Чи може журналіст стати контент-маркетологом: 6 запитань до потенційному співробітнику

368

В даний час професійні журналісти можуть швидше знайти роботу у великих корпораціях, а не в традиційних ЗМІ, про що вже йшлося в матеріалі про контент-маркетингової революції. Багато репортери і редактори з солідним досвідом роботи в газетах і журналах вже перекваліфікувалися в контент-маркетологів, копірайтерів та веб-райтерів. Вони працюють в агентствах, що створюють контент для бізнесу, а також у власних редакціях великих корпорацій.

У свою чергу, компанії отримують переваги, наймаючи на роботу колишніх і нинішніх співробітників ЗМІ. По-перше, журналісти вміють добре писати. Принаймні, багато з них. По-друге, вони мають навички роботи з великими об’ємами інформації, які необхідно представити аудиторії у вигляді легкої для сприйняття статті або замітки. Журналісти вміють аналізувати статистичні дані, робити узагальнення і перетворювати їх у інформативні матеріали для непідготовленого читача. Нарешті, більшість співробітників ЗМІ вміє працювати з соціальними платформами, що дозволяє їм швидко поширювати потрібні повідомлення.

Враховуючи постійну потребу в контенті, дефіцит хороших фахівців на ринку праці і зазначені вище переваги професіоналів, великі компанії повинні без зайвих запитань приймати на роботу журналістів з профільною освітою і досвідом роботи. Однак не кожен репортер може легко перебудуватися і швидко стати контент-маркетологом. Співробітники ЗМІ часто не можуть зрозуміти і прийняти специфіку роботи на бізнес.

Тому керівники компаній потребують об’єктивних інструментах оцінки потенційних співробітників. Використовуйте наведені нижче шість питань, щоб оцінити здатність конкретного журналіста стати співробітником відділу контент-маркетингу вашої фірми.

1. Чи може колишній журналіст відмовитися від ідеї порятунку світу?

Багато співробітників ЗМІ дуже сильно вживаються в роль представників четвертої влади. Вони вважають себе сторожовими псами суспільного устрою. Ці фахівці вірять, що публікація інформації ні в якому разі не може бути пов’язана з маркетинговою діяльністю.

Вам потрібен спеціаліст, який розуміє і приймає зміни правил гри. Він не повинен сумніватися в можливості природного об’єднання корисною і цікавою для аудиторії інформації з маркетинговими повідомленнями. Відповідно, мисливці за Пулітцерівською премією чи стануть хорошими контент-маркетологами.

Погано це чи добре, але кількість журналістів, які вважають співпрацю з брендами порушенням професійної етики, скорочується з кожним днем. Сучасні майстри пера грають за обидві команди — пишуть як для ЗМІ, так і для бізнесу. Більше того, вони із задоволенням роблять це одночасно.

Ще кілька років тому пишуть фахівці чітко ділилися на дві групи — «справжніх» журналістів і копірайтерів, які обслуговують потреби бізнесу. Редактори могли звільнити спеціаліста, підробляє написанням рекламних статей та оголошень.

А сьогодні навіть консервативні видання все частіше погоджуються безкоштовно публікувати маркетингові матеріали, якщо вони мають цінність для аудиторії. Відповідно, репортери не приховують від начальства факти співпраці з бізнесом. Грань між незалежною інформацією, маркетинговими матеріалами і рекламою вже практично стерлася.

2. Вміє ваш потенційний співробітник створювати корисні і цікаві матеріали, а не просто ретранслювати інформацію?

На щастя, багато журналісти вміють писати цікаво. А вам як раз необхідний сторителлер, здатний створювати запам’ятовуються матеріали, на які реагує аудиторія.

Блоги великих компаній, в яких маркетингова інформація подається простою мовою, — ось приклад корпоративного сторітеллінга. Ще один приклад — керівництва типу «як вибрати», активно застосовуються бізнесом для залучення споживачів. Не всі люди розбираються в технічних характеристик комп’ютерної техніки, проте кожен покупець хоче придбати ПК, що відповідає його потребам. Завдання журналіста-сторителлера — пояснити читачеві, якими властивостями повинен володіти комп’ютер, який відповідає його вимогам.

Контент-маркетологи витрачають багато часу, щоб розібратися в особливостях описуваного продукту. Це дозволяє їм запропонувати читачеві експертну інформацію. Крім того, фахівець повинен зрозуміти, що, повертаючись до прикладу вище, описуваний ПК краще аналогічних моделей інших виробників.

