається 6 різних форматів постійної посилання:

 • за замовчуванням
 • день і назва посади
 • місяць і назва посади
 • порядковий номер
 • назва посади
 • настроюваний формат

Наприклад, якщо ви виберіть опцію Post name (назва посади), перед вами з’явиться порожнє поле, в яке потрібно буде ввести потрібну фразу:

Чекліст блогера: 8 питань, на які треба відповідати ДО публікації свого поста

8. Оптимізований фрагмент мого поста?

Сниппет – це те, як відображається ваш пост в пошукових системах. За замовчуванням, в нього включається title, URL і description. Наприклад, якщо ми введемо в пошуковик фразу «якою має бути форма підписки», ми отримаємо наступний фрагмент:

Чекліст блогера: 8 питань, на які треба відповідати ДО публікації свого поста

Щоб налаштувати мета-тег description у сервісі Blogger, необхідно виконати наступне. Заходимо в «Настройки» – «Налаштування пошуку» – «Метатеги». У першу чергу, вам потрібно включити цю функцію, так як вона відключена за замовчуванням. В розділі «Опис», в правому верхньому куті, вибираємо «Змінити»:

Чекліст блогера: 8 питань, на які треба відповідати ДО публікації свого поста

На екрані з’явиться запитання: «Включити опис для пошукових систем?». Так.

Чекліст блогера: 8 питань, на які треба відповідати ДО публікації свого поста

Потім, на екрані з’явиться порожнє поле, в якому потрібно написати одну коротку фразу про вашому блозі, наприклад «Блог про подорожі»:

Чекліст блогера: 8 питань, на які треба відповідати ДО публікації свого поста

Зберігаємо зміни, а потім переходимо в розділ «Налаштування повідомлень». В ньому ви помітите новий пункт – «Опис для пошукових систем». Саме на нього треба натиснути, щоб додати мета-опис:

Чекліст блогера: 8 питань, на які треба відповідати ДО публікації свого поста

У діалоговому полі необхідно зробити короткий опис вашого поста. Воно не повинно бути занадто коротким, і, в той же час, не повинна перевищувати довжину 150-160 знаків. Вставити в нього кілька ключових слів, щоб поліпшити позиції свого поста в пошуковій видачі. Ось приклад якісного опису:

Чекліст блогера: 8 питань, на які треба відповідати ДО публікації свого поста

Як ви могли помітити, опис посади, виділене в червону рамку, являє собою повноцінний текст, який допомагає користувачам зрозуміти, про що йде мова в даній публікації. Воно також містить ключові слова «зробити мультик» і «в домашніх умовах», за яким цей пост можна без зусиль знайти в мережі.

Подумайте двічі, перш ніж натискати на кнопку «Опублікувати»

Отже, ми розглянули 8 важливих питань, на які просто зобов’язаний відповідати кожен поважаючий себе блогер, перш ніж розміщувати свої пости в блозі. Ми рекомендуємо вам роздрукувати цей чекліст і заглядати в нього кожен раз, коли ви збираєтеся опублікувати новий матеріал. Не лінуйтеся проходити по всіх пунктах – це у ваших же інтересах.

Адаптація матеріалу Джерома Ибуяна Do You Check These 9 Things Before You Publish a Blog Post?

Читайте також:

 • Лайфхак в SMM та блоггинге: 32 чарівних інструменту для маркетологів
 • Якою має бути форма підписки: 10 ідей для А/Б-тестування
 • Не хочу чекати півроку! Як прискорити отримання трафіку, якщо ви тільки почали займатися контент-маркетингом?