Вміння працювати з інформацією, придбане під час роботи в ЗМІ, допомагає журналістам. Однак вони повинні навчитися ставити себе на місце аудиторії і створювати матеріали, що цікавлять саме читача.

3. Чи може журналіст використовувати ключову формулу контент-маркетингу, працюючи на вашу компанію?

Починайте матеріал з позначення проблеми, завершуйте його пропозицією аудиторії рішення. Ця проста формула може використовуватися в роботі практично з кожним проектом. Споживач стикається з труднощами, бренд пропонує унікальний спосіб їх подолання.

Потенційний співробітник відділу контент-маркетингу повинен не просто вміти використовувати дану формулу. Він зобов’язаний пропонувати аудиторії дійсно необхідні їй рішення, а не нав’язувати той чи інший продукт своєї компанії.

Уміння проводити дослідження і брати інтерв’ю грає важливу роль в успішному використанні формули. Чи може ваш майбутній співробітник отримати дійсно важливу інформацію у представників цільової аудиторії, чи він не йде далі формальних питань, інтерв’юючи споживачів?

Вивчіть публікації журналіста в ЗМІ, щоб оцінити його професіоналізм. Ось кілька важливих ознак вміння запропонувати аудиторії необхідні їй рішення:

  • Матеріал відповідає на конкретні питання читача, але адресований максимально широкої аудиторії.
  • Приклади, наведені в публікації, розповідають аудиторії про конкретну специфіку предмета опису.
  • У матеріалах, що описують товари або послуги, підкреслюється і розкривається їх цінність.

Вміння писати добре дуже важливо для журналіста і контент-маркетолога. Однак навички роботи з інформацією та проведення досліджень є фундаментом цього вміння. Не можна добре написати матеріал, не знаючи, про що пишеш.

4. Вміє потенційний контент-маркетолог цитувати джерела?

Поряд із заголовками, підзаголовками та ілюстраціями, цитати належать до елементів статей, що залучає й утримує увагу читача.

Цитування та пряма мова роблять тексти більш живими і енергійними. Читач отримує інформацію з перших рук експертів і керівників бізнесу, яких ви цитуєте. Матеріали стають більш сухими, якщо ви використовуєте виключно непряму мова. Хороші журналісти і контент-маркетологи повинні розуміти, в яких випадках доречно використовувати цитати, а в яких краще перефразувати чиєсь висловлювання.

5. Чи може журналіст зробити ставку на ясність і інформативність, а не на модні слова та незрозумілі фрази?

Статті або рекламні матеріали залишаються абсолютно марними, якщо читач не розуміє, про що йде мова. Пояснюйте аудиторії складні терміни, акроніми, професійний сленг. Відмовтеся від їх використання, якщо вважаєте їх малозрозумілими для споживачів.

Ваші матеріали повинні відповідати на три простих питання:

  • Що пропонує компанія?
  • Які переваги дає клієнту цю пропозицію?
  • Чому варто прийняти цю пропозицію?

У більшості випадків ви можете відповісти на ці питання без використання складних термінів. Інша справа, що професійним лікарям, наприклад, іноді важко розмовляти з аудиторією на зрозумілій їй мові. Тому вони распугивают своїх потенційних клієнтів якої-небудь «іригації носової порожнини», коли мова йде про банальне промиванні носа.

Прийом на роботу професійного журналіста повинен допомогти вашому бізнесу спілкуватися з клієнтами на зрозумілій їм мові. Відповідно, ваш потенційний працівник повинен вміти викладати специфічну інформацію доступними словами.

6. Здатний майбутній співробітник працювати з цифрами і метриками?

Точні цифри, отримані в ході досліджень, роблять контент більш переконливим. Здатний журналіст знаходити кількісні дані, що підтверджують вигоди ваших пропозицій? Чи зможе він коректно оперувати точною інформацією? Вам підходить спеціаліст, ствердно відповідає на ці питання.

Висновок

Професійні журналісти з досвідом роботи в традиційних ЗМІ звикли перевіряти кожен факт. Однак вам необхідно перевірити навички самого журналіста перед початком співпраці. Наведені вище шість питань допоможуть зробити це.

Навіть найталановитіші репортери не відразу перетворяться в контент-маркетологів, працюючи на ваш бізнес. У кращому випадку їм буде потрібно кілька місяців на зміну мислення і підходів до роботи. Набравшись терпіння, ви отримаєте надійного партнера, який зуміє донести будь-яке повідомлення вашої компанії аудиторії.

Вам був корисний наш матеріал? Будемо вдячні за репости.